Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Wasyl45

bofory na ORP Błyskawica

67 comments in this topic

Recommended Posts

[ASG]
Beta Tester
43 posts
13,474 battles

Bofory na Orp Błyskawicy strzelają tylko od rufy do śródokręcia i nic więcej.

jakby plik nie działał link do nagrania:

https://replayswows.com/replay/30006#stats

P.S.

a zanim się odezwą trolle że tak maja działać to zadam pytanie : "czy posiadasz orp Błyskawice?"

jeśli ktoś napisze, że to jest szansa na zestrzelanie samolotu to zapytam: "Czy ty wogóle wiesz jak działał ogień przeciw lotniczy na statku?" (ja wiem i est to wytłumaczone w wielu filmach dokumentalnych)

ja zgłaszam tu poważ bug odnośnie dział bofor 40 mm na błyskawicy którym nikt w world of warshi nie jest zainteresowany (zgłosiłem to najpierw do supportu)

20180902_190942_PWSD501-Blyskawica_23_Shards.wowsreplay

• Funny 2

[-FZO-]
Players
4,661 posts
11,869 battles

Kolega gra od bety i się dziwi jak działa wizualizacja AA?

Niech się cieszy, że jego egzemplarz w ogóle ma bofory.

Oryginał miał tylko boforsy.

• Cool 2

[ISEN]
Moderator
4,463 posts
11,566 battles
50 minutes ago, Wasyl45 said:

Bofory na Orp Błyskawicy strzelają tylko od rufy do śródokręcia i nic więcej.

jakby plik nie działał link do nagrania:

https://replayswows.com/replay/30006#stats

P.S.

a zanim się odezwą trolle że tak maja działać to zadam pytanie : "czy posiadasz orp Błyskawice?"

jeśli ktoś napisze, że to jest szansa na zestrzelanie samolotu to zapytam: "Czy ty wogóle wiesz jak działał ogień przeciw lotniczy na statku?" (ja wiem i est to wytłumaczone w wielu filmach dokumentalnych)

ja zgłaszam tu poważ bug odnośnie dział bofor 40 mm na błyskawicy którym nikt w world of warshi nie jest zainteresowany (zgłosiłem to najpierw do supportu)

20180902_190942_PWSD501-Blyskawica_23_Shards.wowsreplay

Właściwie Twój wpis można potraktować jako niskich lotów trolling, gdyż już raz Ci tłumaczyliśmy jak działa aura AA w grze. Ja jestem bardzo wyrozumiały i jeszcze raz napiszę:
animacje dział AA możesz nawet wyłączyć całkiem - wtedy nie będą w ogóle ruszać się ani działa AA, ani działa baterii dodatkowych - a będą strzelać, a samoloty spadać.

W tej grze obrona przeciwlotnicza działa na zasadzie prawdopodobieństwa - każdy samolot będący w pewnej odległości od okrętu ma pewną szansę na zestrzelenie, które sprawdza się co sekundę. Sama animacja nie ma wpływu, ale jeżeli uważasz, że są błędy w animacji możesz zgłosić to do odpowiedniego działu na forum (bieżąca aktualizacja/błędy).

Dodatkowo pamiętaj - te działa to BOFORSY, a nie bofory.

• Cool 1

[ASG]
Beta Tester
43 posts
13,474 battles

a czy ja pisze eo JAK DZIAŁA AA W GRZE  NIE JA PISZE, ŻE DZIAŁA BOFOR BŁYSKAWICY NIE OBRACAJĄ SIĘ W KĄTACH W KTÓRYCH POWINNY A SKORO PISZESZ O MECHANICE AA A NIE O TYM ŻE POŁOWA STATKU JEST NIE CHRONIONA POMIMO IŻ POWINNA ZNACZY ŻE NIE MASZ BŁYSKAWICY I NIE WIESZ KOMPLETNIE O CZYM PISZE

wiec se oszczędź pisania o czymś czego nie masz

21 hours ago, PanNickt said:

Kolega gra od bety i się dziwi jak działa wizualizacja AA?

Niech się cieszy, że jego egzemplarz w ogóle ma bofory.

