Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
henryk5pio

Trochę polityki jeszcze nikomu nie zaszkodziło... czyli kącik ekonomiczno-gospodarczy.

433 comments in this topic

Recommended Posts

Weekend Tester
582 posts
985 battles

image.thumb.png.4409e3eb3f3780c0db7994f366e992ca.png

Do świąt jeszcze trochę ale obrazek jak znalazł :P

• Cool 3
  • Funny 1

Players
1,980 posts
4,712 battles
7 minut temu, profes79 napisał:

image.thumb.png.4409e3eb3f3780c0db7994f366e992ca.png

Do świąt jeszcze trochę ale obrazek jak znalazł :P

CENZURA! Ja mam wolność słowa gwarantowaną przez Konstytucję!

Beta Tester
3,051 posts
9,575 battles

Jeśli Petru drze japę że to jest złe, to znaczy że jest ok. Jakieś szczegóły najpierw a nie ciotka powiedziała, że wujek słyszał.

A sam artykuł merytoryczny jak GW.

Players
1,980 posts
4,712 battles
godzinę temu, dzobo30 napisał:

Jeśli Petru drze japę że to jest złe, to znaczy że jest ok. Jakieś szczegóły najpierw a nie ciotka powiedziała, że wujek słyszał.

A sam artykuł merytoryczny jak GW.

Rozumiem, że można nie lubić GW, Petru i podchodzić ostrożnie do tego co te dwa "źródła" podają do informacji, ale biorąc pod uwagę co obecna ekipa rządząca wyrabia, to jestem skłonny dać mu wiarę. Uprzedzając, ja wiem, że Petru to ekonomista, którego wielu nie lubi, bo kiedyś tam "promował" kredyty w CHF, ale bez przesady ;)

Beta Tester
3,051 posts
9,575 battles
9 minutes ago, henryk5pio said:

Rozumiem, że można nie lubić GW, Petru i podchodzić ostrożnie do tego co te dwa "źródła" podają do informacji, ale biorąc pod uwagę co obecna ekipa rządząca wyrabia, to jestem skłonny dać mu wiarę. Uprzedzając, ja wiem, że Petru to ekonomista, którego wielu nie lubi, bo kiedyś tam "promował" kredyty w CHF, ale bez przesady ;)

Słuchaj to że ktoś coś usłyszał, i może np błędnie interpretować kwestie tego podatku, nie znaczy że to będzie coś faktycznie szkodliwe. Może być to też uderzenie w firmy które wyprowadzają kapitał za granice( chodzi mi np o duże korporacje). Dopóki nie zobaczę konkretnych zapisów to takim plotkom nie daję wiary.

• Cool 1

Players
1,980 posts
4,712 battles
10 minut temu, dzobo30 napisał:

Słuchaj to że ktoś coś usłyszał, i może np błędnie interpretować kwestie tego podatku, nie znaczy że to będzie coś faktycznie szkodliwe. Może być to też uderzenie w firmy które wyprowadzają kapitał za granice( chodzi mi np o duże korporacje). Dopóki nie zobaczę konkretnych zapisów to takim plotkom nie daję wiary.

Ani Ty, ani Ja tych zapisów nie ujrzymy, chyba, że po uchwaleniu w dzienniku ustaw, ale to już trochę za późno. Każda większa firma chce mieć jak największe zyski i jak najmniejsze koszty (płace/podatki/cała reszta kosztów). Tylko powiedz mi jedno, jeśli mam firmę w Niemczech i otworzę sobie filię w Polsce, to czemu po opłaceniu podatków, jakie przewiduje prawo w danym kraju (w tym wypadku Polska), mam nie zrobić z zyskami czego tylko chcę? Moja kasa? Ano Moja! Jak mi odwali to mogę sobie nawet w piecu tą forsą palić i nic do tego żadnemu urzędasowi/politykowi/innym ludziom. W związku z tym mam prawo robić przelewy międzynarodowe gdzie tylko chcę, choćby i dla jaj z Polski do Niemiec i odwrotnie ze 20 razy. Każda firma, niezależnie od wielkości i bogactwa ma tę samą osobowość prawną, wiec każdą firmę taka regulacja obejmie.

Jak czytamy w artykule: " sygnały z resortu finansów wskazują, że może chodzić także o obciążenie majątku zwykłych obywateli przeprowadzających się za granicę".

