Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
wojti_r

Ban na grę 7 dni

34 comments in this topic

Recommended Posts

Players
6 posts
5,224 battles

Siema

Dostałem bana na 7 dni za niedozwolone modyfikacje, wcześniej miałem ostrzeżenie, które w sumie zignorowałem lecz grę i tak przeinstalowałem.

Sprawa dziwna ponieważ żadnych nie używam ani nie używałem.

Nic w sumie nie przychodzi mi do głowy o co może chodzić, ewentualnie 2 rozwiązania.

1 Czy przyczyną może być ingerencja w plik engine_config ?

Mam słaby sprzęt i zmieniam :

maxFrameRate na 45

streamCacheSizeKB na 4096

cacheEffects na true

2. Gram bez premki, grosza Wargamingowi nie zapłaciłem, może to jest problemem ?

Oczywiście zrobiłem odwołanie, nawet kilka razy ale ze wsparcia to niczego się nie można dowiedzieć.

Odpisują że się należało bo tak im wyszło z analiz.

Ktoś , coś rozumie z tego ?

Dzięki za pomoc.

[GOFER]
Beta Tester
2,842 posts
6,572 battles

7 dni na grę?

Zazwyczaj było 14 dni na forum,skrucha oraz bicie w piersi i to wystarczało.Społeczność wybaczała i następowało ogólne mizianie się.

Dziwne.

• Cool 1
  • Funny 6

Players
1,305 posts
10,766 battles

3rd party cheat, który nadal jest w systemie? Co by oznaczało, że antycheat WG działa -_-
Albo wgrywasz niedozwolone modyfikacje i o tym nawet nie wiesz, może to brat/żona/córka/pies :Smile_trollface:

Players
6 posts
5,224 battles

Raczej chomik :Smile_teethhappy:

Nie , nikt nic nie wgrywał i ja również nic nie modyfikowałem.

Napisali również że jak będę nadal używał to dostanę permanentnego bana, tylko ja nie wiem co mam usunąć skoro nic nie mam.

[SPUDS]
Players
2,010 posts
12,537 battles

@up, odinstaluj grę -> zainstaluj od nowa -> nie wgrywaj żadnych modów poza tymi, które są udostępnione tutaj na forum od Aslaina lub oficjalne WG.

Granie bez premki nie ma tu nic do znaczenia. Też gram bez premki i jakoś każdego dnia mogę grę odpalić. Skoro z ich z analiz wyszło, że masz coś niedozwolonego, to najwidoczniej masz.

[TF16]
[TF16]
Players
1,152 posts
14,585 battles

to dziwne....

daj oficjalnie tu swoją konfiguracje.... jeśli nie masz nic niedozwolonego - ban jest niemożliwy.

[TF16]
Community Contributor
3,932 posts
8,935 battles
8 hours ago, wojti_r said:

Raczej chomik :Smile_teethhappy:

Nie , nikt nic nie wgrywał i ja również nic nie modyfikowałem.

Napisali również że jak będę nadal używał to dostanę permanentnego bana, tylko ja nie wiem co mam usunąć skoro nic nie mam.

No może w WoWs nie, ale grasz również w czołgi... i jak tam miałeś nielegalne mody to masz powód bana. Nawet jak miałeś kiedyś jakieś modyfikacje to możesz dostać takie ostrzeżenie.

Players
1,486 posts
12,470 battles

To już kolejna osoba w ciągu ostatnich kilku dni o której słyszę, że nie ma żadnych modów w WoWs a dostała bana na 7 dni i która też gra w WoT-a. Szczerze? Jestem w stanie uwierzyć, że byłeś czysty w WoWs. Jestem też w stanie uwierzyć, że Ty/Twój syn/córka ( jeśli masz ofc ) mogły zainstalować coś nawet nieświadomie w WoT, lub po prostu WG-owski system AntyCheat ma dziury i wyłapuje jakieś niewinne procesy jako cheaty.

Tutaj masz info -  WoT 5.VII - news o bananach za cheaty w WoT https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/fair-play-policy-update-jul-2018/ - stawiam, że Twój problem jest ściśle powiązany z tym.

