Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.7.7 - GO Navy!

23 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,348 posts
2,935 battles

GO NAVY!

Serię „amerykańskich” aktualizacji podsumujemy wielkimi zawodami o nazwie „Go Navy!” – morskim starciem pomiędzy drużynami Sharks i Eagles, które znacie już z poświęconego im wcześniej artykułu.

Możesz wziąć udział w wydarzeniu dopiero po osiągnięciu 12. poziomu Przebiegu służby.

Zawody rozpoczynają się w dzień po wprowadzeniu aktualizacji o godzinach 04:00 CEST (UTC+2).

Każdy dzień jest nowym etapem rozgrywek!

Przy logowaniu do gry po wprowadzeniu wersji 0.7.7 zostaniecie poproszeni o wybór drużyny, w której będziecie grać. Po dokonaniu wyboru przeniesiecie się do portu Nowy Jork, przystrojonego w barwy Waszej drużyny.

Którą drużynę wybierzecie?

Eagles

b8809fea-890a-11e8-9630-ac162d8bc1e4_330

Orzeł jest ucieleśnieniem mężnego wojownika, od wieków kojarzonego z walką i mądrością, odwagą i inspiracją. Jest ucieleśnieniem mocy i rozumu, szybkości i roztropności. Drużyna Eagles cenić sobie będzie nieustraszonych obrońców wolności i sprawiedliwości, poszukujących chwały i nieśmiertelności.

Sharks

b8809ae0-890a-11e8-b41c-ac162d8bc1e4_330

Rekin jest symbolem śmiertelnego zagrożenia. To drapieżnik doskonale przystosowany do polowania w morskich głębinach. Rekiny znane są ze swojej siły, zwinności, mocy i żądzy krwi. Drużyna Sharks przywita w swoich szeregach graczy odważnych, niezłomnych i dążących z uporem do celu.

Wybraliście? Jeśli tak, to czas rozpocząć walkę!

Dostaniecie:

• codzienne nagrody za osiągnięcia drużynowe i indywidualne,
  • specjalne misje bojowe,
  • dedykowany ekran w porcie, pokazujący:
    • postępy obu drużyn,
    • Wasz osobisty wkład w bitwę, postępy i nagrody, które zdobyliście w trakcie zawodów,
    • regulamin zawodów,
    • ranking,
  • unikalne kontenery, poświęcone danej drużynie,
  • specjalną sekcję w Arsenale, z dwoma nowymi tymczasowymi zasobami: żetonami drużyn Eagles i Sharks, które można wymieniać na kontenery, kamuflaże, naszywki i flagi drużyn.
be70f5c2-8d0a-11e8-a3dd-ac162d8bc1e4_120

Każdego dnia w trakcie zawodów będziecie mogli wybrać drużynę, dla której gracie. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w ciągu dnia, będzie jego zwycięzcą, a wszyscy gracze do niej należący otrzymają właściwy dla niej kontener. Gracze, którzy dołączą do drużyny, ale nie wywalczą dla niej nawet jednego punktu, nie otrzymają kontenera. Aktualne wyniki zawodów zawsze będą wyświetlone na pasku postępu drużyny.

Gdy zawody dobiegną końca, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe osiągnięcie i naszywkę „Go Navy!”.

Wszystkie informacje o punktach i żetonach drużyn Sharks i Eagles, przedmiotach, które znaleźć można w nowych kontenerach i regulaminie zawodów można znaleźć w dedykowanym artykule, zatytułowanym GO NAVY! Zasady wydarzenia.

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles

Z uwagi na zainteresowanie na Discordzie, w następnym evencie można dać pojedynek Dasza/Alena. W ramach dodatkowych nagród można dorzucać zdjęcia z Instagrama czy też coś innego.

• Funny 1

[AIM]
Alpha Tester
48 posts
8,350 battles

Na razie żadne Sharks/Eagles nie istnieją

• Cool 2

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles
5 minutes ago, ddtt said:

Na razie żadne Sharks/Eagles nie istnieją

Tym razem jest wszystko zgodnie z zapowiedzią - jutro o 4 rano się zacznie.

[RP-PL]
Players
118 posts
2,080 battles

Dobrze byłoby,gdyby system odznaczał jakimś kolorem  graczy którzy ni jak nie dawali zainteresowania udzielaniem pomocy drużynie -którzy nie walczą. Takich co się np  w 5 gromadzą na 1 kwadracie mapy i możesz ich prosić o pomoc do świąt, albo chowają się po kontach mapy gdzieś za skałami daleko od pola bitwy.[ tzw tomatoes]. Nawet na testach takich się spotykało.

