Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Sehales

Dyskusja ogólna

25 comments in this topic

Recommended Posts

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,829 battles

Mam sugestie. Po raz kolejny wprowadzacie całkiem ładne naszywki, jednak w połączeniu z tłem wyglądają dość słabo (naszywki z Dashą i Aleną, GO! NAVY, Koszulki). Obecne tła z nowymi naszywkami wizualnie nie współgrają np. wystają poza obrys, przez co zbyt się zlewają. Trzeba by wprowadzić nowe pasujące lepiej tła, albo co mi się wydaje ciekawszym rozwiązaniem wprowadzić tło przezroczyste (bo naszywki bez tła nie można wybrać).

• Cool 2

[HOB]
Moderator
1,315 posts
5,820 battles

Skalowanie interfejsu - może by tak dać wartości również poniżej 100%? Czat nieczytelny, trudniej celować, a sporo elementów jest niepotrzebnie zbyt dużych. Moderom się prawie udało, to zawodowcom powinno tym bardziej się udać.

• Cool 1

Players
171 posts
2,628 battles

Naszywki są ładne [pani kapitan też], a tła są do bani.3 to nic, do tego za małe jak kolega zauważył.

Inna rzecz to gracze [testerzy] szczególnie nowi. Nie ma prawie w ogóle zainteresowania grami losowymi [na ranking trzeba mieć szczęście] a na kooperacyjnej siedzą stadami.

Inna rzecz. Nowa waluta w arsenale.Troszkę mało produktów.

Kapitanki są super [ci przereklamowani z kosmosu do bani] .

Zasadniczo mam już masę "W" ale nie mam na co wydawać, jedynie kamuflaż kupuje i  kapitanów [Panie].

Players
651 posts
7,461 battles

1. Po raz pierwszy na serwerze testowym mogłem dostać się do Arsenału!:cap_fainting: Nie wiem czyja to zasługa, ale odnotowuję ten fakt.

2. Sam pomysł materiału eksploatacyjnego "przyspieszenia przeładowania dział głównych" dla francuskich krążowników okazał się być bardziej atrakcyjny, niż się tego spodziewałem. Niszczarka zostaje wykryta na krótko? - Kilka szybkich salw i może być po niej. Krążownik wykonuje "zakręt śmierci"? - Odpalić konsumable i to może być ostatni manewr tego przeciwnika. Jakiś okręt próbuje uciec "na ogryzku"? - Rachu, ciachu i może być po nim.
Jednocześnie pogorszenie bazowego czasu przeładowania dział o 2 sekundy Charlesowi Martelowi i Saint Louisowi uważam za błąd. Po co nimi grać, skoro japońskie odpowiedniki na tych tierach są o wiele bardziej uniwersalne, a przez to mają większy wpływ na wygraną w obecnej mecie? Fakt, że francuskimi krążkami da się zadać spory "dymydż", ale co z tego, skoro mała uniwersalność tych krążków generuje problemy z przełożeniem tych wysokich wyników na wygrane?
W mojej opinii ten materiał eksploatacyjny to za mało, by zachęcić do grania "francuzami" VIII i IX tieru po tym nerfie, bo więcej im zabrano, niż dano. No nic, trzeba się pospieszyć z grindem do Heńka IV, by "odfajkować" CM i SL.

3. Kapitanice Dasze. Zagrałem 3 kapitanicami Daszami i wszystkie przemawiały po rosyjsku. Biorąc pod uwagę, że nie jest to dla mnie język tak bliski, jak angielski, to wartość takich kapitanic jest dla mnie mniejsza, niż mogłaby być. Co prawda rozumiem, że jeśli Dasza nie jest osłuchana z japońskim/francuskim, to trudno byłoby jej przemawiać w tych językach. Natomiast angielski jest dużo bardziej powszechny, więc kwestie wypowiadane przez Daszę po angielsku uczyniłyby te kapitanice znacznie bardziej atrakcyjniejszymi (zwłaszcza, że anglojęzyczny rynek WoWsa jest niemały, a angielski jest "językiem światowym"). A dla samej Daszy Perowej, która zdaje się jest początkującą aktorką, nagranie wypowiadanych kwestii po angielsku mogłoby być ciekawym wyzwaniem aktorskim.

