Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ImKilaya

Szansa na ORP Orkan?

69 comments in this topic

Recommended Posts

[MIRKO]
Beta Tester
46 posts
7,953 battles

Siemka. Od razu po ogłoszeniu polskich okrętów zamarzył mi się ORP Orkan. Gdy dodano Błyskawicę na 7 tierze stwierdziłem, że Orkan pasowałby na tier 8. Teraz po ogłoszeniu brytyjskich ddków okazuje się, że Lightning będzie na tierze 8. Orkan należał do tej samej klasy (typ L i typ M były praktycznie siostrzane- Lightning to typ L, a Orkan to ex-Myrmidon, czyli typ M). Orkan został przekazany polskiej marynarce praktycznie zaraz po wodowaniu. Pełnił głównie służbę eskortową, na jego pokładzie przetransportowano ciało gen. Sikorskiego do UK z Gibraltaru. Zatonął trafiony niemiecką torpedą. Co sądzicie? Fajnie by było zobaczyć drugą premkę "dorosłego" tieru.

orkan1-1024x682.jpg

• Cool 3

[-DWS-]
Beta Tester
4,383 posts
11,728 battles
1 hour ago, ImKilaya said:

Siemka. Od razu po ogłoszeniu polskich okrętów zamarzył mi się ORP Orkan. Gdy dodano Błyskawicę na 7 tierze stwierdziłem, że Orkan pasowałby na tier 8. Teraz po ogłoszeniu brytyjskich ddków okazuje się, że Lightning będzie na tierze 8. Orkan należał do tej samej klasy (typ L i typ M były praktycznie siostrzane- Lightning to typ L, a Orkan to ex-Myrmidon, czyli typ M). Orkan został przekazany polskiej marynarce praktycznie zaraz po wodowaniu. Pełnił głównie służbę eskortową, na jego pokładzie przetransportowano ciało gen. Sikorskiego do UK z Gibraltaru. Zatonął trafiony niemiecką torpedą. Co sądzicie? Fajnie by było zobaczyć drugą premkę "dorosłego" tieru.

Tak "na już" to jest gotowe z 5 premek. ORP Dragon (Danae), Garland (HMS Gallant), Piorun (Gadjah Mada), Wicher II (Ogniewoj) i po minimalnych przeróbkach Wicher/Burza (nie pamiętam nazwy, ten francuski DD z miski Dunkierkowej) albo Ouragan bez żadnych przeróbek. Do tego ewentualnie OF Paris (Coubert).

Tak więc szansa na Orkana oczywiście jest .... taka sama jak na te, które wyżej wymieniłem.

• Cool 5

[MROK_]
[MROK_]
Beta Tester
108 posts
11,120 battles

premki z Orkana to się nie zrobi.... był jedyny ….:cap_book:

[E--C]
Players
466 posts
4,547 battles
30 minut temu, 19Abrams82 napisał:

Oj zrobi się, zrobi. Tutaj jest link do tematu gdzie jest omówione hipotetyczne polskie drzewko DD oparte tyko na jednostkach przedwojennych bądź projektach na podstawie których powstały:

Okręty wypożyczone od anglików spokojnie można przeznaczyć na premki.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

[MIRKO]
Beta Tester
46 posts
7,953 battles
15 hours ago, rtfm_pl said:

Tak "na już" to jest gotowe z 5 premek. ORP Dragon (Danae), Garland (HMS Gallant), Piorun (Gadjah Mada), Wicher II (Ogniewoj) i po minimalnych przeróbkach Wicher/Burza (nie pamiętam nazwy, ten francuski DD z miski Dunkierkowej) albo Ouragan bez żadnych przeróbek. Do tego ewentualnie OF Paris (Coubert).

Tak więc szansa na Orkana oczywiście jest .... taka sama jak na te, które wyżej wymieniłem.

Ooo, ciekawa uwaga z Wichrem/Burzą. To był francuski typ Bourrasque i w misji z Dunkierką brał udział bodajże Ouragan. Czyli okręt też już jest, ale nie ma go do grania na co dzień.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niszczyciele_typu_Bourrasque

O Dragonie i Conradzie wiedziałem, ale nie interesują mnie zbytnio niskotierowe krążki. Marzy mi się polski 8 tier i Orkan jest chyba najlepszym kandydatem! :)

MexicosBocianos --->

posty są pousuwane, coś tam ciekawego było?