Oryginał miał tylko boforsy.

widać iż nie masz błyskawicy komentarz taki jest poniżej mojego rozumienia

gram od bety tak, a ty nie kapujesz o czym pisze i ide o zakład że nawet nie oglądnąłeś repleya wiec się nie dziwie

a pisze tutaj bo support mnie oddesłał z problemem na tym statku więc jeśli nie wiecie o czym pisze to może najpierw się dowiedzcie a nie olśniewajcie mnie o mechanice aa jak człowiek pisze o kątach obrotu dział boforów na błyskawicy

20 hours ago, Dark_Havoc said:

Właściwie Twój wpis można potraktować jako niskich lotów trolling, gdyż już raz Ci tłumaczyliśmy jak działa aura AA w grze. Ja jestem bardzo wyrozumiały i jeszcze raz napiszę:
animacje dział AA możesz nawet wyłączyć całkiem - wtedy nie będą w ogóle ruszać się ani działa AA, ani działa baterii dodatkowych - a będą strzelać, a samoloty spadać.

W tej grze obrona przeciwlotnicza działa na zasadzie prawdopodobieństwa - każdy samolot będący w pewnej odległości od okrętu ma pewną szansę na zestrzelenie, które sprawdza się co sekundę. Sama animacja nie ma wpływu, ale jeżeli uważasz, że są błędy w animacji możesz zgłosić to do odpowiedniego działu na forum (bieżąca aktualizacja/błędy).

Dodatkowo pamiętaj - te działa to BOFORSY, a nie bofory.

dziękuje na korekcie językowej, ale na zrozumieniu tematu masz -10 tak samo jak poprzednio

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 3 postów.

• Funny 2
  • Boring 2
  • Bad 1

Players
1,842 posts
11,657 battles
15 hours ago, Wasyl45 said:

widać iż nie masz błyskawicy komentarz taki jest poniżej mojego rozumienia

gram od bety tak, a ty nie kapujesz o czym pisze i ide o zakład że nawet nie oglądnąłeś repleya wiec się nie dziwie

a pisze tutaj bo support mnie oddesłał z problemem na tym statku więc jeśli nie wiecie o czym pisze to może najpierw się dowiedzcie a nie olśniewajcie mnie o mechanice aa jak człowiek pisze o kątach obrotu dział boforów na błyskawicy

Idąc twoim tokiem rozumowania. Nie znasz języka polskiego i nie potrafisz w nim poprawnie składać zdań. Nie posiadasz umiejętności pisania po polsku to nie masz prawa zadawać w nim pytań.

Ktoś tam nie posiada Błyskawicy to się nie może o niej wypowiadać = ktoś niepotrafi pisać po polsku to nie ma prawa zadawać w tym języku pytań.

• Cool 7

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles

:Smile_popcorn: Od razu przeczuwałem że chłopak ma potencjał...

Pół dnia można siedzieć i kminić o co mu chodzi!

Jak już będzie w stanie wyartykułować o co mu chodzi, to może nawet wytłumaczę?

• Cool 4

[PLO]
Players
707 posts
8,922 battles

Czyli chodzi o to, że bofory powinny się obracać o 360 st. aby tym widokiem można było się brędzlować?  

P.S.

Mi na przykład nie podoba się animacja uszkodzeń: nie dość że skrzące się żarem dziurki powstają na chybił trafił, to jeszcze tylko ta okopcona farba.

[ASG]
Beta Tester
43 posts
13,474 battles

drogi panie szakaldarkstar czy ja pisze o mechanice działania ognia przeciw lotniczego, odpowiedz jest nie pan genek012 zadał odpowiednie pytanie

Więc wytłumaczę to łopatologicznie (dla niektórych aby zobrazować sytuacje):

Weźcie sobie ołówek i papier, narysujcie łódkę w okręgu.

Teraz narysujcie średnice tego kółka tak aby dzieliła ona łódkę (średnica przechodząca przez śródokręcie) na 2 równe części.

Złóżcie teraz kartkę papieru po tej średnicy. ta jedna połowa jest kryta przez działa Bofors 40mm na błyskawicy

i nie odrazu 360 stopni bo działa mogłyby uszkodzić sam statek, ale wątpię że autor projektu niszczycieli klasy grom zostawiłby połowę burty statku nie osłonięta obroną przeciw lotniczą.

może wizualizacja problemu pomoże ludziom o co dokłdnie biega

obecny zasięg.JPG

jaki powinien być.JPG

8 hours ago, Radeckij said:

:Smile_popcorn: Od razu przeczuwałem że chłopak ma potencjał...

Pół dnia można siedzieć i kminić o co mu chodzi!