A to już uderza nie tylko w wielkie korporacje typu Fiat/BMW/Unilever etc. ale też we Mnie i w Ciebie. Nie dziwię się, że ludzie w komentarzach porównują to do PRL i pytają co dalej, czy np. paszporty wydawane w urzędach?

• Cool 1

Beta Tester
3,051 posts
9,575 battles

Sygnały jak to nazywają mogą mieć tyle wspólnego z prawdą co polscy politycy z uczciwością ( i tu mówię o wszystkich) czyli nic.

Gdybanie może mieć tylko na celu wywołane komentarzy które, nagle będą ucięte po wszech obecny( wiedzący)jaroo zdecyduje oficjalnie że tak nie będzie. Zastanawiasz się czasami czy takie przecieki nie mają podwójnego dna?????

.Nie jest nic konkretnie powiedziane, to taka sama sytuacja jak z przeciekami WG. Ktoś coś wam pokaże i dyskusja i gdybania

• Cool 1

Players
1,980 posts
4,712 battles
15 minut temu, dzobo30 napisał:

Sygnały jak to nazywają mogą mieć tyle wspólnego z prawdą co polscy politycy z uczciwością ( i tu mówię o wszystkich) czyli nic.

Gdybanie może mieć tylko na celu wywołane komentarzy które, nagle będą ucięte po wszech obecny( wiedzący)jaroo zdecyduje oficjalnie że tak nie będzie. Zastanawiasz się czasami czy takie przecieki nie mają podwójnego dna?????

.Nie jest nic konkretnie powiedziane, to taka sama sytuacja jak z przeciekami WG. Ktoś coś wam pokaże i dyskusja i gdybania

Spoko, rozumiem Cię, ale wydaje mi się, że lepiej dmuchać na zimne.

Weekend Tester
582 posts
985 battles
15 godzin temu, henryk5pio napisał:

Ani Ty, ani Ja tych zapisów nie ujrzymy, chyba, że po uchwaleniu w dzienniku ustaw,

Nie jest to prawdą. Jeżeli projekt wyjdzie z MF to będzie normalnie dostępny na stronach RCL bo tego wymaga procedura legislacyjna - zamieszcza się tam wszystkie kolejne kroki od projektu, przez uzgodnienia zewnętrzne (czyli konsultacje publiczne), prace odpowiednich komitetów (czy to do Spraw Europejskich - a że ustawa ma wdrażać prawo UE to na bank przez to przejdzie), czy to Komitetu Stałego. A nawet jak puszczą to jak projekt poselski (nie pierwszy i nie ostatni) to będzie dostępny na stronach Sejmu RP w drukach sejmowych.

W tej chwili po prostu nie wiadomo co w tym projekcie miałoby się znaleźć, bo nie ma żadnych przecieków z MF - natomiast z drugiej strony patrząc na to, co się działo np. przy opracowywaniu zmian w kodeksie pracy to "przecieki" pojawiły się błyskawicznie jak tylko było wiadomo, jaki kształt tych zmian wymyślili "geniusze" z komisji kodyfikacyjnej. Gdyby tu działo się coś takiego też podejrzewam, że wbrew wszystkim zasadom któryś urzędnik puścił by parę.

Players
1,913 posts
8,654 battles
18 minutes ago, profes79 said:

Nie jest to prawdą. Jeżeli projekt wyjdzie z MF to będzie normalnie dostępny na stronach RCL bo tego wymaga procedura legislacyjna - zamieszcza się tam wszystkie kolejne kroki od projektu, przez uzgodnienia zewnętrzne (czyli konsultacje publiczne), prace odpowiednich komitetów (czy to do Spraw Europejskich - a że ustawa ma wdrażać prawo UE to na bank przez to przejdzie), czy to Komitetu Stałego. A nawet jak puszczą to jak projekt poselski (nie pierwszy i nie ostatni) to będzie dostępny na stronach Sejmu RP w drukach sejmowych.

W tej chwili po prostu nie wiadomo co w tym projekcie miałoby się znaleźć, bo nie ma żadnych przecieków z MF - natomiast z drugiej strony patrząc na to, co się działo np. przy opracowywaniu zmian w kodeksie pracy to "przecieki" pojawiły się błyskawicznie jak tylko było wiadomo, jaki kształt tych zmian wymyślili "geniusze" z komisji kodyfikacyjnej. Gdyby tu działo się coś takiego też podejrzewam, że wbrew wszystkim zasadom któryś urzędnik puścił by parę.

rozwaliles mnie ta prodecura leglistacyjna  w obecnych czasach

• Cool 4

Players
1,980 posts
4,712 battles
25 minut temu, profes79 napisał:

Dzięki za informacje, bo nie wiedziałem o tym wcześniejszym dostępie. Pytanie tylko, czy obecny rząd się do tego stosuje. A co do przecieku to: Jak czytamy w artykule: " sygnały z resortu finansów wskazują, że może chodzić także o obciążenie majątku zwykłych obywateli przeprowadzających się za granicę".  Więc jacyś urzędnicy już chyba trochę farby puścili.

