Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
En_Vivo

Seattle

35 comments in this topic

Recommended Posts

Players
341 posts
3,248 battles

Temat poświęcony lekkiemu krążownikowi IX tieru Seattle.

Aż dziw, że do tej pory nikt tego tematu nie założył, a ja chętnie poznam wasze opinie na jego temat, gdyż jestem w połowie grindu Clevelanda.

Players
395 posts
12,244 battles

Nikt nie założył bo nikt nie ma, ewentualnie wszyscy posiadacze popełnili samobójstwo ;)

Wiecie, na forum naśmiewamy się że granie BB polega na tym że co 30 sekund klika się, a RNG losuje czy krążownik w który celujemy wyleci w powietrze. Ale tak naprawdę to tylko takie powiedzenie.... które w przypadku Seattle jest w 100% prawdziwe. Jeżeli ktoś uważa że Cleveland jest miękki to niech dalej tak uważa, ale Clev jest najprawdopodobniej najtwardszy z całej linii lekkich krążowników USA.

A Seattle? Szału nie ma.

Brak pancerza, duża cytadela, mały zasięg, dziadowskie kąty ostrzału do tyłu.

Dodatkowo problemem jest kapitan, bez 14 punktów nie ma co ruszać tego okrętu, a dodatkowo buildy nie są wcale takie oczywiste (poza ukrywaniem się i IFHE).

Na plus jest oczywiście kamuflaż równy radarowi.

• Cool 2

Beta Tester
302 posts
9,766 battles

Jestem w połowie drogi do Worcestera i zgadzam się z powyższym w całej rozciągłości. Bez 14 punktowego kapitana to dramat ... Co do "wytrzymałości" okrętu ... przypomniała mi się stara Pensacola z porcelany :cap_old: 

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,550 battles

Przesadzacie. Zasięg ponad 17 km jest nadto wystarczający, biorąc pod uwagę trajektorie lotu pocisków. Trafienie DD ponad 9 km to prawie jak trafienei 6 w lotka. Na 13 km jest problem w tarfieniu w BB. AP, podobnie jak na Clevie praktycznie niż nie robią, zdecydowanie lepiej sprawdza się HE + IFHE.

Pływam na stokowym kadłubie, bo po opinii o kadłubie B szkoda mi na niego kredytów.

Teraz trochę pozytywów:

1) Radar o zasięgu spota.

2) Konsumable + rozbicie, sonar, radar, naprawka <- to daje naprawdę sporo możliwości

3) parabola lotu któa jest minusem w otwartej walce, nadaje się idealnie do spamowania zza górki.

Zdecydowanie nie jest to OP ship, ot przejśc i sprzedać. Nic specjalnego, ale są gorsze crapy. Problemem jest, że to IX i grind jednak troche czasu zabiera.

Players
395 posts
12,244 battles
47 minutes ago, Ter_ion said:

nadaje się idealnie do spamowania zza górki.

NIENAWIDZĘ TEGO.

Wiem że tak się gra, wiem że w sumie krążowniki USA są do tego, ale sam nie potrafię i nie lubię tak grać.

53 minutes ago, Ter_ion said:

Zasięg ponad 17 km jest nadto wystarczający,

Gram z modułem na reload, przy tej paraboli i prędkości pocisków uznałem że większy zasięg jest bez sensu.

I żeby nie było - nie narzekam. Ja tam lubię wszystkie krążowniki. Seattle jest dość wymagający, ale w sumie pewnie okaże się OK.

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,550 battles

Zwykle też wolę moduł na reload, ale praktyka pokazała, że często jestem zmuszony do walki w odwrocie, a w tym przypadku wolę się trzymać 15-17 km od BBeczka niż 12-14. Wolę mniej trafiać ale pożyć dłużej niż 2 salwy.

Beta Tester
302 posts
9,766 battles
2 hours ago, Ter_ion said:

Przesadzacie. Zasięg ponad 17 km jest nadto wystarczający, biorąc pod uwagę trajektorie lotu pocisków. Trafienie DD ponad 9 km to prawie jak trafienei 6 w lotka. Na 13 km jest problem w tarfieniu w BB. AP, podobnie jak na Clevie praktycznie niż nie robią, zdecydowanie lepiej sprawdza się HE + IFHE.

Pływam na stokowym kadłubie, bo po opinii o kadłubie B szkoda mi na niego kredytów.

