Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Portal 2.0: Witajcie, Kapitanowie! - Napiszcie co myślicie / zgłoście błędy

34 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles

Przyjaciele!

Jeśli regularnie odwiedzacie naszą stronę w poszukiwaniu najświeższych wiadomości lub by dowiedzieć się, jakie są dostępne obecnie misje bojowe i jakie oferty w Sklepie Premium są najciekawsze, to pewnie zauważyliście, że w ostatnich miesiącach nasze publikacje się zmieniły. W tym roku dodaliśmy cztery kolumny historyczne i poprawiliśmy wygląd wiadomości. Zaczęliśmy również umieszczać bardziej szczegółowe opisy i relacje, żeby łatwiej Wam było zagłębić się w świat gry.

Nadszedł czas na kolejną ważną zmianę, która zajdzie w całościowym wyglądzie portalu. W najbliższych miesiącach zamierzamy poprawić nawigację, sekcje edukacyjne i stronę profilową. Chcemy sprawić, by portal stał się bardziej przyjazny dla użytkownika, zarówno tego doświadczonego, jak i żółtodzioba. Chcemy ułatwić Wam znajdowanie najnowszych wiadomości, używanie filtrów kolumn i korzystanie z samouczków oraz jednoczesne oglądanie filmów i czytanie artykułów dotyczących tego samego tematu.

Po pierwsze chcemy zwrócić Waszą uwagę na menu główne. Wszystkie nowe wydarzenia, misje bojowe i oferty Premium można znaleźć w sekcji „Sprzedaż i wydarzenia”.

Górne menu zawiera również sekcję „Filmy”, w której zamieszczamy nasze ulubione (tak, zgadliście!) filmy. Szczególnie interesujące mogą tam być filmy z kolekcji „Jak to działa”, w których szczegółowo omawiamy mechanikę gry (często kwestie nieoczywiste).

A tak przy okazji, to możecie już przeczytać artykuł, jednocześnie oglądając film w lewym dolnym rogu przeglądarki – koniecznie to wypróbujcie!

Dodaliśmy również element interfejsu o nazwie „Popularne”, złożony z trzech bannerów prowadzących do najczęściej czytanych sekcji portalu i najpopularniejszych ofert Sklepu Premium.

Sekcja „Wiadomości” ma teraz filtr kolumn, pozwalając na łatwiejsze znajdowanie interesujących Was wpisów.

Bannery, które wcześniej znajdowały się po prawej stronie portalu, teraz podzielone są na kilka grup, posortowanych według popularności i przesunięte zostały na dół strony. Tymczasowe bannery, prowadzące do najnowszych i najgorętszych wiadomości umieszczone są teraz na górze ekranu i można je zminimalizować, by nie przeszkadzały w przeglądaniu treści.

To dopiero początek i zamierzamy wprowadzić jeszcze poważniejsze zmiany i ulepszenia. Ale teraz nie będziemy już zawracać Wam głowy tym komunikatem. Po prostu rozgośćcie się i cieszcie nowym portalem. My w międzyczasie będziemy ciężko pracować nad nowymi artykułami, grafikami, filmami i oczywiście kolejnym etapem aktualizacji portalu.

Z poważaniem,

Zespół treści WoWS

https://worldofwarships.eu/pl/news/general-news/new-portal-Oo/

• Cool 2
  • Funny 1

[ZGZ]
Players
1,375 posts
16,763 battles
4 hours ago, Silentraz said:

Ważne, że otworzyli kolejny sklep premium

image.thumb.png.f2a7124f9b40c82cc965796882710238.png

Za dużego zamieszania na szczęście nie zrobili, ale zmiana jest niepotrzebna, posiada błędy, najbardziej interesujące dla graczy misje zostały przesunięte na szary koniec na rzecz pogłosek o nowych wersjach, wyrobów teledyskopodobnych, statystyk bez wniosków i nieco historii. I to wszystko wepchnięte pomiędzy sklepy z dobrami wirtualnymi i materialnymi.

Ale jest "filtr" wiadomości. ;)

[A-Z]
Players
222 posts

Zgadzam się, jest gorzej niż było, niemal 100% downgrade, ale... ale jest jedna rzecz, którą zaliczam na +

Spoiler

W końcu portal pokazuje statystyki, którymi mogę się pochwalić :cap_like:.

Schowek-1.jpg.5d815dbd2ded104bba29f6962bd8f30a.jpg

[PLO]
Players
760 posts
5,767 battles
1 minute ago, Amaha said:

Zgadzam się, jest gorzej niż było, niemal 100% downgrade, ale... ale jest jedna rzecz, którą zaliczam na +

Hide contents

W końcu portal pokazuje statystyki, którymi mogę się pochwalić :cap_like:.

