Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Black_Jack_Geary

Helena

35 comments in this topic

Recommended Posts

[Z-F]
Players
1,956 posts

Z początku chce wyjaśnić że miszczem w Wows nie jestem i opinia jest bardzo subiektywna.

Zastanawia mnie co kierowało WG że wrzuciło taki okręt na tier 7:

1. Działa -14,6 km na tym tierze to jakaś kpina, przecież wiele krążków na 5 ma większy. Do tego dodać kosmiczną trajektorię pocisków i żeby trafić coś na 12 km trzeba dawać wyprzedzenie na pół mapy :P Pancerniki wymanewrują salwy sterowane jedną ręką. Obrót wież niezły, szybkostrzelność niezła. Jedyny plus to 15 luf i z tego co widzę to bardzo fajne skupienie, ale żeby nie było za dobrze to :

a. pociski OB krusza się nawet na krążkach zadając marne uszkodzenia, trafienie dziesięcioma pociskami daje efekt podobny do trzech np. Belfasta

b. pociski PP są skuteczne jedynie do dziesięciu kilometrów, z tym skupieniem potrafią załatwić dewastujące na większości krążków, pod warunkiem że będzie idealnie pod kątem 90 stopni, bo lekki kąt i tylko "dingają". Na większych dystansach spadają z szybkością liści z drzew i też się kruszą... Pepance się kruszą na blachach pokładu... ktoś chyba cos tu po... ten tego :P

c. nieźle podpala, ale tylko nieźle. Francuskie robią to o wiele lepiej.

d. świetne na niszczyciele, na dystansie 7-8 km potrafią zdjąć takowego jednym dmuchnięciem, na niemieckie starczą dwa :)

2. Manewrowość - dospawaj do Clevlanda parędziesiąt ton stali, zanurz o połowę głebiej, obetnij połowę steru i wywal połowę śrub, będziesz miał Helenkę.

3. Wytrzymałość - mam wrażenie że pancerz Helenki mnoży demedż pocisków razy 2....

4. Wyposażenie - wzmocnienie AA, samolocik, sonar. Niby fajnie, ale:

a. z perkami i flagą na nasze AA jest jakieś niemrawe, podobnie wyposażony Indianapolis zdejmuje eskadry zanim te ustawią się do torpedowania/bombardowania, Helena łapie torpedy/bomby bo co najwyżej zdejmie połowę samolotów, po pierwszych próbach kierowcy CV nawet nie próbują mnie omijać a nawet skutecznie atakować. Samolocik przydaje się jedynie do spotowania czającego się niszczyciela.

Druga sprawa że w 80% bitew AA i tak spi bo nie ma lotniskowców.

b. Sonar - 4,2 km detekcji okrętów, niby bat na niszczyciele w dymie, ale spróbuj podejść na taki dystans, dostajesz info o detekcji i modlisz się żeby była gdzieś blisko wyspa bo w kilka sekund odparowujesz od fokusa z połowy mapy. Jak do tej pory ani razu nie udało mi się go skutecznie użyć, w przeciwieństwie do np. krążków niemieckich.

Reasumując, jak Dallas był tylko nijaki, ale spokojnie sobie radził, tak w Helenie czuję się totalnie bezradny z większością przeciwników, bo albo ma zasięg dla mnie nie osiągalny, albo o wiele lepsze pociski, do tego nie ma dodatkowego wyposażenia które przydałoby się teamowi. Pogram oczywiście tym okrętem więcej, może jednak znajdę jego mocne strony, ale jak na tę chwilę mam odczucie że ta linia krążków zaczyna się dopiero od Clevlanda, a Hela to taka stara Furutaka, zacisnąć zęby i przebrnąć :)

Jak ktoś ma odmienne zdanie, bardzo chętnie poczytam jak nim skutecznie grać :)

[PLO]
Players
677 posts
8,262 battles

Świetnie. Co nowy amerykański krążek, to kupa. A szkoda. Chciałem sobie kupić i pograć i widzę, że tego nie zrobię. Okręty pięknie wyglądają ale trochę bez sensu jest je kupować, po to tylko, żeby na nie patrzeć jak w porcie stoją.

