Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Goomich

Legendarne moduły.

176 comments in this topic

Recommended Posts

Players
300 posts
11,228 battles
1 hour ago, umbra_arboris said:

to co powiesz o "ulepszeniu" dla francuskiego Heńka? Akurat mam prawie całą linię FR CA - i z żalem stwierdzam, że chętnie przygarnąłbym to, co ma Zao (camo i celność) albo Hindek (mocny survival), natomiast śmieciowego "ulepszenia" dla Heńka nie chciałbym nawet kijem dotykać, bo to jakaś kpina co najmniej. Zobaczmy: camo Heniek ma jedno z najgorszych jeśli chodzi o krążki T10. Zresztą nie tylko krążki. Pancerniki jak Conqueror, Iowa czy Miś Yuri też mają lepsze bazowe camo !! Co gorsza "ulepszenie" dla Heńka jako jedyne pogarsza mu jeszcze o 10 % i tak już koszmarne (po utracie modułu z V slotu) camo krążownika. W efekcie okręt będzie widać z drugiego końca mapy, tak że Yamato czy inna Republika będą sobie mogły trenować celowanie i strzelanie z 26 km :-((  Już bardziej różnych BBrajanków poniżej pleców pocałować się nie dało :-((  wystawiając im francuski okręt jak na wielkiej strzelnicy.

Akurat to ulepszenie daje HIV to czego potrzebuje czyli buffa do dpm. Grając nim tak nie grasz na krótkim dystansie a zalewasz wroga deszczem ognia z odległości i właśnie w tym sposobie gry brakowało mu dpm. Mając legendarne i normalny reload schodzimy do salwy co 9.3sekundy. A camo? Przecież i tak cały czas nim strzelasz więc camo aż tak nie jest potrzebne. Montujesz jeszcze ulepszenie boosta i tylko gdy owy boost się skończy grasz trochę ostrożniej. HIV najlepiej się sprawdza imo gdy grany jest jako olbrzymi Kebab czyli ciągle w ruchu i męczymy wroga naszymi silnymi HE.

• Cool 6

Players
1,333 posts

Jak dla mnie interesujące moduły posiadają Wurst, Yama, Zao, Moskwa, Khaba (?), Gearing (?), Grozovoi, Midway (?), Haku (pod tryb zorganizowany).

Znakami zapytania oznaczyłem te, dla których moduły trzeba by wypróbować, bo nie jestem pewny jak się będą sprawdzały w grze.

[SOK]
Players
2,588 posts
21,219 battles
1 hour ago, blacman_pl said:

Moim skromnym zdaniem to najlepszy moduł specjalny ze wszystkich. Dalej masz super kamo i przy niewielkim spadku zasięgu dostajesz bardziej zwrotny i niesamowicie celny okręt. 

Te moduły nie są wg mnie równo zbalansowane. Zabieranie krążkom camo w zamian za cechy szczególne nie jest dobrym rozwiązaniem. 

Na tym tle moduł na Zao wyróżnia się na plus (duży plus). Całkiem niezle wyglada tez moduł na Kurfusta....

Dokładnie, dorzuciłbym gearingowy i kukuryku. Reszta niewarta zachodu.

Players
1,387 posts
12,883 battles
2 godziny temu, cheziq napisał:

HIV najlepiej się sprawdza imo gdy grany jest jako olbrzymi Kebab czyli ciągle w ruchu i męczymy wroga naszymi silnymi HE.

Zgoda waćpan, tylko jest jeden "drobiazg". Grywając krążkiem na różnych trybach przekonałem się boleśnie, że bardzo często krążownik na drugim końcu mapy będzie i tak celem priorytetowym dla jakiegoś BBrajanka który chce sobie "poszczelać". Obcy niszczyciel może brać capa tuż za jego tłustym zadem - BBrajanek się nie ruszy. Inny pancernik będzie celował mu prosto w burtę z 10 km czy nawet mniej - ale BBrajanek nadal będzie "szczelał" do wyspotowanego krążka na 20 + km. Stąd uważam, że kamo jest bardzo potrzebne. Zresztą, czy nie sądzisz, że jest po prostu chamstwem "proponować ulepszenie" pogarszające camo okrętowi, który już i tak ma beznadziejny kamuflaż? Przynajmniej te -10 % mogli by sobie darować. Zao dostaje świetną celność, Hindek mocne survability, a Heniek? "Szczelanie" z max dystansu? I w kogo to waćpan trafisz, w Wursta? Raz, że się naprawi (po uszkodzeniach od pożarów), dwa, wkurzy się i zgarnie cię paroma salwami. Ot, takie to "udoskonalenie". :-))

Panowie z WG, a może od razu wrzućcie to "super-udoskonalenie" dla aSHITaki? Niech będzie jak w zwrocie: idź śmieciu do śmiecia... Nie chcę nikogo urazić, stwierdzam tylko, że taka kombinacja jest bardzo-nie-OK. Upgrade dla Zao czy Hindka jest bardzo fajne, to dla Heńka natomiast... Cóż, wolę mieć pusty slot, niż ten mega-sabotaż [zaznaczam, to tylko moje zdanie].