Schowek-1.jpg.5d815dbd2ded104bba29f6962bd8f30a.jpg

Przecież to było cały czas.

[-FZO-]
Players
4,661 posts
11,869 battles

Duplikat informacji o wielojęzyczności portalu. Niezamierzonej, jak się okazało.

[A-Z]
Players
222 posts
10 minutes ago, En_Vivo said:

Przecież to było cały czas.

Zgadza się. Ale dopiero teraz działa "tak jak powinno".

[-FZO-]
Players
4,661 posts
11,869 battles

Czy dwujęzyczność (Sales & Events) nowego portalu (w wersji teoretycznie polskiej) to bug czy ficzer?

_20.jpg

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
8 godzin temu, Odo_Toothless napisał:

Zgadzam się, że jest gorzej niż było. Krok wstecz.

18 minut temu, Amaha napisał:

Pokaż ukryte treści

Proszę podać konkrety albo traktuje to jako niemerytoryczny spam i rozdaje po ostrzeżeniach. 

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
5 minut temu, PanNickt napisał:

Czy dwujęzyczność (Sales & Events) nowego portalu (w wersji teoretycznie polskiej) to bug czy ficzer?

_20.jpg

Bug, zgłoszony i naprawiony szkoda, ze nie pofatygowałeś się by sprawdzić zanim to napisałeś znowu. 

[HOB]
Moderator
1,566 posts
6,565 battles

"Zgadzam się, krok wstecz"

To chyba było odniesienie do postów, które gdzieniegdzie poginęły lub się pozamieniały kolejnością, treścią, a nawet właścicielami.

• Cool 1

[-FZO-]
Players
4,661 posts
11,869 battles
2 minuty temu, WG_Lumberjack napisał:

Bug, zgłoszony.

OK, skoro poważnie traktujesz zgłoszenia błędów, to kolejne - w przypadku WR i współczynnika zniszczeń użyto złego typu danych (Int zamiast Dec) i wartości zaokrągliły się do pełnych jedności (w moim przypadku powinno być ok. 54.40%, a nie 54.00% oraz chyba ok. 1.38 zamiast 1.00).

_21.jpg

[BUSHI]
Players
3,688 posts
19,135 battles
5 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Proszę podać konkrety albo traktuje to jako niemerytoryczny spam i rozdaje po ostrzeżeniach.

Wyraziłem swoją opinię, a że nikt mi za to nie płaci to nie chce mi się przepraszam produkować i opisywać co jest nie tak.Ostrzeżenie ? Jedno ostatnio dostałem, bo wypowiedziałem się dogłębniej w innym temacie. Tym razem mam dostać, bo napisałem za mało ? Zaczynam się powoli bać pisania czegokolwiek na forum.

ps. już samo to, ze stan serwera jest na szarym końcu strony jest bardzo nie funkcjonalne. Samo skrolowanie pare razy ekranu, żeby coś tam zobaczysz jest żartem. Normalnie wchodzę na stronę, rzucam na nią okiem i klikam co mnie interesuje, bo wszystko jest jak na tacy. Teraz muszę 9 razy ją przeskrolować w dół. a komu to się będzie chciało ? Stąd napisałem - krok wstecz w rozwoju tej strony WWW.

• Cool 2

[HOB]
Moderator
1,566 posts
6,565 battles

Również mam zaokrąglone do jedności win ratio. Zniszczeń nie ocenię, bo 1.00 dla mnie może być również wartością dokładną.

Jak już padła prośba, to odpowiadam prośbą o sekcję misji - Kiepsko się sprawdza wywalenie na prawie sam dół - to jest GRA i misje powinny być możliwie wysoki. Jak się przerzucicie na blog historyczny czy wytwórnię muzyczną, wtedy obecne priorytety będą w porządku.

Do tego nie podoba mi się widoczne od ok. 2 miesięcy odświeżanie artykułów zamiast dodawanie nowych na temat misji. Dla porządku prosiłbym pozostać jednak przy starym formacie - jeden weekend/wydarzenie - jeden temat. A nie wrzucenie wszystkiego do jednego miesiąca i przewijanie gdzie się pojawiła jakaś zmiana (bo te nie zawsze są na samym dole)

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
4 minuty temu, Odo_Toothless napisał:

Wyraziłem swoją opinię, a że nikt mi za to nie płaci to nie chce mi się przepraszam produkować i opisywać co jest nie tak.Ostrzeżenie ? Jedno ostatnio dostałem, bo wypowiedziałem się dogłębniej w innym temacie. Tym razem mam dostać, bo napisałem za mało ? Zaczynam się powoli bać pisania czegokolwiek na forum.

