Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
BarnabaII

Prinz Eitel Friedrich

37 comments in this topic

Recommended Posts

[AUTKK]
Players
111 posts
3,660 battles

Temat poświęcony, zapewne niemieckiemu "pancernikowi" premium, który nawiedzi wkrótce te wody.

Choć historycznie miał to być krążownik liniowy (typu Mackensen czyli rozwinięcie typu Derffingler) albo jak po niemiecku "wielki krążownik", to tutaj staje się on pancernikiem.

Co o nim sadzicie? 

Czy kupicie? :cap_book:

5b3e7d340ce60_2018-07-05at22-11-07.thumb.png.e9d21c83f4515e48a648985aa6968057.png5b3e7dda47ead_2018-07-05at22-21-33.thumb.png.96e0116cd232ad5b43d07d9597013a7e.png

2018-07-05 at 22-11-40.png

[MIRKO]
Players
357 posts
3,221 battles

Z tego co pamiętam, to miał ciekawą sigmę. Ale mam już dość premkowych pancerzy u niemców, K Albert, Szary, Tirp, po co mi kolejny? Zwłaszcza, że jak chcę popłynąć premką z VI tieru to biorę albo Pertha albo Warspite albo Arizonę ;)

Beta Tester
275 posts
13,421 battles

Nie kupię,bo to żadna legenda. Poza tym o ile lubię grać i podobają mi się okręty niemieckie,tak ten posiada brzydką sylwetkę i nadbudówki. Ponadto to niezrealizowany projekt kojarzący się z I w.św. Dla mnie nieciekawy. 

• Cool 1

[BSW-F]
Players
969 posts
10,389 battles

Myślicie, że będzie do wygrania?

[AUTKK]
Players
111 posts
3,660 battles

też trzeba wziąć poprawkę na to że to tylko 8 dział 350 mm. na VI tierze. Ciekawe co mu dadzą takiego aby mógł był użyteczny na tym tierze jak i wyżej. 

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles
17 minutes ago, Misiuuuu said:

Nie ma pazura, ale jak dadzą za darmo to biorę.

To Misie potrzebują dodatkowych pazurów, oprócz tych, które mają standardowo?:cap_haloween:

[KAA]
Players
383 posts
7,765 battles

Scharni ma jeszcze słabsze działa, a gra się nim przyjemnie. Ten PEF jeśli wyjdzie taki, jak w opisie, to będzie po prostu miodzio, cytując klasyka Homera :-)

[BYOB]
Players
2,674 posts
9,788 battles

Po pierwsze, ten podgląd my błąd w tytule. Nie "Eithel"  tylko "Eitel". Przetłumaczona nazwa brzmi Książe Próżny Fryderyk, przy czym "Próżny" to było jego pierwsze imię.

Po drugie, to pierwszy krążownik liniowy reprezentujący filozofię niemiecką. Słabe działa na mocnym pancerzu. Dotychczas mieliśmy w grze tylko KL typu angielskiego.

Po trzecie, z całej klasy Mackensen dwie nazwy okrętów już są w grze (Graf Spee i Bismarck), tylko czemu WG nie wybrało Mackensena? Nazwa bardziej znana poza granicami Niemiec...

Ja go kupię, nawet w ciemno.

PS: Ciekawe jest też to że WG zmieniło okręt i dodało fikcyjną przebudowę, podobną do tej którą ma Bayern.

[AUTKK]
Players
111 posts
3,660 battles
42 minutes ago, Aragathor said:

Po pierwsze, ten podgląd my błąd w tytule. Nie "Eithel"  tylko "Eitel". Przetłumaczona nazwa brzmi Książe Próżny Fryderyk, przy czym "Próżny" to było jego pierwsze imię.

Ano faktycznie WG zrobił błąd i a ja przepisałem :D

Po drugie, to pierwszy krążownik liniowy reprezentujący filozofię niemiecką. Słabe działa na mocnym pancerzu. Dotychczas mieliśmy w grze tylko KL typu angielskiego.

Też miła różnorodność.

Po trzecie, z całej klasy Mackensen dwie nazwy okrętów już są w grze (Graf Spee i Bismarck), tylko czemu WG nie wybrało Mackensena? Nazwa bardziej znana poza granicami Niemiec...

Może zostawili sobie lukę na inną wersje tej premki na piewszowojennym kadłubie i na niższym tierze ? Kto wie...

PS: Ciekawe jest też to że WG zmieniło okręt i dodało fikcyjną przebudowę, podobną do tej którą ma Bayern.

No własnie... Zobaczymy co z tego będzie :cap_haloween:

Players
1,950 posts
4,675 battles

ST, German battleship Prinz Eitel Friedrich, Tier VI

Hit points – 52 300. Plating - 25 mm. Armor belt – 300 mm. Torpedo damage reduction – 27%.

Main battery - 4x2 350 mm. Firing range – 17.8 km. Maximum HE shell damage – 4000. Chance to cause fire – 27%. Maximum AP shell damage - 10500. Reload time - 24 s. 180 degree turn time - 30 s. Maximum dispersion - 241 m. HE initial velocity - 815 m/s. AP initial velocity - 815 m/s. Sigma value – 2.0.