[-DWS-]
Beta Tester
4,383 posts
11,728 battles
48 minutes ago, ImKilaya said:

Dunkierką brał udział bodajże Ouragan

Nie, akurat mi się przypomniało, to był Cyclone a brytok to HMS Ahthony. Natomiast zarówno Ouragan jak i Cyclone były typu Bourrasque.

51 minutes ago, ImKilaya said:

Marzy mi się polski 8 tier i Orkan jest chyba najlepszym kandydatem! :)

Albo Wicher II :Smile-_tongue:

• Cool 1

Players
112 posts
661 battles
4 hours ago, 19Abrams82 said:

Orkan może być spokojnie premką, a Huragan (Grom na sterydach) drzewkową VIII.

16 hours ago, rtfm_pl said:

Tak "na już" to jest gotowe z 5 premek. (...) Garland (HMS Gallant), Piorun (Gadjah Mada),

O ile wiem, to Garland różnił się nieco od Gallanta, a Piorun na pewno różnił się od Gadjah Mada (o całą jedną wyrzutnię torped).

[-DWS-]
Beta Tester
4,383 posts
11,728 battles
3 minutes ago, KrzyzakJan said:

O ile wiem, to Garland różnił się nieco od Gallanta, a Piorun na pewno różnił się od Gadjah Mada (o całą jedną wyrzutnię torped).

Ale tak samo różniły się między sobą różne okręty typów G czy N. Tak samo jak Cossack różni(ć się będzie) się od Haidy, mimo iż oba to ten sam typ.

Na wielu niszczycielach w czasie wojny zdejmowano jeden aparat torpedowy, żeby zrobić miejsce dla pelotki. Pioruna właśnie to spotkało. Tak swoją drogą, prawdziwa Gańdzia, jak jeszcze nazywała się HNLMS Tjerk Hiddes to miała jeden aparat i 4-calową pelotkę w miejsce drugiego. Jak było potem, to nie mam danych, ale coś mi się zdaje, że tak mu zostało.

Players
324 posts
5,168 battles
20 hours ago, Atherion_ said:

Jest szansa zarówno na ORP Orkan jak i ORP Macierewicz.

Ten drugi ma być podobno na XI tierze ;-)

• Cool 1
  • Funny 1

[SWTP]
[SWTP]
Players
332 posts
5,972 battles
59 minut temu, Jan_Onufry_Zagloba napisał:

Z wojakami Obrony Terytorialnej jako żywymi samonaprowadzającymi się torpedami. :Smile_teethhappy:

• Cool 1

Players
1,523 posts
12,897 battles
1 hour ago, DariusJacek said:

Z wojakami Obrony Terytorialnej jako żywymi samonaprowadzającymi się torpedami. :Smile_teethhappy:

To jest Kaiten na miarę naszych możliwości. My tym Kaitenem zamykamy usta niedowiarkom. Patrzcie mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. A potem zaczniemy jeszcze tłumaczyć tym newsy na pl stronie WoWsa.

• Funny 1

[SWTP]
[SWTP]
Players
332 posts
5,972 battles
2 godziny temu, Marblehead_1 napisał:

To jest Kaiten na miarę naszych możliwości. My tym Kaitenem zamykamy usta niedowiarkom. Patrzcie mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. A potem zaczniemy jeszcze tłumaczyć tym newsy na pl stronie WoWsa.

Nie mieszajmy myślowo dwuch różnych  systemów obronnościowych.

• Funny 1

Beta Tester
1,066 posts
1,217 battles
5 hours ago, Jan_Onufry_Zagloba said:

Tutaj mamy model lotniskowca i podwodniaka.

Drzewko nabiera kształtów.

• Funny 1

[BSW-F]
[BSW-F]
Players
996 posts
10,717 battles

Coś mi mówi, że temat powstał w wyniku zbliżania się setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Co do okrętów, to sam mam nadzieję, że WG, wiedząc, że to będzie dla nas ważne, dorzuci nam coś nowego, a nie tylko Błyskotkę -50% ceny. 

A co do Dragona, to po tym jak zobaczyli ludzie jakim papierkiem lakmusowym jest Danka, to od razu zaprzestali teoretyzowania o naszym krążku, a nie wiem czy Dragon/Conrad miał na pokładzie dym.