Jak już będzie w stanie wyartykułować o co mu chodzi, to może nawet wytłumaczę?

co do tego cytatu to:

1. nie robiłbym tematu na temat czegoś co jest pospolitą odpowiedzią ja bym jej poszukał

2. sami powiedzieli że ściągają dane techniczne i na podstawie nich odwzorowują statek, więc taki błąd jest błędem kardynalnym

a i dodatkowo dla pana szakaldarkstar:

jeśli ktoś pisze na temat danego okrętu a ty nie rozumiesz o co chodzi tej osobie to zadajesz dodatkowe pytanie,a nie odrazu nawijasz o mechanice ognia przeciw lotniczego w grze.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.

• Funny 1

[PLO]
Players
707 posts
8,922 battles

A jakie ma to znaczenie, czy te bofory obracają się o 180, 270 czy 360 stopni??? :cap_rambo:  

A taki Akizuki (i następne) może strzelać z głównych dział równocześnie do okrętów i samolotów. I co na to animacja???

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles

:Smile_popcorn:

16 minutes ago, Wasyl45 said:

co do tego cytatu to:

1. nie robiłbym tematu na temat czegoś co jest pospolitą odpowiedzią ja bym jej poszukał

2. sami powiedzieli że ściągają dane techniczne i na podstawie nich odwzorowują statek, więc taki błąd jest błędem kardynalnym

a i dodatkowo dla pana szakaldarkstar:

jeśli ktoś pisze na temat danego okrętu a ty nie rozumiesz o co chodzi tej osobie to zadajesz dodatkowe pytanie,a nie odrazu nawijasz o mechanice ognia przeciw lotniczego w grze.

Nadal nie rozumiem, bom głupi.

Wybierz jedną z poniższych podpowiedzi:

1. W modelu Błyskawicy nie obracają mi się stanowiska dział Bofors 40mm.

2. Mam wrażenie że aura przeciwlotnicza Błyskawicy działa tylko w sektorze rufowym.

3. Nie zestrzeliwuję samolotów nadlatujących od dziobu.

4. Model Błyskawicy ma źle ustawione działa Bofors 40mm, wydaje mi się że na prawdziwym okręcie były ustawione inaczej.

5. Inne............... (opisz własnymi słowami, tylko tak żebym zrozumiał)

• Cool 1

[ASG]
Beta Tester
43 posts
13,474 battles
6 hours ago, Goomich said:

Ale chodzi ci o to, że animacja nie działa, czy że samoloty nie są zestrzeliwywane?

chodzi o to że nie jest w strzelane do samolotów po przekroczeniu tej magicznej linii nawet jeden strzał, a żeby strzelały do samolotów trzeba wykonać 1809 stopni zakręt

5 hours ago, genek012 said:

A jakie ma to znaczenie, czy te bofory obracają się o 180, 270 czy 360 stopni??? :cap_rambo:  

ma i to bardzo duże to jest obrona na zasięg daleki w przydatku Błyskawicy.

ponieważ wtedy zostaję tobie ochrona działek przeciw lotniczych krótkiego zasięgu na cały sektor dzioba statku.

Co do tych punktów Radecki (dzięki Tobie panie za zadawanie pytań konkretnych):

2. Mam wrażenie że aura przeciwlotnicza Błyskawicy działa tylko w sektorze dziobowym.

bo w sektorze rufowym działa jak samolot przekracza magiczną linie między sektorem rufowym a sektorem dziobowym ostrzał ustaje.

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles

Ok, jedziemy dalej.

Jak samolot przekracza linię, nie słyszysz klekotu dział plot, tak?

Jeżeli tak, to czy sprawdzałeś wizualizację ostrzału plot (w sensie - czy widać trasery pocisków)?

Ogólnie - jestem pewien że aura działa jak należy, bo jest sferą. Nie żeby miało to jakiekolwiek znaczenie, bo obrona plot Błyskawicy jest w obecnej mechanice całkowicie beznadziejna, w 296 bitwach zestrzeliłem 65 samolotów, sama mechanika gry powoduje, że ostrzał przeciwlotniczy Błyskawicy w żaden sposób nie utrudnia ataku samolotów, zestrzelenia następują zazwyczaj gdy samoloty są już na kursie odchodzącym.

[ASG]
Beta Tester
43 posts
13,474 battles
11 minutes ago, Radeckij said:

Ok, jedziemy dalej.

Jak samolot przekracza linię, nie słyszysz klekotu dział plot, tak?

Jeżeli tak, to czy sprawdzałeś wizualizację ostrzału plot (w sensie - czy widać trasery pocisków)?

