Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
En_Vivo

Nowe kontenery z zasobami - łaska WG?

26 comments in this topic

Recommended Posts

Players
339 posts
3,225 battles

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie głównej odnośnie aktualizacji 0.7.7. pojawi się nowy rodzaj codziennych kontenerów z nowymi zasobami.

W aktualizacji 0.7.7 pojawi się nowa opcja na ekranie wyboru kontenera: „Więcej zasobów”. Wybierzcie ją, żeby uzyskać gwarantowane zasoby węgla. Kontener zawiera trzy miejsca:

• na pierwszym zawsze znajduje się 400 jednostek węgla,
  • drugie miejsce może zawierać 400 jednostek węgla, 3 sygnały „Equal Speed Charlie London”, lub 500 Wolnych PD,
  • na trzecim miejscu znaleźć się może 400 jednostek węgla, 500 Wolnych PD, lub 3 sygnały „Hotel Yankee”, „November Foxtrot”, „Papa Papa”, „Zulu”, „Juliet Charlie”, albo „Zulu Hotel”

Zatem minimalna ilość węgla z 3 codziennych kontenerów to 3x400 - 1200 jednostek. Z bardzo dużym fartem nawet 3600. 

Krótka matematyka. Zakładając, że wielkim fartem wszyscy grzeszymy, z 3 kontenerów trafiamy średnio od 1200 do  2000 jednostek węgla dziennie. 

Po 100 dniach codziennego otwierania ów kontenerów mamy od 120 000 (bardzo mało prawdopodobne) do 200 000 (to już całkiem możliwe) węgla.

Salem w arsenale kosztuje 240 000 węgla. Dorzucając 25% kupon, cena spada do 180 000, a to już łapie się w powyższe widełki.

Musashi w arsenale kosztuje 176 000 węgla. Już bez kuponu  łapie się w widełki, z kuponem kosztuje tylko 132 000.

Czyli w skrócie, dzięki regularnej grze i codziennemu staczaniu tylu bitew, aby zebrać 3 kontenery po około 3-4 miesiącach możemy kupić NIE WYDAJĄC ANI CEBULI premkę X tieru, która w regularnej sprzedaży w sklepie premium kosztowałaby pewnie srogo ponad 300 zł.

lub

Mamy premkę IX tieru do zarabiania kupioną węgiel, oszczędzając w ten sposób calutkie wolne PD, które zebraliśmy podczas zbierania tego węgla przez 3-4 msc (a pewnie dałoby uzbierać w tym czasie 750k free expa na drugi taki sam okręt)

Co o tym myślicie? Błąd, spóźniony dzień dziecka, czy chwyt marketingowy służący ociepleniu wizerunku WG?

Osobiście jestem zaskoczony, że coś tak cennego (premki wysokich tierów i pierwszy ever okręt premium X tieru), może być oddane tak naprawdę kompletnie za darmo, kosztem wytrwałości w zbieraniu zasobów.

• Cool 2

Players
27 posts
1,070 battles

Forma ciekawa - nowy kontener z zasobami. Coś nowego - fajnie

Pytanie tylko kiedy WG zmieni ceny okrętów za węgiel (oczywiście w górę).  

• Cool 1

[DK-PL]
Players
1,427 posts
19,400 battles

Czekałem kto jeszcze prócz mnie zauważy ten niespotykany akt hojności WG :Smile-_tongue: Jako że za węgiel można kupić okręty premium w arsenale (w tym X-tierowego Salema), to troszkę jakby WG dawało graczom możliwość farmienia waluty premium bez wydawania realnej kasy. 

• Cool 3

Weekend Tester
2,257 posts
7,241 battles
2 minutes ago, mickecobra said:

Czekałem kto jeszcze prócz mnie zauważy ten niespotykany akt hojności WG :Smile-_tongue: Jako że za węgiel można kupić okręty premium w arsenale (w tym X-tierowego Salema), to troszkę jakby WG dawało graczom możliwość farmienia waluty premium bez wydawania realnej kasy. 

Ale wyfarmienie takiej ilości węgla na Salema czy Musashi zajmie bardzo dużo czasu więc to głównie dla graczy co codziennie mają czas wungiel wbijać i powoli zbierać, nie dla zwykłych graczy.

Players
339 posts
3,225 battles
6 minutes ago, Geralt_z_Rivii365 said:

Ale wyfarmienie takiej ilości węgla na Salema czy Musashi zajmie bardzo dużo czasu więc to głównie dla graczy co codziennie mają czas wungiel wbijać i powoli zbierać, nie dla zwykłych graczy.

