Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Tamon_Yamaguchi

Rozgrywka i zmiany w grze.

89 comments in this topic

Recommended Posts

Players
4 posts
3,365 battles

Witam.
Chciałbym rozpocząć nowy temat dotyczący zmian w rozgrywce. Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że w grze został zaburzony pewien balans, tzn. niszczyciele przez wprowadzenie szerokiego zakresu radarów przestały być na swój sposób użyteczne, jak również grywalne. Wszystko byłoby fajnie gdyby krążowniki były papierowe w stosunku do pancerników ( czytaj: pewne cytadele od burty itd. ). No niestety nie jest tak.
Od nowego patcha mając nie jedną bitwę i mając pewną cytadele nie trafiałem ani jednej. ( przykład? Proszę bardzo: Ja dunkierką wprzód na ledwo sunącą Omahę burtą do mnie. Dwie serie i nic. Myślę sobie no ok. Następny przypłyną Indianapolis również burtą. Również dwie serie. 0 cytadeli - marne 2500-3000 obrażeń.)
To nie jest jedyny przykład. Mógłbym takich przykładów podawać i podawać ale nie o to chodzi. 

Chodzi o to, żeby WG zaczęło robić coś z tą grą w dobrym kierunku, bo jak na razie to idzie to w całkowicie przeciwnym. Zamiast wymyślać jakieś srebra, węgle itp. pierdoły, zmodyfikowalibyście grę do stopnia takiego, w jakim było rzeczywiście. tzn. pododawać łodzie podwodne, niszczycielom dodać bomby głębinowe itp. 
Oczywiście nie wymagam od razu całych linii, we wszystkich frakcjach, ale wydaje mi się, że łodzi podwodnych było na tyle, że można by spokojnie wywalić trzem frakcjom. Rozumiem, również, że przerobienie map torchę by potrwało, zrobienie łodzi podwodnych również, ale bez przesady. 
Na zrobienie modeli do star wars ship był czas a na zrobienie, a czegoś co mogłoby pobudzić fanów tej gry do odświeżenia skrótu na pulpicie nie?!

Zastanówcie się nad tym, bo widząc i słuchając kolegów mam wrażenie, że ta gra za pół roku umrze śmiercią naturalna.

Czołem marynarze!

• Cool 1
  • Funny 2

Players
1,909 posts
8,647 battles

statki  podwodne to dobry pomysl

zamawiam czerowny październik z kapitanem seanem connery

[HOB]
Players
110 posts
3,297 battles
2 minutes ago, zdzislawdyrma said:

statki  podwodne to dobry pomysl

zamawiam czerowny październik z kapitanem seanem connery

To ja chce SeaQuest DSV ze szperaczami ... no co ? 130 węzłów robiło wrażenie.

Players
1,909 posts
8,647 battles
1 minute ago, Arralos said:

To ja chce SeaQuest DSV ze szperaczami ... no co ? 130 węzłów robiło wrażenie.

przy szonie konery możesz sobie wsadzić te szperacze...

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,568 battles

OMG BBrajan narzeka, że klika a cel ma czelność przeżyć - nosz kurła skandal nad skandale.. no i nie ma loci potwotnych ;( 

Natychmiast poprawić, po wczytaniu do gry pół teamu przeciwnika powinno wyparować, a reszta po skierowaniu na nich luf powinna dostawać co najmniej zalanie i 3 pożary.

Macie na to 3 miesiące, jak nie to zgłaszam do prokuratury :cap_rambo:

BTW - locie potwotne muszą być wyposażone w Tomahawki.

• Bad 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,198 posts

Ja poproszę USS Alabama, tylko nie wiem z którym kapitanem, bo oni tam często się zmieniali...

[HOB]
Players
110 posts
3,297 battles
8 minutes ago, zdzislawdyrma said:

przy szonie konery możesz sobie wsadzić te szperacze...

Fakt zapomniałem o kapitanie to ja chcę kapitana bombę albo Zapa Brannigana.

[BFS]
Beta Tester
712 posts
9,236 battles

Zap Brannigan albo Bender. Koniecznie! I prosze o eliminowanie każdego kto mowi "Łódź podwodna" 

• Cool 2

[MIRKO]
Players
359 posts
3,269 battles

Ja też rzondam łoci podwodnych, ale żeby na tych premkowych jeszcze okna zamontowali!

[HOB]
Players
110 posts
3,297 battles
2 minutes ago, Tamon_Yamaguchi said:

Widzę że forumowicze na poziomie wykopu. 
Graty panowie.Graty.
Mentalnie ciągle w gimbazie.

Kurde nie łapie się na ten potwarz bo za moich czasów gimnazjów nie było :Smile_amazed:

Proszę o dostosowanie poziomu obrażania innych do różnych grup wiekowych.

