Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.7.8 - Bitwy rankingowe

6 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Bitwy rankingowe
Dziesiąty sezon bitew rankingowych rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem aktualizacji 0.7.8!


Początek sezonu: Pt. Sie. 24 08:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Pt. Sie. 24 08:00
Zakończenie sezonu: Pon. Paź. 08 08:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Pon. Paź. 08 08:00

Potrzebne będą okręty VIII poziomu dla stopni od 23 do 16 i okręty X poziomu dla stopni od 15 do 2. W Lidze Wilków Morskich boje toczone będą okrętami V poziomu.

 
Począwszy od dziesiątego sezonu w bitwach rankingowych zdobyć można nie tylko rozmaite przedmioty, ale również specjalny zasób—stal, która pozwoli na kupienie unikalnych okrętów w Arsenale!

Sezon trwa 45 dni.

 

Uczestnictwo w Bitwach rankingowych wymaga osiągnięcia przynajmniej 14. Poziomu przebiegu służby.

 

W sumie są 23 stopnie. Dla uproszczenia, stopnie te podzielono na różne ligi: trzecią, drugą, pierwszą, ekstraklasę i Ligę Wilków Morskich.

 

Dwie drużyny złożone z 7 graczy walczą ze sobą. Wygrywając bitwy gracze zdobywają gwiazdy, niezbędne do awansowania na kolejne stopnie. W przypadku większości stopni porażka oznacza utratę gwiazdy.

 

Początkujący gracze rozpoczynają sezon od stopnia 23, a Ci, którzy uczestniczyli w poprzednim sezonie otrzymają gwiazdy bonusowe: jedną za każdy zdobyty stopień.

 

Stopnie od 23 do 17 oraz 15, 12 (zamiast 10 w poprzednim sezonie) i 1 są nieodwołalne. W nadchodzącym sezonie powrócimy od nieodwołalności stopnia 10 z powrotem do 12, ponieważ decyzja o nieodwołalności stopnia 10 w poprzednim sezonie wynikała ze zmieniających się poziomów okrętów w niektórych ligach.

 

Na stopniach 23–20 gracze nie tracą gwiazdy po porażce, a uplasowanie się na pierwszej pozycji w drużynie pod względem zdobytego doświadczenia pozwala zawsze zachować z trudem zarobioną gwiazdę.

 

Na stopniach 23–11 awans na kolejny stopień nagradzany jest gwiazdą bonusową.

 

Bitwy na stopniach 23–16 odbywać się będą wyłącznie okrętami VIII poziomu. Bitwy na stopniach 15–2 wymagać będą okrętów X poziomu. Dowódcy, którzy zdobędą 1 stopień, mogą nadal ze sobą walczyć okrętami V poziomu.

 

Składy drużyn będą identyczne pod względem typów i poziomów okrętów.

 

Dostępne mapy:
Poziom VIII: Sąsiedzi, Zorza polarna, Gorący punkt, Morze nadziei i Pasmo górskie w trybie dominacji.
Poziom X: Gorący punkt, Droga wojownika, Łzy pustyni, Morze nadziei, Pasmo górskie i Śpiący olbrzym w trybie dominacji.
Poziom V w Lidze Wilków Morskich: Linia tektoniczna, Trójząb, Nowy świt, Cieśnina, Krąg, Wielki wyścig, Archipelag.
Wszystkie szczegóły nowego sezonu Bitew rankingowych omówione zostały w osobnym artykule. 

Ten sezon będzie ostatnim, w którym zdobyć można flagę Jolly Roger za osiągniecie 1 stopnia. W przyszłych sezonach zostanie ona zastąpiona innymi nagrodami pamiątkowymi.

WIĘCEJ INFO: https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-078-wows-birthday/

Share this post


Link to post
Share on other sites
[WOB]
Players
4,804 posts
17,121 battles

Moim zdaniem poprzedni układ (do 10 rangi 8T, powyżej 10T) był lepszy. Przynajmniej można było coś przy okazji rankedów pogrindować. 

Na duży plus - podział stalowych nagród na kolejne rangi. Poprzednio przychodził moment, że już mi się nie chciało dalej grać, bo kolejna sensowna nagroda wymagała przejścia kilku rang (ze słabymi nagrodami po drodze). Teraz warto walczyć o każdą rangę, bo zbliża ona do Flinta, Blacka, Stalingradu.

