Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Radeckij

Radeckiego rozważania o nowych lotniskowcach

27 comments in this topic

Recommended Posts

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,899 posts

Jako że muszę odejść od kompa to nie przeczytałem całości, zaledwie skończyłem akapit o Mechanice, ale nie mogę się powstrzymać od czepialstwa - w obecnej mechanice mamy 2 rodzaje torped, Graf Zeppelin ma te głębokościowe :Smile-_tongue:

• Cool 2

Weekend Tester
6,313 posts
5,431 battles

Zacznę od hybryd, w alfie można było wysyłać samoloty w dowolny punkt na mapie ale gracze po prostu o nich zapominali i dlatego teraz jest taka mechanika a nie inna. 

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles
1 hour ago, Greyshark said:

Jako że muszę odejść od kompa to nie przeczytałem całości, zaledwie skończyłem akapit o Mechanice, ale nie mogę się powstrzymać od czepialstwa - w obecnej mechanice mamy 2 rodzaje torped, Graf Zeppelin ma te głębokościowe :Smile-_tongue:

A niechże tak zostanie, jako pomnik mej ignorancji.

54 minutes ago, _Admiral_Nimitz_ said:

Zacznę od hybryd, w alfie można było wysyłać samoloty w dowolny punkt na mapie ale gracze po prostu o nich zapominali i dlatego teraz jest taka mechanika a nie inna. 

Dlatego nie chodzi mi o przesuwanie samolotów rozpoznawczych i myśliwskich po mapie, tylko ich dowiązanie do jednego punktu w momencie odpalenia używki jaką będą te eskadry. 4 czy 5 kliknięć w ciągu 20 minut, raczej do ogarnięcia...

Pozdrawiam

[PLO]
Players
566 posts
15,214 battles
2 hours ago, Radeckij said:

Pomysł przywoływania myśliwców w obecne miejsce przebywania samolotów uderzeniowych średnio mi się podoba.

To jest przede wszystkim bezużyteczne i bez sensu. (Tak przy okazji bo przeoczyłem: czy ktoś powiedział jak to miałoby działać? tzn. te myśliwce pojawiają się auto-magicznie po wciśnięciu przycisku czy lecą z lotniskowca?)

Nikt nie będzie lecieć eskadrą szturmową do wrogich samolotów żeby wezwać tam myśliwce!

Większy klimat miałoby przywoływanie samolotów w określoną lokalizację na mapie lub dla osłony wskazanego okrętu. Myśliwce powinny wymiatać samoloty na określonym obszarze, przez określony czas.

TAK !!!

3.3. Samolot rozpoznawcze

Również tak, ale może ograniczyć wykryte w ten sposób okręty do mini-mapy.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wymuszenie na graczu naprzemiennego użycia dywizjonów: jeżeli mam dywizjon bombowy i torpedowy, to muszę ich używać na zmianę. Alternatywnie, przy na przykład 3 dywizjonach – mam pulę trzech dyonów, wybieram ten który mi pasuje, później jeden z pozostałych, aż do wykorzystania puli, która, po użyciu ostatniego dywizjonu, jest resetowana.

No nie wiem. W sumie taki rozwiązanie mi się nie podoba, ale nie potrafię wymyślić czegoś innego co byłoby sensowne.

Oczywiście cała reszta posta również jest jaknajbardziej sensowna i byłaby grywalna i ciekawa. I dlatego WG tego nie zrobi ;)

PS. Taki kontrowersyjny i może głupi (a na pewno nierealistyczny) pomysł: mieszane dywizjony (np. 12 samolotów: 4 torpedowe /4 bombowe / 4 rakietowe? lub bardziej sensownie: 4 z bombami HE, 4 z bombami AP, 4 z kasetowymi?)

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles
1 hour ago, DrunkenFish said:

To jest przede wszystkim bezużyteczne i bez sensu. (Tak przy okazji bo przeoczyłem: czy ktoś powiedział jak to miałoby działać? tzn. te myśliwce pojawiają się auto-magicznie po wciśnięciu przycisku czy lecą z lotniskowca?)

Ale o czymś takim wspomnieli devsi, o ile pamiętam. IMO to zdecydowanie zbyt pasywne rozwiązanie dla myśliwców.

Również tak, ale może ograniczyć wykryte w ten sposób okręty do mini-mapy.

To już jest detal techniczny.

No nie wiem. W sumie taki rozwiązanie mi się nie podoba, ale nie potrafię wymyślić czegoś innego co byłoby sensowne.

Oczywiście cała reszta posta również jest jaknajbardziej sensowna i byłaby grywalna i ciekawa. I dlatego WG tego nie zrobi ;)

Żem wymyślił co innego. Wklejam poniżej dla tych co już przebrnęli przez mój elaborat:

MOŻNA INACZEJ?

