Jump to content
  • 0
Quosek

Jaka linia następna

16 comments in this topic

Question

[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,068 battles

Joł,

Jestem "casualowym" graczem, gram głównie na tierach 5-7 (wyżej nie chce mi się iść)

Powoli kończę linię, które mam rozpoczęte i pytanie co polecanie po nich:

- BB - ogólnie mnie nie bawią (doszedłem aż do Kongo ;) w closed beta miałem Nagato oraz New Mexico i jakoś średnio chce mi się je rozwijać

- DD

* nie podoba mi się gra w stylu: wystrzel torpedy, zniknij na 60s, znowu torpedy, znowu zniknięcie

* wole "gun boaty" - mam Mahana (mógłbym kupić Bensona, w sumie super mi się grało do Farraguta, Manah nie był już tak fajny i za dużo radarów)

* zacząłem linię ZSSR (na razie kończę tier IV, ale nie wiem czy będę wchodził powyżej V-tkie)

- CA/CL

* podobała mi się linia brytyjska (strzelanie z dymu) - Fiji jest elitarny

* podobał mi się Budyń (Shchorsa nie kupowałem bo czytałem o nim bardzo złe opinie)

* całkiem nieźle gra mi się ciężkimi amerykańskimi (właśnie kończę New Orleans)

* lekkie amerykańskie też nie są takie złe (Clevelend mimo tier VIII jest całkiem całkiem, przez zmianą to był mój ulubiony statek), meczę Dallas (jeszcze 30k xp), wydaje mi się że Hellena będzie mi się podobała

* mam też Aobę - rzadko nią gram (wymaksowałem ją przed 2-legnią przerwą w grzę, od tego czasu grałem parę bitew, trudno coś powiedzieć po paru bitwach) (i wyżej nie idę bo czytałem że tier VII to zawód)

Czyli co teraz ?

- CA/CL

* Niemcy/Francja - w sumie średnie są opinie o tych liniach na tierach V i VI

* kontynuować tier VII JAP i ZSSR ?

- DD

* jakie ?

* kontynuować rosyjskie ?

* a może coś innego ? (gunboaty JAP ?)

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,302 posts
11,477 battles
5 hours ago, Quosek said:

nie podoba mi się gra w stylu: wystrzel torpedy, zniknij na 60s, znowu torpedy, znowu zniknięcie

To nie graj tak. Właź na capy i się na nich bij z innymi niszczycielami. Japończykami też tak można.

5 hours ago, Quosek said:

Czyli co teraz ?

Sorki, ale musisz sam zdecydować. Każda linia jest w pewien sposób inna, ma wady, zalety i specyficzny gameplay. Jak nie chcesz iść powyżej T7, to zrób sobie jakąkolwiek linię i zobacz czy Ci pasuje. Do szóstek to grind idzie szybko, w misjach dostaje się masę kamuflaży i flag które przyspieszają zdobywanie XP-ków 3 czy nawet 5 krotnie. Szóstki, siódemki i ostatnio ósemki można sobie bezstresowo grindować na operacjach. Dlatego warto mieć różne linie "napoczęte", bo w różnych operacjach pływa się różnymi okrętami.

• 0
[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,068 battles
4 hours ago, rtfm_pl said:

To nie graj tak. Właź na capy i się na nich bij z innymi niszczycielami. Japończykami też tak można.

Sorki, ale musisz sam zdecydować. Każda linia jest w pewien sposób inna, ma wady, zalety i specyficzny gameplay. Jak nie chcesz iść powyżej T7, to zrób sobie jakąkolwiek linię i zobacz czy Ci pasuje. Do szóstek to grind idzie szybko, w misjach dostaje się masę kamuflaży i flag które przyspieszają zdobywanie XP-ków 3 czy nawet 5 krotnie. Szóstki, siódemki i ostatnio ósemki można sobie bezstresowo grindować na operacjach. Dlatego warto mieć różne linie "napoczęte", bo w różnych operacjach pływa się różnymi okrętami.

Z doświadczenia wiem, że walka JAP vs US DD zwykle kończy się przegraną JAP

Co do flag i kamuflarzy - specjalnie ich nie używam. Celem jest zabawa podczas gry, a nie jak najszybsze wygrindowanie statku (tak montuję, gdy nagle mi się spieszy, bo z jakiegoś powodu chcę/muszę mieć któryś statek).

Np. tier IV ZSRR DD - już mam nim z 8 bitew i całkiem fajnie się bawię (i brakuje mi paru bitew by go wymaksować). Gdybym zamontował flagi już dawno bym go przeskoczył.