Players
1,913 posts
8,654 battles

piss ma  w dupie procedury najszybsza ustawa została zalatwiona w 9 godzin

od wplyniecia do sejmu do podpisu  przez p.o. prezydenta

wiec rano wstajesz  nic nie wiadomo o nowym podatku

9 godzin   wracasz w pracy i boom już jest nowa danina

• Cool 7

Players
1,980 posts
4,712 battles
15 godzin temu, piter1324 napisał:

Niestety, ale ten temat jest niezgodny z nową ustawą :Smile_hiding:

Mówisz o Rozkazie 66?:Smile_glasses:

[GOFER]
[GOFER]
Beta Tester
4,033 posts

I pan ma rację, i pan ma rację...

Z jednej strony - szczegółów nie ma. Z drugiej strony - mamy już niefajny precedens w postaci dowalenia "daniny solidarnościowej" najbogatszym. I teraz, na mój głupi rozum wygląda to tak:

Jedną daninę bogaci ludzie zniosą, ale jak dostaną drugą albo trzecią, to powiedzą "żegnajcie" i wyniosą się za granicę. Daniną obłożono osoby zarabiające dużą bańkę rocznie, a tacy ludzie bez problemu zostaną rezydentami... gdziekolwiek zechcą. I wtedy próg nowych danin trzeba będzie obniżyć do np. pół miliona PLN. Ale tacy ludzie też mogą zostać rezydentami gdziekolwiek. I co wtedy? Obniżenie progu do np. 200 tysięcy pln? Takich ludzi też jeszcze stać - może nie żeby zostać rezydentem wszędzie, ale w Czechach czy Rumunii - czemu nie? To co, 100 tysięcy? A może 50 tysięcy? A może... dowalić taki podatek w przypadku przeprowadzki, żeby się im nie opłacało?

Takie sobie "gdybanie"...

Pozdrawiam

• Cool 3

Players
1,980 posts
4,712 battles
18 minut temu, Radeckij napisał:

I pan ma rację, i pan ma rację...

Z jednej strony - szczegółów nie ma. Z drugiej strony - mamy już niefajny precedens w postaci dowalenia "daniny solidarnościowej" najbogatszym. I teraz, na mój głupi rozum wygląda to tak:

Jedną daninę bogaci ludzie zniosą, ale jak dostaną drugą albo trzecią, to powiedzą "żegnajcie" i wyniosą się za granicę. Daniną obłożono osoby zarabiające dużą bańkę rocznie, a tacy ludzie bez problemu zostaną rezydentami... gdziekolwiek zechcą. I wtedy próg nowych danin trzeba będzie obniżyć do np. pół miliona PLN. Ale tacy ludzie też mogą zostać rezydentami gdziekolwiek. I co wtedy? Obniżenie progu do np. 200 tysięcy pln? Takich ludzi też jeszcze stać - może nie żeby zostać rezydentem wszędzie, ale w Czechach czy Rumunii - czemu nie? To co, 100 tysięcy? A może 50 tysięcy? A może... dowalić taki podatek w przypadku przeprowadzki, żeby się im nie opłacało?

Takie sobie "gdybanie"...

Pozdrawiam

Jest to możliwe, takie szykowanie owieczek do golenia, tylko zamiast golenia, będzie raczej odzieranie ze skóry...

[GOFER]
[GOFER]
Beta Tester
4,033 posts
1 minute ago, henryk5pio said:

Jest to możliwe, takie szykowanie owieczek do golenia, tylko zamiast golenia, będzie raczej odzieranie ze skóry...

Możliwe jest wszystko, na przykład dzisiaj się dowiedziałem że polscy policjanci znają cios wirującej pięści. To taki legendarny cios kung fu, uderzasz, koleś nic nie czuje, a po paru dniach nagle umiera. No i właśnie jakiś koleś, który wyszedł uśmiechnięty z komisariatu, kilka godzin później został "wstecznie pobity" przez policjantów i wylądował w szpitalu. Wirująca pięść, jak nic.

