Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Yarpen_Zirgin

Moduł "Przyspieszone ładowanie wyrzutni torped"

13 comments in this topic

Question

[-KNG-]
Players
35 posts
6,617 battles

W opisie modułu jest zapisane, że wydłuża czas obrotu wyrzutni torped na Shimakaze o 80% ("-80%"). Jakimś cudem po zamontowaniu czas obrotu o 180 stopni rośnie z 6 do 30 sekund, czyli wzrasta o 400%, a nie, jak powinien, do 10,8 sekundy. :(

12 answers to this question

Recommended Posts

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,628 posts
12,725 battles
11 minutes ago, Yarpen_Zirgin said:

W opisie modułu jest zapisane, że wydłuża czas obrotu wyrzutni torped na Shimakaze o 80% ("-80%"). Jakimś cudem po zamontowaniu czas obrotu o 180 stopni rośnie z 6 do 30 sekund, czyli wzrasta o 400%, a nie, jak powinien, do 10,8 sekundy. :(

Nie wiem jak to po polskiemu opisali, ale w lengłidżu jest "–80% to torpedo tube traverse speed".

Wszystko się zgadza, -80% prędkości obrotu znaczy, że obraca się 5 razy wolniej, czyli czas obrotu rośnie 5 krotnie, czyli właśnie +400%.

• 0
[-KNG-]
Players
35 posts
6,617 battles
2 hours ago, rtfm_pl said:

Nie wiem jak to po polskiemu opisali, ale w lengłidżu jest "–80% to torpedo tube traverse speed".

Wszystko się zgadza, -80% prędkości obrotu znaczy, że obraca się 5 razy wolniej, czyli czas obrotu rośnie 5 krotnie, czyli właśnie +400%.

Nie. Pięć razy wolniej to jest 500% aktualnej wartości, czyli "-400%", a nie "-80%". Nie uczyli Cię w szkole matematyki? 80% to jest mnożnik o wartości 0,8, a nie 4. 6 sekund pomnożone przez 0,8 to jest 4,8 sekundy na plus do czasu obrotu, a nie 24 sekundy. Ktoś albo spieprzył opis modułu, albo jego działanie.

Aha... Opis po polsku jest identyczny: Szybkość obrotu wyrzutni torpedowych -80%.

• 0
[TF16]
Moderator
4,246 posts
10,717 battles

To jest matematyka WG... 80% wolniej to znaczy, że poruszają się z prędkością 1/5 podstawowej. 30x0,2 (te sławne 80% w "minusie")  to daje 6 i według WG się zgadza.

Pamiętaj, że ich procenty nie mają z rzeczywistością nic wspólnego bo to nie procenty a mnożniki. Mało kto zauważa, że nie ma ujemnych procentów (patrz witryny sklepowe - "wyprzedaż -80%"). Tak więc z poziomu matematyki WG: +200% za gwiazdkę daje gwiazdkę x3 to wszystko jest w jak największym porządku.

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,628 posts
12,725 battles
8 minutes ago, Yarpen_Zirgin said:

Nie. Pięć razy wolniej to jest 500% aktualnej wartości

500% to jest to samo co +400%.

8 minutes ago, Yarpen_Zirgin said:

czyli "-400%", a nie "-80%".

Nie, to jest +400% czasu, czyli -80% prędkości.

9 minutes ago, Yarpen_Zirgin said:

Nie uczyli Cię w szkole matematyki?

Uczyli, nawet dość długo, bo jakby wszystko zliczyć to wyjdzie 18 lat (8+5+5).

10 minutes ago, Yarpen_Zirgin said:

80% to jest mnożnik o wartości 0,8,

Tak, ale -80% to akurat jest mnożnik 0,2. Bo -80% to jest tak na prawdę 1-0,8=0,2. Tak samo jak +400% to 1+4=5. Wiem, procenty trudne som.

11 minutes ago, Yarpen_Zirgin said:

Aha... Opis po polsku jest identyczny: Szybkość obrotu wyrzutni torpedowych -80%.

