Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Agenor_

Kitakaze niszczyciel IX tieru

33 comments in this topic

Recommended Posts

[ARRGH]
Players
28 posts

DD_1.thumb.jpg.3acbcda27f9cce2d64783538c90c0d63.jpg

DD_2.thumb.jpg.95a54a23f44555663436a9111ce40c69.jpg

DD_3.jpg.51f57fcd2cdfd055986f92b8b8c02151.jpg

Okręty w topowej konfiguracji.

Odrobinę więcej HP, lekko poprawiona AA, 2 torpedy więcej, ale za to z koszmarnie długim czasem przeładowania ( 163 sec./Type93 mod.2, 171 sec./Type F3). Dodany slot 6.

Wstępne dane na kolana nie rzucają. Podobnie jak w przypadku Harugumo na dziesiątce.

Edit:

Coś nie mogę się dopatrzyć w czym ten okręt jest lepszy od poprzednika. Klon Akizuki oczko wyżej w drzewku. Robiony chyba trochę na siłę. To tak, jakby przenieść Tirpitza tier wyżej tylko dlatego, że w odróżnieniu od Bismarcka wyposażono go w torpedy.

• Cool 3

Players
651 posts
7,461 battles

Pierwotnie również uważałem, że ten okręt będzie miał zbyt mało plusów względem Akizuki. Jednak ten filmik Flamu przekonał mnie, że przy takich parametrach (jak w obecnej odsłonie) Kitakaze może okazać się godnym następcą Akizuki - może nie będzie dużo mocniejszy, ale jednak będzie odczuwalny przyrost jego siły uderzeniowej. Przede wszystkim Kitakaze zyskał moduł z 6 slotu oraz torpedy, które mają większy zasięg (12 km), biją mocniej (niemal 24 k obrażeń), "bardziej zalewają", ale też dłużej się przeładowują. Względem torped Type 93 mod. 2 z Akizuki: doszło bazowe 45 sekund dłużej za ok. 3k extra obrażeń, szansę na zalanie większą o niemal 1/5 i o połowę więcej rur - to jednak nie jest aż tak wielka cena.

(Nawiasem mówiąc, powyższe screeny prezentowane powyżej porównujące torpedy Akizuki i Kitakaze są mylące, bo WG Wiki w konfiguracji topowej pokazuje "hardcore'owe" torpedy F3, a nie bardziej uniwersalne Type 93 mod. 3)

Niestety, wciąż Harugumo na tle Akizuki i (szczególnie) Kitakaze prezentuje się ubogo.:Smile_sceptic:

[ARRGH]
Players
28 posts
14 hours ago, demencjusz said:

Pierwotnie również uważałem, że ten okręt będzie miał zbyt mało plusów względem Akizuki. Jednak ten filmik Flamu przekonał mnie, że przy takich parametrach (jak w obecnej odsłonie) Kitakaze może okazać się godnym następcą Akizuki - może nie będzie dużo mocniejszy, ale jednak będzie odczuwalny przyrost jego siły uderzeniowej. Przede wszystkim Kitakaze zyskał moduł z 6 slotu oraz torpedy, które mają większy zasięg (12 km), biją mocniej (niemal 24 k obrażeń), "bardziej zalewają", ale też dłużej się przeładowują. Względem torped Type 93 mod. 2 z Akizuki: doszło bazowe 45 sekund dłużej za ok. 3k extra obrażeń, szansę na zalanie większą o niemal 1/5 i o połowę więcej rur - to jednak nie jest aż tak wielka cena.

(Nawiasem mówiąc, powyższe screeny prezentowane powyżej porównujące torpedy Akizuki i Kitakaze są mylące, bo WG Wiki w konfiguracji topowej pokazuje "hardcore'owe" torpedy F3, a nie bardziej uniwersalne Type 93 mod. 3)

Niestety, wciąż Harugumo na tle Akizuki i (szczególnie) Kitakaze prezentuje się ubogo.:Smile_sceptic:

Dzięki za korektę, ale zdaje się, że w ostatnim czasie coś uległo zmianie odnośnie uzbrojenia torpedowego. Niestety nie zachowałem screenów (ale rodzaje torped i czasy przeładowania podane są w tekście).

Widocznie WG samo nie wie jeszcze dokładnie jakie charakterystyki będzie miał ten okręt.