• 0
[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,198 posts
29 minutes ago, Quosek said:

Co do flag i kamuflarzy - specjalnie ich nie używam. Celem jest zabawa podczas gry, a nie jak najszybsze wygrindowanie statku (tak montuję, gdy nagle mi się spieszy, bo z jakiegoś powodu chcę/muszę mieć któryś statek).

Np. tier IV ZSRR DD - już mam nim z 8 bitew i całkiem fajnie się bawię (i brakuje mi paru bitew by go wymaksować). Gdybym zamontował flagi już dawno bym go przeskoczył.

Ale przecież jak już go przeskoczysz, nikt ci nie zakazuje dalej nim grać.

• 0
[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,068 battles
1 minute ago, Greyshark said:

Ale przecież jak już go przeskoczysz, nikt ci nie zakazuje dalej nim grać.

staram sie miec 3-4 statki, ktore rozwijam

zwykle mam czas tylko zbic gwiazdki na tych 3-4 statkach i wiecej czasu na granie nie mam

wiec wychodzi mi, ze gram glownie tymi, ktore rozwijam, te wymaksowane wyciagam z "garazu" glownie na misje

• 0
[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles

Jeśli wolisz czyste "gun boaty" wśród DDków, to US i sowieckie są najbardziej nastawione na walkę artyleryjską. Z tym, że US na bliskie dystanse, a sowieckie bardziej na dalsze odległości (z bliska też ich działa są skuteczne, ale same okręty nie są zbyt manewrowe, więc łatwiej wyłapują torpedy i "zbłąkane" pociski większych kalibrów). Bardzo podpasowały mi DDki niemieckie ("hybrydy" nastawione na walkę zarówno "średnimi" działami, jak i szybko przeładowującymi się torpedami); obrywają mocno od APków, nie grzeszą zwrotnością, ale począwszy od Gaede (na drugim kadłubie) mają sonar, który wydatnie pomaga w walce o kapy.

Wśród DDków japońskich, najbardziej "artyleryjskimi" są te od Akizuki wzwyż. Aczkolwiek Yugumo, Shimakaze (i wcześniej Akatsuki) również mają niezłą siłę ognia (jak na Japończyków), jednak wciąż ich torpedy są istotniejsze dla zadawania uszkodzeń.

Szczors istotnie jest dosyć miękki i jeśli przeciwnikowi polosuje ładną salwę, to okręt znika w okamgnieniu (dlatego ważne jest korzystanie z zasięgu, osłon terenowych i ewentualnie "średniej" manewrowości). Ale mi się nim grało dobrze. Podobną wytrzymałość mają niemieckie Kongisberg i Nurnberg (mi one sprawiały większą frajdę, niż kolejne Yorck i Hipper).

Wstrzymałeś się z badaniem Myoko, a to jeden z najlepszych krążków drzewkowych VII tieru.:Smile_Default: Wieże obracają się koszmarnie wolno, działa ładują długo, ale siła ognia jest bardzo duża, do tego mocne torpedy, niezła wytrzymałość i zwrotność.

Cała linia krążków francuskich to generalnie coś pośredniego pomiędzy Japończykami (mocne, dobrze podpalające HEki i nie najgorsze APki), a Niemcami (słabsze HEki, za to mocne APki).

• Cool 1

• 0
[HEROZ]
Players
598 posts
5,869 battles
19 hours ago, Quosek said:

- CA/CL

* podobała mi się linia brytyjska (strzelanie z dymu) - Fiji jest elitarny

* podobał mi się Budyń (Shchorsa nie kupowałem bo czytałem o nim bardzo złe opinie)

* całkiem nieźle gra mi się ciężkimi amerykańskimi (właśnie kończę New Orleans)

* lekkie amerykańskie też nie są takie złe (Clevelend mimo tier VIII jest całkiem całkiem, przez zmianą to był mój ulubiony statek), meczę Dallas (jeszcze 30k xp), wydaje mi się że Hellena będzie mi się podobała

* mam też Aobę - rzadko nią gram (wymaksowałem ją przed 2-legnią przerwą w grzę, od tego czasu grałem parę bitew, trudno coś powiedzieć po paru bitwach) (i wyżej nie idę bo czytałem że tier VII to zawód)

Podobają ci się wszystkie krążowniki jakimi zacząłeś. Nawet skrajnie różne jak Fiji i Aoba. Co do Shchorsa to nie kieruj się opiniami tylko własnym odczuciem. KAŻDY okręt powinieneś chociaż wyporóbować. Jak się nie spodoba to najwyżej sprzedasz. Nie masz wszystkich linii krążków to idź w krążki. Alternatywnie w niszczyciele. Lubisz szybką grę, a nie skradanie się lub czekanie na przeładowanie dział. Reszte olej w takim razie.

