Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ShogunNH

Misja na 190k xp dla dowódcy

32 comments in this topic

Recommended Posts

Alpha Tester
150 posts
2,969 battles

Widzę, że nikt tego tematu nie podjął, może większości umknęło, ale w patch notach do 7.5 było, żeby dostać 190xp elitarnego dla dowódcy wystarczy zagrać jedną bitwę Pensą od 29 czerwca, czyli po wprowadzeniu 7.6. No to wyciągam Pensę, bitwa się skończyła i co? I nic, expa nie ma. Coś WG znowu zawaliło, czy to w opisach czy misjach?

Uwaga! Gdy wprowadzona zostanie aktualizacja 0.7.5, wszyscy gracze będą mieć szansę na wypełnienie następującej misji bojowej: stocz jedną bitwę dowolnego typu krążownikiem VI poziomu Pensacola, by zdobyć 190 000 elitarnych PD dowódcy. Pozwoli to na rozdzielenie umiejętności dowódcy lub przeszkolenie dowódcy z krążownika VI poziomu Cleveland na nowy okręt. Misja ta dostępna będzie począwszy od 29 czerwca. Pamiętajcie, że ta misja nie jest widoczna z poziomu listy misji!

https://worldofwarships.eu/pl/news/updates/american-cruisers/

[MCR]
Players
118 posts
5,238 battles

Przecież ta misja już była gdy wprowadzali 0.7.5. Teraz mamy chyba 0.7.6, no chyba że ja o czymś nie wiem :P Poza tym masz "

7 minutes ago, ShogunNH said:

Gdy wprowadzona zostanie aktualizacja 0.7.5

[-FZO-]
Players
4,269 posts
10,037 battles
4 minuty temu, ShogunNH napisał:

Widzę, że nikt tego tematu nie podjął, może większości umknęło, ale w patch notach do 7.5 było, żeby dostać 190xp elitarnego dla dowódcy wystarczy zagrać jedną bitwę Pensą od 29 czerwca, czyli po wprowadzeniu 7.6. No to wyciągam Pensę, bitwa się skończyła i co? I nic, expa nie ma. Coś WG znowu zawaliło, czy to w opisach czy misjach?

Widzisz, padłeś ofiarą notorycznych błędów w tłumaczeniach tekstów oraz niechęci do ich poprawiania (tudzież zgłaszania do poprawy) przez pracowników WG.

W oryginale było napisane: 

The combat mission will become available for completion until June 29.

Zostało przetłumaczone jako:

Misja ta dostępna będzie począwszy od 29 czerwca

Pretensje możesz mieć tylko do siebie - nie sprawdziłeś tekstu przynajmniej w pięciu wersjach językowych (i przynajmniej trzech serwerach).

Bez takiego potwierdzania nie warto wierzyć bezgranicznie w to co WG gdzieś napisze.

• Cool 1
  • Funny 5

[TF16]
Moderator
4,182 posts
10,542 battles
8 minutes ago, ShogunNH said:

No widzisz znalazłeś błąd w tłumaczeniu. Gratulacje. Niestety za późno.

Weekend Tester
555 posts

Misja była dostępna do 29 czerwca.

Na przyszłość miej pozor na to, co pisze WG i zagraj okrętem po zmianach.

Spróbuj napisać do supportu dodając screena, bo znając ich zmienią po cichu opis...

Alpha Tester
150 posts
2,969 battles

Ja *edited* Wiedziałem od samego początku, że coś mi nie gra.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

[-FZO-]
Players
4,269 posts
10,037 battles
18 minut temu, SzybkiBolek napisał:

Spróbuj napisać do supportu dodając screena, bo znając ich zmienią po cichu opis...

Aż jestem ciekawy odpowiedzi Supportu. 

Zmienić nie zmienią - w bieżących często, gęsto nie zmieniają, to tym bardziej nikomu nie będzie się chciało poprawiać błędów w archiwalnych ogłoszeniach.

25 minut temu, Dark_Havoc napisał:

No widzisz znalazłeś błąd w tłumaczeniu. Gratulacje. Niestety za późno.

Całe szczęście, że WG nie jest firmą farmaceutyczną.

W opisie pojawiłoby "Stosować do 3 roku życia" zamiast "Stosować od 3 roku życia", a dla klientów pozostałaby satysfakcja, że znaleźli błąd w tłumaczeniu.

Bo to klient ma szukać i pokazywać błędy robione przez korporację (przy okazji ryzykując, że zgłoszenia będą zignorowane), a nie korporacja ma zatrudniać kompetentnych tłumaczy i - skoro inaczej się nie da - korektorów, nieprawdaż?

• Cool 2

[TF16]
Moderator
4,182 posts
10,542 battles
17 minutes ago, PanNickt said:

Całe szczęście, że WG nie jest firmą farmaceutyczną.

