Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Sehales

0.7.8 - Błędy

35 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Staff, Alpha Tester
3,645 posts
1,126 battles

Kapitanowie,

Ponieważ sposób zgłaszania błędów był trochę chaotyczny to trochę to ujednolicimy. 
Oto wzór, którego fajnie by było się trzymać zgłaszając błędy:

1. Opis problemu ze wszystkimi możliwymi szczegółami.
2. Sekwencja ruchów, które doprowadziły do tego błędu.
Przykład: 1. Wybrałem taki okręt. 2. Wszedłem do bitwy 3. Kliknąłem na coś 4. Komputer zaczął tańczyć salsę.
3. Rezultat - co w efekcie sie stało.
4. Spodziewany rezultat - czyli co normalnie powinno się stać.
5. Szczegóły techniczne - Błąd wystąpił o tej i o tej godzinie. Link do powtórki lub filmiku z wyróżnioną minutą tego co się stało. Python.log i raport DxDiag.

Jeśli napotkałeś taki błąd jak ten poniżej:
565152Sanstitre.png

Players
171 posts
2,628 battles

A inne formy błędu można napisać wprost? Nie związane z okrętami?

Nie dostałem stali po bitwie na IV poziom rankingu. Piszę na wszelki wypadek.

shot-18.08.03_18.36.13-0820.jpg

shot-18.08.03_18.36.23-0422.jpg

[MAX]
Moderator
1,618 posts
7,858 battles

1. Coś zepsuliście z zaznaczaniem celów dla dodatkowej/przeciwlotniczej.

2. CTRL + klikanie jak głupi wszędzie w okolicy wrogich okrętów/samolotów.

3. Rezultat:  zamiast kierować okrętem to klikam jak głupi wokół wrogów, żeby ich oznaczyć.

4. Spodziewany rezultat: Po kliknięciu wroga powinien on być zaznaczony dla AA/dodatkowej.

[MAX]
Moderator
1,618 posts
7,858 battles

Dźwięk otwierania nowych lootboksów: nie dość że standardowy, to dopiero po zakończeniu odpala się animacja.

Players
171 posts
2,628 battles

A po zrobieniu kolekcji czemu to nadal się pakuje? Te nowe skrzyneczki kolekcyjne? Zrobiłem ją w jeden dzień kolekcję, nie można tego zastąpić innymi kolekcjami albo skrzynkami?

PS. Nadal nie mam stali za ranking.

[AIM]
Alpha Tester
54 posts
9,255 battles

Dzisiaj naprawiono zaznaczanie celów dla AA. Poza tym większość ustawień interfejsu trzeba zrobić na nowo

[WIDMO]
Players
126 posts
8,313 battles
15 hours ago, Goomich said:

1. Coś zepsuliście z zaznaczaniem celów dla dodatkowej/przeciwlotniczej.

2. CTRL + klikanie jak głupi wszędzie w okolicy wrogich okrętów/samolotów.

3. Rezultat:  zamiast kierować okrętem to klikam jak głupi wokół wrogów, żeby ich oznaczyć.

4. Spodziewany rezultat: Po kliknięciu wroga powinien on być zaznaczony dla AA/dodatkowej.

Musisz ustawić w ustawieniach skalowanie interfejsu na 100%. 

Błąd: na PTS w misji na 3 specjalne flagi jest błąd. Albo liczyć ktoś w wg nie umie albo nie wiem. Trzeba wygrać 5 bitew X tierem ale 1 rank da się wbić w 4 bitwy :( zauważyłem dopiero po wbiciu 1 ranku i flagi poszły się jeb... Możecie mi je przelać na konto ;) 

Players
171 posts
2,628 battles

Jest błąd przy nagrodach za misje  kooperacyjne [chyba] .

Nie pokazuje za co jest nagroda i jaka.

shot-18.08.09_20.09.42-0526.jpg

shot-18.08.09_19.44.09-0842.jpg

Players
127 posts
9,202 battles

Jedną z misji testu jest: zagraj okrętem ze stałym kamuflażem "Arktyczny" lub "Z dna oceanu".
Kupiłem oba camo za miedź i mam je w Inventory (obrazek).

Niestety nie da się ich założyć ponieważ nie są dostępne w zakładkach z camo dla Z-23 i Edynburgh.

Jakieś pomysły?

Inventory.thumb.jpg.b76f2f46f6911c17f6f4de499d4edd55.jpg

Z-23 Camo.jpg

[WOLF1]
Players
7 posts
5,585 battles
10.08.2018 o 10:33, ThomAS661 napisał:

Jedną z misji testu jest: zagraj okrętem ze stałym kamuflażem "Arktyczny" lub "Z dna oceanu".