Teraz trochę pozytywów:

1) Radar o zasięgu spota.

2) Konsumable + rozbicie, sonar, radar, naprawka <- to daje naprawdę sporo możliwości

3) parabola lotu któa jest minusem w otwartej walce, nadaje się idealnie do spamowania zza górki.

Zdecydowanie nie jest to OP ship, ot przejśc i sprzedać. Nic specjalnego, ale są gorsze crapy. Problemem jest, że to IX i grind jednak troche czasu zabiera.

Zasięgu się nie czepiam - przy tym torze lotu pocisków jest, w mojej opinii, zupełnie wystarczający.

[TF16]
Community Contributor
998 posts
10,082 battles

Z modułem na zasięg zrobiłem go bezstresowo i całkiem przyjemnie. Fajnie się grało a i wyniki nie były złe. Największy minus to kąty ostrzału.

• Cool 1

Players
21 posts
14,952 battles

czy to normalne że phoenix 4 tier ma zasięg 15.3 a to padlina 14.7 9-ty tier ?o so chodzi wiem wiem wsadż se modół ale wole reload...

[ZGZ]
Players
3,897 posts
8,248 battles
15 minut temu, darrru napisał:

czy to normalne że phoenix 4 tier ma zasięg 15.3 a to padlina 14.7 9-ty tier ?o so chodzi wiem wiem wsadż se modół ale wole reload...

A myślisz, że dałoby się w coś trafić na ponad 14,7 km Seattlem? :)

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,392 battles

No dobra, po zagraniu kilkunastu bitew na tym cudzie, przeprowadzeniu poważnej analizy i wyciągnięciu wniosków niniejszym oto moja najbardziej merytoryczna ocena okrętu ever:

Seattle to kupa.

• Funny 2

[GLORY]
[GLORY]
Beta Tester
54 posts
10,122 battles

Niestety ale muszę potwierdzić zła opinię o tym okręcie.

Porównując do Clevelanda jest przed wszystkim większy, a więc łatwiejszy do trafienia, wolniej rusza z miejsca, ogólnie dużo gorsza manewrowość, katy ostrzału niewystarczające.

Cleveland przy nim to okręt OP. 

Próbowałem już kilka buildów i ciągle jest coś nie tak.

Jedyna metoda na udany grind, to granie w dywizjonie z US deską.

Nie wierzę że gracze z czołówki serwera robią co bitwę ponad 100 tys. dmg bez wsparcia dywizjonu.

Od wielu zaś słyszę, że maja zamiar go przejść lub już przeszli za free exp.

Players
341 posts
3,248 battles

Kurde, czyli jednak aż taki crap.

Szkoda, bo już dawno wyekspiłem Kliwlonda, tylko funduszy na Seattle brak i tak zwlekałem z kupnem.

Wychodzi na to, że jedyny postęp w stosunku do poprzednika to naprawka, wszystko inne na minus.

Chyba przyjdzie mi sie obwiesić flagami jak się da i jak najszybciej zbadać worcestera.

[BSW]
[BSW]
Players
673 posts
8,785 battles
9 hours ago, En_Vivo said:

Kurde, czyli jednak aż taki crap.

Szkoda, bo już dawno wyekspiłem Kliwlonda, tylko funduszy na Seattle brak i tak zwlekałem z kupnem.

Wychodzi na to, że jedyny postęp w stosunku do poprzednika to naprawka, wszystko inne na minus.

Chyba przyjdzie mi sie obwiesić flagami jak się da i jak najszybciej zbadać worcestera.

Mnie tam się podoba, pozytywnie zaskoczony jestem. Nie jest to co prawda Minotaur ale robi robotę. Za 15-20 bitew powiem więcej.

Players
2,786 posts
15,326 battles
On 10.07.2018 at 10:38 AM, Ter_ion said:

Trafienie DD ponad 9 km to prawie jak trafienei 6 w lotka.

Cała linia CL US od VI ma te same czasy lotu pocisku. Z punktu widzenia niszczarki, to do 10 km roztaczają one wręcz strefę śmierci, a można dać sobie siana powyżej 12 km. Oczywiście Kebaba pewnie nie trafimy i bliżej, ale "cegłę" Gearinga bez problemu. Wiem, bo obrywam nim gęsto i dopiero po magicznym 11 km da się ten spam jakoś wymanewrować ... Przy amerykańskich CL, brytyjskie to pikuś. Kątujesz się w ucieczce i większość pestek AP dynga nawet od DD. Najlepiej uciekać wtedy w linii prostej i nie bujać się na boki.