W opisie pojawiłoby "Stosować do 3 roku życia" zamiast "Stosować od 3 roku życia", a dla klientów pozostałaby satysfakcja, że znaleźli błąd w tłumaczeniu.

Bo to klient ma szukać i pokazywać błędy robione przez korporację, a nie korporacja ma zatrudniać kompetentnych tłumaczy i - skoro inaczej się nie da - korektorów.

Całe szczęście, że nie jest - musiałbyś płacić po kilkadziesiąt złotych tygodniowo za dostęp. Za to nie miałbyś błędów w tłumaczeniu!

[-FZO-]
Players
4,269 posts
10,037 battles
8 minut temu, Dark_Havoc napisał:

Całe szczęście, że nie jest - musiałbyś płacić po kilkadziesiąt złotych tygodniowo za dostęp. Za to nie miałbyś błędów w tłumaczeniu!

Rozumiem. Skoro nie pobiera się cotygodniowych opłat to znaczy, że można robić błędy i nie brać odpowiedzialności za to, co się pisze.

Klient, który płaci w nieregularnych cyklach, nieregularne kwoty, nie zasługuje na wysoką jakość usług, bo nie płaci "tygodniowo".

Jak idziesz do restauracji, to też nie spodziewasz się czystego obrusu i sztućców, bo restauracja od Ciebie nie bierze cotygodniowego abonamentu, prawda? No cóż, są gusta i guściki.

[TF16]
Moderator
4,182 posts
10,542 battles
4 minutes ago, PanNickt said:

Rozumiem. Skoro nie pobiera się cotygodniowych opłat to znaczy, że można robić błędy i nie brać odpowiedzialności za to, co się pisze.

Klient, który płaci w nieregularnych cyklach, nieregularne kwoty, nie zasługuje na wysoką jakość usług, bo nie płaci "tygodniowo".

Jak idziesz do restauracji, to też nie spodziewasz się czystego obrusu i sztućców, bo restauracja od Ciebie nie bierze cotygodniowego abonamentu, prawda? No cóż, są gusta i guściki.

Och. No jak mi się nie podoba gra, w której jest MASA błędów - to po prostu w nią nie gram. Gdyby mi to przeszkadzało i musiałbym się zmuszać do grania - byłby to masochizm. Ale są gusta i guściki. Nie?

[-FZO-]
Players
4,269 posts
10,037 battles
11 minut temu, Dark_Havoc napisał:

Och. No jak mi się nie podoba gra, w której jest MASA błędów - to po prostu w nią nie gram. Gdyby mi to przeszkadzało i musiałbym się zmuszać do grania - byłby to masochizm. Ale są gusta i guściki. Nie?

No widzisz, to tak jak ja. Wreszcie się w czymś zgadzamy.

Jak mi się nie podoba gra, to niezależnie czy są w niej błędy - nie gram w nią.

Jak mi się podoba gra - podobnie, niezależnie czy są w niej błędy czy ich nie ma - gram w nią.

Akurat WoWs mi się podoba, więc niezależnie od błędów w grze, błędów na stronach czy kompetencji pracowników WG, sobie w nią gram. Wiem gdzie i jak znaleźć informacje o błędach, więc generalnie mi to lotto.

Szkoda tylko innych graczy (vide - Autor wątku), ale cóż - nie mój to cyrk, nie moje małpy. Pomysł z wysłaniem zgłoszenia do Supportu wydaje się być trafny.

Na pewno nasz CM przepchnie sprawę gdzie trzeba i @ShogunNH otrzyma swoje 190.000 elit xp, bo wykonał misję zgodnie z ogłoszeniem na WWW.

[HOB]
Moderator
1,390 posts
6,027 battles

Support odmówi, i najwyżej pisemnie przeprosi.

Przerabiałem podobny temat, gdy wtopiłem sporo wolnego expa aby mieć okręt, dla którego misji w końcu nie było.

Informacja, że informacje w artykułach mogą być błędy powinny zostać zamieszczone na początku każdego artykułu. A ponieważ nie ma, trzeba samemu sobie w myślach dopisywać.

Są niby argumenty, że nad tym pracują ludzie i mają prawo się pomylić. A takim obrońcom mogę najwyżej życzyć, żeby kiedyś lekarz skorzystał z prawa do błędu (najlepiej taki, co kiedyś ściągał na egzaminach - bo podobne kompetencje wykazuje tu WG)

[-FZO-]
Players
4,269 posts
10,037 battles
4 minuty temu, Silentraz napisał:

Informacja, że informacje w artykułach mogą być błędy powinny zostać zamieszczone na początku każdego artykułu. A ponieważ nie ma, trzeba samemu sobie w myślach dopisywać.

Akurat ta kwestia jest dosyć specyficzna.