• Cool 2
  • Funny 7

Players
71 posts
3,720 battles

Gimbaza?... Nie kojarzę... skończyłem osiem klas podstawówki,pięć pierwszych i trzy drugie  :Smile_teethhappy:  Gimbaza..co za nowomodne wymysły ..też coś :D

[TF16]
Players
390 posts
5,645 battles
11 minutes ago, Tamon_Yamaguchi said:

Widzę że forumowicze na poziomie wykopu. 
Graty panowie.Graty.
Mentalnie ciągle w gimbazie.

to może ja wyjaśnię. koledzy tak reagują, bo prawie każdy temat w tym dziale forum przemienia się w niekończące się dysputy co w grze jest dobre i niedobre i jak to naprawić. tak mi się bynajmniej wydaje. :cap_fainting:

• Cool 1

[HOB]
Players
110 posts
3,297 battles
5 minutes ago, Wuuush said:

to może ja wyjaśnię. koledzy tak reagują, bo prawie każdy temat w tym dziale forum przemienia się w niekończące się dysputy co w grze jest dobre i niedobre i jak to naprawić. tak mi się bynajmniej wydaje. :cap_fainting:

Rozumiem, że kolektywnie powinniśmy się zgodzić z pomysłem o Łudkach Podh2o bo koledze nie siadają cyty z BBka lub siedzieć cicho ?

[-SBF-]
5,198 posts
8 minutes ago, Wuuush said:

A do tego jest już mnóstwo tematów traktujących dokładnie o tym samym, więc wystarczyło po prostu tam dopisać swoją opinię zamiast zakładać kolejny wątek z rewolucyjnymi pomysłami mającymi uzdrowić grę. A no i oczywiście nie mogło zabraknąć wizjonerstwa w stylu "daję tej grze pół roku". Zauważyliście, że prawie każdy temat tego typu ma dokładnie te same elementy?

1. Płynę, strzelam, nie trafiam, omg

2. Wprowadźcie nowe linie

4. Płacę więc wymagam

3. Gra umrze za tydzień/miesiąc/rok

• Cool 3

[HOB]
Players
110 posts
3,297 battles
1 minute ago, Greyshark said:

A do tego jest już mnóstwo tematów traktujących dokładnie o tym samym, więc wystarczyło po prostu tam dopisać swoją opinię zamiast zakładać kolejny wątek z rewolucyjnymi pomysłami mającymi uzdrowić grę. A no i oczywiści nie mogło zabraknąć wizjonerstwa w stylu "daję tej grze pół roku". Zauważyliście, że prawie każdy temat tego typu ma dokładnie te same elementy?

1. Płynę, strzelam, nie trafiam, omg

2. Wprowadźcie nowe linie

4. Płacę więc wymagam

3. Gra umrze za tydzień/miesiąc/rok

Zapomniałeś o :

4. nerf (wstaw klasę która dała ci łupnia)

i/lub

5. Buff (wstaw klasę którą pływam)

• Cool 3

[-SBF-]
5,198 posts
2 minutes ago, Arralos said:

Zapomniałeś o :

4. nerf (wstaw klasę która dała ci łupnia)

i/lub

5. Buff (wstaw klasę którą pływam)

Słuszna uwaga. No i akurat prośbę o nerf krążowników w pełni popieram :)

Players
4 posts
3,365 battles

Nie wiem, bo generalnie jestem pierwszy raz na tym forum. Zawsze forum wybieram jako ostateczność do wypowiadania się o swojej uwadze. 
Wszystko jak do tej pory( przed patchem ) mi pasował w grze więc nie rozumiem, skąd bulwers u innych. 
Druga sprawa to taka, że podałem przykłady dla jakich obecnie serwery nie są na tym samym poziomie co kiedyś. Widać, że graczy ubywa i wcale się nie dziwię. 
Trzecia sprawa to podanie pomysłów na modernizacje gry ponieważ mogłaby być lepsza.

To wszystko podawałem tylko i wyłącznie po to, żeby może jakiś support WG z polskiego community wysłał moją lub podobną opinię do WG i żeby coś w tym temacie może ruszyli.
To takie złe? 

[-SBF-]
5,198 posts
7 minutes ago, Tamon_Yamaguchi said:

Nie wiem, bo generalnie jestem pierwszy raz na tym forum. Zawsze forum wybieram jako ostateczność do wypowiadania się o swojej uwadze. 
Wszystko jak do tej pory( przed patchem ) mi pasował w grze więc nie rozumiem, skąd bulwers u innych. 

Stąd, że ludzie są zmęczeni wałkowaniem w kółko tego samego. Poza tym te "łodzie". To są okręty a nie łodzie, a ich temat łodzi pojawia się od samego początku istnienia WoWs, i wszyscy wiedzą że ich nie będzie. Jednak co jakiś czas wpada ktoś z genialnym pomysłem "wprowadźcie łodzie podwodne!!!11!!", to i ludzie w ten sposób reagują. 

Druga sprawa to taka, że podałem przykłady dla jakich obecnie serwery nie są na tym samym poziomie co kiedyś. Widać, że graczy ubywa i wcale się nie dziwię. 

