Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Elvictorof

Bitwa się kończy bo WG tak uznał

18 comments in this topic

Recommended Posts

Players
85 posts
6,499 battles

Dlaczego bitwa zakończyła się jeśli przeciwna drużyna nie zatopiła wszystkich okrętów wroga, nie upłynął czas bitwy i przeciwna drużyna nie osiągnęła 1000 punktów. Takie bitwy zdarzają się mi bardzo często. WG łamie zasady które sam ustalił. Jak można mówić tu o współzawodnictwie i i równych szansach jeśli te 3 warunki nie zostały spełnione (zakończony czas gry, zatopione wszystkie okręty wroga oraz zdobycie wymaganej ilości punktów). Jest to według mojej oceny nie uczciwe i delikatnie mówiąc i mocno wkurzające.Czy Wam zdarzają się takie kwiatki i co na to "starzy wyjadacze". Zgłosiłem to do wsparcia i zobaczymy co mądrego napiszą.

W załączeniu zrzut ekranu z ostatniej sekundy bitwy pokazujący stan na mapie oraz ekran raportu szczegółowego gdzie widać czas bitwy.

Nie mam problemu z przegraną jak szło marnie, czy bitwa była wyrównana lecz przeciwnik ją wygrał bo był lepszy czy na punkty bo był sprytniejszy ale gdy sama gra ewidentnie decyduje kto wygra a kto przegra bez spełnienia wymogów do wygrania bitwy to już ręce opadają.

dlaczego2.jpg

dlaczego edit.jpg

[GRAY]
Players
230 posts
10,092 battles

5.5k bitew i nadal nie wiesz, że gra kończy się też w momencie gdy Twojej drużynie zabraknie punktów?

• Cool 5
  • Funny 1

[DK-PL]
Players
1,481 posts
19,482 battles

Gdy przewaga jednej z drużyn jest zbyt pokaźna bitwa kończy się wcześniej niż po zdobyciu 1000 pkt (800 pkt z tego co pamiętam, może mniej w zależności od tej przewagi). Z pewnością WG wprowadziło tę zmianę by zniwelować negatywny efekt psychologiczny jaki wywołuje w drużynie przegranej jej pogrom. Jest to dobra zmiana. "Dorzynanie" resztek graczy którzy są bez szans nie służy ani wygranym ani przegranym. bo w jednym i drugim przypadku za takie bitwy i tak jest mało kasy i expa. Bitwy i tak są długie więc nie widzę sensu w ich przedłużaniu.  

• Angry 1

Players
85 posts
6,499 battles
11 minut temu, PukuwerR napisał:

5.5k bitew i nadal nie wiesz, że gra kończy się też w momencie gdy Twojej drużynie zabraknie punktów?

Jak widać punkty jeszcze były, nie będę się sprzeczał jeśli tak jest. Pytanko gdzie mogę znaleźć informację o wspomnianych zasadach zakończenia się rozgrywki czarno na białym. 

Players
1,980 posts
4,719 battles

@Elvictorof Jest dokładnie jak pisze @PukuwerR . Bitwa kończy się gdy nastąpi jedna z tych rzeczy:

1) jedna z drużyn zostanie wybita do nogi

2) jedna z drużyn zdobędzie 1000 punktów poprzez zajęcie capów + ubijanie wrogów

3) zajęcie bazy wroga

4) koniec czasu bitwy

5) jedna z drużyn traci wszystkie punkty, które posiada - pamiętaj, że jak jesteś w bitwie i wciśniesz "Tab", to masz ekran drużyn, nazwę mapy, typ bitwy oraz informację o tym, kto ile punktów dostaje za ubicie jakiego okrętu oraz ile tym samym punktów traci drużyna przeciwna.

PS

Przykład:

Nie pamiętam dokładnych wartości, ale to doskonale oddaje mechanikę:  każda drużyna na start ma 300 pkt, gdy ubijesz wrogowi pancernik, zyskujesz 50 punktów i masz ich 350, a wróg traci 30 punktów i ma ich 270. Teoretycznie w bitwie 15BB vs 15 BB wystarczy ubić 10 wrogich BB bez strat własnych, aby wyzerować wrogowi licznik i wygrać bitwę, stan punktów wyniesie w tym momencie 800:0. Pomijam w tym momencie nabijanie punktów z capów, czy posiadanej bazy.

• Cool 2

[DK-PL]
Players
1,481 posts
19,482 battles
1 minute ago, henryk5pio said:

5) jedna z drużyn traci wszystkie punkty, które posiada - pamiętaj, że jak jesteś w bitwie i wciśniesz "Tab", to masz ekran drużyn, nazwę mapy, typ bitwy oraz informację o tym, kto ile punktów dostaje za ubicie jakiego okrętu oraz ile tym samym punktów traci drużyna przeciwna.

