Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.7.7 - Zmienione Operacje

15 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,349 posts
2,939 battles

Operacje

W aktualizacji 0.7.7 pracowaliśmy nad ulepszeniem dwóch operacji: „Ocalenie lotniskowca Raptor” i „Narai”. Ta pierwsza jest już dostępna w grze, a druga wkrótce powróci w pełni chwały.

„Ocalenie lotniskowca Raptor”

336c1bfe-8d0b-11e8-9ea4-ac162d8bc1e4_120

Zadanie główne: pomóż lotniskowcowi w opałach i eskortuj go poza obszar działań zbrojnych.

Ulepszenia w aktualizacji 0.7.7: liczba tras, które lotniskowiec może obrać, została zwiększona do czterech. Flota przeciwnika jest teraz znacznie bardziej zróżnicowana, a taktyka różni się w zależności od szlaku, jakim płynąć będzie Raptor.

Ponowne rozegranie tej operacji będzie teraz jeszcze bardziej ekscytujące, ponieważ siły wroga będą bardziej zróżnicowane, a kierunek ich natarcia może okazać się prawdziwą niespodzianką dla eskorty lotniskowca.

Ponadto ulepszyliśmy wizualne i dźwiękowe efekty związane z operacją:

• dodano nowe wiadomości głosowe,
  • okręty transportowe przenoszą teraz ładunek potrzebny do naprawy lotniskowca; gdy zbliżycie się do Raptora, zauważycie licznik czasowy pokazujący postępy napraw oraz rozładowywania kontenerów i samolotów,
  • na mapie pojawiły się posągi Moai i akcenty kargizmu.

„Narai”

34d1744e-8d0b-11e8-93e7-ac162d8bc1e4_120

Zadanie główne: przejmij kontrolę nad strefą, w której znajduje się baza wroga, upewniając się, że desant piechoty przebiegnie pomyślnie lub niszcząc wszystkie siły wroga.

W nowej wersji operacji zobaczyć można nieco zmieniony krajobraz. Wzdłuż 10. linii znajduje się nowe przejście do bazy wroga. Od teraz górna część mapy również będzie wykorzystana w operacji. To tamtędy przebijać się będzie wrogi lotniskowiec King, eskortowany przez kilka okrętów. Zniszczenie go jest jednym z zadań pobocznych.

Cel drugiego zadania pobocznego – zabezpieczenie desantu przynajmniej 1100 żołnierzy piechoty – również się zmienił. W nowej wersji należy zabezpieczyć desant przynajmniej 1400 żołnierzy.

Osiągnięcia w operacjach

95902032-8d0b-11e8-bd37-ac162d8bc1e4.png

„Rekin pośród płotek”

Nowe osiągnięcie, „Rekin pośród płotek”, przyznawane będzie za zniszczenie pięciu okrętów transportowych w jednej operacji. Można je zdobyć w operacjach „Killer Whale” i „Narai”.

95be7f40-8d0b-11e8-93e7-ac162d8bc1e4.png

„Wielki wkład”

Warunki zdobycia osiągnięcia „Wielki wkład” zostały uproszczone. Teraz zamiast 50%, wystarczy spowodować 35% całkowitych uszkodzeń zadanych przez Waszą drużynę.

Ukryte osiągnięcie

Dodaliśmy nowe ukryte osiągnięcie! Dowódcy, spróbujcie je zdobyć!

[MS-B]
[MS-B]
Beta Tester, Players, In AlfaTesters
13 posts
4,908 battles

Zmiany operacji "Ocalenie lotniskowca Raptor" oceniam na + jest zauważalna zmiana osttecznego punktu dotarcia lotniskowca, sam zauważyłem już 3 różne. Więcej okrętów i niszczarki wreszcie nie wypływają 3 km od lotniskowca przez co łatwiej jest go obronić. Wg mnie na - jest ilość okrętów do zniszczenia 4/5 bitew mając średni, nie super ogarnięty team zniszczyliśmy wszystkie okręty przeciwnika i jak kołki czekaliśmy prawie 5 min, aż Raptor wpłynie w strefę bezpieczną.

