Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Toneldren

Mysliwce katapultowe i samoloty, czy były jakieś zmiany ?

6 comments in this topic

Recommended Posts

Players
68 posts
2,022 battles

Witam, mam parę pytań odnośnie samolotów, gdyż wydaje mi się że ostatnio jest z nimi coś grubo nie tak. Moje pytanie dotyczą głównie trybu co-op i scenariuszy, ponieważ głownie grywam w tych trybach. W PvP bywam rzadko, zbyt uzależnia, a ja nie mam  na to zbyt wiele czasu, ani nerwów aby tracić je dodatkowo na świat wirtualny, gdy życie codzienne daje człowiekowi mocno po zadzie. Gram w WoWs głownie dla rozładowania napięcia, postrzelania sobie, a ogólnie to dla frajdy. Oto wiec pytania;

Czy ktoś może mi powiedzieć co się dzieje z myśliwcami katapultowymi bootów, czy może były jakieś zmiany i ich wzmocnienie ?

W WoWs gram praktycznie od samego początku jego istnienia, ale ze względu na pracę bardzo często robię długie przerwy (przed ostatnia trwała ponad rok), tak że nie jestem na bieżąco. Ostatnio grałem może 2 a może 3 miesiące temu. Zalogowałem się wczoraj i po wejściu na mój CV doznałem szoku. Myśliwiec katapultowy wroga z krążka tieru 5 potrafi skasować eskadrę moich myśliwców z lotniskowca tieru 5 (IJN) i tieru 6 (USN), sorry ale nie mam wyższych tierów CV wiec nie mogę sprawdzić czy tam też ten problem występuje.

Normalnie nie zawracałbym ludziom doopy, bo to tylko gra, program który lubi być zawodny i płatać figle, ale dziś miałem to samo. Mało że moje fightery mają problem z namierzeniem kolesia (często latają obok niego, wcale do niego nie strzelając), mało że nawet po jego zniszczeniu, nagle pojawia się znowu jakby użył wskrzeszenia, duplikacji, klonowania albo jakiegoś innego ustrojstwa (wrogi samolot znika z radaru/widoku, pojawia się animacja kuli ognia i... ta-da gość po 2-3 sekundach, ahoj, to znowu ja cały i zdrów), to jeszcze kasuje moje samoloty jak kaczki. W momencie gdy są blisko siebie 2 - 3 takie to nawet nie ma się co zbliżać bo dla moich ptaszków to będzie egzekucja, masakra, rzeźnia, no ogólnie nic na pokład już nie wróci. To są jakieś jaja, dlatego pytam czy coś w mechanice myśliwców katapultowych się zmieniło ?

Kolejna sprawa to torpedowce, są jakieś takie wolniejsze, albo się mi to tak tylko wydaje. Wyśle je raz, wrócą na uzupełnienia, wyślę drugi i... bitwa się kończy. Aby cokolwiek ugrać muszę moim CV podpływać bliżej linni frontu, aby skrócić czas przelotu samolotów, co raczej najbezpieczniejsze nie jest, gdy w okolicy kręcą się DD lub krążki (dla SI priorytetem jest lotniskowiec gracza gdy tylko go namierzą).

No i moje perełki, ślepe nurki, zwane dla zmylenia graczy bombowcami. Jakoś tak strasznie mało mają Hp (dawniej wykorzystywałem je jako przynętę do skupienia ognia wroga, aby odciążyć torpedowce), a i jakoś tak rzadziej trafiają, nawet z Altem. Przykład, BB stoi w miejscu, puszczam na niego ślepe nurki z Altem, cały obrys celownika (lub obszaru zrzutu bomb jak kto woli) jest na okręcie, nie wychodzi po za jego burty, ten też nie strzela bo jest skupiony na moich torpedowcach... efekt, jak zwykle na 6 bomb trafia jedna, JEDNA i oczywiście nie podpala bo i po co, to są jakieś żarty. Przed moją przerwą jak nasyłałem moich ślepców z altem na wolno poruszający się BB-ek lub stojący w miejscu to zwykle trafiały 3 - 4 bomby, teraz jedna, powtarzam JEDNA, a jak mam farta to dwie.

W związku z powyższym czy ktoś mi może wytłumaczyć co się stało, czy były jakieś zmiany, czy może gra cierpi z powodu jakiegoś glitcha, buga, albo czy coś ze mną jest nie tak, tzn z moimi umiejętnościami kapitana lotniskowca., dodam że przed przerwą takich problemów nie miałem i zwykle kasowałem na bitwę 3 - 5 naszywek zatopienia okrętów wroga. Teraz maksymalnie dwie lub dosyć często zero (testowane w 40 meczach).

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,852 battles

Jaja sobie robisz?

23 hours ago, Toneldren said:

Zalogowałem się wczoraj i po wejściu na mój CV doznałem szoku. Myśliwiec katapultowy wroga z krążka tieru 5 potrafi skasować eskadrę moich myśliwców z lotniskowca tieru 5 (IJN) i tieru 6 (USN)

Oprócz tego samolocika jest tak jeszcze jego krążownik, który wali do twoich nieruchomym myśliwców z wszystkiego co ma na pokładzie. A że stateczki raczej samotnie nie pływają, jest tam pewnie jeszcze jeden, może nawet z tieru 7.

mało że nawet po jego zniszczeniu, nagle pojawia się znowu jakby użył wskrzeszenia, duplikacji, klonowania albo jakiegoś innego ustrojstwa (wrogi samolot znika z radaru/widoku, pojawia się animacja kuli ognia i... ta-da gość po 2-3 sekundach, ahoj, to znowu ja cały i zdrów), to jeszcze kasuje moje samoloty jak kaczki.

