Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
SonnyPsycho

HMCS Haida(tier VII Commonwealth)

33 comments in this topic

Recommended Posts

[MS-B]
[MS-B]
Players
719 posts
10,659 battles

Witojcie, 

 

Jako, że Haida jest już dostępna w sprzedaży warto założyć wątek poświęcony temu, bądź co bądź, słynnemu kanadyjskiemu niszczycielowi klasy Tribal.

Parametry są podane na Wikipedii, więc odsyłam do niej.

 

Parametry Haidy.

 

W skrócie:

-bardzo dobre kamo,

-"kroczący" dym, podobnie jak u Pertha,

-hydro o krótkim zasięgu, ale wydłużonym działaniu; ponadto na osobnym slocie,

-jeden aparat torpedowy z 4 rurami, możliwość odpalania torped pojedynczo,

-6 dział o dobrych obrażeniach, ale fatalnych kątach ostrzału.

 

Poniżej screen z alternatywnym kamuflażem.

 

maxresdefault.jpg

 

Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Beta Tester
1,649 posts
12,293 battles

Czyli torpedowca nie ma (już by 5 rur zostawili) a działa są oporne w użyciu. A hydro prawie bezużyteczne- sięga promyk dalej niż proxispot... Błyska wydaje sie być lepszym cwaniakiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IMPR0]
Players
149 posts
13,926 battles

Kupiłem ten brytyjski wynalazek (bo to w końcu konstrukcja brytyjska, tylko pod kanadyjską banderą) i jakoś nie mogę się z nią dogadać. 

 

HP (z perkiem kapitańskim) 18150, czyli ciut więcej niż Błyskawica (17950). Tribal ma ciut lepszy pancerz (6-20mm), ale umówmy się, że przy DDekach, to kwestia 3cio rzędna. 

 

Siła ognia - 6 luf 120mm w 3 podwójnych wieżach (dwie na dziobie, jedna śródokręciu), ale kąty ostrzału nie są zbyt rewelacyjne, przeładowanie co 5 sekund (Błyska 6,5), obrót wież 18 sekund (tyle co Błyskawica). Obrażenia pociskiem OB 1900/PP 2100 (Błyskawica odpowiednio 1700/2200), szansa na podpalenie 5% (Błyskawica 8%).   Prędkość wylotowa pocisku 808m/s (Błyskawica 900m/s), zasięg 12,3 km (Błyskawica 12km); 

 

Z kronikarskiego obowiązku, trzeba odnotować posiadanie artylerii dodatkowej (w kanadyjskich Tribalach w miejscu jednej podwójnej wieży 120mm na rufie umieszczona podwójnie sprzężone 102mm plot, która w grze ma całe 4km zasięgu i bije za max 1500OB z częstotliwością 3s).

 

Obrona przeciwlotnicza, pomijalna choć za sprawą 102mm ma zasięg aż 5km. 

 

Torpedy - jeden poczwórny aparat torpedowy, można zrzucać, jak to w RN po jednej torpedzie. Zasięg torped - 8km  (jak u Błystki), prędkość 62 węzły (Błystka 57), max uszkodzenia 16767 (Błystka 14400), zasięg wykrywalności 1.4km (Błystka 1.2km); Przeładowanie 96 sekund (bez perka kapitańskiego); 

 

Prędkość maksymalna 36.5 węzła (Błystka 39w), promień skrętu 630 (Błystka 610), czas przestawiania steru 3 sekundy (z modułem), Błystka 4,6 sekundy (z modułem); 

 

Kamuflaż 5,7km (z perkiem kapitańskim) najlepszy wśród DD na VII tierze , deklasuje Błyskawice o ponad 1 km. 

 

Ze sprzętu  - mamy

1) "kroczący dym" jak w Perth , z ulepszeniem na modułach trwa 117sekund, rozprasza się po 9,5 sekundy, przeładowanie 80 sekund, w standardzie mamy 2/3 ładunki (premium); 

2) sondę hydroakustyczną o zasięgu wykrywalności okrętów 3.12 km oraz torped 2.13km, która działa z  ulepszeniem 216 sekund (czyli ponad 3,5 minuty), przeładowanie 120 sekund, w standardzie 2/3 ładunki (premium);  

 