Można. Wyobraźcie sobie coś takiego: modelu lotniskowca nie ma w bitwie, majaczy tylko na horyzoncie, daleko poza krawędzią mapy i zasięgiem jakichkolwiek dział, a samoloty wchodzą do bitwy z krawędzi mapy. Nawet pasuje pod kątem umownego realizmu – spotkały się dwie grupy bojowe, a spoza linii horyzontu lotniskowce (lub lotniska naziemne!) wysłały już samoloty na pomoc. Samoloty właśnie wchodzą do bitwy...

Gracz przykładowego Essexa ma, podobnie jak w obecnej mechanice, panel przycisków. Ale nie ma tam naprawki czy rozbicia AA.

Pierwszy przycisk służy ustawianiu dyonu myśliwskiego na mapie. Naciskasz cyferkę 1 i klikasz na mapie/minimapie, gdzie myśliwce mają się pojawić. Myśliwce wiszą w powietrzy przez np.120 sekund, potem 2 minutowy colldown (lub minutowy premium ;) ) i można myśliwce powiesić na mapie po raz kolejny. Drugi przycisk działa identycznie, i obsługuje dywizjon rozpoznawczy. Kolejne 6 przycisków, to 6 dywizjonów uderzeniowych – na przykład 3 bombowe, 2 torpedowe i 1 rakietowy. Każdy dywizjon można odpalić tylko raz, w momencie odpalenia pozostałe stają się niedostępne na np.180 sekund.

Proste, prawda?

Skill gap nadal pozostanie – jeżeli noob wytraci cały dywizjon w pierwszym podejściu, to przez półtora minuty będzie kręcił młynki kciukami, czekając aż pozostałe dyony staną się dostępne. Jeżeli będzie się cackał i kręcił wokół okrętów – nie zdąży wykorzystać wszystkich dywizjonów. Idealny gracz wykorzysta 3 minuty na wykonanie maksymalnej liczby podejść do celów, po czym przesiądzie się płynnie na kolejny dywizjon.

Równocześnie odpada nam hasło o "nielimitowanych samolotach", które jest bardzo nieładne i kojarzy się ze strumieniem bombowców, ciągnącym się po horyzont. Zamiast tego mamy "określoną ilość samolotów, każdego możemy użyć tylko raz" – sensowniejsze, prawda? Niech Bogue ma 5 fal po 6 samolotów, a Essex 6 fal po 12 samolotów. Takie pakiety będą wyglądały w miarę historycznie, Bogue będzie nawet mógł w opisie zachować hasło o 30 samolotach.

Pozdrawiam.

• Cool 1

[IMPR0]
Beta Tester
174 posts
4,118 battles

Na początek konieczne złośliwości: jak długo to będzie wisiało na forum i czy administracja może zablokować treść tego tematu przed skasowaniem ;P

DO rzeczy zaś, to IMO jest bardzo mało prawdopodobne, aby CV dostały jakieś samoloty przeznaczone tylko do rozpoznania. WG chce im te funkcje jak najbardziej ograniczyć i jak samo mówi, chce aby CV skupił się na atakowaniu okrętów. W sumie chyba dobrze. Słaby gracz oleje to, lub nie będzie wiedział jak skutecznie użyć a fiolet będzie się tak jak teraz skupiał na świeceniu desek (co najwyżej będzie miał do tego inaczej działające narzędzie) a one i tam mają przekichane. Poza tym, znowu wróci nam problem z pojedynkiem słaby/super kierowca lotniska, gdzie jeden jest wstanie swojej ekipie zapewnić zwiad a drugi nie.

Druga rzecz, to proponowane wywalenie lotniskowca poza mapę. Jak go wtedy zabić?

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles
16 minutes ago, malahaj1 said:

WG chce im te funkcje jak najbardziej ograniczyć i jak samo mówi, chce aby CV skupił się na atakowaniu okrętów. W sumie chyba dobrze. Słaby gracz oleje to, lub nie będzie wiedział jak skutecznie użyć a fiolet będzie się tak jak teraz skupiał na świeceniu desek (co najwyżej będzie miał do tego inaczej działające narzędzie) a one i tam mają przekichane. Poza tym, znowu wróci nam problem z pojedynkiem słaby/super kierowca lotniska, gdzie jeden jest wstanie swojej ekipie zapewnić zwiad a drugi nie.

Ale dostrzegasz różnicę między przytwierdzeniem jedynego spottera do mapy na np. 3 minuty, a bezustannym spotem kilkoma eskadrami po całej mapie?

6 minutes ago, UrukSzymon said:

Nie no lotniskowiec musi byc zniszczalny. Bo inaczej zabraknie nam graczy na BB. :D

Aj tam, od razu musi. Dla mnie może być niezniszczalny. BBrajany rzucają się na CV, losuje po pięć lotnisk na team, i wteedy wchodzę ja, Atlantą, cały na biało...