Nie podałeś żadnych przykładów. Rozmowy z kolegami o tym, że za pół roku gra umrze nie są w najmniejszym stopniu miarodajne. Takie przepowiednie słyszymy od samego początku istnienia WoWs, wielu wizjonerów przepowiadało już dawno śmierć tej gry, no cóż, pomylili się. A Ty idealnie wpisałeś się w klimat takich wizjonerskich wątków, to i dostałeś takie odpowiedzi.

Trzecia sprawa to podanie pomysłów na modernizacje gry ponieważ mogłaby być lepsza.

To wszystko podawałem tylko i wyłącznie po to, żeby może jakiś support WG z polskiego community wysłał moją lub podobną opinię do WG i żeby coś w tym temacie może ruszyli.
To takie złe? 

Może nie same pomysły, ale forma ich podania, chociaż bywały dużo gorsze.

Osoby z WG z polskiej społeczności znają te opinie, bo jak już pisałem, takich wątków było milion, przesyłają je do WG, i to tyle co mogą w tej sprawie zrobić.

Players
71 posts
3,720 battles

Sądzisz naprawdę,że Twoja jednostkowa opinia w n-tym spam temacie naprawdę coś zmieni? Przejrzyj ten dział,znajdź odpowiedni temat ,który jest zbiorczy  dla takich rzeczy i tam napisz ,co ci na wątrobie leży.

Greyshark słusznie w sumie napisał

23 minuty temu, Greyshark napisał:

A do tego jest już mnóstwo tematów traktujących dokładnie o tym samym, więc wystarczyło po prostu tam dopisać swoją opinię zamiast zakładać kolejny wątek z rewolucyjnymi pomysłami mającymi uzdrowić grę.

Nasza reakcja na kolejny temat  tego typu temat,to coś w rodzaju reakcji organizmu na cięzki stres pourazowy ;)

[B-EYE]
Players
324 posts
5,216 battles
7 minut temu, Tamon_Yamaguchi napisał:

To takie złe? 

Nie jest to złe i jest jak najbardziej OK. Tyle tylko że masz kilka innych tematów w jakich mogłeś to wstawić, np: 

A teraz żebyś zrozumiał reakcje innych graczy na Twój post, weź pod uwagę że:

• jest to tzw. "płacz temat" - czyli szeroko pojęte narzekanie na grę. @Greyshark i @Arralos pięknie podsumowali i zdefiniowali temat
  • Twoje statystyki nie są na najwyższym poziomie (WR <50%), co może świadczyć o nieznajomości mechaniki gry. Może też o tym świadczyć narzekanie że cytadele nie wchodzą - taki już urok gry. Nawet Missouri czy Izumo nie zawsze wejdzie w ustawiony burtą krążek. Głównie wynika to z RNG, czyli random number generator. Poczytaj o mechanice strzelania. Dlatego naciąłeś się na zjebkę od @Ter_ion, który nie ma litości w takich sytuacjach ;)
  • Taka jest już specyfika forów. Wyobraź sobie że co parę dni ktoś zamieszcza tego typu post - ludzie którzy tu siedzą czytają ich dziesiątki jak nie setki. Nie napisałeś nic odkrywczego - to nie zarzut, musiałbyś posiedzieć na forum i poczytać co nieco żeby wymyślić coś nowego czego tu jeszcze nie było - i dlatego reakcja ludzi to znudzenie połączone z szyderą

Sumując - nie do końca dobrze trafiłeś z zakładaniem nowego tematu i stąd reakcja. Ale nie przejmuj się - to tylko opinie ludzi których zapewne nigdy w życiu nie zobaczysz. Żeby być lepszym graczem poczytaj różne materiały zaczynając od wiki wows, filmików na oficjalnym YT, czy tematy związane z grą. Wtedy więcej się dowiesz, zrozumiesz i będziesz wiedział czemu Twój post niespecjalnie wniósł cokolwiek nowego do tematu

• Cool 1

[GOFER]
[GOFER]
Beta Tester
4,020 posts

[ban off]

Gra nie umrze, gra ma się dobrze. Na dowód tego, najaktualniejsze wyniki "graczogodzin" dla serwera EU:

cJO3a8x.png

Jak widać, od półtora roku ilość godzin spędzonych przez graczy na serwerze nie zmienia się specjalnie, i jest ze dwa razy wyższa niż podczas CBT. IMO gwałtowny spadek nie grozi, bo nie bardzo jest z czego spadać - reforma z przełomu 2016/2017 (nowa perkownica, odbranie niewidziałki deskom, itd) obcięła ilość graczy o ponad połowę, i od tamtego czasu jest stabilnie. Znam ludzi którzy będą grali bez względu na wszystko, "bo zbyt dużo czasu i pieniędzy zainwestowali", więc będą nadal grać i płacić (mechanizm psychologiczny odpowiedzialny za takie zachowanie jest dokładnie opisany), choćby krzty z radości z tego nie mieli. Tacy ludzie są skarbem dla WG, i dzięki nim gra będzie hulać.

Pozdrawiam

[ban on]

• Cool 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.