Niestety nie da się ich założyć ponieważ nie są dostępne w zakładkach z camo dla Z-23 i Edynburgh.

Jakieś pomysły?

Mam tak samo jak Ty.

Players
127 posts
9,202 battles
41 minutes ago, NiszczycielK2006 said:

Ten sam problem z kamuflażami

A nagroda jest całkiem fajna. Chyba WG powinno się poczuć i mimo wszystko dać ją :)

Players
33 posts
12,397 battles

a ja tutaj mam oczywiście niesłuszne pytanie. zrobiłem "przyśpieszone ładowanie wyrzutni torped" czyli tzw. moduł legendarny albo epicki.

w opisie modułu jest napisane, że obrót wyrzutni torpedowych z legendarnym modułem zostanie zwiększony o 80%. chciałbym się dowiedzieć ile trwa bazowy obrót wyrzutni torped bo owa matematyka grubo mi się nie zgadza.

to są statystyki bazowe wyrzutni torped na Shimakaze (nie ma znaczenia typ torped)

Wyrzutnie torpedowe:

ilość - 3 x 5 610 mm

czas przeładowania - 150 s

czas obrotu 180 stopni - 7.2 s

Torpeda Type93 'Long Lance'

Max. uszkodzenia - 20967

Prędkość torped - 67 węzłów 

Zasięg torped - 20.0 km

po założeniu "modyfikacji systemów celowniczych 1" czas ten spada o 20% czyli do 6 sekund.

powtarzam pytanie! jak jest to liczone, że zwiększenie obrotu wyrzutni torped o 80%, wydłuża czas obrotu aż o 500%? (chwyt marketingowy?) czyli z 6 sekund wydłuża się do 30 sekund. a może ten parametr jest podawany w sekundach na 180 stopni a liczone jest w stopniach na sekundę, co? jest to nieprzejrzyste i nieprzemyślane. nikomu się nie chce przeliczać takich parametrów, choć oczywiście wszyscy ukończyli szkolę podstawową. informacja o czasie obrotu wyrzutni nie zmienia się, gdy próbujemy zmienić "modyfikację wyrzutni torpedowych" (kolumna po prawej stronie, pod kapitanem) podobnie jest z obrotem dział. statystyki podają czas obrotu o 180 stopni a perk kapitański podaje informację w stopniach na sekundę. jak rozumiem jest to działanie celowe.

pisząc tego posta, raczej sam odpowiedziałem sobie na to pytanie. niemniej jednak muszę stwierdzić TO IDIOTYCZNE!!!

jeżeli podajecie czas w sekundach to procenty także powinny dotyczyć sekund a nie stopni na sekundę. strasznie to pomieszane i niejasne.

a jeżeli ciągle nie wiem o co chodzi to mnie oświećcie. i zunifikujcie jednostki tak, żeby przeciętna osoba :cap_book: mogła to bezwysiłkowo ogarnąć.

5b716242018dd_modu.thumb.jpg.dfc3ea22634765ce87d71a3508e99af9.jpg

stock.thumb.jpg.e0d22ab1dc8cf91fbf51697080d1d49b.jpg

legend.thumb.jpg.aff1909d7c64e9dd68a52e66685c1f8b.jpg

Players
33 posts
12,397 battles
On 10.08.2018 at 10:33 AM, ThomAS661 said:

Jakieś pomysły?

Inventory.thumb.jpg.b76f2f46f6911c17f6f4de499d4edd55.jpg

Z-23 Camo.jpg

"Z dna oceanu" te kamuflaże są tylko dla Bismarcka i Hooda, a dla Scharnhorsta oraz King George`a V były Arktyczne kamuflaże.

teraz drugi raz się przyjrzałem i faktycznie na printscreenach jest opis, że owe kamuflaże są kompatybilne z Z-23 i Edinburghiem, ale może być to błąd.

także musi się wypowiedzieć ktoś z WG.

[TPB]
Players
296 posts
4,283 battles

Nowe camo Tirpitza norweskie zostało zaprezentowane:

cc5c65c0-a517-11e8-b15f-ac162d8bc1e4_120

Skopiowane bardzo dokładnie jeśli chodzi o wzór:

07_tp_june_42_camo_G_starboard_big.gif

Tylko problem w tym, że (z tego co się zorientowałem) to ono nie było czarno-białe...