Osobiście, pierwsze gry były ciężkie, bo gra się nią specyficznie. Nie można grać jak Błyskawicą, bo nie ta prędkość i trajektoria pocisków. Owszem, można spotować, ale na torpedowego ninje Haide się nie nadaję, bo torped trochę mało (4). Sprawdza się jako łowca niszczycieli, bo jednak DPM na OB sieję spustoszenie, a i na dystansach poniżej 7 km trajektoria jest bardzo przyjemna. Duża siła ognia daje przewagę w walce o capy, ale jeśli spotkamy jakiegoś niemieckiego DD albo Loyanga, to niestety nim podejdziemy na efektywny dystans naszego sonaru zostaniemy zdrowo obici; Na inne DD ukryte na capie w dymie  sprawdza się taktyka podejścia z włączonym sonarem i dymem oraz zwolnienia po wykryciu do 1/4 prędkości tak, by chować się we własnym, kroczącym dymie i móc otworzyć ogień. Długi czas działania sonaru sprawdza się też, przy grze dywizjonem z BB, gdzie można skutecznie wykrywać torpedy. Niestety nasz dym jest na tyle specyficzny, że niczego nie zadymimy, poza sobą (no, chyba że ktoś będzie płynął za nami).

 

Ogólnie...okręcik przyjemny, acz specyficzny. Na tierach V-VII na pewno mocny, wyżej ze względu na wzrost ilości radarów zaczyna może brakować mu argumentów, a tam gdzie jest mocny (walki z DD na krótkich dystansach) ma mocną konkurencję (amerykańskie DD i pochodne oraz Akizuki).

 

 

 

 

    

  • Cool 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
[1DF]
Players
424 posts
18,584 battles

Nic dodać, nic ująć, chociaż opis wygląda trochę pesymistycznie :). Zagrałem 4 gry, wszystkie wtopy, ale to raczej kwestia weekendu. Pancerniki nie schodziły ze swojego capa a potem tonęły w takiej kolejności jak się ustawiły. Życie.

A wracając do... maks wykręciłem 75 tys. dmg. Bardzo fajne kamo, bardzo fajne szybkostrzelne działa, jak ktoś ogrania parabolkę USA DD to nie ma problemu. Ten moment gdy spotujesz IJN DD... banan na twarzy. Cytadela w Atlantę, proszę bardzo. Torpedy ok z przyzwoitym walnięciem za 16tys. Dwie tu, dwie tam, flooding i robi się miło. Błyska toto nie jest, ale też inna rola. Błyska wolne torpedy puszczane po trzy. Tu cztery ale pojedynczo. Dla mnie na korzyść Haidy. Z 10 perkowym kapitanem 5.7 spota. No proszę Państwa, to robi różnicę. Kroczący dym jest nie dla każdego. Tego trzeba umieć używać. Większość przeciwników nie ma pojęcia jak w to strzelać czy torpedować, a mamy przecież tier, na którym nie grają jeszcze sami specjaliści. Można się tym pobawić. Tribal robi różnicę i sprawia mi radość, bez względu na wtopy, a więc... ja polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[BOYS]
Players
346 posts
5,875 battles

Chyba się skuszę, ale daję sobie jeszcze 2-3 dni żeby dojrzeć do tego wyboru a nie kupować pod wpływem (długotrwałego już) impulsu

 

Z tego co czytałem i widziałem, to niespecjalnie jest sens porównywać Haidę do Błystki - tarjektoria pocisków robi ogromną różnicę. Błyskotka jest bliżej RU DD, a Haida... Haida w sumie jest specyficzna i to kolejny argument za zakupem, bo żaden okręt nie oferuje takiego gameplayu. Działa świetne, ale tylko na krótkim dystansie i tylko przeciw innym DD. W większe jednostki bez IFHE ciężko coś zdziałać, a nawet z IFHE rewelacji nie ma. Pożary raczej nie będą wchodzić.  Więc co ma Haida? Świetnego spota - jest w stanie wykryć wcześniej wszystko co jej zagraża, a jeśli coś jest w stanie wykryć ją wcześniej - to zagrożenia raczej nie sprawi. Więc mamy świetnego spottera, i to jest jego druga podstawowa rola. Kroczący dymek przydaje się na capach - trudniej dostać torpedą, czy blind fire wyłapać. Za to można podejść inne DDki które siedzą sobie w dymie. Hydro daje nam immunitet na torpki oraz jakieś 800m okna z którego można strzelać będąc niewidzialnym, a jednocześnie widząc inny okręt. Torpedy raczej sytuacyjne. 

