Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Little_Rowboat

Penetracje w DD

452 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,308 posts
11,490 battles

Wiem, że temat jest oklepany i WG ponoć od dawna nad tym pracuje, ale efektów nie widać, a DD nadal przytulają salwy po 10-15k.
O ile znam się na mechanice rozgrywki, to winą jest overmatch połączony z małym kątem uderzenia, który powoduje uzbrojenie się zapalnika (bo realna grubość pancerza= x/sin(A)) Przy odpowiednio małym kącie padania nawet cieniutki pancerz dla mechaniki staje się niczym burta Yamato.
Potencjalnych rozwiązań problemu jest sporo:
- Tymczasowy fix w postaci wpisania na sztywno braku penetracji w DD.
- Dodanie parametru (w stylu tego od overmatcha, czyli 14.3), dzięki któremu pocisk miałby minimalną bezwzględną grubość pancerza, żeby się uzbroić mimo overmatchu. Należałoby go tak dostosować, żeby przy wartościach bliskich wartości overmatchu (czyli dzioby i pokłady krążków i pancerników) mógł się uzbroić, natomiast już nie na pancerzu DD - oczywiście można dostosować, że mniejszy kaliber BB powodowałby penetracje na odpowiednich DD - kwestia wartości.
- Penetracje w DD mogłyby zabierać jedynie połowę normalnej wartości.
Podejrzewam, że rozwiązań jest więcej, ale programiści pewnie mają ciekawsze zajęcia, jak degustacja produktów typu Stolichnaya :Smile_trollface:

• Cool 1

[MWCJ]
Players
484 posts
3,820 battles

Wcześniej tego nie było.

WG mówił, że ten błąd powstał x czasu temu przy którejś aktualizacji.

Ja chciałbym wiedzieć, dlaczego nie mozna go wyeliminować, skoro wiadomo co go powoduje, chyba że to tylko twoje przemyślenia @Little_Rowboat

[HOB]
Players
1,166 posts
5,381 battles

Na ddki wystarczy prosta zasada. Podobnie jak nie można ich cytadelować, tak od BBków powinny przyjmować wyłącznie nadprzebicia. Krążki by miały zachowany swój charakter jako łowcy DDków (z mniejszym dmg na salwę). Choć przedstawiony powyżej filmik trochę każe się zastanowić.

Można też wraz ze wzrostem kalibru coraz bardziej przybliżać obrażenia do tych z nadpenetracji.

Ale co tu gadać. Zrobią po swojemu i będzie dobrze (przynajmniej tak będą próbowali nam wmówić)

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,412 posts

Zdarza się to na tyle rzadko, że wolałbym, aby skupili się na najważniejszej obecnie rzeczy, czyli dopracowaniu nowego stylu gry lotniskowcami, a zostawili tego typu pierdoły na później.

• Cool 1

[MWCJ]
Players
484 posts
3,820 battles
3 hours ago, Greyshark said:

Zdarza się to na tyle rzadko, że wolałbym, aby skupili się na najważniejszej obecnie rzeczy, czyli dopracowaniu nowego stylu gry lotniskowcami, a zostawili tego typu pierdoły na później.

Ta obecnie najważniejsza według ciebie rzecz, ma miejsce raz, może dwa razy na 10 bitew.

A potężne salwy na DD od BB dostaje się co najmniej często.

Players
1,320 posts
1 hour ago, Little_Rowboat said:

Wiem, że temat jest oklepany i WG ponoć od dawna nad tym pracuje, ale efektów nie widać, a DD nadal przytulają salwy po 10-15k.
O ile znam się na mechanice rozgrywki, to winą jest overmatch połączony z małym kątem uderzenia, który powoduje uzbrojenie się zapalnika (bo realna grubość pancerza= x/sin(A)) Przy odpowiednio małym kącie padania nawet cieniutki pancerz dla mechaniki staje się niczym burta Yamato.
Potencjalnych rozwiązań problemu jest sporo:
- Tymczasowy fix w postaci wpisania na sztywno braku penetracji w DD.
- Dodanie parametru (w stylu tego od overmatcha, czyli 14.3), dzięki któremu pocisk miałby minimalną bezwzględną grubość pancerza, żeby się uzbroić mimo overmatchu. Należałoby go tak dostosować, żeby przy wartościach bliskich wartości overmatchu (czyli dzioby i pokłady krążków i pancerników) mógł się uzbroić, natomiast już nie na pancerzu DD - oczywiście można dostosować, że mniejszy kaliber BB powodowałby penetracje na odpowiednich DD - kwestia wartości.
- Penetracje w DD mogłyby zabierać jedynie połowę normalnej wartości.
Podejrzewam, że rozwiązań jest więcej, ale programiści pewnie mają ciekawsze zajęcia, jak degustacja produktów typu Stolichnaya :Smile_trollface:

A jak taka celna Monti będzie miała 10xop i wpakuje ci prawie 14k bez penetracji to też nerf? nie każda salwa z BB to penetracje, jak RNG stwierdzi, że wejdą wszystkie pociski to op prawie wykończy DD nie trzeba penetracji. Ktoś tu na forum pisał, że lecące pociski to tylko animacja - podpinając się pod to można stwierdzić, że pociski spadają blisko kadłuba, uzbrajają się (w wodzie zawsze) i eksplodują w środku okrętu i co wtedy?? W tej chwili najczęściej ginącymi DD od DSow są Gearing i YY w dodatku oba najczęściej giną od Monti to może poprawcie w obu jakoś armor i zapalnik na Monti -spróbować zfixować to na tych okrętach skoro w 95% przypadkach ich to dotyczy)na palcach 2 rąk mógłbym policzyć DS-y na innych DD przez inny BB na rankach). Druga sprawa  - w tej chwili DD T10 wytrzymują w starciu z BB więcej niż CA (średnio DD z bonusem do hp potrzebuje oberwać 5 penetracjami od Yami, CA 3-4city i po sprawie - teoretyczna wytrzymałość). Nie czepiać się o wielokrotne przebicie bo na innych klasach też występuję, nawet na BB. A jak już chcecie tak mieszać to równie dobrze można przyjąć stałą wartość - 7-10% całkowitego hp na pociski i przestać bawić się w penetracje.

• Cool 1

[MWCJ]
Players
484 posts
3,820 battles
2 minutes ago, Shiryaku said:

A jak taka celna Monti będzie miała 10xop i wpakuje ci prawie 14k bez penetracji to też nerf?

Nie, bo właśnie od tego są OB. 

Players
1,320 posts
Just now, En_Vivo said:

Nie, bo właśnie od tego są OB. 

a co ob maja do tego? tam jest op -overpenetracja, poza tym ludzie wala z ap bo:

-nie chcą tracić czasu na przeładowanie

-obrażenia OB są od 0 do chyba 1/3max (na Monti i jak ktoś  ma lepsze wartości to może poprawić) czyli coś koło 2k

-op na ap jest zawsze od od ok 1,3 do prawie 1,5k no i szansa na penetracje do ponad 4k

[MAX]
Players
1,280 posts
7,079 battles
7 minutes ago, Shiryaku said:

-obrażenia OB są od 0 do chyba 1/3max (na Monti i jak ktoś  ma lepsze wartości to może poprawić) czyli coś koło 2k

5700/3=1900 plus zniszczone moduły i pożary.

8 minutes ago, Shiryaku said:

-op na ap jest zawsze od od ok 1,3 do prawie 1,5k

13500/10=1350

8 minutes ago, Shiryaku said:

no i szansa na penetracje do ponad 4k

13500/3=4500

Players
1,320 posts
1 minute ago, Goomich said:

5700/3=1900 plus zniszczone moduły i pożary.

13500/10=1350

13500/3=4500

o właśnie dziekować - tylko ob walać w zniszczone moduły, lub  z powodu saturacji lub trafiając w moduł bez dzielonego hp z okrętem nie zada obrażeń -i to jest bolączka dlaczego ludzie przestali używać ob. Druga sprawa dlaczego WG ma problem ze zrobieniem tego - hit boxy bebechów (magazyn amunicji, silnik) są zapewne bardziej opancerzone inaczej byle salwa HE z CA czy DD zmiatała by zapewne te moduły co chwilę, a bez flagi byłaby insta detonacja co bitwę. Nie wiem jak się zachowa magazyn amunicji po trafieniu gdy założona jest flaga - szans na detonację 0 ale dmg w magazyn wchodzi i jeśli tam się uzbroi pocisk to eksploduje w środku okrętu(przynajmniej tak by wynikało z filmiku o detonacjach).