Nawet jeśli support napisał to z WoWs-a to nie znaczy to nic bo support czasami odpisuje w innym języku, czasami odpowie o innej grze, czasami odpowie bez sensu :Smile_trollface:

• Cool 2

Players
2,020 posts
10,174 battles
9 minut temu, Marblehead_1 napisał:

Nawet jeśli support napisał to z WoWs-a to nie znaczy to nic bo support czasami odpisuje w innym języku, czasami odpowie o innej grze, czasami odpowie z sensem :Smile_trollface:

Już poprawiłem :Smile_teethhappy:

• Cool 2
  • Funny 1

[TF16]
Community Contributor
3,932 posts
8,935 battles
34 minutes ago, Marblehead_1 said:

To już kolejna osoba w ciągu ostatnich kilku dni o której słyszę, że nie ma żadnych modów w WoWs a dostała bana na 7 dni i która też gra w WoT-a. Szczerze? Jestem w stanie uwierzyć, że byłeś czysty w WoWs. Jestem też w stanie uwierzyć, że Ty/Twój syn/córka ( jeśli masz ofc ) mogły zainstalować coś nawet nieświadomie w WoT, lub po prostu WG-owski system AntyCheat ma dziury i wyłapuje jakieś niewinne procesy jako cheaty.

Tutaj masz info -  WoT 5.VII - news o bananach za cheaty w WoT https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/fair-play-policy-update-jul-2018/ - stawiam, że Twój problem jest ściśle powiązany z tym.

Nawet jeśli support napisał to z WoWs-a to nie znaczy to nic bo support czasami odpisuje w innym języku, czasami odpowie o innej grze, czasami odpowie bez sensu :Smile_trollface:

Wsparcie i tak nic nie może: https://eu.wargaming.net/support/pl/products/wot/article/10245/

Wsparcie nie może pomóc w przypadku:

- Sporów na temat Zabijania w drużynie: WoT, WoWs, WoWp, WoT Blitz.

- Zablokowań lub zawieszeń spowodowanych złamaniem zasad gry.

- Zablokowań spowodowanych naruszeniem naszych Zasad Fair Play.

Players
6 posts
5,224 battles
11 hours ago, Dark_Havoc said:

No może w WoWs nie, ale grasz również w czołgi... i jak tam miałeś nielegalne mody to masz powód bana. Nawet jak miałeś kiedyś jakieś modyfikacje to możesz dostać takie ostrzeżenie.

W Wot grałem 2 lata temu, później przerzuciłem się na Wows. Wczoraj zainstalowałem i odpaliłem czołgi ponownie.

Faktycznie w Wot używałem modów ale tylko legalnych ale jak już pisałem ostatnie raz 2 lata temu.

Nikt w domu nie mógł nic zainstalować, żony to nie interesuje, córek również , a syn jest zbyt młody. Oni nawet nie odpalają tego lapka.

19 hours ago, blacman_pl said:

to dziwne....

daj oficjalnie tu swoją konfiguracje.... jeśli nie masz nic niedozwolonego - ban jest niemożliwy.

Dodałem.

engine_config.doc

Players
2,773 posts
15,250 battles

engine_config.xml  nie ma nic do rzeczy. Przeczytałem mnóstwo postów od ludzi, którzy dostali nawet stałe bany i nadal pisali, że nie wiedzą za co, bo dalej niby przychodziło nawet, po przeinstalowaniu i używaniu czystej grę. Nie chce się wierzyć, że nawet jeśli mieli coś nielegalnego, to tego nie odinstalowali po pierwszym ostrzeżeniu. Duża część z tych postów z tego co zauważyłem było właśnie od  właścicieli laptopów. Gdzieś tam spekulowano, że problem może leży w sterownikach grafiki tych sprzętów, czy ich biosie.

Generalnie jeśli ktoś jest czysty i ma jakieś problemy, to nikt takiej osobie nie pomoże, a WG zasłoni się tajemnicą, lub niemożliwością podania dokładnych przyczyn. A więc @wojti_r  - sprawa jest beznadziejna. Na Twoim miejscu założyłbym nowe konto i na razie grał na nim. Najlepiej na innym komputerze i może coś się wyjaśni, bo obecne konto wkrótce stracisz.

[SPUDS]
Players
2,010 posts
12,537 battles

@up, no tak, tylko co w przypadku jak faktycznie gość jest czysty, a np. wydał kupę $$$ na premki itp? Ma to po prostu tak stracić, bo system Wargamingu lokalizujący cheaterów jest dziurawy i popełnił błąd itp? (za to tego co używał w żywe oczy "pomoc" do gry to nie potrafił wyłapać :cap_haloween:).

• Cool 3

[BSW-F]
[BSW-F]
Players
968 posts
10,381 battles
19.07.2018 o 00:15, Tumaniszwili napisał:

nie wgrywaj żadnych modów poza tymi, które są udostępnione tutaj na forum od Aslaina lub oficjalne WG.

Może niech lepiej nie wgrywa niczego na razie. Ja gram bez Aslaina i da się grać.