Secondaries - 8х2 105 mm, range - 5,0 km, Maximum HE Shell Damage - 1200, Reload Time - 3,4 с. 14х1 150 mm, range - 5,0 km, Maximum HE Shell Damage - 1700, Reload Time - 7,5 с.

AA defense - 12х1 20 mm, range - 2,0 km, damage per second - 36. 8х2 37 mm, range - 3,5 km, damage per second - 21. 8х2 105 mm, range - 4,5 km, damage per second - 134.

Maximum speed - 28 kt. Turning circle radius - 800 m. Rudder shift time – 14,0 s. Surface detectability – 12,4 km. Air detectability – 12,4 km. Detectability after firing main guns in smoke – 11,0 km.

Szybkie przeładowanie, nie najgorsza dyspersja i świetna sigma. Użyteczna secondary, a z perkiem kapitńskim do kamuflażu (-10%) schodzimy do wartości 11,2km, czyli o 200 metrów lepiej niż Giulio Cesare tier niżej.

Beta Tester
179 posts
2,454 battles

Ciekawa alternatywa dla Bayern'a na misje tier'u VI :D

[GRAY]
[GRAY]
Players
505 posts
4,633 battles

W aktualnym setupie jak już było wiadomo jakiś czas temu to T6 Wystarczający pancerz, Dobra mobliność, Świetne camo i bdb reload, kaliber 350mm z rozrzutem 240m na prawie 18km i sigma 2,0. 

Jeśli wyjdzie to zapewne go kupię jako totalny funship. No chyba że ulegnie zmianie sigma w sensie spadnie do 1.9 czy 1.8 wtedy zakup anulowany.

[BSW-F]
Players
969 posts
10,389 battles
6.07.2018 o 12:35, batonik26 napisał:

Scharni ma jeszcze słabsze działa, a gra się nim przyjemnie. Ten PEF jeśli wyjdzie taki, jak w opisie, to będzie po prostu miodzio, cytując klasyka Homera :-)

Tylko, że Szary ma więcej dział, nieco lepsze skupienie, szybciej strzela, lepsza dodatkowa, ma torpedy.

[GRAY]
[GRAY]
Players
505 posts
4,633 battles
1 hour ago, Davao said:

Tylko, że Szary ma więcej dział, nieco lepsze skupienie, szybciej strzela, lepsza dodatkowa, ma torpedy.

Może i działo jedno więcej ale 280mm a nie 350mm kaliber, skupienie tzn rozrzut pocisków jest także na korzyść Eitel'a bo ma on 241m[nez ulepszenia] coś koło a szary 261m[bez ulepszenia] zasięg 17,8 a 19.9km, więc teoretycznie na podobnych dystansach rozrzut prawie identyczny bodajże i ostatecznie sigma Eitel 2.0 a Szary ma 1.8? Raczej nie więcej bo te pociski rozrzuca jak cholera. jedynie plus to torpedy u Szarego.

Dodatkowa ma ten sam zasięg i kalibry 105 i 150.

Z tym że Eitel ma 14x1 150mm    Szary ma 4x2 i 4x1 czyli 12ście 150mm

i kaliber 105mm 8x2 czyli 16naście     a Szary  7x2 105mm czyli 14naście

Więcej ma Eitel ale gorszy zasięg bo Secondarka ma 5km   a u Szarego 5,3km gdzie te 0.3km różnicy nie zrobi Eitel ma ciut więcej tej dodatkowej o 2 lufy 150tek więcej i o 2 105tki przy mniejszym o 300m zasięgu.

• Cool 1

[BSW-F]
Players
969 posts
10,389 battles
26 minut temu, Razjael napisał:

Może i działo jedno więcej ale 280mm a nie 350mm kaliber, skupienie tzn rozrzut pocisków jest także na korzyść Eitel'a bo ma on 241m[nez ulepszenia] coś koło a szary 261m[bez ulepszenia] zasięg 17,8 a 19.9km, więc teoretycznie na podobnych dystansach rozrzut prawie identyczny bodajże i ostatecznie sigma Eitel 2.0 a Szary ma 1.8? Raczej nie więcej bo te pociski rozrzuca jak cholera. jedynie plus to torpedy u Szarego.

Ale przez szybkostrzelność rozrzut i sigma tak nie bolą z działami 280 jak mogłyby z 350. Ile są one ładowane? 25 sekund? 28?

Beta Tester
179 posts
2,454 battles
30 minutes ago, Razjael said:

Dodatkowa ma ten sam zasięg i kalibry 105 i 150.

Z tym że Eitel ma 14x1 150mm    Szary ma 4x2 i 4x1 czyli 12ście 150mm

i kaliber 105mm 8x2 czyli 16naście     a Szary  7x2 105mm czyli 14naście

Więcej ma Eitel ale gorszy zasięg bo Secondarka ma 5km   a u Szarego 5,3km gdzie te 0.3km różnicy nie zrobi Eitel ma ciut więcej tej dodatkowej o 2 lufy 150tek więcej i o 2 105tki przy mniejszym o 300m zasięgu.