Dwie bitwy X lvl 1. ja Yamato vs 4 okręty wroga. Zatapiam 1,3 mnie.Nasi elitarni gracze siedzą po 2 schowani za wyspami-jakie to rekiny?

Republique, ja vs 8 okrętów,nasi już zatopieni z czego 6 elita.

Wstydziłbym się tak grając jak oni i nosić te złote emblematy.

Ale na forum sami mądrale.

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles

Te zadania, które są losowo przydzielane dla graczy na początku bitwy sprzyjają obniżeniu już i tak niskiego poziomu graczy. Bo gdy przeciętny gracz otrzyma zadanie traf 15 razy z artylerii pomocniczej, to choćby miał najgorszy do tego celu BB, to i tak będzie z klapkami na oczach brnął do zwarcia. Podobnie przy trafieniach torpedami - awersja do kapów, za to zwiedzanie tyłów.:Smile_facepalm:
Do tego powszechne czyhanie na dobicie "ogryzków"... a nie ważne, że bliżej jest burta przeciwnika, kilku strzela do tego, który ma 3 pożary i 1k hp.:Smile_facepalm: Bo za to punkty rankingowe są! ....a że drużyna może przegrać przez tak kretyńską dystrybucję salw...:Smile_sceptic:

• Cool 2

[BSW-W]
Players
823 posts
4,875 battles

Powiem tak camo poezja szkoda ze na inne X nie ma...

World of Warships 27.07.2018 21_41_48.png

Players
125 posts
9,202 battles

Czy nie powinno być tak że system dzień w dzień pyta czy chce się zmienić team? Wszyscy  z klanu otrzymali taką propozycję z wyjątkiem mnie.

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles
4 hours ago, didyoukillme said:

Czy nie powinno być tak że system dzień w dzień pyta czy chce się zmienić team? Wszyscy  z klanu otrzymali taką propozycję z wyjątkiem mnie.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to gdzieś było zapowiedziane, że to werbowanie do drużyny przeciwnej ma być losowe.

[DV]
[DV]
Beta Tester
40 posts
5,135 battles
On 27.07.2018 at 9:58 PM, _Agenor_ said:

Powiem tak camo poezja szkoda ze na inne X nie ma...

World of Warships 27.07.2018 21_41_48.png

Skad u ciebie to camo?? gonavy się dopiero co rozpoczął. chyba sporo simoleanów wybuliłeś.

btw. camo miodne.

[BSW-W]
Players
823 posts
4,875 battles
9 godzin temu, bino1980 napisał:

Skad u ciebie to camo?? gonavy się dopiero co rozpoczął. chyba sporo simoleanów wybuliłeś.

btw. camo miodne.

kupiłem w grze za 7k dublonów te orły z przodu  poezja:cap_wander:

[A-Z]
Players
165 posts

Pomysł fajny, ale wymaga dopracowania.

1. Balans drużyn nie istnieje. Nawet z mnożnikiem +50%, różnica w punktach jest nie do odrobienia dla przegrywającej drużyny.

2. Misje "osobiste" są zbyt "ogólne" i losowe, przez część z nich jest niewykonalna, np.:

- "uszkodź/ zniszcz 15. modułów" dostałem na Fiji w bitwie bez dd (niby wykonalne, ale... tylko w teorii)

- "wykryj 9 torped" dostałem na Shinonome, w bitwie, w której wszystkie wrogie okręty z torpedami (2dd + 1ca) zostały wybite nim w ogóle zdążyłem dopłynąć w zasięg ich torped

3. Punkty za zatopienie, to nie najlepszy pomysł. Gracze skupiają się na polowaniu na "ogryzki", zamiast na samej bitwie, przez co spora część z nich kończy się porażką.

[ISEN]
[ISEN]
Players
395 posts
11,504 battles

Nie wiem gdzie to wstawić ale dostałem zadanie na Musashim w bitwie bez lotniska zestrzelic 15 samolotów. Jak mam to zrobić??

[DARTH]
Beta Tester
1,683 posts
18,223 battles
30 minutes ago, _kurczak said:

Nie wiem gdzie to wstawić ale dostałem zadanie na Musashim w bitwie bez lotniska zestrzelic 15 samolotów. Jak mam to zrobić??

jeśli poprosisz wszystkich przeciwników o wyrzucenie samolotów obserwacyjnych dwa razy - da się :D:D:D::D:D:D

a i jeszcze musisz wpłynąć między nich, i poprosić żeby nie strzelali 

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,043 posts
12,217 battles
7 hours ago, _kurczak said:

Gra uznała, że jesteś w stanie to ogarnąć;) 

• Cool 1

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles

PRZEDMOWA

Po kilku dniach eventu już chyba można dać uzasadniony wpis, że event ma kilka niedociągnięć, których w prosty sposób dało się uniknąć.

