Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Hectorix

Pytanie techniczne odnośnie pomocniczych

18 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
179 posts
2,454 battles

Ostatnio odblokowując skin'a do Bismarcka zacząłem zastanawiać się nad umiejętnością "Ręczne sterowanie uzbrojeniem ognia dodatkowego" i czy rzeczywiście jest on wręcz wymagany w każdym build'zie pod artylerie pomocniczą. Jak dotąd pomocniczą bawiłem się na pancernikach IJN, KM, MN i Arkansas Beta, ale w każdym priorytetowo wybierałem tę umiejętność i nie mam rozeznania w przypadkach, gdybym brał tylko modyfikacje pomocniczych + AR, BFT, AFT i ew. IFHE i/lub DE bez "ręcznego". Mam obawy dotyczące tego, że % trafień może być zbyt nieefektywny, a nie chce tracić golda/expa na przetestowanie tego rozwiązania.

Czy takie "wymaksowane" pomocnicze na automacie rzeczywiście mogą stwarzać zagrożenie dla przeciwnika bez tego 60% bonusu do celności?

Link: http://shipcomrade.com/captcalc/0100000000100010000010100010100019

[B-EYE]
Players
324 posts
5,212 battles

Skomplikowany  temat. Proponuję przejrzeć temat Bisa w dziale okręty, tam jest to chyba przewałkowane dość mocno. Można by elaboraty pisać, ale w skrócie (pomijam IFHE i DE bo nie testowałem) - plusem ręcznego sterowania jest istotnie celność, ale kosztem jest to że ładujesz tylko w 1 okręt wroga. Miałem to u siebie i byłem zadowolony, ale po przejściu na IX zmieniłem build na przeżywalność, bo tam już słabiej się to sprawdzało. Ogólnie przepatrz forum, poszukaj tematów z tym związanych - co człowiek to opinia, a było już wiele razy dyskutowane. Dużo jest o tym w dziale okręty, niemce => pancerniki => Bis, Tirp, Ferd i Kurwurst 

• Cool 1

Beta Tester
179 posts
2,454 battles
1 hour ago, dannywu said:

Skomplikowany  temat. Proponuję przejrzeć temat Bisa w dziale okręty, tam jest to chyba przewałkowane dość mocno. Można by elaboraty pisać, ale w skrócie (pomijam IFHE i DE bo nie testowałem) - plusem ręcznego sterowania jest istotnie celność, ale kosztem jest to że ładujesz tylko w 1 okręt wroga. Miałem to u siebie i byłem zadowolony, ale po przejściu na IX zmieniłem build na przeżywalność, bo tam już słabiej się to sprawdzało. Ogólnie przepatrz forum, poszukaj tematów z tym z wiązanych - co człowiek to opinia, a było już wiele razy dyskutowane. Dużo jest o tym w dziale okręty, niemce => pancerniki => Bis, Tirp, Ferd i Kurwurst 

Nie chodziło mi koniecznie o Bis'a, ale ogólnie użycie tego talentu przy pomocniczych

Players
2,773 posts
15,250 battles

Testowałem wielokrotnie na pancerzach od VII tieru oczywiście.

Ręczna daje x2 ilość pocisków w celu, czyli jeśli pomocnicza bez perka mogła by strzelać na 2 burty do dwóch różnych celów, to ilość pocisków w celu w tym samy czasie, była by podobna. Bez ręcznej ogólna średnia celność oscyluje około 13-15%, z - około 25-28%.

Często jednak mamy przed sobą tylko jeden cel w zasięgu i trzeba brać też pod uwagę, że bez ręcznej pomocnicza praktycznie nie jest w stanie trafić w DD. Chociaż pomimo posiadania ręcznej i tak może być z tym kiepsko, jeśli cel aktywnie manewruje.

Sam zobacz: 223 wystrzelone pociski ze Smarka z ręczną do DD-eków i trafiło całe 7. Czyli 0,3% skuteczności ...

Beta Tester
179 posts
2,454 battles

Czyli opcja auto jest beznadziejna i manual jest wręcz obowiązkowy pod pomocniczą. Trochę smucą mnie te sztywne ścieżki rozwoju kapitanów.

Players
2,773 posts
15,250 battles
24 minutes ago, Hectorix said:

Czyli opcja auto jest beznadziejna i manual jest wręcz obowiązkowy pod pomocniczą. Trochę smucą mnie te sztywne ścieżki rozwoju kapitanów.

auto=wzniecanie pożarów od czasu do czasu tylko na pancerzach - generalnie jako rozsiewacz fajerwerków. Ręczna pomimo, że celniejsza, też często działa bardziej psychologicznie, niż naprawdę zadaje obrażenia.

Weźmy przykład Bismarcka. Wcześniej ręczna podpalała jak szalona, ale zostało to znerfione i podpala tak sobie, a 2/3 DPM-u jest generowane przez 105 mm, które przebijają ze standardową regułą 1/6= tylko 17 mm, czyli w większości nie zadaje żadnych obrażeń i to nawet deskom >VII tier. Generalnie jak nie wzmocnisz tego jeszcze IFHE, zabierając sobie perki na przeżywalność, to pomocnicza często i tak niewiele co robi.

Beta Tester
179 posts
2,454 battles
4 minutes ago, Odo_Toothless said:

105 mm, które przebijają ze standardową regułą 1/6= tylko 17 mm

Na wiki nie ma informacji, żeby jakieś niemieckie pomocnicze obowiązywał stosunek 1/6

Multiply by a factor:

• 1/4 for British battleships, German battleships, and German cruisers.
  • 1/6 for all other shells.