 

Czyli mamy DD hunter, który jest w tej roli świetny, inteligentnie się pozycjonując raczej jesteśmy wolni od zagrożeń, bo wykryjemy wcześniej wszystko co niebezpieczne dla nas. Niski spot, dymek, hydro i działa powodują że walka o capy będzie całkiem przyjemna. Ściganie IJN DD to pinata na xp. Z USN i Asia wyższych tierów będzie miała problem, ale jeśli jest top tier, poradzi sobie praktycznie z każdym. Czyli świetny DD hunter/cap fighter/spotter, no ale nic więcej nie oferuje

 

Sumując - specyficzny okręt, nie każdemu podejdzie, wymaga skilla, umiejętnej walki w zwarciu i ogarnięcia grania dymkiem Commonwealthu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IMPR0]
[IMPR0]
Beta Tester, Players
147 posts

Przede wszystkim nie jest to Gadjah Mada a tym bardziej nasza Błyska i nienależny nim tak grać. Haida to rasowy Gunbot, pomimo że ma 119,38 mm to jednak AP są typowo brytyjskie i potrafią karać równo tierowe i niższych poziomów krążowniki (martwi tylko 5% szansy na podpałkę przy 8% na Gadjah Mada, która korzysta z tych samych dział). Wystrzeliwane pojedynczo torpedy (tylko o 2 mniej niż Błyska) na bliski dystans potrafią wkurzyć bardzo przeciwnika nawet używającego sonaru, bo nie da ich się wymanewrować jeśli odpowiednio zostały wypuszczone. Warto tu brać na kapitanie Eksperta w zasłonie dymnej, ciut większy przemieszczający się dymek i nieobeznani gracze myślą że to albo Perth albo Huanghe. Sonda jeśli ktoś używa kapitana z Pertha dużo słabsza i Czujność nie będzie dawać takiej przewagi jak na australijskim CL, czy niemieckich równo tierowych statkach,  w grze w dywizjonie te 0,5 km przy niekorzystnym losowaniu i sporej ilości Panazjatyckich DD może choć nie musi uratować trochę HP drużyny - ogólnie lepiej na tym poziomie wybrać najpierw Nadzorcę by mieć 4 dymki i dopałki a następnie Podstawowy trening artyleryjski - -10% do przeładowania dział w pojedynku z innymi DD na capie robi swoje, jeśli ktoś lubi torpedować z niewidki powinien się zastanowić nad Ekspertem uzbrojeniu torpedowym choć osobiście uważam że nie warto. Z Zaawansowanym treningiem artyleryjskim zasięg dział 14,4 km co daje drugi najdalszy zasięg na DD premium VII tieru - 15,5 może mieć Sims - przy losowaniu na VIII+ ułatwi to strzelanie się z radzieckimi CA/CL, nie mamy tu francuskich 139 z Alige więc z IFHE niewiele zyskamy. Ze specjalnych modułów najbardziej pożądanym i przydatnym jest Modyfikacja doładowania silnika 1 wydłużająca nam do 3 min dopałkę. 

 

Zanim kupicie zastanówcie czy jest wam koniecznie potrzebny - szkolić tym będziecie co najwyżej wzajemnie kapitana z Vampire ewentualnie Pertha. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[BOYS]
Players
346 posts
5,875 battles
1 godzinę temu, Revanche25 napisał:

jeśli ktoś lubi torpedować z niewidki powinien się zastanowić nad Ekspertem uzbrojeniu torpedowym choć osobiście uważam że nie warto.

Absolutnie nie warto - tylko 4 rybki. Do cap denial też się nie przyda, może trochę przy wykurzaniu z dymu, ale to marnowanie 3 pkt

1 godzinę temu, Revanche25 napisał:

Z Zaawansowanym treningiem artyleryjskim zasięg dział 14,4 km co daje drugi najdalszy zasięg na DD premium VII tieru - 15,5 może mieć Sims - przy losowaniu na VIII+ ułatwi to strzelanie się z radzieckimi CA/CL, nie mamy tu francuskich 139 z Alige więc z IFHE niewiele zyskamy.