Według http://wiki.wargaming.net/en/Ship:Kitakaze :

Torp_1.jpg

Z filmików dostępnych na youtube:

Torp_2.jpg.5dc787469ba053ca200ecf11f3db64c8.jpg

Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi, ale zamieszanie wokół torped nie było zamierzonym błędem, a wynikało raczej z trwających w dalszym ciągu prac nad tym okrętem.

I moim zdaniem bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo Kitakaze nie porywał (o Harugumo nie wspominając).

Cóż... zobaczymy jaka będzie wersja finalna.

• Cool 1

[ARRGH]
Players
28 posts

Całkiem przyjemnie się tym gra. Ale z drugiej strony to klon starego dobrego Akizuki (przed nerfem), przeniesiony oczko wyżej w drzewku.

Kosmiczny zasięg dział z zamontowaną na szóstym slocie modyfikacją 2 układu kontroli ognia - 17,4 km. Ale trzeba brać równie kosmiczną poprawkę, żeby trafić w manewrujący okręt, więc moim zdaniem średnio przydatne ulepszenie. Przeładowanie torped z założoną modyfikacją, nie jest jakoś szczególnie tragiczne. Torpedy type 93 mod.3 (12 km) są chyba najbardziej optymalne dla tej niszczarki (na 8 km F3 jeszcze nie grałem, ale z pewnością spróbuję).

Ogólnie okej.

shot-18_08.23_16_03.39-0067.thumb.jpg.5bb60fc1adaafaa87377f7883d183c93.jpg

shot-18_08.23_16_03.44-0050.thumb.jpg.f01f319ea3eee2c9ae2c1944a1a1b2a2.jpg

[PLO]
Players
672 posts
8,141 battles

U mnie póki co po 6 bitwach na stocku średni dmg 44tys. i najlepszy wynik 123 tys. dmg. Najbardziej wkurzająca jest kiepska manewrowość. Jak dla mnie torpedy wystarczające, nawet 10-tki. Inne sobie odpuszczę. Mam wrażenie, że armaty są lepsze niż te w Akizuki. Wrogie niszczarki dają nogi za pas jak sa bez torped.

Players
299 posts
11,132 battles

W skrócie o Kitakaze można powiedzieć to, że jeśli ktoś lubił Aki przed nerfem to pokocha Kitakaze. Ma w sobie wszystko co miała Aki przed nerfem i do tego jest szybsza i tą małą różnicę w DPSie dzięki modułowi naprawdę się odczuwa w przekroju całej bitwy. W 19 bitwach zrobiłem nią Haru i tą drugą zagrałem na razie 2bitwy z buildem bez CE i muszę powiedzieć, że jednak Kitakaze sprawia większą radochę z gry. Gram na niej normalnym buildem na dd z IFHE i rozważam jedynie zmianę DE na SE.
Działa jak to działa Aki sieją postrach wśród innych DD i teraz po buffie penetracji praktycznie u wszystkiego na co spojrzymy xD. Usytuowani gdzieś za wysepką albo w dymie jesteśmy wstanie sadzić salwy za 2.5k-3k co 2.4sekundy i nawet BBczki to odczuwają. 
Jak na razie jedyną wadą (tego jak skręcamy nie liczę bo każdy kto grał Aki do tego przywykł) jest chyba tylko spread torped. Serio WG? Serio?! Wczoraj z 7km puściłem wiązkę w Yamę i w kolejnej bitwie w GK i oczywiście oba wykręciły bo w torpedach już na takim dystansie robią się przerwy, w których zmieści się wielka krowa jak GK czy Yama...

Podsumowując jest to bardzo dobry niszczyciel, który niweluje największą wadę Aki i wzmacnia jej mocne strony.

PS. Zostało mi tylko przetestować full retard AA build bo takowy na Aki się sprawdzał bardzo dobrze.

[DK-PL]
Players
1,815 posts
22,176 battles

Pytanko w sprawie kapitana bo mam dylemat.

Chcąc wziąć IFHE + kamo nie można mieć jednocześnie wszystkich trójek jakie byśmy chcieli. Może ktoś policzył na czym zrobimy większy dmg ?:  Na Demo Expercie (+2% podpalania) czy Basic Firing Training (-10% reloadu dział) ? Oczywiście do tego moduł na -12% reloadu.