Czyli wszystko gra. Prędkość to droga (w tym wypadku droga kątowa) podzielona przez czas. Czyli 5-krotny spadek prędkości oznacza 5-krotne wydłużenie czasu dla tej samej drogi.

1 hour ago, Dark_Havoc said:

Uwielbiam tą kreatywną matematykę a'la WG z ujemnymi procentami :)

Dlaczego kreatywną. Procenty są takie porąbane i WG nie ma tu akurat żadnych "zasług". Wejdź do dowolnego marketu, zobaczysz pełno ujemnych procentów. Popatrz na fakturę i zobaczysz +23% praktycznie przy każdej pozycji.

• Cool 2

• 0
[MAX]
Players
1,693 posts
7,993 battles
6 minutes ago, Dark_Havoc said:

Tak więc z poziomu matematyki WG: +200% za gwiazdkę daje gwiazdkę x3 to wszystko jest w jak największym porządku.

No bo tak jest. Bez bonusa dostajesz 100% XP (na przykład 1000XP), a z bonusem +200% masz dodatkowo dwa razy tyle (czyli +2000XP), czyli razem 3000XP. Co jest 3x 1000XP.

1 hour ago, Dark_Havoc said:

Uwielbiam tą kreatywną matematykę a'la WG z ujemnymi procentami :)

Procenty to tylko ułamki zapisane w innym sposób.

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,628 posts
12,725 battles
3 minutes ago, Goomich said:

Procenty to tylko ułamki zapisane w innym sposób.

Nie tylko, same ułamki to no problem, ale te plusy i minusy robią zamieszanie. Nie wiem, czy to słabość nauczania matematyki w podstawówce, czy coś innego, ale kupa ludzi nie ma pojęcia że +20% to to samo co 120%, a przy minusach to już w ogóle głupieją. Kiedyś próbowałem wytłumaczyć mojej byłej, jak liczyć procenty na kalkulatorze bez klawisza "%". Kobieta była agentem ubezpieczeniowym, więc procenty (te ujemne głównie) liczyła praktycznie przy każdej umowie. Ja wtedy miałem kalkulator naukowy, który umiał różniste cuda, ale procentów akurat nie miał, no bo w sumie po co. W każdym razie nie wyszło, nie dało się, trzeba było kupić kalkulator z procentami.

Do tego w grze, ludzie często mylą prędkość obrotu z czasem obrotu, co powoduje takie nieporozumienia jak w tym wątku.

• 0
Alpha Tester, In AlfaTesters
6,281 posts

Aż mi się przypomniało, jaki problem ludziom sprawiło kiedyś +214% :) Ale nie, to WG tworzy kreatywną matematykę

• Cool 1

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,628 posts
12,725 battles
1 minute ago, Yarpen_Zirgin said:

Czyli skopany jest opis i wprowadza w błąd. Powinno być: Czas obrotu wyrzutni torpedowych +400%.

Nie jest skopany. Czas obrotu +400% i prędkość obrotu -80% to jest dokładnie to samo.

Możesz mieć pretensje to to, że opis jest "mało przyjazny" czy coś w tym stylu, ale błędny nie jest.

• Cool 1

• 0
[MAX]
Players
1,693 posts
7,993 battles
44 minutes ago, rtfm_pl said:

Nie wiem, czy to słabość nauczania matematyki w podstawówce, czy coś innego,

A do czego mi się to w życiu przyda? :P

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,628 posts
12,725 battles
8 minutes ago, Goomich said:

A do czego mi się to w życiu przyda?

Taaa. A potem jest zdziwko, że super promocja nie wyszła tak tanio jak się człekowi wydawało. Zresztą ten sam mechanizm pozwala politykom dymać "szarych obywateli", bo ci obywatele nie mają pojęcia jak działa VAT czy akcyza. Kto by się tam jakimiś procentami zajmował, trudne to przecie.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.