Ponadto premki niszczyciele, bo to głównie na takie możemy liczyć, mogą mieć tego samego kapitana z Błyskawicy.

[GLORY]
Players
356 posts
7,896 battles

Orkan maj jak najbardziej duże szanse na pemke (kiedyś tam) pasuje do kryteriów dodawania premek WG - zatonął.

Polacy mają się teraz cieszyć z polskiego drzewka w wot, a nowe polskie okręty nieważne czy w formie polskiego drzewka, czy kolejne premki to może za jakieś 5 lat.

[-DWS-]
Beta Tester
4,383 posts
11,728 battles
19 hours ago, Davao said:

A co do Dragona, to po tym jak zobaczyli ludzie jakim papierkiem lakmusowym jest Danka, to od razu zaprzestali teoretyzowania o naszym krążku

Zależy kto. Ja tam Danonka mam i czasem pływam. I fajny jest, choć trudny cholernie. Ogólnie, premka niskiego tieru raczej nie wzbudzi entuzjazmu graczy, więc Dragon, jaki by nie był, nie jest czymś na co czekają rzesze ludzi z wywieszonymi jęzorami.

19 hours ago, Davao said:

a nie wiem czy Dragon/Conrad miał na pokładzie dym.

Z tego co wiem, to nawet pancerniki miały. To nie były jakieś szczególnie duże/drogie/skomplikowane ustrojstwa. Jak popatrzeć na mapkę z bitwy pod La Plata, to widać wyraźnie, że Graf dymy puszczał i to parę razy. PoW w czasie bitwy z Bismarckiem też się zadymił jak wychodził z bitwy po zatonięciu Hood-a.

• Cool 1
  • Bad 1

[BSW-F]
[BSW-F]
Players
996 posts
10,717 battles
8 minut temu, rtfm_pl napisał:

Z tego co wiem, to nawet pancerniki miały. To nie były jakieś szczególnie duże/drogie/skomplikowane ustrojstwa. Jak popatrzeć na mapkę z bitwy pod La Plata, to widać wyraźnie, że Graf dymy puszczał i to parę razy. PoW w czasie bitwy z Bismarckiem też się zadymił jak wychodził z bitwy po zatonięciu Hood-a

No to chyba tylko to by ratowało polskiego krążka.

[-DWS-]
Beta Tester
4,383 posts
11,728 battles
5 minutes ago, Davao said:

No to chyba tylko to by ratowało polskiego krążka.

Zależy co rozumiesz przez "ratowało". Dla mnie Danae taki jaki jest, jest zupełnie OK, ale rozumiem, że furory wśród graczy by nie zrobił, tak jak nie zrobił jej Krasnyj Krym. Najchętniej widział bym Dragona na T5 z dymem, jakby jeszcze miał HE-ki to już w ogóle super. Ale spokojnie wystarczyły by mi AP-ki z Leandera, a nawet te co są mogły by ostatecznie zostać. Wtedy były mniej więcej na poziomie Emeralda, tylko wolniejszy ale z lepszym camo.

A jakby został na T4 i dostał dym, to byłby obrzydliwie OP. Jak ktoś chce sobie sprawdzić, to niech sobie zagra dywizjon z Clemsonem który "pożyczy" dymek. Taki zestaw na niskich tierach robi rzeźnię na capie.

Zresztą, pomysłów na Dragona to mieliśmy swego czasu z Redeckim parę. Jeden z nich to "polski Yubari", czyli Dragon bez torped za to z mocnym AA i rozbiciem. Jak dla mnie, to z odpowiednio podkręconymi miękkimi statystykami, Dragon może nawet być szóstką. Wystarczy dać mu dym, HE-ki i torpedy 8km. No i zwiększyć ilość HP do poziomu Leandera czy Pertha. Słabawą prędkość można poprawić boost-em, żeby nie gwałcić bezczelnie danych historycznych, ale nie jest to specjalnie konieczne. WG już 2 razy przeniosło szóstki na ósemki, to i czwórkę na szóstkę da radę.

• Cool 1

[BSW-F]
[BSW-F]
Players
996 posts
10,717 battles

Dobrze wiesz, że nie ważne jak ktoś długo gra, czy to nowicjusz z dwustoma bitwami, czy dłużej grający z trzema tysiakami, dla większości graczy Danae, to padaka zrobiona z papieru toaletowego. Jeżeli prawdziwy Danae był taki cienki, to Brytyjczycy niemal nas obrazili takim okrętem, który zresztą był projektem nie do końca udanym.