Załóżmy, że zaczynasz grac i chcesz się czegoś nauczyć/dowiedzieć.
Pytasz kolegów co robisz źle? Koledzy odpowiadają: "robisz coś źle".

Czy wiedza, którą dzięki temu posiadłeś coś Ci daje?
Czy poszerzyła Twoje umiejętności?
Czy pomogła Ci się poprawić?
Czy odpowiedziała na Twoje pytanie?
Co dało Ci stwierdzenie "robisz coś źle"?

[BUSHI]
Players
3,688 posts
19,135 battles
Just now, WG_Lumberjack said:

Załóżmy, że zaczynasz grac i chcesz się czegoś nauczyć/dowiedzieć.
Pytasz kolegów co robisz źle? Koledzy odpowiadają: "robisz coś źle".

Czy wiedza, którą dzięki temu posiadłeś coś Ci daje?
Czy poszerzyła Twoje umiejętności?
Czy pomogła Ci się poprawić?
Czy odpowiedziała na Twoje pytanie?
Co dało Ci stwierdzenie "robisz coś źle"?

Dopisałem do swego posta wyjaśnienie w tym czasie - po ps. Jak gracze się o coś pytają, to im zawsze odpowiadam dokładnie, bo wiem, że są żótłodziobami jak mają takie pytania. Skoro jednak profesjonalista robi coś bez sensu, tak jak WG "poprawia" portal, to ręce opadają i nie wiadomo co już powiedzieć.

• Cool 2

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
Przed chwilą, Odo_Toothless napisał:

dopisałem do swego posta wyjaśnienie w tym czasie - po ps.

Dziękuję, doceniam!

[HOB]
Moderator
1,566 posts
6,565 battles

Przede wszystkim - wpis 8 hours ago - Czyli jeszcze nie obowiązywała prośba o merytoryczny feedback tylko dyskusja między graczami.

A sam wpis " Zgadzam się, że jest gorzej niż było. Krok wstecz." to informacja, że inny gracz, z którego opinią się zgadza - nie jest jakimś wyjątkiem.

Kolejny kwiatek

image.png.d8f9cc8bb371eb8cc50362ef5f06931e.png

Misje sierpniowe, które są dość aktualne wśród wiadomości mają dopiero 16tą pozycję.

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
36 minut temu, Silentraz napisał:

Przede wszystkim - wpis 8 hours ago - Czyli jeszcze nie obowiązywała prośba o merytoryczny feedback tylko dyskusja między graczami.

A sam wpis " Zgadzam się, że jest gorzej niż było. Krok wstecz." to informacja, że inny gracz, z którego opinią się zgadza - nie jest jakimś wyjątkiem.

Kolejny kwiatek

image.png.d8f9cc8bb371eb8cc50362ef5f06931e.png

Misje sierpniowe, które są dość aktualne wśród wiadomości mają dopiero 16tą pozycję.

To nie jest błąd.

[HOB]
Moderator
1,566 posts
6,565 battles
1 minute ago, WG_Lumberjack said:

To nie jest błąd.

Ale jest to opinia o tym, że te misje powinny być wyżej lub odświeżane poprzez tworzenie nowych tematów. Argumentacja - jak wcześniej.

[A-Z]
Players
222 posts
20 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Przeniosłeś mój post z innego tematu, tylko po to, aby mieć podstawę do dania ostrzeżenia? Serio?

No dobra, niech Ci będzie. Zrobimy po Twojemu.

1. Więcej odnośników do sklepu premium się już nie dało? Są tylko 3.

Spoiler

Schowek-1.thumb.jpg.55be5e49f7eb72009a94ff218984769a.jpg

Na czerwono oznaczyłem miejsca gdzie można dać ich znacznie więcej.

2.

(...) Po pierwsze chcemy zwrócić Waszą uwagę na menu główne. Wszystkie nowe wydarzenia, misje bojowe i oferty Premium można znaleźć w sekcji „Sprzedaż i wydarzenia”. (...)

Nigdzie nie widzę sekcji "Sprzedaż i wydarzenia".

3.

(...) Górne menu zawiera również sekcję „Filmy” (...)

Nie ma takiej sekcji. Jest "Wideo", a miało być "Filmy".

Tak, czepiam się. Sam o to prosiłeś.