Players
253 posts
10,795 battles

Coś jest nie tak w tym okręcie-przynajmniej u mnie (choć nie tylko-o czym za moment).Prawdopodobnie i wbrew pozorom wymaga innego stylu gry niż Akizuki.Nie umiem tego zdefiniować na razie.Statystyki okrętu po dwóch dniach niby 54 WR,ale przy większej ilości bitew już nie jest tak różowo,ani fioletowo czy nawet zielono :

https://wows-numbers.com/pl/ship/4065212112,Kitakaze/

Weźmy najlepszego z graczy z podanej trójki która zrobiła więcej niż 40 bitew.Gość dobrze gra na Akizuki (WR 57 i ogólnie jest dobry) Widoczny spadek w WR po przesiadce na Kitakaze-widać że grinduje do X i się uparł.

https://wows-numbers.com/pl/player/510672235,Kaeran/

Mam dokładnie tak samo.Na Akizuki 57 WR przy 300 bitwach,a na Kitakaze po 15 bitwach....wstyd.

Kilka razy popełniłem błędy i się dałem rozstrzelać,ale ogólnie mam wrażenie że dostaję drużyny na tym okręcie, że jasny ch..I jeszcze się zaczęły rankedy,więc ogólnie poziom pewnie spadł.

Tylko..za co  ...za co WG (MM) ??Ja naprawdę uwielbiam Akizuki...:Smile_sceptic:

edyta:

Po dalszej analizie statystyk,nasuwa mi się ,że jest potrzebna zmiana taktyki tam gdzie nie rzuca na topce-czyli w większości bitew...Wymieniony gracz ma w miarę poprawne WR  na 9-10 ale nie na DDkach artyleryjskich.

Wychodzi na to że najpierw torpić ,a potem strzelać.I nie pchać się na kapy (choć Akizuki mi to jakoś idzie).

edyta 2:

kolejny przykład: https://wows-numbers.com/pl/player/500205974,Stahlgerippe/

(filtr niszczarki i od najwyższych tierów)

[2137]
[2137]
Weekend Tester
311 posts
5,905 battles
4 hours ago, mickecobra said:

Pytanko w sprawie kapitana bo mam dylemat.

Chcąc wziąć IFHE + kamo nie można mieć jednocześnie wszystkich trójek jakie byśmy chcieli. Może ktoś policzył na czym zrobimy większy dmg ?:  Na Demo Expercie (+2% podpalania) czy Basic Firing Training (-10% reloadu dział) ? Oczywiście do tego moduł na -12% reloadu.

W teorii:

Przez minutę bez BFT wystrzelisz 184 pociski, a z BFT 208.

Przez minutę  z BFT ale bez DE wzniecisz 8 pożarów, a z DE ale bez BFT wzniecisz 11.

Do obliczeń użyłem builda z IFHE i modułem na rld.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,544 posts
12,340 battles
7 minutes ago, MK1D said:

W teorii:

Przez minutę bez BFT wystrzelisz 184 pociski, a z BFT 208.

Przez minutę  z BFT ale bez DE wzniecisz 8 pożarów, a z DE ale bez BFT wzniecisz 11.

Do obliczeń użyłem builda z IFHE i modułem na rld.

To pierwsze przybliżenie. Jak ostrzeliwujesz jeden cel, to i tak więcej niż te 3 czy 4 pożary nie zrobisz. No i ile wpadnie z pożaru to już w ogóle ciężko policzyć. A jak jeszcze doda się to, że pożary można wyreperować to się robi problem praktycznie nierozwiązywalny.

• Cool 1

Players
557 posts
15,985 battles

To chyba najlepszy dd jakim dotychczas grałem. Miałem w planach przejść go za Free XP (mam tego ponad 1mln),  ale byłby to największy błąd jaki bym zrobił :D Okręt, który sprawia mi autentyczną frajdę z grania.

Prawdziwy gunboat w dodatku z potężnymi torpedami. Wiązka dwunastu torped  (reload, to tak naprawdę jakbyś miał dwie wyrzutnie, a masz dostępny moduł szybciej niż torpedy ci się przeładują) prawie zawsze trafi w cel. 

Manewrowość dużo lepsza jak na Akizuki, a zasięg dział (gram bez modułu na zasięg) i ROF robią wrażenie.

Tak naprawdę grając w zwarciu z każdą jedną niszczarką od tieru VII-X (bo takie można spotkać) wygrywasz bez problemu (poza ruskimi oczywiście i chyba Harugumo), a w bonusie kosisz krążki (IFHE rzecz jasna) aż miło.