Pozdrawiam

[MIRKO]
Players
359 posts
3,273 battles

Podatki dla najbogatszych. Zawsze wzbudzają we mnie wątpliwości, każdy kto czytał Ayn Rand, choćby Atlasa Zbuntowanego, doskonale będzie wiedział o co się rozchodzi.

[DARTH]
Beta Tester
1,683 posts
18,223 battles
12 hours ago, HalSteiner said:

Podatki dla najbogatszych. Zawsze wzbudzają we mnie wątpliwości, każdy kto czytał Ayn Rand, choćby Atlasa Zbuntowanego, doskonale będzie wiedział o co się rozchodzi.

takie podatki, szczególnie wprowadzane systemie stanowienia "prawa" PIS-style (czyli w nocy, w parę godzin z poprawkami na kolanie) kończą się takim regresem społecznym jak na Węgrzech czy w Turcji, gdzie klasa średnia masowo udała sie na emigrację, uciekając od autorytarnych, nieprzewidywalnych systemów prawnych (nawet nie chodzi o sam brak demokracji, tylko nieprzewidywalność podatkową systemu - na ogół ma to dużo wspólnego z rządami autorytarnymi, choć nie zawsze). Wzrost PKB w tych krajach to wynikowa konsumpcji napędzanej przez rozdawnictwo i inflacji a nie naturalny wzrost przez innowację/patenty/własną produkcję. 

jeśli Polska ma być wieczną montownią półfabrykatów dla niemieckich fabryk to PIS robi wszystko jak trzeba - zniechęca ambitnych i majętnych ludzi do tego że tu jest stabilny ekosystem prawny i ekonomiczny, i spokojnie można tu lokować majątek i pomysły na biznes. Natomiast jeśli Polska ma pójść drogą Irlandii  to ci panowie powinni za psucie prawa trafić pod sąd.

• Cool 2

Players
1,980 posts
4,712 battles
5 godzin temu, _Scarrry_ napisał:

takie podatki, szczególnie wprowadzane systemie stanowienia "prawa" PIS-style (czyli w nocy, w parę godzin z poprawkami na kolanie) kończą się takim regresem społecznym jak na Węgrzech czy w Turcji, gdzie klasa średnia masowo udała sie na emigrację, uciekając od autorytarnych, nieprzewidywalnych systemów prawnych (nawet nie chodzi o sam brak demokracji, tylko nieprzewidywalność podatkową systemu - na ogół ma to dużo wspólnego z rządami autorytarnymi, choć nie zawsze). Wzrost PKB w tych krajach to wynikowa konsumpcji napędzanej przez rozdawnictwo i inflacji a nie naturalny wzrost przez innowację/patenty/własną produkcję. 

jeśli Polska ma być wieczną montownią półfabrykatów dla niemieckich fabryk to PIS robi wszystko jak trzeba - zniechęca ambitnych i majętnych ludzi do tego że tu jest stabilny ekosystem prawny i ekonomiczny, i spokojnie można tu lokować majątek i pomysły na biznes. Natomiast jeśli Polska ma pójść drogą Irlandii  to ci panowie powinni za psucie prawa trafić pod sąd.

Czyli co, idziemy szlakiem wytyczonym przez Chaveza i Maduro w Wenezueli?

[ZGZ]
Weekend Tester
1,830 posts
8,112 battles

No przecież nikt nie ukrywa, że budujemy system "powszechnej sprawiedliwości społecznej", w którym najważniejsza jest wola narodu. Nie obywateli tylko narodu, do którego nie zaliczamy wszystkich obywateli, bo niektórzy są niegodni i za mało "narodowi". W nowym systemie wszyscy będą syci i szczęśliwi. Władza dogodzi wszystkim, tylko nie odrazu, trzeba  na to trochę czasu. Władza jest sprawiedliwa i zaczyna od najbardziej potrzebujących. Aktualnie najbardziej potrzebującym okazał się niejaki tow. Obajtek, któremu nie starczało do pierwszego i był najmniej zarabiającym prezesem Orlenu w europie. Zarabiał 1,6 M, a dzięki sprawiedliwej władzy zarabiać będzie 3,2M. Teraz już bez wstydu będzie mógł się pojawiać na europejskich  salonach. 

Na Janusza Kowalskiego też przyjdzie czas, ale w odpowiedniej chwili, przed nim w kolejce jeszcze kilku przymierających głodem tow. ze spółek z udziałem skarbu państwa. 

• Cool 4

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.