Może z drugiego okrętu, może w scenariuszach bot używać skilla na dwa samoloty.

olejna sprawa to torpedowce, są jakieś takie wolniejsze, albo się mi to tak tylko wydaje. Wyśle je raz, wrócą na uzupełnienia, wyślę drugi i... bitwa się kończy.

To nie samoloty są wolne, tylko bitwy szybsze. Teraz są proste misje na odrobinkę bazowych XP + zwycięstwa i żeby nie męczyć się na randomach z randomami, część zakapiorów przeszła do coopa.

W związku z powyższym czy ktoś mi może wytłumaczyć co się stało,

RNGesus cię nienawidzi.

Players
68 posts
2,022 battles
5 hours ago, Goomich said:

Jaja sobie robisz?

Reveal hidden contents

Oprócz tego samolocika jest tak jeszcze jego krążownik, który wali do twoich nieruchomym myśliwców z wszystkiego co ma na pokładzie. A że stateczki raczej samotnie nie pływają, jest tam pewnie jeszcze jeden, może nawet z tieru 7.

Może z drugiego okrętu, może w scenariuszach bot używać skilla na dwa samoloty.

To nie samoloty są wolne, tylko bitwy szybsze. Teraz są proste misje na odrobinkę bazowych XP + zwycięstwa i żeby nie męczyć się na randomach z randomami, część zakapiorów przeszła do coopa.

RNGesus cię nienawidzi.

Rzeczywiście bardzo śmieszne, dowciapny jesteś jak nie ma co. Naprawdę jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to proszę zostaw swoją opinie dla siebie, albo rzuć żartem, anegdotą, lecz kpienie z ludzi sobie daruj. Nie świadczy to najlepiej o Tobie.

Aby uniknąć dalszych nieporozumień i kolejnego wysypu kpiarzy, spieszę wyjaśnić iż jeśli BYŁBY TAM KRĄŻEK, nie zadawałbym zbędnych pytań, gdyż nie gram od wczoraj i wiem doskonale co potrafi zrobić skumulowany DMG z kilku źródeł.

Sigh, tak, tak wysyp koksów na co-opie, rzeczywiście, to czemu musiałem wczoraj zamiatać mecze praktycznie solo, bo te Twoje koksy szybciutko tonęły zostawiając jeszcze 4 boty, tak całkiem dla mnie, abym mógł sobie postrzelać 4vs1. Reszta wzięła sobie urlop... z rybkami na dnie. Ot też mi zakapiory :cap_fainting:

No i później ludzie się pytają czemu się nie wypowiadam na forum. Szkoda nerwów. Proste pytanie o poradę i parę objaśnień, a tu nalot kpiarzy, nosz normalnie jak muchy do gówna.

[CSMW]
Beta Tester
1,486 posts
10,692 battles

Skoro mysliwiec był katapultowany, to BYŁ tam CA / BB. A jeśli nie pasuje Ci wyczerpująca (choć może i niepotrzebnie uszczypliwa) odpowiedź, no to cóż, sam szukaj źródeł...

Players
68 posts
2,022 battles
On 12.08.2018 at 5:30 PM, Korsarz_87 said:

Skoro mysliwiec był katapultowany, to BYŁ tam CA / BB. A jeśli nie pasuje Ci wyczerpująca (choć może i niepotrzebnie uszczypliwa) odpowiedź, no to cóż, sam szukaj źródeł...

Dziękuję za celne stwierdzenie, niepotrzebnie uszczypliwa, lecz cóż zrobić gdy komuś licznik bitew zbytnio uderza do głowy, jak procent w "wodzie" sodowej :cap_book:, bez obrazy, taki żarcik.

A co do tematu, ech szkoda że człowiek nie jest prorokiem i nie przewiduje kiedy przyda się nagrywanie. Mniej byłoby nieporozumień, gdyby było można odtworzyć filmik, a tak ludzie traktują Cię jak wielbłąda, i mówią; "taak, a ja mam słonia w karafce" (szkoda że nie ma auto "riplejów", jako wbudowanej opcji).

Tak, był tam krążownik, który zszedł ładnie pod wpływem 4 rybek, które pięknie wpadły w jego burtę. W normalnych okolicznościach, uchodzi wiec za zniszczony, jeśli się nie mylę. Natomiast jego myśliwiec, nadal był w powietrzu i wiązał walką moją eskadrę. Jak zapewne zdajesz sobie z tego sprawę, samoloty nawet po zniszczeniu okrętu macierzystego, WYKONUJĄ ostatnią zadaną operację, torpienie, zrzut, albo walkę powietrzną. Tak wiec upieranie się na siłę, był tam krążownik i już, jest troszeczkę nie na miejscu, w końcu to tylko gra i babole zdarzają się na każdym kroku.

Co do samego problemu, to znalazłem rozwiązanie samodzielnie. Szkoda, że doświadczone grono (tia, doświadczone ale w serwowaniu kąśliwych uwag) nie potrafiło mi wskazać tego jakże prostego rozwiązania, a mianowicie po ulepszeniu myśliwców na lotniskowcu japońskim V tieru, przez parę następnych walk gra wciąż je traktowała jako te podstawowe dla tego typu okrętu, co prowadziło do oczywistej i zgodnej z regułami sytuacji że samolot wyższego tieru zawsze wygrywa, no chyba że ma się odpowiednie modyfikacje i perki (których nie miałem ponieważ kapitan był w trakcie przeszkalania).

Uważam wiec że temat można zamknąć.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.