Ale żeby zebrać 3 kontenery nie trzeba grać pół dnia, ja jestem mocno przeciętnym graczem a zajmuje mi to max 10 bitew. 

Weekend Tester
2,257 posts
7,241 battles
14 minutes ago, En_Vivo said:

Ale żeby zebrać 3 kontenery nie trzeba grać pół dnia, ja jestem mocno przeciętnym graczem a zajmuje mi to max 10 bitew. 

Rozumiem. Dla mnie 10 bitew to już duża ilość czasu.

• Cool 1

Players
339 posts
3,225 battles
Just now, Geralt_z_Rivii365 said:

Rozumiem. Dla mnie 10 bitew to już duża ilość czasu.

No wiadomo, że każdy ma inne zaplecze czasowe. Niemniej jednak pamiętaj, że wszelkie kamuflaże czy sygnału z % do PD ułatwiają zdobywanie kontenerów. Pykną ci 2 bitwy z sygnałem czy z kamo i już wpada  6-7 expa.

Wiadomo, że 3-4 miesiące same w sobie wydają sie baaardzo długo. Ale w tym przypadku WG za darmo daje możliwość zdobycia czegoś, czego nie dawał od czasów bety WoTa.

Players
1,486 posts
12,470 battles

Mam ponad 80k węgla i na pewno będę zbierał na Salema ( bo The Battle of the River Plate ) - to, że zagram nim ze dwie bitwy (  bo może kiedyś dadzą mu skina na Grafa Spee z filmu ) i będzie stał w porcie to żaden problem. Brakuje mi do niego 100k bo kupon a teraz mam dodatkowo powód do szybszego farmienia węgla bo to, że będę go farmił na Salema to niemal pewne a Musashi mnie nie interesuje. A nie wiemy także czy później nie będzie nagród za misje także dające węgiel bo urodziny WG czy Gamescom. Nie chce mi się wierzyć by nagle WG dało za samą systematyczną grę okręt premium TX nie zarabiając na tym kasy ale może to właśnie jest strategia na długoterminowe przyciągnięcie graczy bo cel jest wymagający grindu ale do zdobycia przez każdego.

[HOB]
Players
995 posts
4,948 battles

Nie każdy porzuci 1-2% szans na SK dla większej ilości węgla (choć oczywiście nie zabraknie zapaleńców dla Musashiego, Salema czy pomniejszego piździka)

Oczywiście kalkulacje każdy liczy dla siebie. 1 kontener dziennie aż szkoda nie zrobić, ale drugi bez premki to już ciężej. Trzeci to wejdzie tylko jak coś się grinduje (camo 100% i Equal Speed).

Po jakimś czasie tez można się wypstrykać z sygnałów, bo nie wszystkie typy wylatują z węglowych kontenerów, a SK będą rzadziej.

Należy też pamiętać, że arsenał to nie tylko główne nagrody. Można pośrednio dokupić smocze flagi - na przykład w Dunkierskich kontenerach można zdobyć losowego smoka i jeszcze chyba szansę na Gallanta (i inny okręt w zastępstwie). Dwa węglowe kontenery dadzą więc gwarantowaną smoczą flagę (choć losowego typu), i w zasadzie szansę na okręt spoza arsenałowej oferty.

[MS-B]
[MS-B]
Players
582 posts
7,494 battles

Według mnie to są jedne z lepszych kontenerów. Węgiel zawsze można wykorzystać do zakupu tego, co w danej chwili jest potrzebne(pomijam fakt, że niektóre rzeczy tam są dość drogo wycenione, np. flagi). 

Co prawda osobiście Salem mnie jakoś nie kusi, jednak dodatkowa paczka z flagami czy potrzebny na już moduł są zawsze w cenie. Dodatkowo wpadną smocze flagi.

Ogólnie super sprawa. Chyba przerzucę się z kontenerów Try Your Luck właśnie na te z wynglem :Smile_Default:

• Cool 1

[ZGZ]
Weekend Tester
1,825 posts
8,098 battles

Przecież, te farmienie węgla to nic innego jak zbieranie free expa na IX premki. WG jakoś nie miało problemu z rozdawaniem ich, to dlaczego miało nie przeliczyć sibie tego tak, żeby im sie opłacało.

Gdzie tu sensacja? 