• Cool 1

[BASIC]
Beta Tester
232 posts
8,050 battles

Trochę mnie zmarteiliście. Helenę traktowałem jako mocnego kandydata na fun ship. Na razie pływam na Dallas i tragedii nie ma. Stary Clevland też miał podobny zasięg ostrzału, że o Atlancie nie wspomnę. Ta z perkiem ma ledwo 13.1 km. Fakt, że Hydro cieszy głównie tym że w ogóle jest, no i pozwala na szybsze wykrywanie torped. Co do trajektorii lotu pocisków... No cóż, wszystkie Hamburgery tak mają, no może prawie wszystkie. Trzeba przywyknąć, choć celowanie tym na dalsze dystanse przy manewrującym przeciwniku może wkurzać.

Players
564 posts
4,989 battles
12 hours ago, Black_Jack_Geary said:

Z początku chce wyjaśnić że miszczem w Wows nie jestem i opinia jest bardzo subiektywna.

Zastanawia mnie co kierowało WG że wrzuciło taki okręt na tier 7:

1. Działa -14,6 km na tym tierze to jakaś kpina, przecież wiele krążków na 5 ma większy. Do tego dodać kosmiczną trajektorię pocisków i żeby trafić coś na 12 km trzeba dawać wyprzedzenie na pół mapy :P Pancerniki wymanewrują salwy sterowane jedną ręką. Obrót wież niezły, szybkostrzelność niezła. Jedyny plus to 15 luf i z tego co widzę to bardzo fajne skupienie, ale żeby nie było za dobrze to :

a. pociski OB krusza się nawet na krążkach zadając marne uszkodzenia, trafienie dziesięcioma pociskami daje efekt podobny do trzech np. Belfasta

b. pociski PP są skuteczne jedynie do dziesięciu kilometrów, z tym skupieniem potrafią załatwić dewastujące na większości krążków, pod warunkiem że będzie idealnie pod kątem 90 stopni, bo lekki kąt i tylko "dingają". Na większych dystansach spadają z szybkością liści z drzew i też się kruszą... Pepance się kruszą na blachach pokładu... ktoś chyba cos tu po... ten tego :P

c. nieźle podpala, ale tylko nieźle. Francuskie robią to o wiele lepiej.

d. świetne na niszczyciele, na dystansie 7-8 km potrafią zdjąć takowego jednym dmuchnięciem, na niemieckie starczą dwa :)

2. Manewrowość - dospawaj do Clevlanda parędziesiąt ton stali, zanurz o połowę głebiej, obetnij połowę steru i wywal połowę śrub, będziesz miał Helenkę.

3. Wytrzymałość - mam wrażenie że pancerz Helenki mnoży demedż pocisków razy 2....

4. Wyposażenie - wzmocnienie AA, samolocik, sonar. Niby fajnie, ale:

a. z perkami i flagą na nasze AA jest jakieś niemrawe, podobnie wyposażony Indianapolis zdejmuje eskadry zanim te ustawią się do torpedowania/bombardowania, Helena łapie torpedy/bomby bo co najwyżej zdejmie połowę samolotów, po pierwszych próbach kierowcy CV nawet nie próbują mnie omijać a nawet skutecznie atakować. Samolocik przydaje się jedynie do spotowania czającego się niszczyciela.

Druga sprawa że w 80% bitew AA i tak spi bo nie ma lotniskowców.

b. Sonar - 4,2 km detekcji okrętów, niby bat na niszczyciele w dymie, ale spróbuj podejść na taki dystans, dostajesz info o detekcji i modlisz się żeby była gdzieś blisko wyspa bo w kilka sekund odparowujesz od fokusa z połowy mapy. Jak do tej pory ani razu nie udało mi się go skutecznie użyć, w przeciwieństwie do np. krążków niemieckich.

