Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
SkaranieBoskie

Gra w klanie a brak komunikatora głosowego

18 comments in this topic

Recommended Posts

Players
126 posts
3,717 battles

Cześć.

Czy są klany, w których nie jest wymagany komunikator głosowy tudzież wystarczy sam nasłuch? Nudzi mi się gra solo a nie mam możliwości rozmowy. Mogę być co najwyżej na nasłuchu. Czy da sie w ten sposób efektywnie grać w zespole?

Pozdrawiam

Players
1,344 posts
7,105 battles
20 minut temu, SkaranieBoskie napisał:

Czy da sie w ten sposób efektywnie grać w zespole?

Jeżeli potrafisz szybko pisać jednocześnie sterując okrętem to tak. :P

Players
586 posts
3,891 battles

BTW. dlaczego klany wymagają TSa lub innego wynalazku skoro jest w grę wbudowany voice chat ?

Beta Tester
3,278 posts
10,628 battles
3 minutes ago, ThePoisonDwarf said:

BTW. dlaczego klany wymagają TSa lub innego wynalazku skoro jest w grę wbudowany voice chat ?

bo jest on kijowy

[TF16]
Moderator
4,182 posts
10,542 battles
18 minutes ago, ThePoisonDwarf said:

Jego jakoś woła o pomstę do nieba. Ledwo słychać innych graczy.

Players
85 posts
7,438 battles

Może nie tyle, że ledwo słychać innych graczy bo poziom dźwięku i jakość uważam na poziomie dobrym lecz trudny konfigurowalnie a raczej brak konfiguracji a jedynie on i off a nie każdy "umie się domyśleć" dlaczego jego mikrofon nie działa i czy to jest wina sprzętu czy gry i naprawić to. 

Co do TS-a rozumiem niechęć graczy do niego, bo "obsługa" i konfiguracja to tylko dla młodych mózgowców i mistrzów klawiatury. Ustawiasz, dzwonisz o przydział kanału, zapisujesz, kopiujesz podajesz innym.. co to ma być... nie jest to program "przyjazny" starszemu pokoleniu i ludzi, ze tak powiem nie obeznanych z klawiaturą. 

Ktoś napiszę, że można obejrzeć instruktarz na YT.. a ja odpowiadam.. większość jest stara i np nie mówią skąd brać nr kanału a nowe hmm tu cytat z opisu filmu " Będę opowiadał o licznych komplikacjach, które mi się przydarzyły. Jest ich naprawdę wiele."

W skrócie jeśli ktoś tego nie widział na własne gały lub kolega mózgowiec mu nie powiedział i wytłumaczył krok po kroku "jak to się je" to korzystanie z TS3 naprawdę nie jest proste. 

Ktoś z kolegów obeznanych z tematem mógłby taki mały poradnik jak obsługiwać TS-a tu wkleić.

• Cool 1

Players
656 posts
9,936 battles

Są klany, w których nie wymaga się komunikatora - grają dla "funnu" i zlewają wszystko. Nie ma żadnej komunikacji, obowiązków, ani wspólnej gry.

Od gry samodzielnej różni się to tylko tym, że mas kilka literek przed nickiem.

[TF16]
[TF16]
Players
294 posts
6,669 battles
3 hours ago, Elvictorof said:

W skrócie jeśli ktoś tego nie widział na własne gały lub kolega mózgowiec mu nie powiedział i wytłumaczył krok po kroku "jak to się je" to korzystanie z TS3 naprawdę nie jest proste. 

Ktoś z kolegów obeznanych z tematem mógłby taki mały poradnik jak obsługiwać TS-a tu wkleić.

Troche Off Topic ale mozesz mi wyjasnic na czym polega trudnosc skopiowania adresu serwera (zaznacz plus Ctrl+C), wklejenia go w okienku (Ctrl+V) i kliknieciu na polacz ?

A nawet w razie klopotow to zyjemy w czasach gdzie wujek Google wie absolutnie wszystko i nie trzeba byc super-mozgiem/specem od IT zeby to ogarnac.

Jesli dales rade zainstalowac Wowsa bez zanoszenia kompa do serwisu to zdecydowania masz wszelkie predyspozycje zeby ogarnac tez cala reszte

w tym ten szatanski wytwor jakim jest TS czy inyn Discord :)

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
294 posts
6,669 battles
3 hours ago, Darlantan said:

Od gry samodzielnej różni się to tylko tym, że mas kilka literek przed nickiem

luke.thumb.jpg.648ad40ba67350fbb7406147f04b347e.jpg

Players
5 posts
2,824 battles

Mi brakuje "rysowania" po mapie zamiast pinga w dodatku bardzo nieprecyzyjnego. Strategicznie urozmaiciło by to gre. Szczegolnie na randomach . 

Players
1,333 posts
7 minutes ago, MistrzPanda said:

Mi brakuje "rysowania" po mapie zamiast pinga w dodatku bardzo nieprecyzyjnego. Strategicznie urozmaiciło by to gre. Szczegolnie na randomach . 

Skończyłoby się to tak:
0pac7W.gif

• Cool 4
  • Funny 1

Players
586 posts
3,891 battles
6 hours ago, Elvictorof said:

Może nie tyle, że ledwo słychać innych graczy bo poziom dźwięku i jakość uważam na poziomie dobrym lecz trudny konfigurowalnie a raczej brak konfiguracji a jedynie on i off a nie każdy "umie się domyśleć" dlaczego jego mikrofon nie działa i czy to jest wina sprzętu czy gry i naprawić to. 