[BUSHI]
Players
3,337 posts
17,503 battles
4 hours ago, umbra_arboris said:

Grywając krążkiem na różnych trybach przekonałem się boleśnie, że bardzo często krążownik na drugim końcu mapy będzie i tak celem priorytetowym dla jakiegoś BBrajanka (..)

Stąd uważam, że kamo jest bardzo potrzebne. Zresztą, czy nie sądzisz, że jest po prostu chamstwem "proponować ulepszenie" pogarszające camo okrętowi, który już i tak ma beznadziejny kamuflaż?

Trafienie w dobrze manewrujący krążek na dalekich dystansach (lub nawet stojący nosem) to często łut szczęścia. Ile razy widzę sytuację, że zostanie ostatni krążek w oddali na mapie i wszyscy do niego nawalają i niewiele to daje.

Jeżeli jakiś manewrowy okręt gra na dystans i strzela non stop, to kamo nie jest już aż tak istotne, chociaż mieć dobre kamo, zawsze jest fajnie. Jeśli za jego brak mam dostać ekstra przeładowanie i pasuje to stylu gry danym okrętem, to można się nad tym zastanowić.

• Cool 4

[PLO]
Players
530 posts
14,099 battles

Jeżeli jeden dobry gracz mówi że jakiś moduł jest super a drugi dobry gracz że do niczego to znaczy że moduł jest dobrze zaprojektowany ;)

• Cool 3
  • Funny 1

[SOK]
Players
2,588 posts
21,219 battles
2 hours ago, DrunkenFish said:

Jeżeli jeden dobry gracz mówi że jakiś moduł jest super a drugi dobry gracz że do niczego to znaczy że moduł jest dobrze zaprojektowany ;)

Dużo zależy od buildów/stylu gry :)

Players
2,201 posts
5,267 battles

Czyli jednym słowem mówicie Panowie, że powinienem zacisnąć zęby i odkupić Furutakę, bo Zao z modułem + torpedami na 12km = Wielkie Łał? :Smile_glasses:

A Henryk IV jednak nie ma złego modułu, też uważam, ze Francuzami to gra się na zasięg, a ludzie mają spory problem by w nas trafiać. Ciekawe jak by było, gdyby usunąć w ogóle kamuflaż z Heńka i wstawić moduł na ster...

Players
573 posts
16,492 battles
15 hours ago, umbra_arboris said:

Zgoda waćpan, tylko jest jeden "drobiazg". Grywając krążkiem na różnych trybach przekonałem się boleśnie, że bardzo często krążownik na drugim końcu mapy będzie i tak celem priorytetowym dla jakiegoś BBrajanka który chce sobie "poszczelać". Obcy niszczyciel może brać capa tuż za jego tłustym zadem - BBrajanek się nie ruszy. Inny pancernik będzie celował mu prosto w burtę z 10 km czy nawet mniej - ale BBrajanek nadal będzie "szczelał" do wyspotowanego krążka na 20 + km. Stąd uważam, że kamo jest bardzo potrzebne. Zresztą, czy nie sądzisz, że jest po prostu chamstwem "proponować ulepszenie" pogarszające camo okrętowi, który już i tak ma beznadziejny kamuflaż? Przynajmniej te -10 % mogli by sobie darować. Zao dostaje świetną celność, Hindek mocne survability, a Heniek? "Szczelanie" z max dystansu? I w kogo to waćpan trafisz, w Wursta? Raz, że się naprawi (po uszkodzeniach od pożarów), dwa, wkurzy się i zgarnie cię paroma salwami. Ot, takie to "udoskonalenie". :-))

Panowie z WG, a może od razu wrzućcie to "super-udoskonalenie" dla aSHITaki? Niech będzie jak w zwrocie: idź śmieciu do śmiecia... Nie chcę nikogo urazić, stwierdzam tylko, że taka kombinacja jest bardzo-nie-OK. Upgrade dla Zao czy Hindka jest bardzo fajne, to dla Heńka natomiast... Cóż, wolę mieć pusty slot, niż ten mega-sabotaż [zaznaczam, to tylko moje zdanie].