Historycznie podobno wyglądał tak:

dTvSqv3.jpg

Sam czekałem bardzo na to zielone kamo. Wzór się zgadza. Czy może jakiś "czerwony" dowiedzieć się co i jak z tym malowaniem?

• Cool 1

[TPB]
Players
296 posts
4,283 battles

The+Tirpitz+in+June+1942+im+F%25C3%25A6t

Oczywiste, że to nie takie barwy, jakie WG sobie wymyśliło.

Zresztą jak na dłoni widać z jakim terenem się miał stapiać.

[WIDMO]
Players
126 posts
8,313 battles
On 21.08.2018 at 4:51 PM, Mikhail__ said:

Nowe camo Tirpitza norweskie zostało zaprezentowane:

cc5c65c0-a517-11e8-b15f-ac162d8bc1e4_120

Skopiowane bardzo dokładnie jeśli chodzi o wzór:

07_tp_june_42_camo_G_starboard_big.gif

Tylko problem w tym, że (z tego co się zorientowałem) to ono nie było czarno-białe...

Historycznie podobno wyglądał tak:

dTvSqv3.jpg

Sam czekałem bardzo na to zielone kamo. Wzór się zgadza. Czy może jakiś "czerwony" dowiedzieć się co i jak z tym malowaniem?

Może jeszcze pokolorują przed wprowadzeniem patcha :Smile_coin:

WG Staff
1,660 posts
3,276 battles

Zanim zaczęliśmy tworzyć kamuflaż dla Tirpitza bardzo dokładnie sprawdziliśmy wszystkie możliwe historyczne źródła. Od muzeów poprzez książki, doniesienia i relacje. Wszystko na temat schematów i charakterystycznych kolorów.
Opinie historyków i specjalistów są w tym temacie podzielone.
Niektórzy myślą, że są to odcienie szarości, inni zaś że to zieleń i brązy.

W centrum dyskusji znajduje się fototopografia którą pokazaliście wyżej. Problem z nią jest taki, że jest to jedyna zachowana fotografia z tym kamuflażem a większość zdjęć zachowanych z WWII, włączając to, mają przekłamane, wyblakłe, "sprane", zużyte i wypłowiałe kolory. Nie są więc w 100% wiarygodne i mogą sprawiać wrażenie, że okręt pomalowany jest na zielono.

Co więcej, wiedząc o wyjątkowej pedanterii Niemców, zwłaszcza w odniesieniu do kamuflażu, stosowano zasadniczo "podstawowe" schematy kolorów. W końcu stanęliśmy po stronie tych, którzy wierzą, że ten kamuflaż używa różnych odcieni szarości.
Tak jak tutaj:
https://www.bismarck-class.dk/tirpitz/paint_schemes/paint_tirpitz_1942.html

Nie jest to rozwiązanie, które będzie zadowalac wszystkich. 
Nie liczyłbym też na jego zmianę. 

Chce tylko byście wiedzieli, że nie jest to "wizja designera" czy nasze widzimisię i staraliśmy się odrobić lekcje z tego tematu do bólu. :) 

• Cool 1

[MS-B]
[MS-B]
Players
684 posts
8,731 battles

Nie przyznało mi miedzi za uzyskanie rangi 1 w poprzednich sezonach bitew klanowych, pomimo informacji w artykule.

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-078-wows-birthday/

Za każdy poprzedni sezon bitew rankingowych, w których osiągnięto 1 stopień lub sezon bitew klanowych, w których odniesiono 30 zwycięstw w Lidze Tajfun przyznana zostanie odpowiednio 1 jednostka miedzi i 1 jednostka molibdenu.

Molibden dostałem, ale miedzi już nie. Będzie to jakoś ręcznie przyznawane, czy wcale?

WG Staff
1,660 posts
3,276 battles
10 minut temu, SonnyPsycho napisał:

Nie przyznało mi miedzi za uzyskanie rangi 1 w poprzednich sezonach bitew klanowych, pomimo informacji w artykule.

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-078-wows-birthday/

Molibden dostałem, ale miedzi już nie. Będzie to jakoś ręcznie przyznawane, czy wcale?

Miedź powinna zostać przydzielona dzisiaj do godziny 18:00.
Jeśli tak się nie stanie proszę o kontakt. 

• Cool 1

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,720 posts
20,130 battles

edit - a nie przyzwyczaiłem się za bardzo do drzewka Aslaina. Do wywalenia post o tym że brakuje okrętów premium w w drzewkach badań

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.