4. Sądząc po tym, co jest na serwerze testowym, to skromnie zapowiada się świętowanie w WoWsie 20 rocznicy powstania WarGamingu. Ubogie nagrody w porównaniu do obecnego wydarzenia "Dalej Marynarko". Jak dla mnie, przypomina to świętowanie urodzin przez osoby, które są przewrażliwione na punkcie swojego wieku, czyli "skromnie, bo jeszcze ktoś mógłby usłyszeć ile to już lat minęło".:Smile_hiding:

• Cool 3

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
311 posts
11,378 battles

Czy Dasza jako kapitan będzie miała jakieś specjalne umiejętności/talenty. Aż się prosi o takowe. 

• Cool 1

Players
171 posts
2,628 battles

Ja akurat J.Rosyjski nadal rozumiem [całą młodość aż do 35 używałem tego języka], więc mnie nie przeszkadza. Nowe flagi ekstra są spoczko, ale pewnie będą tylko za kasę. Chwilowo nie mogę się dostać do serwera, [od 10 rano] jakiś błąd przy logowaniu.Zainstalowałem PT na innym kompie,ale to samo.Zgłoszone i czekam na jakieś reakcje. Więc na razie nie mogę nic więcej napisać.

Zdążyłem zrobić Henry IV ale nie było okazji godziwie go przetestować, bo jedyna bitwa jaką nim stoczyła zakończyła się w 5 min utratą wszystkich 3 baz. Moi koledzy  nie zdecydowali się płynąc zajmować  bazy, a ja zginałem szybko w samotności.

Players
651 posts
7,461 battles
16 hours ago, Shin_Tekkenson said:

Ja akurat J.Rosyjski nadal rozumiem [całą młodość aż do 35 używałem tego języka], więc mnie nie przeszkadza. Nowe flagi ekstra są spoczko, ale pewnie będą tylko za kasę.

1. Jeśli chodzi o mnie, to nie mogę powiedzieć, by język rosyjski mi "przeszkadzał". Bardziej chodzi o to, że z angielskim jestem daleko bardziej osłuchany i przez to jest mi lepiej znany, niż rosyjski. Ale to zapewne kwestia indywidualna.:Smile_Default:
2. Na serwerze testowym nowe flagi specjalne były dostępne w kontenerach na 20 rocznicę powstania WG i z kolekcji do zebrania na tę okoliczność. Nie jest więc wykluczone, że w podobny sposób będą dostępne na serwerze live.

[TPB]
Players
296 posts
4,283 battles

Wreszcie skalowanie interfejsu do 4K. Ile lat Wam to zajęło?

Tak czy owak gra będzie wreszcie wyglądała przyzwoicie. Także najlepszy update jak do tej pory.

Players
171 posts
2,628 battles

Usunięcie awarii logowania było proste ale wymagało wpadnięcia na to. Reset ustawień w MC przy logowaniu. I gra poszła z jak z płatka.

Players
2 posts
3,601 battles

Sorki, że nie o temacie, ale mam jedno pytanie, może dla was banalne, ale dla mnie ważne.

Dlaczego krążownik, w tym przypadku Seattle, którego mogę wyspotować z 9 kilometrów, stoi na 12 km i po wystrzale jest nadal niewidoczny, skoro po wystrzale powinien być widoczny z 15 kilometrów. Miałem taką sytuację, że grałem Seattle i strzelałem do takiego samego, a on do mnie. Mój zasięg 15km, więc jego taki sam. On mnie po moim wystrzale widzi, a ja po jego wystrzale go nie widzę. O co tu chodzi???????

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,720 posts
20,141 battles
17 minutes ago, Cpl_Dwane_Hicks said:

Sorki, że nie o temacie, ale mam jedno pytanie, może dla was banalne, ale dla mnie ważne.

Dlaczego krążownik, w tym przypadku Seattle, którego mogę wyspotować z 9 kilometrów, stoi na 12 km i po wystrzale jest nadal niewidoczny, skoro po wystrzale powinien być widoczny z 15 kilometrów. Miałem taką sytuację, że grałem Seattle i strzelałem do takiego samego, a on do mnie. Mój zasięg 15km, więc jego taki sam. On mnie po moim wystrzale widzi, a ja po jego wystrzale go nie widzę. O co tu chodzi???????

a nie było tak że jeden z Was był za skałką i podświetlał go trzeci okręt a drugi był na otwartej przestrzeni?