Parabola większa niż w USN czyni jakiekolwiek strzelanie się na więcej niż 8km cokolwiek dyskusyjnym. Strzelanie się z CA/CL DDkiem? Hem, no nie wiem... Ten dystans nie jest potrzebny, lepiej władować w concealment i radio albo IFHE. Ale nawet IFHE przy tym kalibrze nie powoduje że możemy robić wszystko - dalej nie podziałamy specjalnie przy CA/BB wyższych tierów. Haida to bicz na DDki i jego arta nie jest w stanie sensownie grać innej gry

 

1 godzinę temu, Revanche25 napisał:

Ze specjalnych modułów najbardziej pożądanym i przydatnym jest Modyfikacja doładowania silnika 1 wydłużająca nam do 3 min dopałkę. 

Zależy jak chcesz zgrać. Bo możesz doładować hydro i dymek, a wtedy na capie masz sporo większe możliwości

 

1 godzinę temu, Revanche25 napisał:

Zanim kupicie zastanówcie czy jest wam koniecznie potrzebny - szkolić tym będziecie co najwyżej wzajemnie kapitana z Vampire ewentualnie Pertha. 

Konieczny to na pewno nie jest. Ale ma na tyle specyficzny gameplay  że chyba się skuszę. Bo póki co im więcej czytam/oglądam o niej, to mam większą ochotę na zakup. Z drugiej strony jeśli komuś taki gameplay (cichy morderca DDków) nie pasuje, i woli torpić z dystansu - nie ma sensu w Haide inwestować

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IMPR0]
[IMPR0]
Beta Tester, Players
147 posts
6 godzin temu, dannywu napisał:

Parabola większa niż w USN czyni jakiekolwiek strzelanie się na więcej niż 8km cokolwiek dyskusyjnym. 

Nie powiedział bym, mi osobiście przypomina to amerykańską z Beta Testów. Jeśli ktoś potrafił grać Kiddem zrobionym pod full AA na ~14,5 km tu nie będzie miał problemu z opanowaniem dział.

6 godzin temu, dannywu napisał:

Strzelanie się z CA/CL DDkiem? Hem, no nie wiem...

Jeśli WG czegoś nie zrobi z radarami to tak to się skończy, że DD będą wykorzystywać przewagę swojego spota do ostrzeliwania się z dystansu z radarami z poza ich radaru i nad wysepkami.

6 godzin temu, dannywu napisał:

Zależy jak chcesz zgrać. Bo możesz doładować hydro i dymek, a wtedy na capie masz sporo większe możliwości

Przy tak słabej prędkości branie modułu na wydłużenie hyro nie wiele mu da (to nie niemiecki DD)  choćby w konfrontacji z Z-39, który ma przewagę 1,32 km w wykrywaniu sonarem Haida w walce o capa będzie mieć problem jeśli Niemiec się wcześniej zadymi.

Osobiście mam trzy typy rozkładu umiejętności na kapitanie 1 pod wykrywanie przeciwników, dwie pod pojedynki z innymi DD na capach 2, pryczy 3 skoncentrowana jest na jak największej redukcji przeładowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[BOYS]
Players
346 posts
5,875 battles
8 godzin temu, Revanche25 napisał:

Nie powiedział bym, mi osobiście przypomina to amerykańską z Beta Testów. Jeśli ktoś potrafił grać Kiddem zrobionym pod full AA na ~14,5 km tu nie będzie miał problemu z opanowaniem dział.

No dobra, ale realnie jesteś tym w stanie trafić tylko BBczki, bo cokolwiek co się rusza w jakimś tempie (BB, CA) to ciężar. Z tego co mi się wydaje, to raczej mało kto bierze zasięg na USN DD, bo po prostu niewielkie zastosowanie to ma w praktyce. Chcesz walić zza wyspy zahaczając o księżyc - masz nową linię CL

 

8 godzin temu, Revanche25 napisał:

Przy tak słabej prędkości branie modułu na wydłużenie hyro nie wiele mu da (to nie niemiecki DD)  choćby w konfrontacji z Z-39, który ma przewagę 1,32 km w wykrywaniu sonarem Haida w walce o capa będzie mieć problem jeśli Niemiec się wcześniej zadymi.