W sumie racja. Przecież za utratę każdego z okrętów są punkty ujemne. Więc pewnie o to tutaj chodzi :Smile_teethhappy: 

Players
85 posts
6,499 battles

aaaa które posiada....(ad. 5)  no dobra i wszystko jasne. spoko, można temat zamknąć :))

Players
390 posts
5,662 battles

punkty na ekranie jeszcze

5 minutes ago, Elvictorof said:

Jak widać punkty jeszcze były, nie będę się sprzeczał jeśli tak jest.

punkty jeszcze są , bo gra nie zdążyła wyzerować po tym jak padł kolejny wasz okręt (co jest uwidocznione na ss)

• Cool 1

Players
1,980 posts
4,719 battles
1 minutę temu, Wuuush napisał:

punkty na ekranie jeszcze

punkty jeszcze są , bo gra nie zdążyła wyzerować po tym jak padł kolejny wasz okręt (co jest uwidocznione na ss)

To też prawda, serwer kończy bitwę od razu i cyferki nie zawsze wyrabiają z przeskoczeniem:Smile_teethhappy: Musiało paść coś lub dwa "cosie" za minimum 35 punktów.

• Cool 1

Players
85 posts
6,499 battles

niszczarka zdechła...:fish_viking: i się zesrało... no cóż, ewidentna ewidentność hehe 

Players
1,305 posts
10,884 battles
7 minutes ago, Rafielec said:

To może i fajna zasada, ale co z losowaniem okrętów bez p-lot. na lotniskowce?

Pech.

• Funny 1

[MAX]
Players
896 posts
6,184 battles
On 20.07.2018 at 4:12 PM, Elvictorof said:

Jak widać punkty jeszcze były, nie będę się sprzeczał jeśli tak jest. Pytanko gdzie mogę znaleźć informację o wspomnianych zasadach zakończenia się rozgrywki czarno na białym. 

Jakbyś wkleił wynik drużynowy, to widziałbyś, że macie mniej 'statkuf' niż na pierwszym obrazku.

[-DWS-]
Beta Tester
4,317 posts
11,491 battles
16 hours ago, Rafielec said:

To może i fajna zasada, ale co z losowaniem okrętów bez p-lot. na lotniskowce?

To samo to z losowaniem lotniskowców na okręty z przegiętą pelotką, to samo co losowanie niszczycieli na 5-6 radarów z drugiej strony itd.

[MAX]
Players
896 posts
6,184 battles
1 hour ago, rtfm_pl said:

To samo to z losowaniem lotniskowców na okręty z przegiętą pelotką, to samo co losowanie niszczycieli na 5-6 radarów z drugiej strony itd.

Ja tam nadal lubie grać dskami. Co prwda po świetnym Fletcherze, na Gearingu stsy polecialy mi na web na szyje, ale winię wspolgraczy, ktorzy zamiast bic wrogie deski blisko, czy radarowcow srednio, wolą szczypac bebeki daleko. Albo torpić swoich... 

[-DWS-]
Beta Tester
4,317 posts
11,491 battles
1 hour ago, Goomich said:

Ja tam nadal lubie grać dskami.

Ale ja też. Po prostu czasem crap happens. Jak słyszę o okrętach bez pelotki w bitwach z lotniskiem, to wyczuwam kierowcę BB-ka. I jakoś mi go nie żal.

[B-EYE]
Players
324 posts
5,223 battles
godzinę temu, Goomich napisał:

Ja tam nadal lubie grać dskami. Co prwda po świetnym Fletcherze, na Gearingu stsy polecialy mi na web na szyje, ale winię wspolgraczy, ktorzy zamiast bic wrogie deski blisko, czy radarowcow srednio, wolą szczypac bebeki daleko. Albo torpić swoich... 

Też tak mam z Gearingiem i statsy płaczą. Ale winię za to głównie siebie :Smile_smile:, bo:

• Jest bardziej ociężały i trzeba się przyzwyczaić do innego kierowania
  • Fletem grałem na zasadzie torpedo boat, a Gearingiem do niedawna się tak nie dało, więc musiałem się nauczyć innej, nowej gry jako gunboat. Tzn jeszcze się nie nauczyłem, ale trochę w tym kierunku nadrobiłem. Teraz jak dostał torpedy od Fleta, to można zrobić go na TP, ale nie wiem czy nie pójść w kierunku gunboata jednak. Przy odpowiednim doborze skilla kapitana i modułu możemy dostać 22% do reloadu dział, albo 25% do torped. Oba robią fajne efekty, tyle że mocną stroną podstawowego G są działa i ten kierunek mnie chyba bardziej korci - rozwijać mocne strony

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.