Players
1,486 posts
12,470 battles
8 hours ago, Tumaniszwili said:

@up, no tak, tylko co w przypadku jak faktycznie gość jest czysty, a np. wydał kupę $$$ na premki itp? Ma to po prostu tak stracić, bo system Wargamingu lokalizujący cheaterów jest dziurawy i popełnił błąd itp? (za to tego co używał w żywe oczy "pomoc" do gry to nie potrafił wyłapać :cap_haloween:).

A mnie by nie zdziwiło gdyby system lokalizujący cheaterów był mocno losowy :Smile_trollface: Ot, weźmiemy sobie jednego kolesia z takim nickiem, drugiego z takim, o patrzcie to jest miś WG-owski, przez nas wykonany! I to nie jest nasze ostatnie słowo... A cheaterów gonimy, no patrzcie no :Smile_trollface: 

11 hours ago, Odo_Toothless said:

engine_config.xml  nie ma nic do rzeczy. Przeczytałem mnóstwo postów od ludzi, którzy dostali nawet stałe bany i nadal pisali, że nie wiedzą za co, bo dalej niby przychodziło nawet, po przeinstalowaniu i używaniu czystej grę. Nie chce się wierzyć, że nawet jeśli mieli coś nielegalnego, to tego nie odinstalowali po pierwszym ostrzeżeniu. Duża część z tych postów z tego co zauważyłem było właśnie od  właścicieli laptopów. Gdzieś tam spekulowano, że problem może leży w sterownikach grafiki tych sprzętów, czy ich biosie.

Generalnie jeśli ktoś jest czysty i ma jakieś problemy, to nikt takiej osobie nie pomoże, a WG zasłoni się tajemnicą, lub niemożliwością podania dokładnych przyczyn. A więc @wojti_r  - sprawa jest beznadziejna. Na Twoim miejscu założyłbym nowe konto i na razie grał na nim. Najlepiej na innym komputerze i może coś się wyjaśni, bo obecne konto wkrótce stracisz.

To co piszesz jest tak niemożebnie chore ale zarazem tak w stylu WG, że aż strach. Paragraf 22 i Proces jako jedna firma.

Do autora tematu. @wojti_r Napisz może do Drwala ( Lumberjack ). On tutaj jest najwyższą instancją, może on coś Ci pomoże.

[HOB]
Players
110 posts
3,280 battles

" nie używam modów, nie czituje, nie wiem za co ban" itp.

its_a_basic_truth_of-1101-61.jpg

WG Staff
1,322 posts
2,883 battles

Była ostatnio fala banów za modyfikacje i na WoT i na WoWs.
Karamy masowo co jakiś czas. :)

Przykro mi ale jeśli ktoś ma poprawnie odinstalowanego klienta i wszystko wyczyszczone od modów to tak się nie stanie.
Jeśli ktoś kiedyś używał modów/modyfikacji  to bardzo możliwe, ze ostały się jakieś pliki. 

Przykro mi ale nic w tym przypadku zrobić nie mogę. 

[MAX]
Players
840 posts
6,110 battles

Jakbyście mogli jeszcze powiedzieć, które z modów ludzie z ostrzeżeniami/bananami są nielegalne, byłoby lepiej.

A tak mamy z jednej strony kolesia, który twierdzi, że nie używał, a z drugiej WG, które twierdzi że system anty-cheaterski jest nieomylny. Tylko, że my korzystamy z innego waszego softu, i jednak z doświadczenia łatwiej uwierzyć jakiemuś randomowi z nternetu...

[TF16]
Community Contributor
3,932 posts
8,935 battles
2 minutes ago, Goomich said:

Jakbyście mogli jeszcze powiedzieć, które z modów ludzie z ostrzeżeniami/bananami są nielegalne, byłoby lepiej.

A tak mamy z jednej strony kolesia, który twierdzi, że nie używał, a z drugiej WG, które twierdzi że system anty-cheaterski jest nieomylny. Tylko, że my korzystamy z innego waszego softu, i jednak z doświadczenia łatwiej uwierzyć jakiemuś randomowi z nternetu...

To już parę razy się pojawiało. Dopuszczone i pewne są wyłącznie mody, które można znaleźć tu: https://forum.worldofwarships.eu/forum/706-mody/ lub tu: https://forum.worldofwarships.eu/forum/493-mod-section/
A dla WoT jest dedykowana strona z zupełnie legalnymi modami: https://wgmods.net/

Wszelkie inne mody MOGĄ być podstawą bana, jeśli dają one przewagę w grze nad innymi graczami.