Players
1,361 posts
16 hours ago, Cpl_Dwane_Hicks said:

To powyzej albo bardziej prawdopodobne opóźnienia w wyświetlaniu jednostek dochodzące teraz nawet do 5-7 sekund podczas których widzisz okręt na minimapie a jeszcze się "nie pokazał" na wodzie, po czym jak okręt jest rozpędzony to te kilka sekund sprawia, ze może zdążyć się schować i go wcale nie zobaczysz mimo tego, ze na minimapie byl przez kilka sekund widoczny. Kolejny błąd jest taki, że z powodu opóźnień okręt może wystrzelić ale serwer przez 1-2 sekundy nie zajarzy, ze padł strzał (nie zresetuje czasu spota) i koleś zniknie (mimo oddanej 1-2sek wcześniej salwy) i pojawi się zgodnie z opóźnieniem jakieś 3-7 sek. później. A najgorsze jest to, że z patcha na patch bylo coraz gorzej (zarąbista optymalizacja gry, ciekaw jestem jak wypadną testy mające to naprawić)

Players
127 posts
9,221 battles

Jedną z misji jest zagraj okrętem ze stałym kamuflażem "Arktyczny" lub "Z dna oceanu".

Jedyne co wymyśliłem to zakup za węgiel w arsenale kontenerów z misji "Bismarck" (do kamo "Z dna oceanu").

Jakiś inny pomysł?

[TF16]
Moderator
4,132 posts
10,204 battles
13 minutes ago, ThomAS661 said:

Jedną z misji jest zagraj okrętem ze stałym kamuflażem "Arktyczny" lub "Z dna oceanu".

Jedyne co wymyśliłem to zakup za węgiel w arsenale kontenerów z misji "Bismarck" (do kamo "Z dna oceanu").

Jakiś inny pomysł?

Taki kamuflaż można kupić w Arsenale za miedź. Miedź otrzymuje się za zwycięstwo w rankinkówkach. 

Players
127 posts
9,221 battles

No rzeczywiście jest ale w zakładce Jubileusz.

Kupiłem oba kamuflaże i widać je w inwentarzu.

Ale niestety ani przy Z-23 ani przy Edynburgh mam go dostępnego do nałożenia.

Jakiś błąd?

Uruchamiałem grę ponownie ale bez zmian.

[ZGZ]
Players
4,224 posts
9,644 battles

W zapowiedzi testu (2 runda): https://worldofwarships.eu/pl/news/public-test/public-test-078/ pojawiła się informacja, że nagrody będzie można dostać ponownie, nawet jak zostały ugrane w 1 rundzie ("Będziecie mogli ukończyć poniższe misje bojowe ponownie w 2. rundzie testu publicznego, nawet, jeśli ukończyliście je w 1. rundzie.").

Tymczasem postępy (na pewno w zbieraniu kolekcji, a być może też w rankedach - tego nie wiem, bo nie zrobiłem za 1 razem) nie zostały zresetowane, więc części zadań nie można zrobić (nie da się np. drugi raz zebrać kolekcji).

Wydaje mi się, że nie było też drugi raz misji na zagranie FR CA 8T+9T+10T z nagrodą po 3 specjalne flagi.

[KURLA]
Players
156 posts
10,796 battles
2 hours ago, PanNickt said:

W zapowiedzi testu (2 runda): https://worldofwarships.eu/pl/news/public-test/public-test-078/ pojawiła się informacja, że nagrody będzie można dostać ponownie, nawet jak zostały ugrane w 1 rundzie ("Będziecie mogli ukończyć poniższe misje bojowe ponownie w 2. rundzie testu publicznego, nawet, jeśli ukończyliście je w 1. rundzie.").

Tymczasem postępy (na pewno w zbieraniu kolekcji, a być może też w rankedach - tego nie wiem, bo nie zrobiłem za 1 razem) nie zostały zresetowane, więc części zadań nie można zrobić (nie da się np. drugi raz zebrać kolekcji).