Mimo średnio udanego Zderzenia żywiołów i paru podobnych starć w WOWP nie wyciągnięto żadnych konstruktywnych wniosków. A tutaj nawet zniwelowano nieprzewidywalność zwycięzcy.

AKT 1

Zacięta walka między drużynami - System lojalności wyklucza drużynę orłów na 15 dni, by zaraz po tym one stały się bezdyskusyjnymi zwycięzcami. Chyba że w wyniku manipulacji zdarzą się pojedyncze wyjątki. Mnożnik nie jest nawet niestarannie wyliczony, ale wartość jest wpisana na pałę, o ile nie ręcznie każdego dnia.

Żeby temu zapobiec, trzeba zrobić zapisy z góry. Bez możliwości zmiany, chyba że za dublony w większej ilości (dobra okazja by sobie dorobić, nie psując balansu gry).

Etapy dla wygody można rozciągnąć na kilka dni (optymalnie by było dać parzyste od poniedziałku do czwartku, a nieparzyste od piątku do niedzieli [patch wypuszczony w czwartek, rozpoczęty w piątek - wówczas etap nr 1]). Nagrody jako równowartość 3,5 dnia.

Łącząc to z tym, że trzeba się zapisać z góry, będą wymienione etapy w postaci tabeli, gracz może dosyć wcześnie wybierać stronę i dowolnie zmieniać decyzję aż do przedednia eventu. Jeśli nie wybierze, zostanie przypisany losowo.

Do tego drużyny nie muszą być dwie. Może być ich więcej.

Dla przykładu zróbmy zderzenie 4 żywiołów. Czyli woda, ogień, ziemia, powietrze.

Kolejna kwestia - obecnie prócz oczywistego zwycięstwa bodźcem do wyboru drużyny jest kamuflaż w rybki lub ptaszki. To za mało. Coś również ekonomicznie musi zachęcać do wyboru drużyny, i to w taki sposób, aby różni gracze szli do różnych drużyn.

Tak więc może przypiszmy:

-Woda - Niszczyciele (40% więcej punktów podczas gry niszczycielem)

-Ziemia - Pancerniki (40% więcej punktów podczas gry pancernikiem)

-Ogień - Krążowniki (40% więcej punktów podczas gry krążownkiem)Dobór RN trochę nie pasuje do żywiołu

-Powietrze - Lotniskowce i niezdecydowani (30% więcej punktów podczas gry lotniskowcem, 10% więcej podczas gry inną klasą)

Oczywiście się okaże, że w jednej drużynie jest więcej graczy. Ale można ustawić dość dokładny mnożnik, który wyrówna różnice pomiędzy ilościami graczy.

Dla przykładu do ognia zapisze się 6k graczy, do ziemii 9k graczy, do wody 4k graczy. W celu wyrównania szans mnożniki (ale tylko w postępie drużyny) będą wynosić odpowiednio 1.5 dla ognia, 1 dla ziemii, 2.25 dla wody.

Po pomnożeniu ilości graczy i zdobytych punktów statystycznie drużyny zdobędą tyle samo punktów. W rzeczywistości różnica góra kilku %.

Ponieważ może się okazać, że jedna z drużyn może się wyróżniać, to co etap można nieznacznie buffować drużyny z miejsc 2, 3 i 4 - odpowiednio mocniej. Buff rzędu 2/4/6% powinien uczynić każdy etap ciężkim do przewidzenia, zwłaszcza w chwili zapisu.

Akt 2

Rozdawanie punktów - Zrobiłem bitwę za 115k, ale przegrana. Nie udało się nikogo ubić - zacna nagroda ZERO PUNKTÓW. W następnej bitwie 95k i jeden frag - POEZJA, 40 PUNKTÓW.

Udany pomysł za medale, ale w żaden bezpośredni sposób nie są promowane obrażenia, spot, capowanie. Jedynie fragi, zacna gra z medalami i znalezienie się w zwycięskiej drużynie.

Na przyszłość należy dorzucić punkty za obrażenia (np. każde pełne 10k), czy też doświadczenie (równolegle lub zamiennie do obrażeń). Można także dawać pomniejsze upominki (rzędu 25-50% bohaterskiego medalu) za "słabsze" medale - bo Dublet, pierwsza krew czy dewastujące również wypadałoby jakoś pochwalić.

Można także zaszaleć i przyznawać punkty za zdobycie wysokiego miejsca w drużynie (np. przy obecnym 10 za VI miejsce, 20 za V miejsce .... 60 za I miejsce)

Żeby nie było by punkty tylko dawać - można oczywiście podnieść progi. Punkty będą zdobywane bardziej równomiernie, a nie jak obecnie - że 4 bitwy pod rząd nie pójdą i nie zdobędzie się żadnego punktu.