• Cool 2

Players
339 posts
3,225 battles
10 minutes ago, Bang_Bang_Bum_Bum said:

Przecież, te farmienie węgla to nic innego jak zbieranie free expa na IX premki. WG jakoś nie miało problemu z rozdawaniem ich, to dlaczego miało nie przeliczyć sibie tego tak, żeby im sie opłacało.

Gdzie tu sensacja? 

Czegoś nie rozumiem. Jak "żeby im się opłacało"?

[ZGZ]
Players
3,888 posts
8,219 battles

Koncentrujecie się na węglu, ale te nowe kontenery mają też niezłe nagrody, nawet jak nie wypadnie węgiel. Koniec z wypadaniem bezwartościowych kamuflaży i flag. Z opisu wynika, że z tych kontenerów dostaniem węgiel albo fxp albo zestaw jednej z siedmiu flag, przy czym są to (moim zdaniem) najlepsze z dostępnych flag.

• Cool 2

[IMPR0]
Beta Tester
137 posts
3,520 battles

Węgiel będzie też wypadał z kontenerów z wydarzenia, przez cały miesiąc, co zawsze da trochę czarnego złota ekstra przy jednym/dwóch takich kontenerach dziennie.

• Cool 1

Players
339 posts
3,225 battles

To teraz tylko czekamy na wesołą nowinę od drwala, że wdarła się drobna niezgodność i nowe kontenery będą dostępne do czasu wydania 0.7.8 :cap_like:

[E--C]
Players
52 posts
9,400 battles

Wszystkim się nie dogodzi, wiadomo. Ale Polakom to chyba jednak najtrudniej. Jojczenie, stękanie, podejrzliwość, zaglądanie w cudzą kieszeń, kwękanie...jasny gwint. Do łopat i kopać węgiel, marudy.

Players
339 posts
3,225 battles
5 minutes ago, szczekan said:

Wszystkim się nie dogodzi, wiadomo. Ale Polakom to chyba jednak najtrudniej. Jojczenie, stękanie, podejrzliwość, zaglądanie w cudzą kieszeń, kwękanie...jasny gwint. Do łopat i kopać węgiel, marudy.

Panie kochany, ja tam hajerem przodowym nie jestem, ale węgiel to się chyba kilofem kopało, nie łopatą.

• Cool 1

[GLORY]
Players
99 posts
8,736 battles
1 hour ago, En_Vivo said:

To teraz tylko czekamy na wesołą nowinę od drwala, że wdarła się drobna niezgodność i nowe kontenery będą dostępne do czasu wydania 0.7.8 :cap_like:

Spokojnie.. kontenery będą dostępne cały czas od najbliższej aktualizacji, za to w 0.7.8 usuną musashi i salema z arsenału :fish_haloween:

• Cool 1

[SCRUB]
Players
1,871 posts
2 hours ago, En_Vivo said:

Panie kochany, ja tam hajerem przodowym nie jestem, ale węgiel to się chyba kilofem kopało, nie łopatą.

Łopatą się kopało co kilofem wydziabało!  :Smile_hiding:

• Funny 1

[MS-B]
[MS-B]
Beta Tester, Players
799 posts
6,411 battles

Dodanie tych kontenerów to dobre posunięcie. Na topowe okręty węgla trzeba zebrać dużo, uzbierasz na jeden, to będziesz chciał zbierać na kolejny, a zapewne pojawia się i nowe oferty w Arsenale. Nawet dzięki tym kontenerom zebranie wystarczającej ilości węgla zajmie kilka miesięcy przy normalnej grze.

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles
15 hours ago, En_Vivo said:

Błąd, spóźniony dzień dziecka, czy chwyt marketingowy służący ociepleniu wizerunku WG?

Nie widzę, "nic z tych rzeczy" w temacie kontenerów z zasobami. Jak dla mnie to kolejny przykład dobrze przemyślanej kampanii marketingowej mającej napędzić zyski.