Wydaje mi się, że nie było też drugi raz misji na zagranie FR CA 8T+9T+10T z nagrodą po 3 specjalne flagi.

Mam tak samo jak Ty.

[HOB]
Moderator
1,315 posts
5,820 battles

Skalowanie interfejsu - sugeruję dodanie skali poniżej 1.00 - cholernie przydatne dla niższych rozdzielczości. Ewentualnie dodać jakieś ostrzeżenie, że może wyglądać nieco niekomfortowo.

Zmieniłem preferences.xml notatnikiem i można wpisać dowolną wartość, której gra przestrzega.

Póki co jedyne co jest do dopracowania to cyfry przy ilościach HP na polu bitwy - bardzo zlewają się na tle zwłaszcza u sojuszników. Czcionka wygląda nie na 2 punkty mniejszą, a skurczoną w paintcie. Zwłaszcza przy jedynkach. image.png.547df25c32b8c5f8608a98022dd06d11.pngimage.png.c166e66e86d4607cf6e4f3b67070eec9.png

Players
171 posts
2,628 battles

Booty są teraz ciekawsze :D Zagrałem 4 bitwy, 3 przegraliśmy :D 

Ale najciekawsze jest to, że przy max prędkości VIII DD trafił mnie BB z 17 km .Pierwszą salwą.

Trochę to takie nierealne. Boty trafiają  każdą salwą,zawsze. Ludzie tak nie potrafią.:D

Ps.

580 graczy zaledwie. Bitwy rankingowej nie zagrałem bo nie było składu,a czekać w nieskończoność nie da się. Losówka jeszcze gorzej, 2 ludzi przez 3 min.

Players
1,301 posts
11,608 battles
5.08.2018 o 12:05, demencjusz napisał:

Jednocześnie pogorszenie bazowego czasu przeładowania dział o 2 sekundy Charlesowi Martelowi i Saint Louisowi uważam za błąd. Po co nimi grać, skoro japońskie odpowiedniki na tych tierach są o wiele bardziej uniwersalne, a przez to mają większy wpływ na wygraną w obecnej mecie? Fakt, że francuskimi krążkami da się zadać spory "dymydż", ale co z tego, skoro mała uniwersalność tych krążków generuje problemy z przełożeniem tych wysokich wyników na wygrane?
W mojej opinii ten materiał eksploatacyjny to za mało, by zachęcić do grania "francuzami" VIII i IX tieru po tym nerfie, bo więcej im zabrano, niż dano.

Podłączę się do zdania demencjusza. Nie rozumiem dlaczego, ale z jakąś idiotyczną złośliwością dokonuje się nerfów całej serii francuskich okrętów (Alzacja, krążki). Bertin - ma obecnie najgorszy (13 sek) reload spośród CL krążków mieszkających na V tierze (część z nich strzela 2 razy !! szybciej), jedne z najgorszych torped (Konigsberg czy Emerald mają więcej, Murmańsk - dłuższe, 8 km, zaś Furutaka więcej, bo 4 - w dodatku znacznie "dłuższych" i o większej sile uderzenia). Pogratulować głupoty temu, kto wymyślił jednoczesne pogorszenie tak wielu parametrów Bertina. Tylko możliwość ucieczki została :-(

Podobnie rzecz ma się w przypadku Martela i Louisa. Raz, że tracą jeden ze swoich ważniejszych atutów, dwa - w zamian otrzymują zbędny i gówniany "consumable". Booster jest przydatny niszczycielom (do przeładowania torped), może też przydać się pancernikom (jak J. Bart), gdyż ciężkie działa BB ładują się dosyć długo. Booster dla krążków jest zbędny i szkodliwy - w sytuacji, gdy kastruje się ich szybkostrzelność. Tym samym FR krążki stają się jeszcze bardziej nijakie. Japońcy mogą puszczać torpedy z niewidki, amerykańskie mają silną pelotkę i dobre camo, Eugen i Agato mają naprawkę, ponadto w linii US, UK i RU pojawiają się radary. Francuzom zrabowano ostatni ciekawy element. Teraz będą słabymi krążkami, takimi na "trojkę z minusem", a rzekomo przydatny booster tylko zamaże obraz kiepskiej linii. No bo gdzie takim okrętem zagrać? Na scenariuszu Cherry Blossom? Nie, bo brakuje AA i sonaru na oddzielnych slotach, o radarze już nie wspomnę. W zamian będzie booster, potrzebny jak pływakowi kamień u szyi. Na rankedach - już nie, za słaby firepower. Na randomach - absolutnie nie, pamiętajmy że psychopatyczny MM co i rusz "losuje" ósemki przeciw tabunom Kurfurstów, Yamatów i innych Konkerorów. Można będzie co najwyżej po-uciekać botom na co-opach :-)))))