[PLO]
Beta Tester
4,191 posts

[ban mode off]

8 minutes ago, Davao said:

Jeżeli prawdziwy Danae był taki cienki, to Brytyjczycy niemal nas obrazili takim okrętem, który zresztą był projektem nie do końca udanym.

Zaciekawiłeś mnie. Możesz to rozwinąć?

[ban mode on]

• Cool 1

[BSW-F]
[BSW-F]
Players
996 posts
10,717 battles

Miał być okrętem prowadzącym grupom niszczycieli, ale nie rozwijał dostatecznej prędkości, a w grze wszyscy widzą, że on pancerza niemal w ogóle nie ma.

Dobra, wracając do głównego tematu. Sam marzę by na stulecie odzysku niepodległości WG dało nam nowy niszczyciel, a nie jak pisałem Błyskotkę, co można kupić codziennie, tylko -50% ceny. Cieszyłbym się z Orkana, ale przewidywałem i nadal tak sądzę, że prędzej dadzą nam Pioruna, który dla Polaków jest przecież jednym z trzech polskich okrętów legend w przeciwieństwie do mało znanego Orkana. Projekt w grze jest gotowy (Ganja Mada). Dać po prostu normalne torpedy, nawet można by zrezygnować z brytyjskiego stylu puszczania torped i dać standardowy, ale jako że Piorun miał tylko jeden zestaw pięciu rur torpedowych, to Piorun miałby minimalnie lepszą obronę przeciwlotniczą (działo 76mm zamiast tylnego zestawu), ale też nieco szybsze ładowanie torped. To niewiele pracy. parę zmian w okręcie + polski proporzec i okręt gotowy. Takie jest moje zdanie.

[PLO]
Beta Tester
4,191 posts

[ban mode off]

1 minute ago, Davao said:

Miał być okrętem prowadzącym grupom niszczycieli

To dla mnie nowość.

1 minute ago, Davao said:

a w grze wszyscy widzą, że on pancerza niemal w ogóle nie ma.

Tu pełna zgoda, Admiralicja dając Polakom za darmo okręt po kapitalce (a dokładnie - w trakcie kapitalki) kompletnie nie wzięła pod uwagę że 70 lat później tenże będzie papierowym krążkiem 4 tieru. Nieładnie, Admiralicjo!

Spadam z forum, bo dzisiaj WoWs wkurzył mnie w rekordowym czasie 4 godzin od instalacji.

Pozdrawiam

[ban mode on]

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,383 posts
11,728 battles
29 minutes ago, Davao said:

Brytyjczycy niemal nas obrazili takim okrętem, który zresztą był projektem nie do końca udanym.

Obraza to byłby Paris. A tak poważnie, to dałbyś jakiś nowoczesny krążownik (których zawsze było za mało) jakiemuś sojusznikowi, który nigdy wcześniej nie miał nic większego od niszczyciela? Przed przekazywaniem nam nowoczesnych niszczycieli oporów nie mieli (choćby Orkan). I zupełnie inna sprawa, czy dali byśmy radę obsadzić jakiś większy krążownik typu Town czy coś takiego?

31 minutes ago, Davao said:

który zresztą był projektem nie do końca udanym.

Typ D był całkiem udany, choć w czasie DWS już mocno przestarzały. Ale pamiętaj, że to rówieśnik mniej więcej Kumy.

• Cool 2

[GLORY]
Players
356 posts
7,896 battles

Tu pełna zgoda, Admiralicja dając Polakom za darmo okręt po kapitalce (a dokładnie - w trakcie kapitalki) kompletnie nie wzięła pod uwagę że 70 lat później tenże będzie papierowym krążkiem 4 tieru. Nieładnie, Admiralicjo!

Biorąc pod uwagę wiek i możliwości bojowe okrętu, jak i sytuacje na frontach (morzach) na europejskim teatrze działań wojennych dostaliśmy okręt o dość problematycznej przydatności bojowej, który właściwie jedynie do czego się nadawał to ostrzeliwanie celów lądowych. Ale to krążownik ( a nasi admirałowie zawsze chcieli mieć krążowniki) no i był za darmo. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.