Zresztą, tak na marginesie, możliwość kupienia Blacka bez konieczności ugrania 5 rang1 uważam za jednej z najlepszych tegorocznych pomysłów WG :) 

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[HOB]
Moderator
1,859 posts
8,025 battles

Rangi z flagami - dodać za nie choć drobne nagrody. Sama flaga może być nieatrakcyjna przy stabilizacji z kredytami lub zdobyta  chwilę przed końcem sezonu. Nie trzeba nawet dorzucać kolejnych nagród, a np. z rang 2, 3, 4 poprzenosić po 100 stali na rangę 5.

 

Trochę przesada z dychami, by dla niektórych zaczynały się praktycznie na początku. Przydałaby się też opcja degradacji, by gracz mógł wrócić na niższy tier (dla samego grania). Przykładowo gracz bez dychy staje się wykluczony z rankedów po osiągnięciu któreś rangi.

Można także stworzyć alternatywną ścieżkę, gdzie gracz pozostaje na niższym tierze i zdobywa rangi będąc losowanym wraz z najwyższymi rangami niższego tieru jak też podążającymi alternatywną ścieżką. Nagrody oczywiście gorsze (wraz z wykluczeniem stali) i możliwość powrotu na standardową ścieżkę, poczynając od najsłabszego stopnia (standardowej ścieżki).

 

Przyznawanie gwiazdek - zacząć od eksperymentu usunięcia gwiazdek za 6 i 7 miejsce drużyny wygranej na rzecz przekazania ich 2 i 3 przegranemu miejscu (poprzez zachowanie gwiazdki) lub jako podwojenie dla najlepszych zwycięzców). Obecnie za dużo upartych beznadziejnych graczy przechodzi na zbyt wysokie stopnie.

Za dużo roboty z tym nie ma!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,144 posts

z opisu na stronie:

" Za każdy poprzedni sezon bitew rankingowych, w których osiągnięto 1 stopień lub sezon bitew klanowych, w których odniesiono 30 zwycięstw w Lidze Tajfun przyznana zostanie odpowiednio 1 jednostka miedzi i 1 jednostka molibdenu. "

Zdobyłem 9x R1, a dostałem tylko 2 miedzi z czego 1 jest chyba po aktualizacji. Tak czy siak gdzie pozostałe 7??

Share this post


Link to post
Share on other sites
[B-EYE]
[B-EYE]
Players
489 posts
16,483 battles

Najgorszy sezon bitew rankingowych z jakim miałem do czynienia. Pomysł z grą na T X od rangi 15 do 2 jest najbardziej chory w historii bitew rankingowych. Masa słabych graczy którzy na X kompletnie się nie odnajdują czyni rozgrywkę jedna wielka frustracją. Ponadto wcześniej była nieodwołalna ranga 10 i to było dobre teraz nie wiadomo dlaczego jest 12 i potem przepaść aż do 1. Zatem jak kilka razy pod rząd trafi się nieogarnięty team co w tym sezonie jest normą to wysiłek jaki się włożyło w dojście na np do rangi 10 po prostu bierze w łeb. Najlepszy tier na rankingówki to VI i VII. VIII z bólami może być ale na jaka cholerę WG pakuje masy graczy na T X już od 15 rangi? Toż to kompletnie bez sensu i całkowicie psuje rozgrywkę. Na plus lepsze niż do tej pory nagrody i stal za poszczególne rangi. Ale tylko tyle dobrego bo reszta zrąbana jak nigdy przedtem. W porównaniu z poprzednim sezonem po prostu zniechęca do grania.

  • Cool 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
8/24/2018 o 14:22, Shiryaku napisał:

z opisu na stronie:

" Za każdy poprzedni sezon bitew rankingowych, w których osiągnięto 1 stopień lub sezon bitew klanowych, w których odniesiono 30 zwycięstw w Lidze Tajfun przyznana zostanie odpowiednio 1 jednostka miedzi i 1 jednostka molibdenu. "

Zdobyłem 9x R1, a dostałem tylko 2 miedzi z czego 1 jest chyba po aktualizacji. Tak czy siak gdzie pozostałe 7??

Do supportu proszę 

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×