Reasumując, jak Dallas był tylko nijaki, ale spokojnie sobie radził, tak w Helenie czuję się totalnie bezradny z większością przeciwników, bo albo ma zasięg dla mnie nie osiągalny, albo o wiele lepsze pociski, do tego nie ma dodatkowego wyposażenia które przydałoby się teamowi. Pogram oczywiście tym okrętem więcej, może jednak znajdę jego mocne strony, ale jak na tę chwilę mam odczucie że ta linia krążków zaczyna się dopiero od Clevlanda, a Hela to taka stara Furutaka, zacisnąć zęby i przebrnąć :)

Jak ktoś ma odmienne zdanie, bardzo chętnie poczytam jak nim skutecznie grać :)

Rozumiem, że masz kapitana z IFHE?

[Z-F]
Players
1,956 posts
16 minutes ago, Razjael said:

Rozumiem, że masz kapitana z IFHE?

Nie, tylko z podpałką.

P.S. panowie, nie sugerujcie się do końca tym co pisałem, to tylko moje bardzo subiektywne zdanie o tym okręcie, które może się jeszcze zmienić, najlepiej jest zawsze sprawdzić samemu.

[H-M-F]
Beta Tester, Players
197 posts
4,228 battles
4 hours ago, Black_Jack_Geary said:

Nie, tylko z podpałką.

P.S. panowie, nie sugerujcie się do końca tym co pisałem, to tylko moje bardzo subiektywne zdanie o tym okręcie, które może się jeszcze zmienić, najlepiej jest zawsze sprawdzić samemu.

To 1a można skreślić

Clev bez IFHE też miał problemy jak go rzuciło na 8-mki

Players
564 posts
4,989 battles
7 hours ago, Black_Jack_Geary said:

Nie, tylko z podpałką.

Dokładnie jeśli chodzi o wbijanie DMG to cała linia od Dallas, żeby robiła coś z OB musi posiadać IFHE doszkol kapitana i sprawdź ponownie ten sam okręt. Efekt powinien być podobny do Mogami kaliber praktycznie ten sam jak i ilość dział niestety gorsza trajektoria i prędkość pocisków.

Cleveland i Seattle bez IFHE biją max 1k dmg salwami OB czasem coś więcej a z od 3 do 6k zależnie w co strzelamy.

Players
1,386 posts
12,845 battles
21 godzin temu, Black_Jack_Geary napisał:

No to parę zdań od "hodowcy krążowników" :-))

- IFHE. Moi przedmówcy wspomnieli już, że perk ten należy do "must-have" na okrętach z działami 152 mm. Inaczej wielu elementów nie przebijesz, pociski będą się kruszyć, zmarnujesz sporo czasu a efekt niewielki. Odżałuj te 4 pkt. wrzuć IFHE, wówczas pociski będą przebijać nadbudówki i demolować co tylko znajdzie na pokładzie większości okrętów;

- pelotka - teoretycznie jej maksymalna wartość wynosi: 60+ 109+ 60= 229 pkt. Imponująco na T7, niestety jest drobne ALE (a nawet dwa). 20-mm Oerlikony "nie łapią się" pod rozbicie, czyli podczas wizyty bombowców nurkowców nie za wiele pomogą. Dodatkowo, wspomniane Oerlikony oraz Boforsy mają krótki zasięg podstawowy (odpowiednio 2 i 3,5 km), co znaczy że bez perka AFT będą miały nie za duży zasięg oddziaływania. Podobne dziwo występuje u N. Orleansa, gdzie najmocniejsza aura krótka (136 pkt. Oerlikonów) "nie łapie się" pod wzmocnienie AA. Natomiast u francuskiej Algerie bazowa pelotka jest słaba (123 pkt. całości), za to wszystkie działa "podpadają pod build AA. U mnie Algerie, z perkiem AFT, ma układ: 6 km, 4,2 oraz 3,7 km. Na 6 km przeciwlotniczy build rozprasza atakujące samoloty, dwie pozostałe aury plus myśliwiec dopełniają dzieła zniszczenia :-)

- przy pelotce pamiętaj o zaznaczaniu eskadr. Bonus 30 % to dużo, szkoda go pomijać.