• Cool 1

[PLO]
5,412 posts
36 minutes ago, En_Vivo said:

Ta obecnie najważniejsza według ciebie rzecz, ma miejsce raz, może dwa razy na 10 bitew.

Cieszy mnie, że rozumiesz, dlaczego jest to najważniejsza rzecz.

A salwy na DD od BB dostaje się co najmniej w co 2 bitwie.

Znaczy że z twoją grą niszczycielami jest coś bardzo nie tak.

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles

Penetracje w DD to jest powód dlaczego praktycznie nie gram DD. U mnie w każdej bitwie dostawałem penetrację w rufę z BB. Logicznym jest, że jak się świecisz to chcesz mieć jak najmniejszy profil, więc pokazujesz dziób lub rufę. Robisz coś dobrze, ale przez to zamiast dostać 1k tak jak wcześniej, to czasami wchodzi nawet 8k z 1 pocisku, bo przeleciało mu się przez 2 sekcje :Smile-_tongue: Pomijam już próbę yolowania na pancernik. Ile byś nie miał HP to lecisz do portu.

[HEROZ]
Players
626 posts
6,210 battles

Ja jestem za zlikwidowaniem oneshotow ddkow przez bbki.

Dla rownowagi w druga strone tez.

No bo jak to tak zeby ddk oneshotowal bbka jedna salwa torped.

Jak ddk chca nie czulosc to dac im.

Dla rownowagi bbk niewrazliwy przez 5 sekund na torpedy po trafieniu pierwszej.

• Cool 1
  • Funny 3
  • Boring 1
  • Bad 1

Players
1,320 posts
4 minutes ago, Viandinea said:

Penetracje w DD to jest powód dlaczego praktycznie nie gram DD. U mnie w każdej bitwie dostawałem penetrację w rufę z BB. Logicznym jest, że jak się świecisz to chcesz mieć jak najmniejszy profil, więc pokazujesz dziób lub rufę. Robisz coś dobrze, ale przez to zamiast dostać 1k tak jak wcześniej, to czasami wchodzi nawet 8k z 1 pocisku, bo przeleciało mu się przez 2 sekcje :Smile-_tongue: Pomijam już próbę yolowania na pancernik. Ile byś nie miał HP to lecisz do portu.

Znaczy się dopiero 5 penetracja zatopiła DD z 12k hp - to jeśli Monti ma 4,5k na penetracji to albo serwer zamulił albo 2 pociski zarypały się mułem i nie zadały dmg:P

[PLO]
5,412 posts
2 minutes ago, lobuzjeden said:

Jak to jest z tym oneshotowaniem bebeczków? (Tak, wiem, że jak władujecie z shimy 15/15 to nie ma mocnych).

Nie ma z tym problemu. Wczoraj dwa razy mój Asashio to zrobił.

[MWCJ]
Players
484 posts
3,820 battles
32 minutes ago, Greyshark said:

Znaczy że z twoją grą niszczycielami jest coś bardzo nie tak.

Aha, czyli na takim gearingu mam się w OGÓLE nie pokazywać, bo widzą mnie pancerniki 15-18km dalej.

Dzięki, od dzisiaj będę spotował zza pancernikó.

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles
24 minutes ago, Shiryaku said:

Znaczy się dopiero 5 penetracja zatopiła DD z 12k hp - to jeśli Monti ma 4,5k na penetracji to albo serwer zamulił albo 2 pociski zarypały się mułem i nie zadały dmg:P

Jeszcze jest coś takiego jak penetracja w moduł np: działo, wyrzutnia torped.

@lobuzjeden a tam 8, co to jest? Ja musiałem wsadzić 14, żeby zdjąć 80k HP na Yamato :Smile-_tongue:

[HEROZ]
Players
626 posts
6,210 battles
10 minutes ago, Viandinea said:

@Oderisson lepiej już nic nie pisz :cap_haloween:

Po pierwsze będę pisał co chcę i kiedy chcę i możesz mnie pocałować poniżej pleców. Rozkazywać możesz swoim przydupasom.

Po drugie możesz grać czym chcesz i czym umiesz. Jest wiele dobrych graczy na DDkach, jak dostajesz peny to po prostu do nich nie należysz, a DDki tu są niewinne. Ja też nie umiem grać DDkami ale nie zwalam tego na klase tylko na moje umiejętności.