 

Pełna zgoda. Natomiast Haidą tak czy siak bym nie płynął na Niemców raczej, raczej starałbym się ich wyświecić zwykłym spotem. A jak odpalą dym to chwilę odczekał - dłuższe hydro da taki efekt, że Niemcowi się skończy a Tobie nie. Generalnie koncepcja modułów na hydro i dym to posłuży po to, żebyś wpłynął na capa jak milord i kręcił się tam niewykrywalny w dymie i z sonarem na torpki. Raczej ten kierunek, bo hydro Haidy nie jest specjalnie ofensywne

 

A tak w ogóle - to nie odbieraj tego co piszę jako krytyki Twoich koncepcji :Smile_Default: Bo generalnie się zgadzam z tym co napisałeś w 90%, a te szczegóły na których się skupiłem, to ot po prostu luźna rozwinięcie części z nich. Jeszcze nie mam Haidy, więc wszystko co pisze to wnioski na podstawie parametrów, recenzji, filmów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
651 posts
7,461 battles

Nie mam tego okrętu, nie planuje go kupować, ale mimo to Wasze opinie są dla mnie interesujące. Wyłania się z nich obraz okrętu, który nie musi być OP, by był interesujący w stylu gry. Z punktu widzenia szybkich zysków WG nie jest to najlepszy krok (bo profity może przynosić bardziej w perspektywie długo-, niż krótkoterminowej), natomiast z punktu widzenia "balansu gry" jest to dobre rozwiązanie.:Smile_medal:

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IMPR0]
[IMPR0]
Beta Tester, Players
147 posts
2 godziny temu, dannywu napisał:

A tak w ogóle - to nie odbieraj tego co piszę jako krytyki Twoich koncepcji :Smile_Default: Bo generalnie się zgadzam z tym co napisałeś w 90%, a te szczegóły na których się skupiłem, to ot po prostu luźna rozwinięcie części z nich. Jeszcze nie mam Haidy, więc wszystko co pisze to wnioski na podstawie parametrów, recenzji, filmów.

Lubie kulturalne dyskusje. 

2 godziny temu, dannywu napisał:

Pełna zgoda. Natomiast Haidą tak czy siak bym nie płynął na Niemców raczej, raczej starałbym się ich wyświecić zwykłym spotem. A jak odpalą dym to chwilę odczekał - dłuższe hydro da taki efekt, że Niemcowi się skończy a Tobie nie. Generalnie koncepcja modułów na hydro i dym to posłuży po to, żebyś wpłynął na capa jak milord i kręcił się tam niewykrywalny w dymie i z sonarem na torpki. Raczej ten kierunek, bo hydro Haidy nie jest specjalnie ofensywne

Koncepcja ciekawa i do po testowania w praktyce.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[AAO]
Beta Tester
89 posts
13,739 battles

Czy ktoś używa IFHE na nim i jakie są odczucia ?

 

Co do wchodzenia w dym z niemcem to ja bym tylko zaryzykował atak na Maasa w Sub albo End Gamie. Od 6km zaczynając strzelać strącając HP a po zadymieniu wejść z sondą oraz pełną prędkością w dym z Maasa. Na samym początku przy dzisiejszej radar mecie to może być tragiczne Haida zatonie a wroga deska zostanie na ogrysku ale zostanie...  .

Share this post


Link to post
Share on other sites
[QTAZ]
Players
465 posts
5,917 battles

Pierwsze wrażenia - HE mieli równotierowe deski dość szybko. Na rankedy zdecydowanie silny okręt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IMPR0]
Players
149 posts
13,926 battles

Po blisko 30 bitwach chyba zacząłem się z nią dogadywać ( @malahaj1 świadkiem), rację mieli nasi dziadkowie mówiąc, że miłość przychodzi z czasem. W dobie wszech obecnych radarów kapitanowie muszą nauczyć się cierpliwości, a Haida potrzebuje jej wiele, ale odpłaca po stokroć;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weekend Tester
709 posts

Naszła mnie szalona myśl... Jakby wrzucić 4 pkt w ręczne sterowanie ogniem, eksperta w kamuflażu i ZTA... przeciw wrogim DD...

  • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[-DWS-]
Beta Tester
5,127 posts
15,401 battles
1 hour ago, SzybkiBolek said:

Naszła mnie szalona myśl... Jakby wrzucić 4 pkt w ręczne sterowanie ogniem, eksperta w kamuflażu i ZTA... przeciw wrogim DD...