- sonar i wykrywanie w dymie. Jasne, że niemiecki krążek będzie miał łatwiej, ponieważ sonar niemiecki ma większy zasięg i szybciej może "przechwycić" delikwenta w dymie. Ale nawet i przy zwykłym sonarze można pokombinować, jak załatwić wrogi okręt. Czasem pomoże samolot, czasem blindshotowanie - strzelanie w dym, obserwując błyski strzałów ukrytego tam okrętu. Wielka szkoda, że Helena nie posiada jednego z najskuteczniejszych argumentów na "dymiarzy" - torped. Kiedyś salwą rybek z Furutaki zdjąłem dedeka - Podwojskiego, który z 9 km obijał radośnie mój krążek. A potem wpadły rybki z wizytą i delikwent skończył w błysku efektownej eksplozji...

- skuteczność pocisków AP słabnie wraz z odległością. Staram się o tym nie zapominać, żonglując lekkimi i ciężkimi krążkami. Ośmiocalowe AP nawet na dystansie powyżej 10 km mogą boleśnie zranić inne krążki. Z drugiej strony, jeśli niektóre okręty mają solidnie opancerzony pokład, wówczas AP 152 mm na dystansie powyżej 10 km niewiele będą w stanie wskórać.

[Z-F]
Players
1,956 posts

Dzięki za porady, szczególnie że trochę uparłem się na ten okręt i mam zamiar wycisnąć na nim wszystkie swoje możliwości na maxa :Smile-_tongue:

Zastanawia mnie tylko kompletny ich brak na mapach, do tej pory, poza swoją, Helenę widziałem tylko raz. Pewnie wszyscy maja Cleva i "zaczęli" tę linie od tieru 8 :Smile_smile:

[MS-B]
Players
145 posts
13,966 battles
55 minutes ago, Black_Jack_Geary said:

Zastanawia mnie tylko kompletny ich brak na mapach

bo  niestety aż tak bardzo linia lekkich CA nie jest OP :) jedynym okrętem ogranym przez graczy jest Clev i jego się widuje natomiast Dallasa i następców już od święta bo są po prostu miękkie.Duże znaczenie ma specyfika grania tymi okrętami które jak Atlanta potrzebują po prostu zasłony a nie zawsze się da.

Dodatkowo to jest T VII zasięg dział 14 km z groszami spot ok 10 km i teraz mając świadomość że raczej MM +2 (-2 jeszcze się nie zdarzyło )to przeciwko sobie mamy dość konkretne okręty które mają    a)lepszy pancerz  b)większy zasięg  c)mocniejsze działa       a ty na Helence potrzebujesz    a)górki    b)tanka   c)spottera

• Cool 1

Players
2,236 posts
13,889 battles

Dallasa i Heleny nie widać, bo praktycznie cała społeczność zaczyna linię od Clevelanda. W dodatku grind Heleny wymaga odkupienia Omahy (jeżeli chcemy oszczędzać free expa). Omaha i Dallas to delikatnie mówiąc kupa w obecnej mecie.  

[H-M-F]
Beta Tester, Players
197 posts
4,228 battles
1 hour ago, PancernyAgrest said:

Dallasa i Heleny nie widać, bo praktycznie cała społeczność zaczyna linię od Clevelanda. W dodatku grind Heleny wymaga odkupienia Omahy (jeżeli chcemy oszczędzać free expa). Omaha i Dallas to delikatnie mówiąc kupa w obecnej mecie.  

a tu sie nie zgodze

odkupilem Omahe i na prawde fajnie sie nia bawilem. Co więcej - została w porcie ;)

[Z-F]
Players
1,956 posts
1 hour ago, PancernyAgrest said:

W Omaha czuję się o wiele pewniej niż w Helence, nawet jak rzuci na 7 tier...

Helena MUSI dostać małego buffa do zasięgu, w przeciwnym razie będzie ją widać jedynie w drzewku.

[MS-B]
Players
145 posts
13,966 battles

i tak wiele okrętów widać tylko w drzewku i raczej to się nie zmieni a co do zasięgu i buffa to przy tym księżycowym lataniu pocisków to jaki byłby satysfakcjonujący???