• Funny 1

[AIM]
Alpha Tester
48 posts
8,354 battles

Chyba grasz w inną grę - 9 porażek + 5 wygranych, najwięcej 4 gwiazdki

• Cool 1

[RP-PL]
Players
118 posts
2,082 battles
2 godziny temu, ddtt napisał:

Chyba grasz w inną grę - 9 porażek + 5 wygranych, najwięcej 4 gwiazdki

Masz rację, i jak trafisz na ogarniętych graczy. Robiłem go przed chwila. Parodia graczy. poza mną,lotnią i jednym krążkiem reszta po rozpływała się po całej mapie. Podpłynęły niszczarki boty i zatopiły Raptora. I tyle. Wygląda na to po prostu, że większość graczy to analfabeci. Nie czytają ze zrozumieniem zadań.

[MS-B]
Beta Tester, Players
815 posts
6,450 battles

Niestety obecny system nagród (nagrody za gwiazdki są przyznawane tylko raz) sprawił ze lepsi gracze zaprzestali grać w stare scenariusze i obecnie spotkać można tylko najsłabszych graczy/boty. Sam zagrałem w zeszłym tygodniu scenariusz, bo był na VII i ja głupi myślałem ze sobie na nim wymaksuje Helenę i było 10 bitew - 0 gwiazdek. Może gdyby nagrody za gwiazdki były trochę skromniejsze, ale by się odnawiały raz na tydzień przy zmianie operacji, łatwiej by było o ogarniętych graczy.

• Cool 3

[RP-PL]
Players
118 posts
2,082 battles

Co prawda to prawda. Ja mam już zaliczonego Raptora  03.05 br.I za 1 x 5 gwiazdek.

Z poprawkami jest tak jak z CD jakiś filmów. druga cześć zawsze jest gorsza.

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles

Przy operacjach należy zdynamizować poziom trudności, przynajmniej w przypadku randomowych składów. O ile na początku ciężko jest przegrać operację, to jak wspomniano powyżej - odpływają lepsi gracze, a pozostają boty, nooby i paru ogarniętych spóźnialskich. A to oznacza gwałtowny spadek WR, nawet do zera.

Zmienny poziom trudności pozwoliłby uprościć nieco misję - w zamian za gorszych współpracowników otrzymamy trochę łatwiejszą operację. Efekt można osiągnąć na różne sposoby - zwiększenie ilości graczy, zmniejszenie ilości botów (po stronie przeciwnika) lub ich ogłupienie, tudzież obniżenie tierów okrętów.

• Cool 1

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles

Odnośnie operacji Raptor:

Wg mnie to, że promień strefy napraw wokół okrętu inżynieryjnego jest stosunkowo mały i trasa rejsu wiedzie przez cieśniny (jak np. w kwadratach DE-7), to powstają problemy. Ten mały promień strefy napraw powoduje, że często gracze tłoczą się w jego obrębie, a przez to czasem przypadkowo zepchną któryś z okrętów inżynieryjnych na pobliską wyspę w cieśninie, z której boty zazwyczaj nie potrafią spłynąć. Przez to już kilka misji miałem przegranych.
Drugą uwagą jest prędkość całego konwoju, która czasami bywa "zbyt wygórowana" dla niektórych pancerników VI tieru. Wystarczy zrobić kilka uników, kilka zwrotów, by mieć później problem z dopędzeniem konwoju zanim kolejne boty go zaatakują... a to znów często przekłada się na przegraną. Najbardziej jest to odczuwalne na NM i Arizonie, choć QE/Warspite też mogą mieć kłopoty.

• Cool 2

[RP-PL]
Players
118 posts
2,082 battles

Narai nadal jest nie do przejścia. Myślałem że została poprawiona, ale nie można takiej ilości wrogich okrętów pokonać w 7!!!