Do tej pory okręty można było zdobyć w różnego rodzaju Maratonach, w których były np. takie zadania "Wygraj i zdobądź 1750 bazowych PD", "Zniszcz lub uszkodź 100 modułów", "Wbij 2 cytadele i 2 podpalenia" itd. Kontenery z zasobami są de facto zadaniami typu "Zdobądź 2000 PD, by uzyskać 400-1200 jednostek węgla", "Zdobądź 10500 PD, by uzyskać 800-2400 jednostek węgla" i "Zdobądź 32000 PD, by uzyskać 1200-3600 jednostek węgla". Przy Maratonach trzeba było wykonać np. 21 "dziennych" zadań (na Indianapolis), a przy zbieraniu węgla np. na Salema "dziennych zadań węglowych" trzeba będzie wykonać od 50 do 150 (przy czym bardziej prawdopodobna ilość jest bliższa 150, a nie 50 "zadań"). Fakt, że Salem to X tier w porównaniu do VII, jakie bywały do zdobycia w Maratonach, ale wciąż ilość czasu, jaki trzeba będzie spędzić przy "WoWsowej szychcie" będzie większa, niż przy Maratonach. Także niespecjalnie dostrzegam tu ten rzekomy "błąd", "dzień dziecka" czy "ocieplanie wizerunku WG", natomiast widzę dobrze przemyślany marketing.

14 hours ago, Marblehead_1 said:

Nie chce mi się wierzyć by nagle WG dało za samą systematyczną grę okręt premium TX nie zarabiając na tym kasy ale może to właśnie jest strategia na długoterminowe przyciągnięcie graczy bo cel jest wymagający grindu ale do zdobycia przez każdego.

"Tu nie ma nic za darmo". Zyskiem dla WG jest to, że szybkość wykonywania tych "dziennych zadań węglowych" jest zależna od ilości zdobywanego doświadczenia... którą można przyspieszyć kupując konto premium, sięgając po zapasy flag, kamuflaży, a po ich wyczerpaniu, kupić nowe (co będzie tym bardziej kuszącą opcją, że "WoWsowa szychta" będzie trwała znacznie dłużej, niż dotychczasowe Maratony).:Smile_coin: Co więcej, przy wykonywaniu kolejnych etapów Maratonów zdobywało się inne "zasoby" (premium consumable, kamuflaże - niekiedy bardzo rzadkie i flagi - zwykłe lub specjalne), a przy "zadaniach węglowych" nie dość, że takie zdobycze raczej się nie pojawią (chyba, że "przypadkiem" wypadną z SK), to jeszcze część graczy skusi się, by wykorzystać już zgromadzone zapasy flag i kamuflaży, by przyspieszyć "WoWsową szychtę".
Z punktu widzenia WG: genialne, czyż nie?:cap_book:

Natomiast na plus "zadań węglowych" (w porównaniu z Maratonami) zaliczam to, że jest dużo większa swoboda w ich realizacji. Czyli gracz decyduje ile i kiedy będzie ich wykonywał. Można sobie zrobić miesiąc (lub kilka) przerwy od grania i wciąż nie straci się szansy na zdobycie okrętu (czy czegoś innego). Równie dobrze można sobie zdobywać tylko 1 kontener dziennie i też (po długim czasie, ale jednak) uzbierać. Nie mniej ważne jest też to, że gracz wybiera to, na co chce zbierać (rzecz jasna w ramach dostępnego asortymentu Arsenału).
Z tym, że jak widać, taka swoboda ma swoją cenę w postaci wydłużenia (i "zubożenia") całego procesu "zbieractwa".

• Cool 9

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
244 posts
5,016 battles

Rozumiem że kontener ze stalą ciągle najłatwiej będzie można trafić w opcji ''spróbuj szczęścia''?

[HOB]
Players
995 posts
4,948 battles
29 minutes ago, Don_Drapek said:

Rozumiem że kontener ze stalą ciągle najłatwiej będzie można trafić w opcji ''spróbuj szczęścia''?

Na logikę tak. Zakładając że wszystkie SK są jednakowe (prócz ustawionych), to jedynym źródłem stali jest SK.

A więc jedyna słuszna droga wiedzie przez "spróbuj szczęścia".

[ISEN]
Players
122 posts
8,027 battles
17 hours ago, En_Vivo said:

Pykną ci 2 bitwy z sygnałem czy z kamo i już wpada  6-7 expa.

Dodaj, że z premką... Gwoli uczciwości.

Players
1,564 posts
6,734 battles
On 24.07.2018 at 10:16 PM, En_Vivo said:

Czegoś nie rozumiem. Jak "żeby im się opłacało"?

Proste - największy przychód mają z graczy regularnie zasiadających do rozrywki przy okręcikach. Jak więc sprawić, żeby zwiększyć pulę regularnie grających spośród tych, którzy grają od święta? Dać marchewkę. To dali.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.