Nie rozpatruje walki 1 vs 1 z innym krążownikiem bo teoretycznie rng może przechylać szalę zwycięstwa a i rzadkością jest taki pojedynek w bitwie (raczej końcówka) tu w grę wchodzi jego użyteczność w walce po wykryciu wroga i tu może cieszyć tylko ilość dział oraz modlitwa o niecelne trafienia przy wykonaniu zwrotu.Rozegrałem nią 10 bitew i tragedii nie ma.

Players
1,386 posts
12,845 battles
5 godzin temu, PancernyAgrest napisał:

Dallasa i Heleny nie widać, bo praktycznie cała społeczność zaczyna linię od Clevelanda.

Też tak uważam. Wielu ludzi ograło sobie Clevelanda, porobiło kapitanów, przyzwyczaiło się do jego wad i zalet. Teraz, gdy Cleve powędrował dwa piętra w górę, porównujemy z nim jego poprzedników - Dallas i Helenkę - i często nie mamy najlepszego zdania o wspomnianych okrętach. Cleve na T6 był królem obrony p-lot a jego liczne działa potrafiły zasypać pociskami niejednego przeciwnika. Dallas ze słabszą pelotką, mniejszą ilością dział głównych oraz mniejszą ilością HP wygląda, jakby nie domagał w bitwie. Również Helenka ze swoim krótkim max zasięgiem dział i parabolą do strącania rakiet kosmicznych prezentuje się hmm, nieco dziwnie. Inne spamerskie krążki T7, jak Szczors, biją dalej, a te ośmiocalowe (Yorck, Algerie) znacznie mocniej, co zwłaszcza w przypadku pocisków AP ma niebagatelne znaczenie.

Jeśli ktoś grinduje linię od Omahy poczynając, pewnie niemiło się zdziwi balistyką pocisków. I nie porównuję tu okrętów innych klas - tylko amerykańskie. Przestarzała Omaha ma dobry zasięg, bardzo szybkie pociski, dobrą zwrotność, a na dodatek torpedy do walki na bliskim zasięgu (albo zza wyspy). Brak tego wszystkiego u kolejnych okrętów jest dla mnie bardzo niemiłą niespodzianką. Brak torped, mówi się trudno trudno, ale o wiele, wiele GORSZA balistyka artylerii zakrawa na kpinę. Nie tylko "kosmiczny" łuk ale w dodatku znacznie wolniejsze pociski. Przeciwpancerne Omahy mają prędkość 914 m/sek, a u Heleny - 762 m/sek. Złośliwie napiszę, że kierowca okrętu przeciwnika, płynąc ładnie burtą, zdąży wypić kawę, przejrzeć facebooka, zrobić zwrot i dopiero wtedy dolecą pociski - gdy cel zrobił już manewr unikowy. W walce z DD na krótkim dystansie Helenka będzie pożerać niszczyciele (dużo dział, szybkostrzelność, sonar na oddzielnym slocie). Niestety, w przypadku wykrycia wrogiego DD np. na 13-14 km, zwłaszcza Leningrada / Minska czy innej sowieckiej motorówki - trafić i zlikwidować wrogi niszczyciel będzie bardzo trudnym zadaniem.

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
4,567 posts
12,387 battles
On 3.07.2018 at 6:54 PM, umbra_arboris said:

Również Helenka ze swoim krótkim max zasięgiem dział i parabolą do strącania rakiet kosmicznych prezentuje się hmm, nieco dziwnie. Inne spamerskie krążki T7, jak Szczors, biją dalej

Ale akurat wysoka trajektoria to zarówno wada jak i zaleta. Helenką można (a nawet trzeba) bawić się jak Atlantą - zza wyspy. Sowiet musi grać na daleko, bo przez wyspy nie przerzuca, Helena spokojnie lobuje. Dallas niby też, ale jemu dramatycznie brakuje siły ognia. Jakby nie patrzeć, Helena ma o 50% więcej luf przy tym samym przeładowaniu co poprzednik.

Mały zasięg też niekoniecznie jest wadą, jak walimy zza wyspy, to jest mniejsze szansa, że nas jakiś cfaniak wypatrzy z boku.