Kiedyś dla jaj chciałem takie coś na Kijowie zrobić, ale jego 85mm nic nie robi nawet niszczycielom na tym tierze. 102mm tier niżej niż Kijów powinna być skuteczniejsza :)

  • Funny 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[O-R-P]
Players
2,002 posts
18,372 battles
Just now, rtfm_pl said:

Kiedyś dla jaj chciałem takie coś na Kijowie zrobić, ale jego 85mm nic nie robi nawet niszczycielom na tym tierze. 102mm tier niżej niż Kijów powinna być skuteczniejsza :)

Widziałem kiedyś śmieszkowanie w podobnym stylu czyli CQE na Umikaze :Smile_trollface: Swoją droga te trzy to chyba jedyne DD z secondary?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IMPR0]
[IMPR0]
Beta Tester, Players
147 posts

Dobra po testowałem branie wydłużonego sonaru nie ma z grubsza sensu jeśli też nie zainwestujemy w Czujność (2,13 km to mało do wykonania manewru jak idzie ławica torped (szczególnie szybkich) a Haida bez Modyfikacji napędu 2 wolno się zbiera - bynajmniej moja może jakiś wybrakowany egzemplarz trafił), wydłużony dym 117 s sonar bez modułu 180 s, dym się szybciej skończy (przydał by się dłuższy bazowy lub krótsze przeładowanie co możemy też osiągnąć w dwa sposoby perkami Wszechstronnością i Adrenalina lub sama Adrenaliną) a taki Gaede z wydłużonym czasem sonaru jest wstanie nas pobijać na poczekaniu jak my będziemy pływać zadymieni na 1/4 z sonarem - ogólnie powinniśmy unikać wszystkiego co ma niemiecki sonar jeśli nie mamy odpowiednio wymaksowanego kapitana - zabawa zaczyna się od 10 punktowego kapitana z kamuflażem.

W pojedynku z Błyskom wszystko zależy od tego kto pierwszy zacznie celnie trafiać i kto ma Eksperta w przeżywalności oraz kto pierwszy odpuści w krytycznie dogodnym dla niego momencie, tu Błyska ma przewagę w prędkości ucieczki jak i dzięki statecznej chmurze która stanowi ścianę dla przeciwnika - Haida uciekając zasłania jedynie swój tył przy manewrach bez Eksperta w zasłonie dymnej są takie momenty że unikając pocisków (kręcąc rufą) ujawniamy swoja pozycję.

Haida ma wysoki i szeroki dziób, bardzo zbiera przez to z AP szczególnie od BB, walcząc na blisko z DD na capie  pamiętajmy o zaznaczaniu przeciwnika CTRL, po walce należny pamiętać o wciśnięciu P co by nasze 5 km plotki nas za wcześnie nie zdradzały. 

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[-DWS-]
Beta Tester
5,127 posts
15,401 battles
On 4.07.2018 at 2:00 PM, Marblehead_1 said:

Swoją droga te trzy to chyba jedyne DD z secondary?

Patrz kurde, jakoś w ogóle nie zauważyłem, że Umi ma pomocniczą. A swego czasu duuużo nim pływałem, bo przed "wynalezieniem" elitarnego XP, Umi służył mi jako "okręt szkoleniowy" dla nowych dowódców. Jedna gra na rozgrzewkę na Umi dziennie, i po 2-3 miesiącach mamy kapitana jako tako naumianego. Teraz, jak jest elitanry XP to nie ma takiej potrzeby i Umi stoi sobie w doku.

 

Wracając do Haidy, na razie tylko 2 bitwy nim jechałem (jest gwiazdka x2 to wolę gasić gwiazdki niż męczyć jeden okręt), ale potencjał to on ma. Połączenie świetnego camo i mocnych dział, powoduje, że jest to bat na japońskich ninjów. A i amerykańskich ninjów (Benson, Fletcher) można nieźle powkurzać. ciekaw jestem, czy Cossack będzie miał takie samo camo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[O-R-P]
Players
2,002 posts
18,372 battles
2 hours ago, rtfm_pl said:

Patrz kurde, jakoś w ogóle nie zauważyłem, że Umi ma pomocniczą. A swego czasu duuużo nim pływałem, bo przed "wynalezieniem" elitarnego XP, Umi służył mi jako "okręt szkoleniowy" dla nowych dowódców. Jedna gra na rozgrzewkę na Umi dziennie, i po 2-3 miesiącach mamy kapitana jako tako naumianego. Teraz, jak jest elitanry XP to nie ma takiej potrzeby i Umi stoi sobie w doku.

 

Wracając do Haidy, na razie tylko 2 bitwy nim jechałem (jest gwiazdka x2 to wolę gasić gwiazdki niż męczyć jeden okręt), ale potencjał to on ma. Połączenie świetnego camo i mocnych dział, powoduje, że jest to bat na japońskich ninjów. A i amerykańskich ninjów (Benson, Fletcher) można nieźle powkurzać. ciekaw jestem, czy Cossack będzie miał takie samo camo.