[-FWS-]
Weekend Tester
132 posts
3,731 battles

Seattle dramat, przeszedłem po paru bitwach do Worcester, jednakże i ten kolejny szały nie robi, bo jak tylko Cię ktoś zobaczy, jesteś targetem numer one :)
Dwie, trzy salwy i mimo naprawy tych okrętów nie ma.

[MAX]
Players
857 posts
6,143 battles
On 23.08.2018 at 12:08 AM, Odo_Toothless said:

Z punktu widzenia niszczarki, to do 10 km roztaczają one wręcz strefę śmierci, a można dać sobie siana powyżej 12 km.

Do potrenowania strzelania do niszczarek mogę polecić Cherry Blossom. Na początku 50k w bitwie uważałem za dobry wynik, teraz to słabo w pierwszej fazie.

Players
341 posts
3,248 battles

Rozpoczynam grind tego cudownego okrętu.

Zastanawiam się czy nie wziąć aby zwiększonego zasięgu, te 15.7 wydaje mi się trochę mało jak na ten tier. Nie mam problemów  z celowaniem na większą odległość.

Ktoś używał? 

[TTTP2]
Players
338 posts
19,509 battles
1 hour ago, En_Vivo said:

Rozpoczynam grind tego cudownego okrętu.

Zastanawiam się czy nie wziąć aby zwiększonego zasięgu, te 15.7 wydaje mi się trochę mało jak na ten tier. Nie mam problemów  z celowaniem na większą odległość.

Ktoś używał? 

Dużo osób gra na takim zasięgu DesMoines , lepiej mieć reload . Serio będziesz nim na 17 km strzelał ?

Players
341 posts
3,248 battles
4 hours ago, MacArthur92 said:

Dużo osób gra na takim zasięgu DesMoines , lepiej mieć reload . Serio będziesz nim na 17 km strzelał ?

Nie powiedziałem, że będę. Tylko rozważam taką możliwość.  Ale raczej odpuszczę.

[TTTP2]
Players
338 posts
19,509 battles
2 minutes ago, En_Vivo said:

Nie powiedziałem, że będę. Tylko rozważam taką możliwość.  Ale raczej odpuszczę.

Spróbuj . Ale pociski na 17km masakrycznie zwalniają . 

[GRAY]
[GRAY]
Players
510 posts
4,633 battles
13 minutes ago, En_Vivo said:

Odradzam pociski na te 17km z groszem lecą 16sek!!!! naprawdę w pancki czasem ciężko strzelać jak ryśki, alzaki etc. Lepszy reload a mi została jeszcze połowa drogi.

Players
341 posts
3,248 battles
20 minutes ago, Razjael said:

Odradzam pociski na te 17km z groszem lecą 16sek!!!! naprawdę w pancki czasem ciężko strzelać jak ryśki, alzaki etc. Lepszy reload a mi została jeszcze połowa drogi.

Okej, to faktycznie dziadostwo.

16 sekund to lecą pp musashi na 26 km

[-DWS-]
Beta Tester
4,299 posts
11,467 battles
9 hours ago, En_Vivo said:

Ktoś używał? 

Ja go przeszedłem właśnie z modułem na zasięg. Założyłem jak nie miałem jeszcze wybadanego drugiego FCS-a a potem został. Przydaje się, jak masz jakiegoś zaparkowanego albo cofającego się BB-ka. Poza tym, moduł na reload pogarsza obrót wież, a to przeszkadza w polowaniu na deski. Niby Seattle ma spota równego radarowi, ale bez RPF-a nie wiesz gdzie się deska pokaże i tracisz cenny czas, żeby wieże obrócić. A RPF nie bardzo się mieści w buildzie, bo 4 punkty zżera IFHE.

[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,059 battles

jakiego builda polecacie ?

pierwsze 14 punktów jest praktycznie oczywista:

- PT

- AR

- DE

- IFHE

- CE

(właśnie kończę wbijanie 14-tego punktu i zastanawiam się co potem - szczególnie tak bym mógł tego kapitana przenieść na Worcestera)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.