Strach się bać myśląc o tym, co potrafi Harugumo!

27 bitew i Harugumo w porcie (bez ani jednego Free XP).

Schowek01.thumb.jpg.17d746614a04116ad0d701aa80ee401b.jpg

[_PL_]
Players
46 posts
3,654 battles

Super okręt, jednak na otwartych wodach łapie praktycznie "każdą" torpedę :) (tutaj Yagumo nie ma z nim problemu), a jak się zaświeci to już po nim :P 

Faktycznie trzeba grac bardziej z głową i w stylu LC.

Nie mogę się doczekać, aż dostane go w swoje łapki. Na razie mam okazje je tylko niszczyć.

[-DWS-]
Beta Tester
4,544 posts
12,340 battles
4 hours ago, Trebuh87 said:

Super okręt, jednak na otwartych wodach łapie praktycznie "każdą" torpedę :) (tutaj Yagumo nie ma z nim problemu), a jak się zaświeci to już po nim :P 

Faktycznie trzeba grac bardziej z głową i w stylu LC.

Nie mogę się doczekać, aż dostane go w swoje łapki. Na razie mam okazje je tylko niszczyć.

Wczoraj wypróbowaliśmy duet Yugumo + Kitakaze. To jest baaaadzo mocna kombinacja. Yugumo świeci, Kitakaze morduje. A jak się razem wyplują z torped, to robią taką zupę, że Siemka wymięka. Kombinacja z Fletcherem też może być mordercza ale jeszcze nie sprawdzałem.

Wcześniej graliśmy na duet Akizuki + Kagero/Harekaze.

• Cool 1

Players
651 posts
7,461 battles

Koniec końców, po buffach (m.in. penetracji japońskich HEków kal. 100 mm) i nerfach (zwrotności i kamuflażu poprzednika - Akizuki) Kitakaze okazał się być dla mnie bardzo przyjemnym niszczycielem. Daje frajdę z gry porównywalną z graniem Akizuki przed nerfem. Obawiam się tylko, że jednak japońskie gunboaty będą zbyt mocne i prędzej czy później dopadną je nerfy.

• Cool 4

[PSS]
Players
292 posts
4,047 battles
On 8/31/2018 at 1:41 PM, demencjusz said:

Koniec końców, po buffach (m.in. penetracji japońskich HEków kal. 100 mm) i nerfach (zwrotności i kamuflażu poprzednika - Akizuki) Kitakaze okazał się być dla mnie bardzo przyjemnym niszczycielem. Daje frajdę z gry porównywalną z graniem Akizuki przed nerfem. Obawiam się tylko, że jednak japońskie gunboaty będą zbyt mocne i prędzej czy później dopadną je nerfy.

Amen do wszystkiego poza ostatnim zdaniem.

Kitakaze jest IMO najlepszą 9tką w tej chwili (a przynajmniej w ścisłej czołówce) ale już 10tka jest na tyle różna i obarczona poważnymi wadami, że jest bardziej okrętem "coś za coś" niż OP.

Zresztą... Khaba ciągle ma niezłe wyniki w grach a przy niej nie majstują już od dawna.

Players
128 posts
3,794 battles

Cześć.

Okręt jest ok ale tylnej części ciała w porównaniu do Akizuki nie urywa - co najwyżej łatwiej w nią obrywa ze względu na tier. 

Zyskujemy: 1 sekundę w szybkości przestawienia steru, prawie 2x większy DMG na salwę torped, 3 węzły do prędkości.

Tracimy: +1 tier wyżej (od patcha 8.0) będzie to bardziej odczuwalne, DMG zadawane przez nasze działa - z racji lepiej opancerzonych celów na tierze 9 i 10.

W pojedynczych bitwach może to być mało odczuwalne ale przy 10 czy iluś tam już widać różnicę. Co z tego, że spamujemy BB jak obrażenia wchodzą na poziomie 200-300 za sztukę.

Są tu gracze, którzy zrobią jedna na 10 albo 50 rewelacyjną bitwę, wstawiają screena i piszą, że okręt jest świetny i jest op. Ja poproszę o takie screeny z kolejnych 10 bitew.

Jak napisał kolega w jednej z powyższych wypowiedzi, okręt niby lepszy od Akizuki ale jednak... Je też tak uważam: jest lepszy ale na pewno nie da się nim grać jak poprzednikiem. No i przeciwnicy są z trochę innej ligi.