16 minutes ago, malahaj1 said:

Na początek konieczne złośliwości: jak długo to będzie wisiało na forum

Aż mnie ktoś nie wnerwi durnymi pytaniami :Smile-_tongue:

Pozdrawiam

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,367 posts
21,805 battles

Ale karanie nubków to esensja tej gry. Lotnisko musi byc zniszczalne. Co z tego jak mu rozwalimy wszystkie samoloty? On musi rafe zwiedzac, kara musi byc.

[IMPR0]
Beta Tester
174 posts
4,118 battles
56 minut temu, Radeckij napisał:

Ale dostrzegasz różnicę między przytwierdzeniem jedynego spottera do mapy na np. 3 minuty, a bezustannym spotem kilkoma eskadrami po całej mapie?

Pewnie że dostrzegam, tylko z tego co było powiedziane na filmiku, to WG chce aby ilość CV w bitwie była nielimitowana. Możemy mieć więc sytuacje, kiedy mamy w drużynie 3 CV, każdy zawiesi po eskadrze nad rożnymi capami, plus każdy ma eskadrę bojową, która też pewnie będzie świecić, plus do tego każdy ma myśliwce, które (być może, w zależności co WG sobie tu wymyśli) też mogą świecić. To rozwiązanie miało by sens, tylko w sytuacji w której deska - w szczególności deska - miałaby szanse rozwalić takiego spotera we w miarę niedługim czasie, inaczej, to możne zmienić w taki perm radar nad capem. Już to widzę, jak na zmianie krążki radarują, sonarują a CV spotują te capy. Szczególnie w grach zespołowych. Już teraz próby zajęcia capów, czy realizowanie celów gry na wyższych tierach graniczą z samobójstwem, jak jest 3+ radów u przeciwnika.

Oczywiście zgadzam się, że "siłą" tego narzędzia do spotu będzie nieporównanie mniejsza, niż to co CV może zrobić obecnie, ale uważam, że i tak WG tego nie zrobi, z uwagi na chęć upraszania rozgrywki na CV i zabrania im możliwości "bycia" w kilku miejscach na raz. Nie po to masz pod kontrolą jedną eskadrę, którą cięgle musisz zygzakować między bobkami na niebie, abyś miał się jeszcze jaką tam mapą i puszczaniem zwiadowców zajmować. ;)

37 minut temu, UrukSzymon napisał:

Lotnisko musi byc zniszczalne. Co z tego jak mu rozwalimy wszystkie samoloty?

Jakby CV było jedyną nie dającą się zatopić klasą okrętów, to mielibyśmy bitwy 12 CV vs 12 CV. I to wtedy wygra na punkty? :P

56 minut temu, Radeckij napisał:

Kiedy będą pieniądze za las? Jakie chciałbyś w najbliższym czasie buffy dla BBeków? :P

[P-W-C]
Players
5,045 posts
28,064 battles
15 minutes ago, malahaj1 said:

Pewnie że dostrzegam, tylko z tego co było powiedziane na filmiku, to WG chce aby ilość CV w bitwie była nielimitowana. Możemy mieć więc sytuacje, kiedy mamy w drużynie 3 CV, każdy zawiesi po eskadrze nad rożnymi capami, plus każdy ma eskadrę bojową, która też pewnie będzie świecić, plus do tego każdy ma myśliwce, które (być może, w zależności co WG sobie tu wymyśli) też mogą świecić. To rozwiązanie miało by sens, tylko w sytuacji w której deska - w szczególności deska - miałaby szanse rozwalić takiego spotera we w miarę niedługim czasie, inaczej, to możne zmienić w taki perm radar nad capem. Już to widzę, jak na zmianie krążki radarują, sonarują a CV spotują te capy. Szczególnie w grach zespołowych. Już teraz próby zajęcia capów, czy realizowanie celów gry na wyższych tierach graniczą z samobójstwem, jak jest 3+ radów u przeciwnika.

Oczywiście zgadzam się, że "siłą" tego narzędzia do spotu będzie nieporównanie mniejsza, niż to co CV może zrobić obecnie, ale uważam, że i tak WG tego nie zrobi, z uwagi na chęć upraszania rozgrywki na CV i zabrania im możliwości "bycia" w kilku miejscach na raz. Nie po to masz pod kontrolą jedną eskadrę, którą cięgle musisz zygzakować między bobkami na niebie, abyś miał się jeszcze jaką tam mapą i puszczaniem zwiadowców zajmować. ;)

WG nie powiedziało słowo nielimitowana. Skąd to stwierdzenie? Mówili że będzie więcej niż 1 czy 2 po stronie i że być może będą w dywizjonie więcej niż 1 CV.  Jeszcze nie jest to uzgodnione. 

