Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Aktualizacja operacji

7 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,335 posts
2,904 battles

Zachęcamy do sprawdzenia zaktualizowanych operacji „Ocalenie lotniskowca Raptor” oraz „Narai” w publicznym teście 0.7.7.
Zostawcie swój komentarz na ich temat!

[TF16]
Community Contributor
3,940 posts
8,954 battles

Dostępna na razie była operacja Narai. Na 3 próby jedna wygrana z 0 gwiazdkami (nawet nie wiedziałem że tak się da). Zrobiła się mocno skomplikowana, gdyż by wykonać wszystkie misje trzeba na raz obstawiać 3 punkty na mapie: 1 okręt musi gonić transportowce uciekające dołem mapy, z 2 muszą gonić CV uciekający górą mapy, a reszta środek obstawiać. Według mojego zdania aż za trudna dla niezorganizowanego randomu.
"Ocalenie" nie było dostępne dla indywidualnego gracza

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles
9 minutes ago, Dark_Havoc said:

Dostępna na razie była operacja Narai.
(...)

"Ocalenie" nie było dostępne dla indywidualnego gracza

Te operacje zmieniają się na serwerze testowym bodajże co 30 minut.

Wnioski co do Narai podobne do powyższych: boty jednocześnie pojawiają się z wielu kierunków, więc jeśli drużyna się "rozdrobni, by być wszędzie", to odseparowani gracze szybko giną pod koncentrycznym ogniem, a jeśli drużyna płynie "w kupie", to nie opanuje sytuacji na pozostałych flankach. A mnogość wysp na tyle ogranicza pole ostrzału, że trudno o strzelanie z jednej flanki na drugą.
W efekcie we wszystkich 4 czy 5 próbach nie udało się opanować tego "jednoczesnego spamu botów" i wygrać. Podejrzewam, że przy mniej przypadkowym doborze graczy (lub sukcesywnym pojawianiu się botów) byłoby to do wygrania.

Z "Ocaleniem Raptora" było lepiej. Boty pojawiały się kolejno z różnych kierunków, więc sytuacja była do opanowania. Choć tuż po fazie napraw Raptor ostro wyrywał do przodu, więc niekiedy trudno było go uchronić przed atakami botów czających się dość blisko.

[TF16]
Community Contributor
3,940 posts
8,954 battles

Udało mi się zrobić operację "Ocalenie lotniskowca Raptor".
Wrażenia - całkiem miłe, fajnie że zmienia się trasa lotniskowca. Miałem 2 problemy.
1. Jeden z transportowców utknął na wyspie i tam został do zatopienia
2. Drugi z lotniskowców, którego trzeba zatopić pojawił się "pechowo" na trasie odwrotu - właściwie nie było możliwości bym go nie zatopił - nawet sam.

Świetna misja pokazująca jak gracze nieograniają co jest celem operacji. Zamiast chronić Raptora rozpłynęli się po całej mapie przez to na koniec sam musiałem pojedynkować się z wrogim Atago, patrząc jak Raptor na okruchach HP ledwo co wpływa na obszar ewakujacji.

Za pierwszym podejściem 4 gwiazdki - bez fizycznej możliwości zdobycia 5 - gdyż "Inżynier" się zawiesił. Zrzut ekranu wrzucam  w błędy.

[AIM]
Alpha Tester
48 posts
8,350 battles

Obie operacje dostępne tylko dla dywizjonów

[A-Z]
Players
165 posts

Część pierwsza testu.

Ocalenie lotniskowca Raptor:

Po postoju na naprawę, Raptor i reszta botów pcha się na torpedy jakby mieli przynajmniej pas przeciwtorpedowy z Yamato. Nie ważne czy płyną przed nimi gracze czy nie, boty i tak torpedują Raptora.

10. podejść: 4x 4. gwiazdki, 3x 3. gwiazdki, 3x porażka. Operacja w miarę prosta, nawet w losowym składzie.

Narai:

To samo co wyżej. Boty pchają się do przodu (jakby to były przynajmniej pancerniki), nie dając graczom czasu na "uporanie się" z jednostkami wroga (Missouri z obstawą) podczas szturmu na bazę.

10. podejść: 1x 4. gwiazdki, 1x 2. gwiazdki, 8x porażka. Operacja bardzo trudna, a w losowym składzie, niemal niewykonalna.

• Cool 1

[A-Z]
Players
165 posts

Część druga testu.

Ocalenie lotniskowca Raptor:

Nie zauważyłem żadnych zmian. Podtrzymują swoją poprzednią wypowiedź.

Narai:

Nie wiem co zmieniono, ale ta operacja jest jeszcze trudniejsza niż w pierwszej części testu, w której to była niemal niewykonalna.

Czy celem tej operacji jest coś innego niż przebicie ogromnie wysokiego poziomu frustracji i stresu bitew rankingowych? Bo o przyjemności z gry to można tu spokojnie zapomnieć.

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.