Ogólnie - jestem pewien że aura działa jak należy, bo jest sferą. Nie żeby miało to jakiekolwiek znaczenie, bo obrona plot Błyskawicy jest w obecnej mechanice całkowicie beznadziejna, w 296 bitwach zestrzeliłem 65 samolotów, sama mechanika gry powoduje, że ostrzał przeciwlotniczy Błyskawicy w żaden sposób nie utrudnia ataku samolotów, zestrzelenia następują zazwyczaj gdy samoloty są już na kursie odchodzącym.

nie samolot wogóle nie otrzymuje potencjalnego dmg, to zauważyłem akurat jak samolot katapultowy z hippera przelatywał w zasięgu Boforsów więc tego jest w 100% pewny że coś jest nie tak

może i mało zestrzeleń (moje zestrzelenia to 96), ale Błyskawica przez całą wojnę zestrzeliła 7 samolotów luftwaffe

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles
6 minutes ago, Wasyl45 said:

nie samolot wogóle nie otrzymuje potencjalnego dmg, to zauważyłem akurat jak samolot katapultowy z hippera przelatywał w zasięgu Boforsów więc tego jest w 100% pewny że coś jest nie tak

Nie ma żadnego narzędzia w kliencie, które pozwoliłoby sprawdzić kiedy samoloty otrzymują dmg. Niemniej:

Jeżeli masz jakikolwiek lotniskowiec, ustaw sobie bitwę w pokoju treningowym z Błyskawicą - będziesz miał ładny widok od góry na to co się dzieje. Krąż samolotami z lotniskowca wokół Błyskawicy i notuj w których ćwiartkach okrętu nastąpiły zestrzelenia. To jest najprostszy i najszybszy sposób sprawdzenia podniesionego problemu.

Players
1,693 posts
7,993 battles
9 minutes ago, Radeckij said:

Nie ma żadnego narzędzia w kliencie, które pozwoliłoby sprawdzić kiedy samoloty otrzymują dmg.

Damage do samolotów jest zero-jedynkowy. Jeśli dostał damage, to spada, jeśli nie dostał, to leci dalej.

[ASG]
Beta Tester
43 posts
13,474 battles
5 hours ago, Radeckij said:

Nie ma żadnego narzędzia w kliencie, które pozwoliłoby sprawdzić kiedy samoloty otrzymują dmg. Niemniej:

Jeżeli masz jakikolwiek lotniskowiec, ustaw sobie bitwę w pokoju treningowym z Błyskawicą - będziesz miał ładny widok od góry na to co się dzieje. Krąż samolotami z lotniskowca wokół Błyskawicy i notuj w których ćwiartkach okrętu nastąpiły zestrzelenia. To jest najprostszy i najszybszy sposób sprawdzenia podniesionego problemu.

i tu pojawia się problem natury technicznej statki premium nawet jeżeli je posiadasz nie mogą zostać dodane jako boty przed chwila spróbowałem

4 hours ago, Goomich said:

Damage do samolotów jest zero-jedynkowy. Jeśli dostał damage, to spada, jeśli nie dostał, to leci dalej.

ale animacja tego jest też na samolocie prawda jeżeli jest w ogniu przeciw lotniczy to miga.

to właśnie miganie ustaje w sekcji dziobowej i tym się kieruje nie animacją strzałów z działek

[ISEN]
Moderator
4,463 posts
11,566 battles

To ja sobie jeszcze raz napiszę, bo dzięki temu będę miał -30 (tak kolega ocenił moje dwa poprzednie posty).

Animacja, migotanie, tracery i wszystko inne jest TYLKO wizualizacją i nie ma KOMPLETNEGO wpływu na działania obrony AA.

W tej grze WSZYSTKIE okręty mają aurę będącą sferą wokół okrętu - zatem cokolwiek wleci w jej zasięg jest testowane na szansę zestrzelenia - nie ma znaczenia czy działka strzelają (bo to animacja), nie ma znaczenia jak wyglądają tracery (bo to animacja), nie ma znaczenia czy samoloty migają (bo to animacja) - znaczenie ma to, że co 1 sekundę gra oblicza prawdopodobieństwą strącenia samolotu. Nie zadaje mu obrażeń, nie zmniejsza puli HP itd - liczy czy w danej sekundzie jeden samolot zostanie zestrzelony z prawdopodobieństwem powiedzmy 6%. Jak masz szczęście to padnie w 1 sekundzie, a jak masz pecha to będzie latał przez 5 minut i co sekundę będzie losowało wartość większą niż te 6%.

Wszelkiego rodzaju efekty dźwiękowe lub graficzne są drugorzędne. Nie mają znaczenia dla działania AA.

