Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
qetris

Grafika vody

21 comments in this topic

Recommended Posts

[PRDI]
Players
7 posts
316 battles

chtěl bych se zeptat, hru jsem zapnul asi po dvou a půl letech a je dost viditelné že se zhoršila grafika vody. chtěl bych vědět proč byl k tomu nějaký důvod ?  (PS: ať se mi nikdo nesnaží říct že se nezhoršila ;) )

Players
412 posts
3,735 battles
Před 1 hodinou qetris řekl/a:

chtěl bych se zeptat, hru jsem zapnul asi po dvou a půl letech a je dost viditelné že se zhoršila grafika vody. chtěl bych vědět proč byl k tomu nějaký důvod ?  (PS: ať se mi nikdo nesnaží říct že se nezhoršila ;) )

Mas nekde screen jak vypadala grafika predtim a ted at mame na cem stavet? Je mozne, ze mas totiz neco spatne nastaveno a mohli bychom to vyresit za par kliknuti :Smile_honoring:

[PRDI]
Players
7 posts
316 battles

screen teda nemám a grafiku mam na max s pc dělám taže vím  ale když ti to tak nepřipadá tady máš efekt vody v betě na videu

a tady teď 

tak mi neříkej že tam není viditelný rozdíl 

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,265 posts
2,845 battles

Spíše prosímtě udělej svoje screeny a taky se podívej na nastavení grafiky :fish_aqua:

[PRDI]
Players
7 posts
316 battles

promiň že nemám screeny z bety ale proto jsem poslal ty videa a nedělej ze mě debila že je to v nastavení  . je jasnej rozdíl že ta voda vypadá jinak (pro mě teda rozhodně vypadá hůř , jen si pusť ty videa ty efekty jsou uplně jiný ) a ja se ptám proč !? vždyť to musí vidět i slepej. mělo to nějakej důvod ta změna ? 

[IDDQD]
Players
1,626 posts
15,251 battles
27 minutes ago, qetris said:

mělo to nějakej důvod ta změna ? 

to je aby tě to neuspokojilo a občas jsi se šel podívat na reálnou vodu třeba na koupališti.

[IDDQD]
Beta Tester
2,426 posts
4,328 battles

Todle neřeším , stejně mám skoro všechny detaily stažený na medium . A to přesto , že si bedna při prvním spuštění nastavila vše na ultra . Já pořádnou vodu radši v realu . Bud v podobě piva nebo tullamorky :Smile_great:

Players
3,711 posts
17,587 battles
Před 39 minutami qetris řekl/a:

... a nedělej ze mě debila že je to v nastavení  . . . mělo to nějakej důvod ta změna ? 

Od té doby, co došlo k ohřevu oceánů se voda začala chovat trošku jinak. Takže, aby to bylo blíže realitě, museli to udělat i ve hře ... nařízení EU, s tím nic nenaděláš. Je to jako s GDPR..

• Funny 2

[IDDQD]
Weekend Tester
1,730 posts
4,622 battles
47 minutes ago, qetris said:

promiň že nemám screeny z bety ale proto jsem poslal ty videa a nedělej ze mě debila že je to v nastavení  . je jasnej rozdíl že ta voda vypadá jinak (pro mě teda rozhodně vypadá hůř , jen si pusť ty videa ty efekty jsou uplně jiný ) a ja se ptám proč !? vždyť to musí vidět i slepej. mělo to nějakej důvod ta změna ? 

Cca 3 patche zpátky měnili efekty vody. Přidávali tam vlnky prýskající od přídě a tak. Jak se zdá, řadíš se vedle mě po bok velmi malé menšiny, které se ta grafika vody zdá horší, než byla předtím.

[PRDI]
Players
7 posts
316 battles
11 minutes ago, Bergham said:

Cca 3 patche zpátky měnili efekty vody. Přidávali tam vlnky prýskající od přídě a tak. Jak se zdá, řadíš se vedle mě po bok velmi malé menšiny, které se ta grafika vody zdá horší, než byla předtím.

děkuji mnohokrát , to jsem potřeboval vědět protože WG to asi otevřeně neřekne. Určitě se zlepšila optimalizace za ty roky ale určitě šla zlepšit jinak než tím že zhorší grafiku a ještě řeknou že je to zlepšení prej přidávání vlnek pche ale to je typický WG. a někteří si mohli nechat ty poznámky úplně normálně jsem se zeptal :) a ještě jednou dík Bergham

[T-N-T]
Beta Tester
793 posts
6,420 battles

Mi teda z těch videí připadá, že každé má tu grafiku nastavenou úplně jinak. To není jen moře, ale i obloha a další věci.
Nemluvě o tom, že porovnáváte dvě videa natočená na jiných sestavách.