Misja, o której pisze @ShogunNH z założenia była niewidoczna w kliencie. 
Osoba, która nie czytuje forum, a przegląda tylko stronę www w języku polskim miała pełne prawo czekać przez miesiąc (od wejścia poprawki 0.7.5 do 29.06) z grą Pensacolą, żeby wreszcie dostać swoje 190k elit xpa. 

Stąd też napisałem (i podtrzymuję), że jedyną szansą na pozytywne załatwienie sprawy (z punktu widzenia Autora wątku) jest wysłanie zgłoszenia do Supportu oraz zainteresowanie sprawą naszego CM (bo problem dotyczy tylko polskiej wersji językowej strony www).

Samo zgłoszenie, bez życzliwego słowa CM, zapewne zostanie - tak jak piszesz - zlekceważone. Ze wsparciem CM - może problem zostanie rozwiązany tak, że Autor nie będzie stratny.

[ZGZ2]
Players
2,094 posts
10,237 battles
46 minut temu, Viandinea napisał:

Tyle już było o tych błędach itd. W wersji EN się tego nie spotyka. Zmień język na angielski i tyle.

Pewnie tak byłoby najprościej, ale niestety niezrozumiale :Smile_hiding:

Jest polska wersja językowa i powinna być poprawna, bo niedługo okaże się, że np. tylko chińska wersja językowa jest poprawna.

• Cool 1

[-FZO-]
Players
4,269 posts
10,037 battles
17 minut temu, adamL555 napisał:

Jest polska wersja językowa i powinna być poprawna, bo niedługo okaże się, że np. tylko chińska rosyjska wersja językowa jest poprawna.

Poprawiłem oczywistą omyłkę.

• Cool 1

[O-R-P]
Players
1,592 posts
14,691 battles
1 hour ago, PanNickt said:

Poprawiłem oczywistą omyłkę.

Ale developerem WoWs.CN nie jest WG więc śmiem twierdzić, że tam takich cudów z tłumaczeniem nie ma.

Players
126 posts
3,717 battles

Wsparcie nie pomoże, może pomoże forum (?). To pokrótce już wiem. A, jeszcze dowiedziałem się, że oficjalnym źródłem informacji jest strona angielska. 

[-FZO-]
Players
4,269 posts
10,037 battles
32 minuty temu, SkaranieBoskie napisał:

Wsparcie nie pomoże, może pomoże forum (?). To pokrótce już wiem. A, jeszcze dowiedziałem się, że oficjalnym źródłem informacji jest strona angielska. 

Jak masz numer zgłoszenia to wyślij go do CM i to chyba ostatnia instancja, która coś może zrobić.

Alpha Tester
150 posts
2,969 battles

Mówi się trudno, nie będę z tego powodu rozdzierał szat niczym Rejtan, skończę maraton na Indiane i wrócę do Wowsa na kolejny maraton i tyle. Szkoda tego exp, bo mi się przydał właśnie na kapitana do Cleva i innych. Ale kurde jest to już któryś raz jak psują tłumaczenie. I może ktoś mi powie, bo może się nie znam, jak uczę się angielskiego od 20 lat, gdzie i w jakich przypadkach "until" tłumaczy się jako "od"? 

[-FZO-]
Players
4,269 posts
10,037 battles
9 godzin temu, ShogunNH napisał:

I może ktoś mi powie, bo może się nie znam, jak uczę się angielskiego od 20 lat, gdzie i w jakich przypadkach "until" tłumaczy się jako "od"? 

Dopóty dopóki jest mnóstwo osób płacących za byle jak opakowany produkt (nawet abstrahując od jakości samego produktu),  a co więcej - tłumaczących sobie i innym, że tak musi być, bo inaczej trzeba byłoby płacić kilkadziesiąt złotych miesięcznego abonamentu, to nic się nie zmieni.

WG serwuje bylejakość, ale większości klientów to nie przeszkadza, więc -z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu dbać o podniesienie jakości obsługi. A że pojęcia: solidność, słowność, odpowiedzialność za swoje działania są dla WG w ogólności (a dla pracowników WG w szczególności) abstrakcją - dostajemy to co dostajemy.

• Cool 2
  • Funny 1

[MAX]
Moderator
1,693 posts
7,993 battles

W żadnym. Komuś się zaliterówkowało i Word, czy co tam mają nie podkreślił, ponieważ "do" i "od" to poprawne wyrazy.

WG Staff
1,924 posts
3,353 battles
7/1/2018 o 14:43, ShogunNH napisał:

Drogi @ShogunNH & gracze,

Bardzo przepraszam za ten błąd. Nie powinien on wystąpić. Szczególnie, że EN wersja artykułu jest napisana poprawnie.
Błąd został zgłoszony do moich przełożonych i osoby odpowiedzialne za tłumaczenia zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

Jeszcze raz przepraszam.

• Cool 3

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.