Kiedy zniszczyliśmy okręty obrony portu pojawiły się kolejne, a nas już było 4. Do tego Boise schował się na B 10 i w zasadzie go nie było.

Nie ma szans na pokonanie tej misji grając z mięczakami.

shot-18.08.08_21.53.52-0914.jpg

shot-18.08.08_21.50.57-0300.jpg

Players
2,799 posts
15,381 battles
12 minutes ago, Shin_Tekkenson said:

Narai nadal jest nie do przejścia. Myślałem że została poprawiona, ale nie można takiej ilości wrogich okrętów pokonać w 7!!!

Jest to trudniejsza misja, ale IV-V gwiazdek wpada średnio co 3 grę, a biorąc Lyona co 2 grę mam wygraną, więc, aż tak źle to chyba nie jest. Są tylko dwa warunki. Mamy bardzo mocne AA i robimy sami 150-250K.

• Cool 1

[RP-PL]
Players
118 posts
2,082 battles
11 minut temu, Odo_Toothless napisał:

Jest to trudniejsza misja, ale IV-V gwiazdek wpada średnio co 3 grę, a biorąc Lyona co 2 grę mam wygraną, więc, aż tak źle to chyba nie jest. Są tylko dwa warunki. Mamy bardzo mocne AA i robimy sami 150-250K.

W Weekend spróbuję zaliczyć Lyonem. Dzieki za rade, wypróbuję.

Players
2,799 posts
15,381 battles
19 minutes ago, Shin_Tekkenson said:

W Weekend spróbuję zaliczyć Lyonem. Dzieki za rade, wypróbuję.

Przed sekundą zagrałem. 2 gwiazdki, bo zostałem sam. Po rozwaleniu Missouri zawsze idę po Kinga. Mam zasięg + ręczne AA, więc łapie zazwyczaj 1-3 torpy od samolotów. Swoją drogą, jeśli zależy ci na 5 gwiazdkach do nagrody, to napisz do mnie, to bez problemu da się to zrobić w zespole.

shot-18_08_08_22_38.42-0535.thumb.jpg.9e9def70821205391e889fa447caf358.jpg

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles

W Narai jedyne co musieli zmienić to nerf zarobków. Reszta zmian jest dla zmyłki.

Operacje tradycyjnie mogą zostać położone kładą się przez noobów w drużynie, których odsetek zwiększa się odwrotnie proporcjonalnie do wartości nagród. Poza pierwszym odbębnieniem na 5 gwiazdek nie ma co liczyć na ogarniętą losową drużynę.

• Cool 1

[RP-PL]
Players
118 posts
2,082 battles

Niestety obaj macie rację. Dziś już jest inna operacja, która mam,poczekam aż wróci Narai - jedyna której nie mam.Dzięki chłopaki za pocieszenie i propozycję pomocy.Pozdrawiam.:Smile_medal:

Players
34 posts
1,653 battles
On 9.08.2018 at 12:23 AM, Silentraz said:

W Narai jedyne co musieli zmienić to nerf zarobków. Reszta zmian jest dla zmyłki.

Operacje tradycyjnie mogą zostać położone kładą się przez noobów w drużynie, których odsetek zwiększa się odwrotnie proporcjonalnie do wartości nagród. Poza pierwszym odbębnieniem na 5 gwiazdek nie ma co liczyć na ogarniętą losową drużynę.

Dodam że na pewno zostaną położone gdy połowa ocalałych zostanie rozłączona z jakichś niezrozumiałych przyczyn bo grze akurat tak się podoba (miałem tak często gdy zaczynałem karierę w OS, DC bez powodu, a bo tak, dla beki, albo dla statystyk, nie wnikam). Wczoraj na OKW zostało nas trzech, mieliśmy 100% zaliczenia, szliśmy już na punkt ewakuacji i... pozostałych dwóch zostało rozłączonych, a ja jako lotniskowiec nie zdążyłem dopłynąć do punktu ewakuacji bo pechowy pocisk boota wyłączył mi silnik, a drużyna R była na CD.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.