Co do TS-a rozumiem niechęć graczy do niego, bo "obsługa" i konfiguracja to tylko dla młodych mózgowców i mistrzów klawiatury. Ustawiasz, dzwonisz o przydział kanału, zapisujesz, kopiujesz podajesz innym.. co to ma być... nie jest to program "przyjazny" starszemu pokoleniu i ludzi, ze tak powiem nie obeznanych z klawiaturą. 

Ktoś napiszę, że można obejrzeć instruktarz na YT.. a ja odpowiadam.. większość jest stara i np nie mówią skąd brać nr kanału a nowe hmm tu cytat z opisu filmu " Będę opowiadał o licznych komplikacjach, które mi się przydarzyły. Jest ich naprawdę wiele."

Przyznam, że co do jakości dźwięku to mnie zaskoczyliście. Grałem kilka razy przy użyciu wbudowanego komunikatora i było ok (nawet bardzo ok). Co do trudności z konfigurowaniem TS'a to jest IMHO ok, w miare przyjazne, ale ja akurat nie lubie poinstalowanych g00fienek w systemie, które coś robią, a do końca nie wiadomo co ;)

• Cool 1

Players
85 posts
7,438 battles
20 godzin temu, ORP_Buka napisał:

Troche Off Topic ale mozesz mi wyjasnic na czym polega trudnosc skopiowania adresu serwera (zaznacz plus Ctrl+C), wklejenia go w okienku (Ctrl+V) i kliknieciu na polacz ?

A nawet w razie klopotow to zyjemy w czasach gdzie wujek Google wie absolutnie wszystko i nie trzeba byc super-mozgiem/specem od IT zeby to ogarnac.

Jesli dales rade zainstalowac Wowsa bez zanoszenia kompa do serwisu to zdecydowania masz wszelkie predyspozycje zeby ogarnac tez cala reszte

w tym ten szatanski wytwor jakim jest TS czy inyn Discord :)

widzisz Kolego, Twoja wypowiedź jest idealnym dowodem na całkowity brak zrozumienia, że naprawdę są ludzie którzy poza zainstaluj (przepraszam ktoś im zainstaluje) i graj oraz kliknij myszą i klawiszem WSAD są absolutnymi nogami informatycznymi  i taka zaawansowana technologia o której mówisz Ctrl+C V nie istnieje  :fish_happy: :))  i są tacy co tu grają co mają 50+ - 60+ i o takich mówimy

• Cool 1

[TF16]
Players
323 posts
12,968 battles

@SkaranieBoskie jest jeszcze opcja korzystania z Discorda, zamiast TSa. 

Coraz więcej klanów (chyba) przesiadło się (lub jest w trakcie) na ten komunikator. 

Zalety Discorda w tym względzie:

- wersja mobilna jest bezpłatna (a niemal wszyscy chyba korzystamy ze smartfonów, czyt. mają więc słuchawki do telefonu) 

- funkcjonalność wersji mobilnej wydaje się identyczna jak tej na PC, 

- nie musisz pamiętać haseł/adresów wszystkich serwerów, do których masz dostęp (wszystkie nowe po dołączeniu domyślnie dopisują się do listy),

- jak masz słuchawki telefoniczne i apkę na telefonie, nie musisz wydawać kasy na takowy sprzęt do kompa.

Sam dość często jestem podłączony do Discorda na tel. - chcesz - możesz pisać, masz słuchawki - możesz pogadać, nie będąc w grze/przy kompie.

(wada wersji mobilnej - nie da się / nie umiem ustawić "push to talk", więc jest mały dyskomfort dla rozmówców, że  słuchawki tel. silniej zbierają dźwięki z otoczenia).    

[SWTP]
Players
650 posts
7,660 battles

My używamy wbudowanego komunikatora (tzn większość z nas, znaczy może połowa z tych co grają w klanówki :Smile_teethhappy:) i jakość jest Ok,  dużo zależy od mikrofonów i ustawień dzwięku w windzie. Ważne, że jest fun, można się czegoś zawsze nauczyć i trochę kredytów zarobić przy okazji.

[FF-PL]
[FF-PL]
Players
1,068 posts
12,258 battles
2.07.2018 o 11:26, SkaranieBoskie napisał:

Cześć.

Czy są klany, w których nie jest wymagany komunikator głosowy tudzież wystarczy sam nasłuch? Nudzi mi się gra solo a nie mam możliwości rozmowy. Mogę być co najwyżej na nasłuchu. Czy da sie w ten sposób efektywnie grać w zespole?

Pozdrawiam

Są takie klany, ale nie licz na wspólną grę o ile nie zanudzisz na czacie klanowym. I raczej ludzię będą grać solo i lać na innych, byle mieć tylko bonusy klanowe.

Weekend Tester
597 posts
995 battles

Komunikator wbudowany w grę nie jest zły - tego w WoWs nie używałem natomiast WoT-owskiego używało się niejednokrotnie kiedy na twierdzach dołączał do nas najemnik spoza klanu, nie mający dostępu wcześniej do TS a później do Discorda. Natomiast problemem autora na ile rozumiem nie jest brak posiadania komunikatora a brak możliwości jego użycia (brak mikrofonu lub śpiące dziecko np.).

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.