A po trzecie to mam po prostu dość kolejnego tematu odnośnie tego jakie ddki są biedne i poszkodowane. Radar = płacz, Peny od BB = płacz, Spoty z lotniskowca = Płacz. Nic tylko płacz, płacz, i płacz. Wiesz czemu jest tak mało DDków na serwerze? Bo większość jęczy na forum. Wybrali sobie trudną klasę do gry i teraz chcą ją zmałpić.

5 minutes ago, lobuzjeden said:

A to dość ciekawe jest. Grindowałem ostatnio Yugumo, wyskoczyłem na full hp Izumo (oba shipy T9), przyjął 8/8, przeżył, wcisnął naprawkę i popłynąłby dalej z 20k hp i fragiem na mnie gdyby nie fakt, że grałem na przeładowanie. Dopiero chyba 10ta albo 11  torpeda go zatopiła:P (Spróbuję to później odgrzebać na twitchu).
Innym razem Hinden z mojego teamu zrushował Yamato. I to samo, 8/8, Yamato przeżył, zatopił Hindena, wcisnął lolheala i popłynął dalej.
Jak to jest z tym oneshotowaniem bebeczków? (Tak, wiem, że jak władujecie z shimy 15/15 to nie ma mocnych).

Wiesz, Izumo mógł mieć saturację to o niczym nie przesądza. W sumie go zatopiłeś. Poza tym to jest twoja idea balansu? Wyskakujesz zza wyspy na pancernik i masz go koniecznie zatłuc? Czyli powyżej 6 km cię nie widzi (nie wiem ile spota ma yugumo, ale mało), szarżujesz go, on wali ci 6 overpenów bo na tyle mu starczy czasu z obrotem dział i bum izumo martwy a ty straciłeś 7k hp? To chcecie osiągnąć wymuszając overpeny od pancerników? Znajdujesz następny pancernik i powtórka? Już teraz pancerniki trzymają się krawędzi mapy a wy chcecie je wygonić na następną?

A Yamato ma najlepszą obronę przeciwtorpedową w grze. A lolheala ma conqueror. Yamato ma co najwyżej okheala. A tak wogóle to co, popłynął dalej? z 10k hp? I pewnie krakena po tym wbił.

Łobuz, to nie jest sztuka pokazywać że niszczarka albo krążek spaprał sprawę albo szarżował i biedak był w stanie tylko 90% hp z pancernika ukroić. To nie jest balans. Co chcesz udowodnić? Że jak lekki okręt spaprze sprawę to może pancernik pociągnąć za sobą? To już każdy kto dobił do 5 tieru wie z doświadczenia. Dlatego niszczarki i krążki na przemian zakładają tematy o kampujących pancernikach i jak im jest w życiu niedobrze. Wyluzowalibycie sie już z tymi wypocinami.

• Cool 6
  • Funny 4

Players
1,320 posts
13 minutes ago, Viandinea said:

Jeszcze jest coś takiego jak penetracja w moduł np: działo, wyrzutnia torped.

@lobuzjeden a tam 8, co to jest? Ja musiałem wsadzić 14, żeby zdjąć 80k HP na Yamato :Smile-_tongue:

A właśnie jak się wtedy pocisk zachowa powiedzmy po trafieniu w działo, po drodze jakiś inny moduł, a na koniec kadłub?? Jestem w robocie więc nie widzę w tej chwili pancerzy okrętów i nie wiem, które części mają wspólne hp

[PLO]
5,412 posts
20 minutes ago, En_Vivo said:

Aha, czyli na takim gearingu mam się w OGÓLE nie pokazywać, bo widzą mnie pancerniki 15-18km dalej.

Jeżeli potrafisz grać tylko dwie możliwości: spotuję i w ogóle nie spotuję, to zdecydowanie z twoją grą niszczycielami jest coś bardzo nie tak. Podpowiem: WTDSA, z resztą radź sobie sam, nie mam ani interesu ani ochoty uczenia cię, jka unikać trafień z 15 km.

[HEROZ]
Players
626 posts
6,210 battles
23 minutes ago, En_Vivo said:

Jeżeli twój gearing ma 18km spota to omyłkowo wsiadłeś do Kurfursta. I to bez maskowania. Możesz na potrzeby klasy rozwinąć temat?