[P-W-C]
Players
5,045 posts
28,064 battles
54 minutes ago, UrukSzymon said:

Ale karanie nubków to esensja tej gry. Lotnisko musi byc zniszczalne. Co z tego jak mu rozwalimy wszystkie samoloty? On musi rafe zwiedzac, kara musi byc.

Tak samo jak BB i DD mają nieskończona amunicję i torpedy tak CV będzie miał nieskończona ilość samolotów (zawsze były z dala od pola bitwy CV eskortowe - Boguś- co przysyłał samoloty jeżeli były straty . ) Więc jak straci wszystko to będzie czekał 3-4 minuty . Koniec samolotów był najbardziej wkurzającą rzeczą na tierach 4-6.:fish_glass:

[P-W-C]
Players
5,045 posts
28,064 battles
1 hour ago, Radeckij said:

Aj tam, od razu musi. Dla mnie może być niezniszczalny. BBrajany rzucają się na CV, losuje po pięć lotnisk na team, i wteedy wchodzę ja, Atlantą, cały na biało...

Pozdrawiam

Dzięki nerfowi spotowaniu całej mapy lotnia będzie na CW . 

[P-W-C]
Players
5,045 posts
28,064 battles
5 hours ago, Greyshark said:

Słuszna uwaga. Fajnie by było gdyby można było wybrać rodzaj torped / bomb. Oczywiście bomby AP zmniejszyć im max damage (Max dmg zamiast 10-12 k żeby był 5-6 k).

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles
6 minutes ago, MacArthur92 said:

@Radeckij jesteś supertesterem?

Nie, w żadnym wypadku. Przetłumaczenie tego na inglisz zajęłoby mi z tydzień, więc nie mam kwalifikacji ;)

Pozdrawiam

[P-W-C]
Players
5,045 posts
28,064 battles
7 minutes ago, Radeckij said:

Nie, w żadnym wypadku. Przetłumaczenie tego na inglisz zajęłoby mi z tydzień, więc nie mam kwalifikacji ;)

Pozdrawiam

No ja tam dla mnie to nie problem wcale. U mnie problem jest z hardware, nie gram na wysokich żeby mieć na średnich 45-50 fps. 

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,883 posts
5,521 battles

Jest to w miarę przemyślanie napisane i rzeczowe ale... polemizowałbym z co najmniej połową tego tekstu.

Ale nie wiem czy mi się chce :)

[IMPR0]
Beta Tester
174 posts
4,118 battles
2 godziny temu, MacArthur92 napisał:

WG nie powiedziało słowo nielimitowana. Skąd to stwierdzenie? Mówili że będzie więcej niż 1 czy 2 po stronie i że być może będą w dywizjonie więcej niż 1 CV.  Jeszcze nie jest to uzgodnione. 

Szukać mi się nie chce, ale z tego co pamiętam ten koleś na strumyku mówił, że chcą aby po całej tej zmianie nie trzeba było dawać limitów na lotniska, tak jak na inne klasy.

[P-W-C]
Players
5,045 posts
28,064 battles
11 minutes ago, malahaj1 said:

Szukać mi się nie chce, ale z tego co pamiętam ten koleś na strumyku mówił, że chcą aby po całej tej zmianie nie trzeba było dawać limitów na lotniska, tak jak na inne klasy.

Serio tak mówił ? Pogięło ich jeżeli tak będzie :cap_wander:

To jest chore bitwy CV . Myślę że dadzą limit 2 albo 3 bo to głupie by było . CV dalej będzie całkiem mocnym okrętem. 

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles
21 hours ago, malahaj1 said:

Inne klasy mają limity. Tu bardziej chodzi i zniesienie limitu 1 CV na bitwę, tak by (jak za starych, dobrych czasów) w teamie mogły być po 2 lotniska.

• Cool 1

[IMPR0]
Beta Tester
174 posts
4,118 battles
3 godziny temu, Radeckij napisał:

Inne klasy mają limity. Tu bardziej chodzi i zniesienie limitu 1 CV na bitwę, tak by (jak za starych, dobrych czasów) w teamie mogły być po 2 lotniska.

Ktoś z czatu rzucił pytanie o dywizjony CV, albo o CV w CW i koleś odpowiedział, że chcą, żeby CV był tak jedwabiście zbalansowane, że nie trzeba będzie narzucać na nie żadnych ograniczeń, również w MM (poza równą ilością CV na stronę). Tam zdaję się było wyraźnie powiedziane coś w stylu "po 3 CV w drużynie? Czemu nie!".

Jak się and tym zastanowić, to jeśli zabrać im możliwości spotowania poza tą jedną eskadrą i jeśli uda im się tak to zgrać, aby siłą stałą CV była taka jak każdego innego okrętu, to czemu nie.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.