4. Nie mam screena "starej" (lepszej) wersji, ale jestem niemal pewny, że puste pola po prawej i lewej stronie czytanego artykułu, są jeszcze większe.

5. Informacja o moich statystykach działa wręcz idealnie.

Spoiler

Schowek-2.thumb.jpg.d6eac29101046c2142de0a0ad2f94a6c.jpg

6. "Jestem nowym, potencjalnym graczem. Pierwszy raz na portalu. Widzę nie podpisane odnośniki. Obawiam się, że to może być "coś złośliwego". Opuszczam portal."

Spoiler

Schowek-3.thumb.jpg.2b005c4c32bf18e3c869c42bf42ef760.jpg

7.

(...) Sekcja „Wiadomości” ma teraz filtr kolumn, pozwalając na łatwiejsze znajdowanie interesujących Was wpisów. (...)

To byłaby bardzo dobra funkcja na głównej stronie (można by było "odfiltrować" wszystko czego się nie potrzebuje). Dlaczego ograniczona została tylko do sekcji "Wiadomości"?

8.

(...) Tymczasowe bannery, prowadzące do najnowszych i najgorętszych wiadomości umieszczone są teraz na górze ekranu i można je zminimalizować, by nie przeszkadzały w przeglądaniu treści. (...)

Gdzie niby jest ta funkcja?

Spoiler

Schowek-4.jpg.f012308c649d6f90d64caa94f150b87c.jpgSchowek-5.jpg.148d6226fdd49cbc3e822ebf5762a53c.jpg

9. Portal twierdzi, że nie jestem zalogowany.

Spoiler

Schowek-6.thumb.jpg.a05c36de1933e5966342032dbc818dd1.jpg

10.

(...) A tak przy okazji, to możecie już przeczytać artykuł, jednocześnie oglądając film w lewym dolnym rogu przeglądarki (...)

Ta funkcja nie działa.

Otworzyłam artykuł o "Pin-Up", włączyłem film, przewinąłem do komentarzy (tak aby odtwarzacz całkowicie zniknął) i... i nic. Nie pojawiło mi się żadne nowe okienko. To samo jest przy przejściu do innego artykułu, po wcześniejszym uruchomieniu filmu.

Dobra, 10. powinno wystarczyć jako konkret, czy mam "czepiać" się dogłębniej?

• Cool 1

[GOFER]
Players
836 posts
9,867 battles

Taka seria durnych gifów nie popada pod spam przypadkiem? ;-) 

A co do samego portalu 2.0 to bardzo mi się podoba. 

[PUNKS]
Players
76 posts
8,233 battles

- brak zakładki Media (albo nie mogę znaleźć) gdzie można było pobrać całkiem przyjemne grafiki/kalendarze na pulpit :(

[TF16]
Players
378 posts
14,032 battles
42 minutes ago, Amaha said:

1. Więcej odnośników do sklepu premium się już nie dało? Są tylko 3.

Słabo liczyłeś :cap_haloween:.  Jak wciśniesz jeszcze 3 razy PgDn lub zrobisz "2 scrolle" myszką to "załapiesz" się na kolejne 2 odnosniki do sklepu premium. 

Zaiste - sklep (który notabene do dziś się nie doczekał koszyka) - to jest NAJWAŻNIEJSZA pozycja na stronie :cap_rambo: (sądząc po liczbie linków).

45 minutes ago, Amaha said:

Nigdzie nie widzę sekcji "Sprzedaż i wydarzenia".

ja także tego nie widzę. 

@WG_Lumberjack, wytłumacz proszę co wspólnego ze sklepem premium mają "misje bojowe w sierpniu" (pomijam kwestię tego, że wewnątrz  jest info/kolejny link do ofert premium)?

Taka rzecz jak "misje i wydarzenia" powinny mieć swoją własną zakładkę na pasku na górze strony .

6 minutes ago, Basmacz said:

Taka seria durnych gifów nie popada pod spam przypadkiem? ;-) 

Zdecydowanie ..... @WG_Lumberjack, skoro chcesz być "politycznie poprawny" (rozumiem, taka praca) i czepiasz się, że ktoś pisze krótkie posty "bez uzasadnienia",  to nie dawaj podobnego przykładu  :cap_wander_2:.

9 minutes ago, Basmacz said:

A co do samego portalu 2.0 to bardzo mi się podoba. 

A mnie się nie podoba - twierdzę jak przedmówcy, że jest do d.... , ale zmianę przyjmuję do wiadomości, bo - znając życie - powrót do starej wersji jest niemożliwy.  

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.