Dallas mnie irytował, z Helenką się póki co polubiłem.

On 3.07.2018 at 6:54 PM, umbra_arboris said:

Niestety, w przypadku wykrycia wrogiego DD np. na 13-14 km, zwłaszcza Leningrada / Minska czy innej sowieckiej motorówki - trafić i zlikwidować wrogi niszczyciel będzie bardzo trudnym zadaniem.

Do takich się nie strzela, szkoda wychodzić z camo, które jest bardzo przyjemne jak na okręt bez modułu. Za to z bliska mielimy deski przepięknie.

• Cool 3

Beta Tester
1,073 posts
1,409 battles

Podoba mnie się ten okręt. 15 luf + IFHE robią swoje.

Pozostaje tylko mieć samozaparcie i poruszać się nim w grupie i wiercić się jak głupi aby przeciwnik wybierał inny cel do ostrzału.

Kąty ostrzału są dobre, więc może się wiercić i walić wszystkimi działami.

W dobrych rękach dobra maszynka. Moje ręce takie nie są i nie mam tego samozaparcia aby się nie wychylać, za to tryb YOLO ON cały czas.  

[FF-PL]
Players
1,095 posts
12,683 battles

Fakt, grać nią jak Atlantą, dlatego wziąłem Eksperta w Wyburzaniu. Ale pytanie co byście proponowali na 4 poziomie perków, Eksperta w Kamuflażu czy IFHE?

[-DWS-]
Beta Tester
4,567 posts
12,387 battles
9 minutes ago, Davao said:

Ale pytanie co byście proponowali na 4 poziomie perków, Eksperta w Kamuflażu czy IFHE?

Zaczął bym od camo. Żeby postrzelać, to najpierw trzeba dopłynąć do dobrej miejscówki, jak cię zdewastuje pancernik po drodze to nie postrzelasz. Poza tym to jest T7, stosunkowo często będzie na topie, a pancerniki niższych tierów daje radę obijać bez IFHE też. Docelowo oczywiście jedno i drugie.

A perka na pożary bym nie brał, Helena ma 12% szansy, z perkiem będzie 14%, jak dla mnie nie warte aż 3 punktów. Co innego Atlanta, bo tam masz wzrost z 5% na 8% i to się czuje.

Demo eksperta można ewentualnie wziąć potem, jak już wbijesz IFHE, żeby zrekompensować zmniejszenie szans na podpałę spowodowaną IFHE. Ale to zależy od tego jaki chcesz mieć docelowy build, bo jeśli planujesz tylko jeden perk 3 poziomu, to DemoExpert nie jest złym wyborem.

• Cool 1

[FF-PL]
Players
1,095 posts
12,683 battles

Dziękuję za odpowiedź :Smile_Default:

Demo Experta no właśnie chce mieć, bo skoro Helenka tak dobrze pali, to właśnie chce to jeszcze polepszyć by tą darmo-Atlantą lepiej palić.

[-DWS-]
Beta Tester
4,567 posts
12,387 battles
19 minutes ago, Davao said:

Demo Experta no właśnie chce mieć, bo skoro Helenka tak dobrze pali, to właśnie chce to jeszcze polepszyć by tą darmo-Atlantą lepiej palić.

Ale masz 15 luf, każda daje 12% szans na pożar. Atlanta ma marniutkie 5% (z IFHE tylko 4%) szans na pożar i tam zdecydowanie warto to podbić, na Helenie obawiam się, że specjalnej różnicy nie będzie. Zresztą możesz sobie sprawdzić, zawieś flagi (dają w sumie 1% więcej, czyli połowe tego co perk) i zobacz czy czujesz różnicę.

Beta Tester
1,073 posts
1,409 battles
16 hours ago, Davao said:

Fakt, grać nią jak Atlantą, dlatego wziąłem Eksperta w Wyburzaniu.