Nie zapominaj, że 150mm prawdopodobnie będą AP z mniejszą szybkostrzelnością, co również działa na ich niekorzyść :D

Players
2,775 posts
15,268 battles
33 minutes ago, Razjael said:

a Szary ma 1.8? Raczej nie więcej bo te pociski rozrzuca jak cholera. jedynie plus to torpedy u Szarego.

Scharnhorst - sigma 2.0. Poczytaj poradnik o rozrzucie, to zrozumiesz, czemu ten parametr nie gwarantuje super skupienia w przypadku Szarego, a daję dobrą celność np. dla Warspita.

[GRAY]
[GRAY]
Players
505 posts
4,633 battles
4 hours ago, Davao said:

Ale przez szybkostrzelność rozrzut i sigma tak nie bolą z działami 280 jak mogłyby z 350. Ile są one ładowane? 25 sekund? 28?

24s. Ja tam wolę uderzyć pare sekund rzadziej za to celniej i mocniej. Sam mam Szarego i nie jest to już ta sama łajba z początku, jakieś pierwsze pare miesięcy miałem na nim koło110kdpb nawet 115 aktualnie spadło sporo ale gram nim też już rzadziej. Poprostu statystycznie wolę uderzyć o wiele celniej i mocniej a także cieszyć się dobrze skupioną salwą niż plumkać 4s szybciej za to jak rozrzutnikiem gnoju :Smile-_tongue:

4 hours ago, Hectorix said:

Nie zapominaj, że 150mm prawdopodobnie będą AP z mniejszą szybkostrzelnością, co również działa na ich niekorzyść :D

Oczywiście chociaż szczerze to Guano mnie to interesuje dlatego, że to nie smark, fryderyk czy kiełbas żeby robić tu secondarke ile wyciągniesz 7,2? nie  sry 7,6km max tutaj mamy bdb camo w miarę to to się porusza bo 28w na 6T 350mm 24s i bdb sigma[2.0 gdzie krążki IX i X mają 2.05, Republiq ma 2,05 i zobacz jak te salwy lecą na 26km z rozrzutem 300m] ale zobaczymy co wyjdzie, z tego co gdzieś słyszałem to aktualnie może być tak że wgl ten okręt się nie pokaże w grze a przynajmniej narazie. Chociaż mam nadzieję, że to kwestia paru miesięcy.

4 hours ago, Odo_Toothless said:

Scharnhorst - sigma 2.0. Poczytaj poradnik o rozrzucie, to zrozumiesz, czemu ten parametr nie gwarantuje super skupienia w przypadku Szarego, a daję dobrą celność np. dla Warspita.

Możesz podrzucić link? Gdzie ta sigma 2.0 ? 

A zamiast mącić to może napisz skorzysta jakieś większe grono graczy w tym i ja z chęcią poczytam.

Players
2,775 posts
15,268 battles
1 hour ago, Razjael said:

Możesz podrzucić link? Gdzie ta sigma 2.0 ? 

A zamiast mącić to może napisz skorzysta jakieś większe grono graczy w tym i ja z chęcią poczytam.

Mącą to gity w pierdlu - hehe. Nie chce mi się znowu szukać, ale łatwo znaleźć.

• Cool 1
  • Boring 1

Beta Tester
179 posts
2,454 battles
On 6.07.2018 at 11:16 AM, BarnabaII said:

też trzeba wziąć poprawkę na to że to tylko 8 dział 350 mm. na VI tierze. Ciekawe co mu dadzą takiego aby mógł był użyteczny na tym tierze jak i wyżej. 

Pewnie przeładowanie 20 sekund xD

[GRAY]
[GRAY]
Players
505 posts
4,633 battles
On 6.07.2018 at 11:16 AM, BarnabaII said:

Francuskie pancerze mają mneijszy kaliber do 7T i jakoś dają radę tutaj masz 24s reloadu losowania max na 7demki i sigmę 2.0 z dobrym zasięgiem i rozrzutem. Zobaczymy co wyjdzie na światło dzienne.

Players
1,950 posts
4,675 battles

@Hectorix @Razjael @Davao @Odo_Toothless Panowie, tutaj macie właściwości dział Bayerna:

4 X 2 380 mm L/45 Drh LC/1913

Distance 15,13 km
Sigma 1,80
Dispersion
- Max Dispersion 214,0 m
- Min H Dispersion 164 m
- Min V Dispersion 466 m
Reload 30,00 s
RoF 2,00 RPM

Porównajcie teraz z PEF-em.

Źródło: https://wowsft.com/WarshipStats?nation=germany&shipType=Battleship&ship=Bayern&moduleN=1111&commander=default&s0=PCY001_CrashCrew_B_UK_Germany&s1=PCY002_RegenCrew_B_Deutsche

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.