Moja propozycja? Zamiast nerfa do 12 sek. niech będzie 11 sek reloadu + sonar na oddzielnym slocie, tak by oba okręty jeszcze do czegoś się przydały. Skoro "rówieśnik" Cleve ma sonar + radar + build AA, niech np. Martel posiada build AA + sonar + torpedy. 3 do 3, tak byłoby po równo. A reload booster niech pójdzie dla Henry'ego IV oraz J. Barta. Tyle wystarczy, chyba że panowie devsi uparli się, by całą linię sprowadzić "do parteru" i minimalnej przydatności. :cap_rambo:

PS. A gdyby ktoś chciał poczytać, co o tym sądzą i piszą anglojęzyczni, to - voila - mała próbka z reddita (Absolutely [edited]garbage idea. This hurts the Charles Martel and the St. Louis so much).

[ZGZ]
Players
4,224 posts
9,644 battles
13.08.2018 o 18:47, umbra_arboris napisał:

Podobnie rzecz ma się w przypadku Martela i Louisa. Raz, że tracą jeden ze swoich ważniejszych atutów, dwa - w zamian otrzymują zbędny i gówniany "consumable". Booster jest przydatny niszczycielom (do przeładowania torped), może też przydać się pancernikom (jak J. Bart), gdyż ciężkie działa BB ładują się dosyć długo. Booster dla krążków jest zbędny i szkodliwy - w sytuacji, gdy kastruje się ich szybkostrzelność. Tym samym FR krążki stają się jeszcze bardziej nijakie. Japońcy mogą puszczać torpedy z niewidki, amerykańskie mają silną pelotkę i dobre camo, Eugen i Agato mają naprawkę, ponadto w linii US, UK i RU pojawiają się radary. Francuzom zrabowano ostatni ciekawy element. Teraz będą słabymi krążkami, takimi na "trojkę z minusem", a rzekomo przydatny booster tylko zamaże obraz kiepskiej linii. No bo gdzie takim okrętem zagrać? Na scenariuszu Cherry Blossom? Nie, bo brakuje AA i sonaru na oddzielnych slotach, o radarze już nie wspomnę. W zamian będzie booster, potrzebny jak pływakowi kamień u szyi. Na rankedach - już nie, za słaby firepower. Na randomach - absolutnie nie, pamiętajmy że psychopatyczny MM co i rusz "losuje" ósemki przeciw tabunom Kurfurstów, Yamatów i innych Konkerorów. Można będzie co najwyżej po-uciekać botom na co-opach :-)))))

PS. A gdyby ktoś chciał poczytać, co o tym sądzą i piszą anglojęzyczni, to - voila - mała próbka z reddita (Absolutely [edited]garbage idea. This hurts the Charles Martel and the St. Louis so much).

No i dlatego wczoraj skończyłem grind Saint Louisa. Mimo fatalnej końcówki wyszedł najwyższy avr dmg ze wszystkich krążowników 9T.

Jak będzie okazja (jakaś zniżka), to kupię HIVa i ze spokojem będę czekał na rozwój wypadków na linii FR CA.

[TF16]
Moderator
4,132 posts
10,204 battles
1 hour ago, Janusztraczokrutnik said:

Panowie pytanko dostaje takie tabliczki z napisem wg chyba,i co ja mam z nimi robić?

Chodzi Ci pewnie o żetony WG - rocznicowe. Wejdź do Arsenału w dział "Rocznica!" Tam możesz je wydać.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.