.

Players
2,773 posts
15,250 battles
6 minutes ago, Hectorix said:

Na wiki nie ma informacji, żeby jakieś niemieckie pomocnicze obowiązywał wyjątek.

Na wiki nie jest wszystko napisane, bo to nie jest szczegółowy manual. Tego nawet nie pisało WG. Reguła lepszej penetracji dla Niemców 1/4 jest tylko dla 128 mm i 150 mm, stąd pomocnicza takiego Smark-a, czy Kurfurst-a grających na >VII tier jest do bani.

Beta Tester
179 posts
2,454 battles
11 minutes ago, Odo_Toothless said:

Na wiki nie jest wszystko napisane. Reguła lepszej penetracji dla Niemców 1/4 jest tylko dla 128 mm i 150 mm, stad pomocnicza takiego Smark-a, czy Kurfurst-a grający na >VII tier jest do bani.

To może w ogóle niech usuną umiejętności do pomocniczych, skoro robią je jeszcze bardziej beznadziejnymi xD

Niech królują tylko survival build'y.

Players
2,773 posts
15,250 battles
4 minutes ago, Hectorix said:

To może w ogóle niech usnuną umiejętności do pomocniczych, skoro robią je jeszcze bardziej beznadziejnymi xD

Są przydatne na kilku okrętach: Bismarck rzucony <VIII (wyżej musisz mieć IFHE, ale czy to warto ?), Kurfurst  i Alzacja zrobiona z IFHE oraz Massacussets oraz sytuacyjnie bardziej na Gneisie. Często jednak te buildy są określane jako mało optymalne, a bardziej dla fun-u. (nie dotyczy to Mass-a, bo ten okręt inaczej nie ma sensu).

Wcześniej Niemcy mając dużą podpałkę na pomocniczej, naprawdę siali zgrozę.

Beta Tester
179 posts
2,454 battles
2 minutes ago, Odo_Toothless said:

Często jednak te build'y są określane jako mało optymalne, a bardziej dla fun-u.

Czyli dodatkowe efekty specjalne, aby gra wyglądała bardziej realistycznie? :D

Players
1,305 posts
10,766 battles
14 minutes ago, Odo_Toothless said:

Na wiki nie jest wszystko napisane, bo to nie jest szczegółowy manual. Tego nawet nie pisało WG. Reguła lepszej penetracji dla Niemców 1/4 jest tylko dla 128 mm i 150 mm, stąd pomocnicza takiego Smark-a, czy Kurfurst-a grających na >VII tier jest do bani.

Jakieś źródło tego info?
Bo z tego, co wiem, to wszystkie działa KM BB podlegają regule 1/4. A skuteczne buildy z IFHE pod Derpitza zdają się to potwierdzać.

Players
2,773 posts
15,250 battles
Just now, Hectorix said:

Czyli dodatkowe efekty specjalne, aby gra wyglądała bardziej realistycznie? :D

Często daje to tylko nacisk psychologiczny na słabszych przeciwników i robią oni błędy. Może też ukarać jakiegoś zalegającego kampera.

Beta Tester
179 posts
2,454 battles
4 minutes ago, Little_Rowboat said:

Jakieś źródło tego info?

Szukam cały czas i znajduje tylko pełno diagramów i tabel potwierdzających zasadę 1/6 dla 105mm

Players
2,773 posts
15,250 battles
19 minutes ago, Hectorix said:

Szukam cały czas i znajduje tylko pełno diagramów i tabel potwierdzających zasadę 1/6 dla 105mm

Bo słabo szukasz niestety. Wpisz sobie: world of warships 105 mm penetration german.

Tutaj masz najszybsze potwierdzenie: http://proships.ru/stat/ships/338/ Radziecki portal przez ludzi znających większość szczegółów technicznych. Tylko źle zaokrąglili i pokazuje 18 mm, zamiast 17 mm na 105 mm.

Nigdzie nie znajdziesz szczegółowej informacji: niemieckie 88 mm i 105 mm mają zasadę 1/4 (bo nie mają), tylko ogólne, że Niemcy mają 1/4 i to wprowadza w błąd, a WG sama nie dostarcza pełnych i wyczerpujących oficjalnych informacji na temat gry. Np. Wiki nie pisze WG, a gracze.

Players
2,773 posts
15,250 battles

Dokładne zasady znalazłem tu: https://thearmoredpatrol.com/2017/06/07/wows-qa-7th-june-2017/

Some explanations about the penetration mechanic in relationship to the changes for German guns by developer BadPreacher.

The 1/4 rule in 0.6.6 for German guns applies as follows:

1. Main battery: all battleships and cruisers of tiers 4-10,

2. Secondaries of 128mm and 150mm caliber: all battleships of tiers 7-10, and cruisers Roon and Graf Spee.

Beta Tester
179 posts
2,454 battles
39 minutes ago, Odo_Toothless said:

Dokładne zasady znalazłem tu: https://thearmoredpatrol.com/2017/06/07/wows-qa-7th-june-2017/

Some explanations about the penetration mechanic in relationship to the changes for German guns by developer BadPreacher.

The 1/4 rule in 0.6.6 for German guns applies as follows:

1. Main battery: all battleships and cruisers of tiers 4-10,

2. Secondaries of 128mm and 150mm caliber: all battleships of tiers 7-10, and cruisers Roon and Graf Spee.

Moje marzenia umarły :D Wrócę wraz z kolejną zmianą drzewek umiejętności xD

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.