• Cool 1
  • Boring 1

[COMA]
Players
414 posts
9,167 battles

Ostatnio sporo grałem BB'czkami i penetracje ( w sensie szansa na nią) występowały, gdy DD był tyłem lub przodem do kierunku nadchodzących salw ( słusznie, gdyz pocisk trafiając w dziób przelatuje przez kilka sekcji i ma szanse się uzbroić).  Jedna penetracja, czy dwie z 15 km (za 10-15 k dmg) są przesadą i powinno się raczej wykluczyć je powyżej pewnej odległości, lecz poniżej szanse na penetracje powinny pozostać takie jakie są obecnie. Ten yolo rajd i 5 penetracji nie dziwi mnie wcale, gdyż Z-52 ma dość gruby pancerz (jak na DD) ,a ustawienie przodem tylko spotęgowało efekt. Zresztą równie dobrze RNG potrafi tak pokierować pociskami, ze zaliczy się same overpeny...

• Cool 1
  • Funny 1

[MWCJ]
Players
484 posts
3,820 battles
21 minutes ago, Greyshark said:

Jeżeli potrafisz grać tylko dwie możliwości: spotuję i w ogóle nie spotuję, to zdecydowanie z twoją grą niszczycielami jest coś bardzo nie tak. Podpowiem: WTDSA, z resztą radź sobie sam, nie mam ani interesu ani ochoty uczenia cię, jka unikać trafień z 15 km.

No, super rada. Dobrze, że powiedziałeś, bo do tej pory pływałem na autopilocie.

Ja chyba wiem co mówię, dostając niespodziewany radar i uciekając od niego kręcę się, manipuluję prędkością, ale chyba nie powiesz mi, że unikasz każdego pocisku, gdy pruje do ciebie 4-5-6 okrętów.

Poza tym, idąc na żyletki z innym niszczycielem powiedzmy na bardzo bliskim dystansie, chyba raczej skupiam się bezpośrednio na nim i jego torpedach, w które mogę wpłynąć, a nie na montanie, która zakotwiczyła się przy capie 15 km dalej i sobie do mnie od tak strzeli i trafi za 10k, bo akurat robiłem ostry zwrot unikając torpedowania. 

18 minutes ago, Oderisson said:

Jeżeli twój gearing ma 18km spota to omyłkowo wsiadłeś do Kurfursta. I to bez maskowania. Możesz na potrzeby klasy rozwinąć temat?

Chodziło mi w domyśle o wyświecenie przez kogokolwiek, a nie o sam spot okrętu. To też trzeba wam napisac jak krowie na rowie, bo się nie domyślicie i sypiecie ironiami?

• Boring 1

[HEROZ]
Players
626 posts
6,210 battles
2 minutes ago, RADAMANTHYSEK said:

Ostatnio sporo grałem BB'czkami i penetracje ( w sensie szansa na nią) występowały, gdy DD był tyłem lub przodem do kierunku nadchodzących salw ( słusznie, gdyz pocisk trafiając w dziób przelatuje przez kilka sekcji i ma szanse się uzbroić).  Jedna penetracja, czy dwie z 15 km (za 10-15 k dmg) są przesadą i powinno się raczej wykluczyć powyżej pewnej odległości, ale poniżej szanse na penetracje powinny pozostać takie jakie są obecnie (ten yolo rajd i 5 penetracji nie dziwi mnie wcale, gdyż Z-52 ma dość gruby pancerz jak na DD ,a ustawienie przodem tylko spotęgowało efekt)...

I tu jest problem: W grze rządzi fizyka.Jeżeli zdąży pocisk się uzbroić to po 15km lotu ma mniejszą prędkość niż po 2km. Mniejsza prędkość powoduje że jest większa szansa że pierdut będzie w kadłubie. Dlatego jak długo silnik będzie oparty na rzeczywistości to peny będą raczej na dystans niż z bliska.

Nikt nie przerobi silnika gry tylko dlatego że DDki jojczą. Dlatego WG kręci z pancerzem DDków ale to ślepy zaułęk i nic z tego nie będzie. Jak wyeliminujemy problem z główną baterią zrobimy znowu problem z pomocniczą i krążkami. WG wypuści aktualizację patcha na nastepny dzień.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.