• Funny 1

[PSS]
Players
292 posts
4,047 battles

Sporo prawdy w tym jest ale przy obecnym MM ile masz gier max tier 8 w Akizuki a ile tier10?

A w tier 10, jakby nie kombinować, to Kitakaze będzie zawsze lepiej się sprawował.

Ja go wspominam bardzo dobrze. Fun i power na poziomie dawnego Fletchera ("dawnego" w sensie: grałem nim zanim weszła japońska linia gunboatów i RN).

Wiadomo że nie jest to "I win button" ale ma topowy firepower na działach i bardzo użyteczne torpedy (choć nie spamerskie - wystarczające do przeprowadzenia "konkretnego ataku" w dogodnym momencie a nie siania nimi gdzie popadnie jak tylko się przeładują).

[-DWS-]
Beta Tester
4,544 posts
12,340 battles
1 hour ago, SkaranieBoskie said:

Zyskujemy: 1 sekundę w szybkości przestawienia steru, prawie 2x większy DMG na salwę torped, 3 węzły do prędkości.

Zyskujemy też dodatkowy slot, dzięki czemu mamy większą szybkostrzelność.

A torpedy mają reload prawie taki sam jak przeładowanie boostera, przez co możemy prawie zawsze walnąć pełną salwę. I torpedy jednak lepsze, a salwa 12 torped to zdecydowanie inna jakość niż 8.

No i bardzo ważne, mamy lepsze camo.

Tracimy: +1 tier wyżej (od patcha 8.0) będzie to bardziej odczuwalne, DMG zadawane przez nasze działa - z racji lepiej opancerzonych celów na tierze 9 i 10.

No ale mamy też lepszy ROF.

Co z tego, że spamujemy BB jak obrażenia wchodzą na poziomie 200-300 za sztukę.

Bo akurat spamowanie BB to jeden z mniej sensownych sposobów użycia tego sprzętu. To jest świetny sprzęt co czyszczenia capów, szczególnie jak mamy spotera. I tu wychodzi przewaga Kitakaze nad poprzednikiem - nadąży za innymi niszczycielami i może podejść bliżej.

• Cool 2

Players
299 posts
11,132 battles

Je też tak uważam: jest lepszy ale na pewno nie da się nim grać jak poprzednikiem. No i przeciwnicy są z trochę innej ligi.

Rozwiń co rozumiesz, że nie można Kitą grać jak Aki? Kitakaze jest tym czym Aki była przed nerfem, potworem do czyszczenia capów. Tylko, że Kita jest szybsza, ma lepszego spota mimo bycia tier wyżej, ma lepsze AA (to akurat nie ma znaczenia) i niszczy DPSem każdą napotkaną deskę na capie. Już Akizuki sobie dobrze radziła vs 9t i 10t właśnie dzięki szalonemu DPS'owi a Kita jest w tym jeszcze lepsza.
Ogólnie Kitakaze jest tym czym Aki chce być ale nie może i mówię to ja, który na Aki ma ponad 300 bitew ale tak jak pojawiła się Kita/Haru i nerf Aki to jej już praktycznie nie ruszam bo po co grać na praktycznie tych samych losowaniach 99% czasu gorszym okrętem.

• Cool 1

[PSS]
Players
292 posts
4,047 battles
1 hour ago, rtfm_pl said:

I tu wychodzi przewaga Kitakaze nad poprzednikiem - nadąży za innymi niszczycielami i może podejść bliżej.

Nie tylko nad poprzednikiem ale i nad "następcą" :)

Na początku próbowałem się pchac Haragumo na capy jak na poprzedniku i kończyło się to zazwyczaj tragicznie. Teraz raczej idę 1-2 km za innym DD.

Players
128 posts
3,794 battles
1 hour ago, cheziq said:

Kitakaze jest tym czym Aki była przed nerfem, potworem do czyszczenia capów.

To ja mam wybitny niefart - może dlatego, że gram solo i tylko randomy. Może ze dwa razy miałem faktyczne wsparcie na capie. W 99% przypadków w czasie walki o capa wali do mnie kilka okrętów nieprzyjaciela a nasi, którym wyświeciłem BB walą do BB-ka. Efekt? minus 80% HP lub szybki zgon. Dlatego nie czyszczę capów i może dlatego nie wykorzystuję okrętu jak należy.

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.