Akt 3

Pseudomisje - Dostępne w co czwartej bitwie, połowa z nich awykonalna lub wymaga znacznych wygłupów. RNG (Rigged Number Generator) w formie.

Szansa na misje jest zbyt niska. Należy ją zwiększyć kosztem nagrody (choć przynajmniej w moim przypadku - stanowi znikomy odsetek zdobytych punktów)

Można także zrobić tak, że w każdej bitwie będzie misja, choć będą one podzielone na łatwe i trudne. Tak więc w porównaniu do obecnego - zamiast braku misji będzie jakaś trudna (np. zadać 100k uszkodzeń, zdobyć medal wsparcia)

Sama treść misji również specyficzna - zamiast 3 obron, wykrywania torped i potrójnego salta zakończonego telemarkiem można ograniczyć się do prostszych - wymagających umiejętności a nie szczęścia i wygłupów.

Misje są również oznaczone wieloma błędami. Są liczne zgłoszenia że nie zalicza np. wszystkich baretek obrony, czy każe robić zestrzelania w bitwie bez lotniskowców. Opisy nie są kompletne, np. przy wykrywaniu torped liczy tylko te liczone do uszkodzeń potencjalnych.

• Cool 1

Players
22 posts
16,134 battles

W aktualnej sytuacji podział na Rekiny i Orły to wielki niewypał. Wszyscy przechodzą do wygrywającej drużyny... Na tym ma polegać współzawodnictwo? Chyba nie.

[TF16]
Community Contributor
3,946 posts
8,971 battles
26 minutes ago, bloody_hamster said:

W aktualnej sytuacji podział na Rekiny i Orły to wielki niewypał. Wszyscy przechodzą do wygrywającej drużyny... Na tym ma polegać współzawodnictwo? Chyba nie.

Czemu niewypał? Bo ciągle wygrywa jedna drużyna? A różnica między zwycięską drużyną, a przegraną jest jest dokładnie 1 kontenerem z zawartością 450 węgla, flagą smoczą i kamuflażem?

Mnie się wydawało, że ważniejszą nagrodą jest nazbieranie 125 żetonów na darmowy kamuflaż na okręt X tieru. Wybór drużyny daje po prostu inne darmowe kamo i być może większej ilości graczy spodobało się to rekinowe niż orzełkowe.
To chyba nie powód od razu uważać ten event za niewypał. Chyba wypalił - bo ludzie grają.

[AIM]
Alpha Tester
48 posts
8,350 battles
4 hours ago, Dark_Havoc said:

... Chyba wypalił - bo ludzie grają.

A jakby eventu nie było, to by nie grali?

Players
22 posts
16,134 battles
9 hours ago, Dark_Havoc said:

" Wybór drużyny daje po prostu inne darmowe kamo i być może większej ilości graczy spodobało się to rekinowe niż orzełkowe.
".

Jak komuś podoba się "rekinowe" to trzeba było od początku grać w tym zespole a nie zmieniać "barwy", bo tam jest więcej wygranych. Nie wiem jak Ty ale ja lubię rywalizację a tej w tym "evencie" nie ma.

Players
280 posts
4,190 battles
On 30.07.2018 at 8:09 PM, Dark_Havoc said:

To chyba nie powód od razu uważać ten event za niewypał. Chyba wypalił - bo ludzie grają.

Eee... a widzisz opcję, żeby nie grać? Jak się logujesz do gry, to MUSISZ wybrać jedną z drużyn.

[TF16]
Community Contributor
3,946 posts
8,971 battles
7 minutes ago, Dziki_Demiurg said:

Eee... a widzisz opcję, żeby nie grać? Jak się logujesz do gry, to MUSISZ wybrać jedną z drużyn.

No oczywiście. Wystarczy nie włączać WoWs - jest lato, ciepło, miło. Zamiast siedzieć przed komputerem można się wybrać gdzieś w teren - zasugerować WG że wydarzenie jest o kant wiadomo czego potłuc, bo ciągle wygrywają rekiny. I przez to niektórzy mają o 450 węgla mniej dziennie (no i oczywiście od 1 do 5 flag lub kamuflaży mniej). 
Nie grając w WoWs - nie musisz wybierać drużyn. 

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles

Znalazłem kolejny błąd przy zaliczaniu tych zadań pojawiających się w czasei bitwy.

Mianowicie przy zadaniu "zdobądź 3 obrony," zadanie zostaje uznane za niewykonane w momencie, gdy sojusznicza drużyna zdobędzie wszystkie kapy. Tak jakby gra uznawała, że niemożliwe jest, by przeciwna drużyna odbiła i broniła kapa.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.