A ja nie widzę sensu tego perka dla tej maszyny bo ma dużo luf i przyzwoity reload. Pożar wpadnie tak czy srak jak się strzela takim gradem co 8 sekund. Wolałem wybrać dodatkowe HP.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,567 posts
12,387 battles
2 hours ago, MarTum said:

A ja nie widzę sensu tego perka dla tej maszyny bo ma dużo luf i przyzwoity reload. Pożar wpadnie tak czy srak jak się strzela takim gradem co 8 sekund. Wolałem wybrać dodatkowe HP.

To może trochę matematyki. Okręt T7 ma "zapalalność" na poziomie 0.7. Modułem i perkiem można to jeszcze poprawić. Dziewiątka ma już "zapalalność" w okolicy 0.5 bez żadnych perków. Przyjąłem sobie, że pancernik który próbujemy podpalić, ma odporność na poziomie 0.6 bo coś przyjąć trzeba było. W wypadku standardowej Helenki (bez DE i IFHE) szansa na pożar w zależności od ilości trafień wygląda tak:

1 pocisk - 7,2%

2 pociski - 13,8%

3 pociski - 20%

4 pociski - 25,8%

5 pocisków - 31,2%

6 pocisków - 36,1%

[...]

15 pocisków - 67,3%

30 pocisków - 89,4%

Jeśli dołożymy DE, będzie to wyglądało tak:

1 pocisk - 8,4%

2 pociski - 16%

3 pociski - 23,1%

4 pociski - 29,6%

5 pocisków -  35,5%

6 pocisków - 40,9%

[...]

15 pocisków - 73,1%

30 pocisków - 92,8%

Nie chce mi się liczyć aż do 15 co jeden, ale dla porządku policzyłem szansę dla "salwy doskonałej". Widać to wyraźnie, że ilość trafień znacznie bardziej zwiększa szansę na pożar niż perk. Czyli, teoretycznie taki ExpertMarksman może zaowocować większą ilością pożarów niż DemoExpert, bo spowoduje, że częściej będziemy walili za wszystkich luf. Widać też, że w dłuższym czasie, gość po prostu zapali się tak czy owak, przy 30 trafieniach masz 89,4% bez perka a 92,8% z perkiem. Jeśli gość się po tym nie będzie jarał, to ma ogromnego fuksa niezależnie od tego, czy mieliśmy perk czy nie.

Jeszcze jedno, wyliczenia robiłem dla jednego ogniska pożaru, a przecież okręt może się palić w paru miejscach i to nawet od jednej salwy. Ale nie było moim celem budowanie ścisłego modelu matematycznego, tylko pokazanie, co realnie daje DemoExpert.

• Cool 3

Beta Tester
1,073 posts
1,409 battles

Halina zaczyna mi się cholernie podobać.  Okręt zachęcił mnie do trzymania się bardziej z tyłu a nie YOLO i faktycznie te salwowanie do wszystkiego co się rusza daje efekty.

Działa są powiedziałbym mocno celne. Jak ktoś ma oko to zawsze coś wchodzi. Podpalanie bez perka jest bardzo sprawne. 

Mam już kilka wyników za ponad 100K DMG i trochę poniżej, a ja dopiero co wróciłem do gry i grałem tym stockowym okrętem w trybie yolo, stąd szybkie zatopienia.

Ten okręcik naprawdę działa. To sypie gęsto, często i celnie.  W pancerniki wchodzi raz za razem po 4-6K + pożary,  niszczyciele zawsze oberwą którymś pociskiem z takiej gęstwiny, krążowniki wiadomo od HE też zawsze obrywają, a z bliska jak coś bokiem stoi i wyrwie taką salwę z AP to witają dno.

Halinka to bardzo miły okręcik.

EDIT: tylko chyba jakiegoś buga ma ten okręcik albo gra. Znowu się świeciłem cały czas choć byłem cicho i zdala. Już drugi raz dziś, rzucają się na mnie jak psy na szynkę i nie mogę zniknąć.

• Cool 3

[BASIC]
Beta Tester
232 posts
8,050 battles

Helenę zrobiłem mimo tego że mam Cleva na VIII, licząc na to że będzie to niezły funship i się nie zawiodłem. Nie OP ale bardzo w porządku okręcik.

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.