 

Bo ma secondary... tylko na kadłubie A -  main gun 2*I 120mm I secondary 5*I 80mm  o zasięgu 2km... Kadłub B likwiduje secondary na rzecz dodatkowego działa 120mm. No ale na kadłubie A nikt praktycznie nie gra co oczywiste. Ale fakt pozostaje faktem.

 

Spoiler

Śmieszkowanie w pokoju treningowym:

shot-18_07_07_00_38.45-0362.thumb.jpg.c3c2a512004d3f6b277ceaf536e80d46.jpg

 

  • Funny 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[QTAZ]
Players
821 posts
14,121 battles

Warto brać nadzorcę? Dużo jest bitew gdzie można wykorzystać 4. ładunek dymu? Jakoś lepiej wydaje mi się wydać te punkty na jacka/ adrenalinę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[-DWS-]
Beta Tester
5,127 posts
15,401 battles
1 hour ago, ExecutionInProgress said:

Warto brać nadzorcę? Dużo jest bitew gdzie można wykorzystać 4. ładunek dymu? Jakoś lepiej wydaje mi się wydać te punkty na jacka/ adrenalinę. 

Według mniej warto. Tak w ogóle, to nie jestem fanem strzelania z dymu, ale akurat na Haidzie robię to częściej niż na innych. Poza tym, kapitana mam wymiennego z Perth-em a tam superintendent jest baaardzo przydatny.

Ogólnie, myślę nad takim czymś:

http://shipcomrade.com/captcalc/1000000000000011100001000000001119

Czemu tak? Last Stand i kamo to oczywiste, wybór jedynki to sprawa indywidualna, ja wybieram PT bo to ważna informacja, czy już pora spieprzać czy jeszcze nie. Teraz tak, RPF-a mam na wszystkich niszczycielach oprócz Akizuki (tam poszło IFHE i się nie zmieścił) i większości krążków i uważam go za bardzo ważny perk. Adrenalina z kolei to jeden z najmocniejszych perków w grze. Zostaje 6 punktów, przy czym muszę wybrać coś za 3 punkty, czyli zostają 2 trójki albo 1-2-3. Na niszczycielach uważam SE za perk nawet mocniejszy od adrenaliny, dodatkowe 2450 punktów przy bazowych 15700 to około 15% więcej, co oznacza (w uproszczeniu) o 15% większą przeżywalność. Dla niszczyciela grającego agresywnie, oznacza to, że zrobi o 15% więcej. Tak więc zostają 3 punktu do wydania. Można dać Jacka i "zapychacz" albo coś za 3 punkty. Tu wybór jest mocno skomplikowany, bo przydało by się zarówno BFT jak i przeładowanie torped, a i Vigilance też ma spory sens, bo wtedy sonar zaczyna świecić torpedy już baaardzo przyzwoicie. Ostatecznie zdecydowałem się na superintendenta ze względu na wymienność z Perth-em, ale nie tylko dlatego.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
4,367 posts
16,858 battles

Bardzo specyficzcna niszczarka. Damaczu nie robi (trochę wina fatalnych kątów tylnej wieży), ale za to wygrywa jak głupia na kapach. Najtrudniejszy jest ten moment dorwiemy wrogą niszczarkę na spocie i zwalniamy żeby dogonić dym, bo potrafi zebrać. Za to jak wróg jest na tyle głupi żeby spróbować samemu ukryć się w dymie to właściwie pozamiatane. Jeśli rzuci jako niski tier to jest trochę trudniej przez radary, ale wtedy można po prostu grać na spottera i trochę ostrożniej angażować się w wymianę ognia. Najgorzej jest wtedy jak ktoś cię w tym dymie raszuje - dlatego torpy lepiej zachować sobie na takie właśnie okazje.

 

GbaKau4.png

 

Co do perków, mam: PV LS AR SE SI CE. Rzadko używam wszystkich dymków, więc zamiast nadzorcy można pokusić się o BFT. Ostatnie cztery punkty zostawiłem nie rozdane żeby przekonać się czego mi bardziej brakuje - radio czy IFHE. I jednak informacji z radiolokacji przy takim stylu gry brakuje bardziej. W farmienie damaczu z HE angażuję się jednak znacznie rzadziej niż w polowanie na tą ostatnią niszczarkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×