U mě se třeba grafika pocitově zlepšila, stačilo vyměnit monitor a změnit rozlišení...

[PRDI]
Players
7 posts
316 battles

mohl by se k tomu vyjádřit někdo z WG jak to teda doopravdy je ? zhoršili jste  grafiku efektů vody na úkor zlepšení fps stačí ANO NE i když na 100% vím že je ta grafika vody je prostě horší . Tak to chci slyšet někoho od WG ať v tom má každý jasno  a klasickou odpověď WG poskoků nevím nebo nemůžu odpovědět neberu :D

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,627 posts
8,777 battles

Grafika vody se zamerne nijak nezhorsovala kvuli FPS a ani kvuli jinym vecem.

Z release notes pro patche tak rok zpatky jsme nasel ze se sice woda menila ale zdy tam je napsano "Improved water quality".

0.7.2
 Visual Effects

As requested by many players, the speed at which water drops fall back onto the surface was changed. In the heat of the battle, when a lot of shells are hitting the ship and the water surface around it, the view of the ship's silhouette can be obscured by water drops on the screen. It can take quite a long time for these water drops to settle down. This can stop you from taking an accurate aim at a ship. This effect is very noticeable when several ships deliver concentrated fire at the same target. In combination with explosions and smoking ships, this can result in losing the target from sight altogether. That is why the speed at which water drops settle back down to water surface was increased, which should result in better aiming at targets, and more effective co-ordinated salvos fired by several allied ships at the same enemy target.
    Other visual effect changes include:
        The visual effects of the ship's wake were improved: enhanced the details of the wake on the water, and its interaction with light sources.

The visualization of all types of water effects and foam was improved: all types of foam (created by wind, breaking waves, ship’s wake) received more detailed texture, micro-relief; interaction of various types of foam (their mixing, conversion of one type into the other type) was improved as well.

0.6.11
Improved water quality near surface and in the medium or high binocular view.

0.6.10
 New Effects

We've been gradually improving our graphics over several updates, with dynamic lighting for maps and Port, external views of the ships, and water lighting and visualization. This update introduces battle interactions: a spectacular, long-awaited graphics change. Now, dynamic lighting effects appear on main and secondary battery shots and hits, with smoother water splashes caused by torpedo explosions, ship destruction, fires and even shots fired hitting terrain!

[T-N-T]
3,627 posts
8,777 battles
3 hours ago, qetris said:

děkuji mnohokrát , to jsem potřeboval vědět protože WG to asi otevřeně neřekne. Určitě se zlepšila optimalizace za ty roky ale určitě šla zlepšit jinak než tím že zhorší grafiku a ještě řeknou že je to zlepšení prej přidávání vlnek pche ale to je typický WG. a někteří si mohli nechat ty poznámky úplně normálně jsem se zeptal :) a ještě jednou dík Bergham

Ta zmena o ktere mluvy Bergham nebylo zhorsovani kvality ale naopak vylepsovani kvality vody.

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,265 posts
2,845 battles
Před 2 hodinami qetris řekl/a:

mohl by se k tomu vyjádřit někdo z WG jak to teda doopravdy je ? zhoršili jste  grafiku efektů vody na úkor zlepšení fps stačí ANO NE i když na 100% vím že je ta grafika vody je prostě horší . Tak to chci slyšet někoho od WG ať v tom má každý jasno  a klasickou odpověď WG poskoků nevím nebo nemůžu odpovědět neberu :D

Kvalita vody se rozhodně od Open Bety neměnila. Jediné změny, které ohledně vody proběhly jsou zmíněná pěna a efekty, které jsou vytvářeny na přídi lodi a také sloupce vody po dopadu granátu do vody. Tyto změny však grafickou stránku vody pouze vylepšily, nikoliv však zhoršily. 

Totiž porovnávat kvalitu vody je trochu složitější. Tady máš videa od dvou různých kontributorů, každý používá jiné záznamové zařízení, jiné nastavení grafiky apod. Navíc světlo a tím pádem i odraz světla od hladiny či samotné lodi je jiné na každé mapě. Nicméně pokud máš konkrétní popis, kde exaktně vidíš rozdíl, rád si to přečtu a předám vývojářům. 