• Cool 2

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles
4 hours ago, Wasyl45 said:

i tu pojawia się problem natury technicznej statki premium nawet jeżeli je posiadasz nie mogą zostać dodane jako boty przed chwila spróbowałem

Oj to gorzej, w takim razie musisz znaleźć 2.osobę do testów.

5 hours ago, Goomich said:

Damage do samolotów jest zero-jedynkowy. Jeśli dostał damage, to spada, jeśli nie dostał, to leci dalej./

Słuszna słuszność, powinienem napisać: " Nie ma żadnego narzędzia w kliencie, które pozwoliłoby sprawdzić kiedy samoloty testują swoje HP przeciw DPS okrętu". Lepiej?

4 hours ago, Dark_Havoc said:

Wszelkiego rodzaju efekty dźwiękowe lub graficzne są drugorzędne. Nie mają znaczenia dla działania AA.

Ale może być tak, że koledze przeszkadza brak wizualizacji OPL w przedniej półsferze, przez co czuje się niekomfortowo.

[ASG]
Beta Tester
43 posts
13,474 battles
4 hours ago, Dark_Havoc said:

To ja sobie jeszcze raz napiszę, bo dzięki temu będę miał -30 (tak kolega ocenił moje dwa poprzednie posty).

Animacja, migotanie, tracery i wszystko inne jest TYLKO wizualizacją i nie ma KOMPLETNEGO wpływu na działania obrony AA.

W tej grze WSZYSTKIE okręty mają aurę będącą sferą wokół okrętu - zatem cokolwiek wleci w jej zasięg jest testowane na szansę zestrzelenia - nie ma znaczenia czy działka strzelają (bo to animacja), nie ma znaczenia jak wyglądają tracery (bo to animacja), nie ma znaczenia czy samoloty migają (bo to animacja) - znaczenie ma to, że co 1 sekundę gra oblicza prawdopodobieństwą strącenia samolotu. Nie zadaje mu obrażeń, nie zmniejsza puli HP itd - liczy czy w danej sekundzie jeden samolot zostanie zestrzelony z prawdopodobieństwem powiedzmy 6%. Jak masz szczęście to padnie w 1 sekundzie, a jak masz pecha to będzie latał przez 5 minut i co sekundę będzie losowało wartość większą niż te 6%.

a ja napisze jako także kapitan lotniskowca oraz większości krążowników przeciwlotniczych oznaką tego iż coś wleciało w tą aurę jest migotanie samolotu katapultowego bądź szwadronu lotniczego oznacza to że samolot może zostać zestrzelony wiec jezli coś takiego ustaje w połowie tej aury chyba samo w sobie coś oznacza że samoloty są w zasięgu a działa przeciw lotnicze danego kalibru coś robią, więc to że wciąż mówisz o mechanice ognia przeciw lotniczego a mówie że ta mechanika u staje w połowie długości statku gdy samolot znajduje się w tej aurze czy to teraz jest do zrozumienia dla ciebie bo ja to zaobserwowałem

4 hours ago, Radeckij said:

Ale może być tak, że koledze przeszkadza brak wizualizacji OPL w przedniej półsferze, przez co czuje się niekomfortowo.

tak ja pisałem wcześniej jakiekolwiek effecty graficzne czy dźwiękowe ustają po przejściu do strefy dziobowej

[ISEN]
Moderator
4,463 posts
11,566 battles
1 minute ago, Wasyl45 said:

a ja napisze jako także kapitan lotniskowca oraz większości krążowników przeciwlotniczych oznaką tego iż coś wleciało w tą aurę jest migotanie samolotu katapultowego bądź szwadronu lotniczego oznacza to że samolot może zostać zestrzelony wiec jezli coś takiego ustaje w połowie tej aury chyba samo w sobie coś oznacza że samoloty są w zasięgu a działa przeciw lotnicze danego kalibru coś robią, więc to że wciąż mówisz o mechanice ognia przeciw lotniczego a mówie że ta mechanika u staje w połowie długości statku gdy samolot znajduje się w tej aurze czy to teraz jest do zrozumienia dla ciebie bo ja to zaobserwowałem

No i wreszcie dochodzisz do sedna. Zatem jeszcze raz: efekt migotania to efekt wizualny - zwykle oznacza on, że samoloty są pod ostrzałem. Jak sam zauważyłeś: to jest efekt graficzny i nie ma wpływu na działanie gry.

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
9,069 battles

Pozostaje test na treningówce. Nie wiem czy dam radę pograć w tym tygodniu, jeżeli tak to spróbuję Ciebie złapać i zrobimy test.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.