Players
2,773 posts
15,250 battles
1 hour ago, Goomich said:

Na dzień dzisiejszy nie znam bezpłatnego moda, który jest zabroniony w WoW. Nie dotyczy to nakładki graficznej ReShade/SweetFX. Zabronione są płatne cheaty - typu paki z aim assist, które są oddzielnymi programami włamującymi się w procesy gry

Sam grzebię się w różnych plikach gry, robiąc nowe mody, a przynajmniej próbując ... i cisza. A przecież, żadna z modyfikacji jaką sprawdzam nie jest nigdzie zgłoszona, no bo żeby coś zgłosić, to najpierw trzeba to zrobić ;-).

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,356 battles
1 hour ago, Goomich said:

Byłem ja sobie kiedyś, dawno dawno temu, jeszcze przed wojną (secesyjną) operatorem w jednej z licznych gier przeglądarkowych. I co chwila zdarzały mi się sytuacje, że dopadłem jakiegoś oszukującego cwaniaka i zebrałem na niego 100% niezbite dowody, absolutnie niepodważalne - no oszust jak ch... cholera no, jak wiadomo co.

I po nałożeniu bana za jakiś moment na forum gry pojawiał się wpis: Dostałem bana, nie oszukiwałem ani nic złego nie robiłem a zostałem niesłusznie zbanowany blablabla, zły operator, a w dodatku nie chcą pokazać dowodów.

I takie litanie co chwila.

Od tej pory wiem jedno - jak ktoś pisze, że niczego nie używał i dostał bana niesłusznie - nie wierzę mu. Ale nie w sensie, że uważam, że kłamie tylko po prostu co by nie napisał, nie powiedział ja mu po prostu nigdy na słowo nie uwierzę. 

I oczywiście mogą i zdarzają się bany niesłuszne. Ale to jest w gestii wyjaśnienia między graczem a supportem. Pisanie na forum o niesłusznym banie nigdy więcej mnie już w żaden sposób nie ruszy.

Players
2,773 posts
15,250 battles
7 minutes ago, Pshemozz said:

I oczywiście mogą i zdarzają się bany niesłuszne. Ale to jest w gestii wyjaśnienia między graczem a supportem. Pisanie na forum o niesłusznym banie nigdy więcej mnie już w żaden sposób nie ruszy.

Support nie zajmuje się takimi rzeczami, a tylko ci je obwieszcza i pisze, żeby też przeinstalować grę dla pewności. Ludzie piszą, bo mają jakieś problemy i szukają pomocy na forum, bo gdzie mają się zwrócić ? Support ci nie pomoże.

Najpierw lecą 2 ostrzeżenia, więc jeśli ktoś czegoś złego używa, to raczej to wywala za 1. Jak dostaje 2, to wtedy zakłada temat, bo boi się bana, a już nie wie co zrobić.

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,356 battles
23 minutes ago, Odo_Toothless said:

Support nie zajmuje się takimi rzeczami, a tylko ci je obwieszcza i pisze, żeby też przeinstalować grę dla pewności. Ludzie piszą, bo mają jakieś problemy i szukają pomocy na forum, bo gdzie mają się zwrócić ? Support ci nie pomoże.

Najpierw lecą 2 ostrzeżenia, więc jeśli ktoś czegoś złego używa, to raczej to wywala za 1. Jak dostaje 2, to wtedy zakłada temat, bo boi się bana, a już nie wie co zrobić.

Ale masz 100% pewności, że jest niewinny?

Bo mi o to chodzi. Nie mam pewności.

Players
2,773 posts
15,250 battles
13 minutes ago, Pshemozz said:

Ale masz 100% pewności, że jest niewinny?

Bo mi o to chodzi. Nie mam pewności.

Oczywiście, że nie, ale z drugiej strony nie zakładam, że wszyscy są winni. Załóżmy, że trafiło by na Ciebie i co wtedy ? Kto ci pomoże, bo na pewno nie support - to nie jest ich działka. Być może system jest na 100% nieomylny i nie ma o czym pisać, ale tak to chyba nie ma ...

• Cool 1

[MAX]
Players
840 posts
6,110 battles
1 hour ago, Odo_Toothless said:

Na dzień dzisiejszy nie znam bezpłatnego moda, który jest zabroniony w WoW. Nie dotyczy to nakładki graficznej ReShade/SweetFX. Zabronione są płatne cheaty - typu paki z aim assist, które są oddzielnymi programami włamującymi się w procesy gry

Monstro Makers zostało zakazane bo używało pliku, który mógł być użyty do cheatów.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.