[PRDI]
Players
7 posts
316 battles
1 hour ago, YabbaCoe said:

Kvalita vody se rozhodně od Open Bety neměnila. 

fakt ne ? na chvilku zapomeň že jsi u WG a  podívej se na to video od jinglese (nahoře to první co jsem posílal) a dej si čas 2:32 když do lodi narazí torpéda to moře je jak živí a nadskočí skoro nad loď.  a má jinou barvu je trochu průhledný a dokonce vidíš na lodní šrouby co pak to teď takhle vypadá ? a scéna hned potom jak se loď potápí co pak to moře tohle teď dělá takovej efekt ?  no nedělá ! nebo když příď lodi rozráží moře 0:36 to taky vypadalo mnohem líp než teď. připádá mě jako by před tím slavným patchem 6.... byl v lodích havok nebo něco prostě bylo jinak a ten kdo hru hraje nebo si všímá detailů tak nemůže říct že to nevidí. (sice je to trochu z cesty ale tady je hra spintires kde je  havoc a nějaka podobnost tam je ale to me jen tak napadlo takže kdo bude chcit napsat je to uplne jina hra, ne nevypadá to podobně nebo něco takového tak ani nemusí díky)

jinak YabbaCoe kdyby jsi mi chtěl vyjádřit svůj osobní názor a ne názor WG, na tuhle věc tak budu rád když  mi napíšeš na qetris@seznam.cz 

Players
124 posts
7,082 battles
Před 3 hodinami YabbaCoe řekl/a:

Kvalita vody se rozhodně od Open Bety neměnila. Jediné změny, které ohledně vody proběhly jsou zmíněná pěna a efekty, které jsou vytvářeny na přídi lodi a také sloupce vody po dopadu granátu do vody. Tyto změny však grafickou stránku vody pouze vylepšily, nikoliv však zhoršily. 

Totiž porovnávat kvalitu vody je trochu složitější. Tady máš videa od dvou různých kontributorů, každý používá jiné záznamové zařízení, jiné nastavení grafiky apod. Navíc světlo a tím pádem i odraz světla od hladiny či samotné lodi je jiné na každé mapě. Nicméně pokud máš konkrétní popis, kde exaktně vidíš rozdíl, rád si to přečtu a předám vývojářům. 

Tak s týmto by som ja tak celkom nesúhlasil. Už viac ako rok používam ten istý PC, monitor aj nastavenia (na max - PC to v pohode zvláda) a grafika vody sa určite zmenila aj v inom ako je pena a efekty. Napr. mapa Ľadové ostrovy sa mi predtým veľmi páčila hlavne kvôli farbe vody a veľmi pokojnej hladine. Neviem ktorý update to zmenil, ale už to vyzerá inak a podľa mňa to bolo predtým oveľa krajšie ako je teraz. Určite sa nejako upravila aj na iných mapách, ale tam mi to tak nebilo do očí a ľahšie som to strávil. 

[T-N-T]
3,627 posts
8,777 battles
On 7/20/2018 at 8:28 PM, qetris said:

fakt ne ? na chvilku zapomeň že jsi u WG a  podívej se na to video od jinglese (nahoře to první co jsem posílal) a dej si čas 2:32 když do lodi narazí torpéda to moře je jak živí a nadskočí skoro nad loď.  a má jinou barvu je trochu průhledný a dokonce vidíš na lodní šrouby co pak to teď takhle vypadá ? a scéna hned potom jak se loď potápí co pak to moře tohle teď dělá takovej efekt ?  no nedělá ! nebo když příď lodi rozráží moře 0:36 to taky vypadalo mnohem líp než teď. připádá mě jako by před tím slavným patchem 6.... byl v lodích havok nebo něco prostě bylo jinak a ten kdo hru hraje nebo si všímá detailů tak nemůže říct že to nevidí. (sice je to trochu z cesty ale tady je hra spintires kde je  havoc a nějaka podobnost tam je ale to me jen tak napadlo takže kdo bude chcit napsat je to uplne jina hra, ne nevypadá to podobně nebo něco takového tak ani nemusí díky)

jinak YabbaCoe kdyby jsi mi chtěl vyjádřit svůj osobní názor a ne názor WG, na tuhle věc tak budu rád když  mi napíšeš na qetris@seznam.cz 

A nepletes si jen nastaveni low a high detailu?

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,265 posts
2,845 battles
V 7/20/2018 v 20:28 qetris řekl/a:

Z oficiálního vyjádření zástupců vývojářů: (jedná se o volný překlad)

Voda, jako celek se od spuštění hry neměnila. Měnily se jen její efekty:

-efekty doprovázené pěnou a lehkými záblesky při rozrážení vody přídi lodí

-kvalita vodní hladiny na krátkou vzdálenost - tu pravděpodobně bude hlavní místo, na které narážíte, jeliokž i když se to vylepšilo, tak to vypadá lehce jinak, pro někoho hůře.

-Změnené efekty - zmíňovaný vodní sloupec po dopadu granátu do vody, efekt doprovázející náraz torpéda do lodi, či do skály apod.

-Odrazy objektů z hladiny - vylepšení.

Čili jedná se o menší části, ale samotná voda přepracovaná nebyla, jako tomu třeba bylo v případě WoT 1.0...

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.