• 0
[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,068 battles
5 hours ago, Oderisson said:

Podobają ci się wszystkie krążowniki jakimi zacząłeś. Nawet skrajnie różne jak Fiji i Aoba. Co do Shchorsa to nie kieruj się opiniami tylko własnym odczuciem. KAŻDY okręt powinieneś chociaż wyporóbować. Jak się nie spodoba to najwyżej sprzedasz. Nie masz wszystkich linii krążków to idź w krążki. Alternatywnie w niszczyciele. Lubisz szybką grę, a nie skradanie się lub czekanie na przeładowanie dział. Reszte olej w takim razie.

Ja bym to ujął inaczej - lubię krążowniki, którymi da się grać ;)

Fiji - dymek i strzelanie - da się tak coś ugrać

New Orleans - całkiem fajne PPki

Budyń - palenie z daleka (ale w starciu z bliska PP i też daje radę)

W sumie na razie miałem 2 krążki z tier VI i VII, które mi nie pasowały:

- Dallas - nie lubię stać za wyspami, starym Clevelandem też byłem bardziej agresywny. Tutaj jakoś nie czuję tego okrętu

- stara Pepsicola - nawet przerwałem grind jej ... (ale po zmianach zagrałem z 2-3 bitewki i zrobiła się całkiem fajnym okrętem)

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,302 posts
11,477 battles
14 hours ago, Quosek said:

Patrz, a je przeważnie wygrywam. "Walka" to niekoniecznie nawalenie się z armat (choć i tu JP nie jest wcale na straconej pozycji).

staram sie miec 3-4 statki, ktore rozwijam

Litości, statki co mają armaty nazywają się okręty. Ja wiem, że czasem ktoś na forum "statkiem" rzuci, ale ty walisz tymi "statkami" w co drugim zdaniu.

Co do flag i kamuflarzy - specjalnie ich nie używam. Celem jest zabawa podczas gry, a nie jak najszybsze wygrindowanie statku

Ale pytasz się czym grać. No to sobie wygrinduj na szybko a potem pograj. Wiele linii w okolicach tieru 5-6 zmienia oblicze dość drastycznie. Niektóre zmieniają się później, ale też się zmieniają, np. pancerniki USA na T8 zaczynają być szybkie i miękkie, czyli dokładnie odwrotnie niż wcześniej.

• 0
[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,068 battles
5 minutes ago, rtfm_pl said:

Litości, statki co mają armaty nazywają się okręty. Ja wiem, że czasem ktoś na forum "statkiem" rzuci, ale ty walisz tymi "statkami" w co drugim zdaniu.

Litości - jeżeli chcesz być taki super poprawny to ORP Iskra to też okręt a zgodnie z Twoja definicją to nadal statek.

• Angry 1

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,302 posts
11,477 battles
4 minutes ago, Quosek said:

Litości - jeżeli chcesz być taki super poprawny to ORP Iskra to też okręt a zgodnie z Twoja definicją to nadal statek.

Tyle, że jak nigdzie nie pisałem, że to "definicja", ani że to obejmuje wszystkie okręty. Wiesz, każdy samochód jest pojazdem ale nie każdy pojazd to samochód, więc Twój przykład z Iskrą jest cokolwiek nietrafiony.

• 0
Players
342 posts
3,248 battles
4 minutes ago, Davao said:

Moim zdaniem następną linią będzie linia Brytyjskich niszczycieli.

To już nawet pewne.

• Cool 1

• 0
[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,068 battles
15 hours ago, Davao said:

A czy przeczytałeś treść pytania czy tylko temat ?

Bo twoja odpowiedź jest kompletnie bez sensu

• 0
[BSW-F]
Players
973 posts
10,436 battles
8 godzin temu, Quosek napisał:

A czy przeczytałeś treść pytania czy tylko temat ?

Bo twoja odpowiedź jest kompletnie bez sensu

Temat. A co cię to obchodzi?

• -1
[BSW-F]
Players
973 posts
10,436 battles

• -1
[BSW-F]
Players
973 posts
10,436 battles

Masz rację kolego Quosek, źle zrobiłem i przepraszam. Ale też źle nazwałeś temat. Ja też mogę założyć temat, zatytułować go "Co z Alaską" i w poście zacząć paprykować o legendarnym radzieckim lotniskowcu.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.