Lubię Henryka, ostatnio gram nim sporo czy to na randomach czy na klanowkach i wydaje mi się, że z całkiem niezłym skutkiem. Nie zszedłem nim jeszcze ani razu na salwe, cytadelę dostaje rzadko natomiast bardzo często przeżywam bitwy do końca. Mój styl gry opiera się na doskocz, przypieprz , odskocz i nawalaj z dystansu póki dopałka się nie skończy (mam moduł, który pozwala na 4 i pół minuty grania z prędkością prawie 45 węzłów) i jedyne czego mi brakuje, to właśnie dps-a. Przecież podczas strzelania i tak się świecę,  a moja prędkość pozwala i tak skutecznie w razie zmasowanego ostrzału na ucieczkę poza zasięg spota lub schowania się za najbliższą górką. Najważniejszy plus tego modułu będzie wówczas gdy pójdzie się na close combat z innym krążkiem albo po to aby móc jak najszybciej skasować dd gdy ten już się pojawi .

Dla mnie spora korzyść. 

• Cool 3

Players
300 posts
11,228 battles
2 hours ago, henryk5pio said:

Czyli jednym słowem mówicie Panowie, że powinienem zacisnąć zęby i odkupić Furutakę, bo Zao z modułem + torpedami na 12km = Wielkie Łał? :Smile_glasses:

A Henryk IV jednak nie ma złego modułu, też uważam, ze Francuzami to gra się na zasięg, a ludzie mają spory problem by w nas trafiać. Ciekawe jak by było, gdyby usunąć w ogóle kamuflaż z Heńka i wstawić moduł na ster...

Jakiś czas tak grałem i grało się mega przyjemnie. Trzymałem się na około 15-16km i dopóki działał speed boost to byłem nie do ruszenia. Nawet jak już wróg się wstrzelił to dzięki sterowi mogłem łatwo manewrować lecące we mnie salwy.

No i jeszcze jedno takie odczucie co do HIV to dopóki pestki trafiają nas w burtę a nie w pokład to jest to chyba najtrudniejszy do cytadelowania krążek na 10t na dystansie.

[BB-63]
Players
1,752 posts
21,041 battles

Mam na Henryku dopiero 15 bitew i slaba srednia 94 k damage, ale dla mnie kamo jest zbyteczne bo i tak mnie wszyszcy widza. Ostatnio nawet 3 miliony potencjalnych obrazen dostalem. Dla mnie to jest Francuski Chabarowsk. Mi sie ten Modul bardzo podaba.

Pozdrawiam 

[KLON]
Players
298 posts
16,333 battles
45 minutes ago, Tiger1019 said:

Mam na Henryku dopiero 15 bitew i slaba srednia 94 k damage, ale dla mnie kamo jest zbyteczne bo i tak mnie wszyszcy widza. Ostatnio nawet 3 miliony potencjalnych obrazen dostalem. Dla mnie to jest Francuski Chabarowsk. Mi sie ten Modul bardzo podaba.

Pozdrawiam 

Dlatego moim zdaniem warto grać z szybszym przestawieniem steru zamiast kamo i z takim buildem można mieć nawet ponad 5.5 mln potencjalnych obrażeń spokojnie :cap_like:

Ja raczej się nie skusze na nowy moduł i pozostanę przy lepszych unikach salw pancerników.

[BB-63]
Players
1,752 posts
21,041 battles
18 minutes ago, Firkines said:

Dlatego moim zdaniem warto grać z szybszym przestawieniem steru zamiast kamo i z takim buildem można mieć nawet ponad 5.5 mln potencjalnych obrażeń spokojnie :cap_like:

Ja raczej się nie skusze na nowy moduł i pozostanę przy lepszych unikach salw pancerników.

Mam narazie kamo na piatym Module i jak jestes ustawiony w pozycji uciekającej (franzuskiej) to i bez Modulu na ster ciezko cie trafic, albo wszystko sie odbija (17 - 18 km). Jak jest pozamiatane to i blizej podejde. Wazne ze do mnie wala, a nie do mojego zepolu.

Ster napewno warto spróbować, ale napalilem sie na ten modul. 

Pozdrawiam 

[O-R-P]
[O-R-P]
Players
435 posts
25,754 battles
On 2018-07-04 at 4:33 PM, _Alie_ said:

Sadzior, przeczytaj cytat który przywołałeś. Mowa tu o klanówkach.

Fakt nie doczytalem mea culpa.

Z drugiej strony jedno jest wynikiem drugiego. Ludziska sie chamstwa nauczyli na rankedach i to samo probuja robic na klanowkach.

Z drugiej strony wszyscy chca ufarmic jak najszybciej to nowe ulepszenie na niepalnego hindiego.

Czemu sie nie dziwie....

Co do ulepszen to zdania nie zmienie.

Mialy byc ulepszenia.

Sa w wiekszosci wypadköw co najwyzej alternatywne konfiguracje.

Drogie wugie nie interesuja nas ziemniaki gotowane pieczone albo przypalone. Interesuja nas ziemniaki ze schabowym.

• Cool 1

[-FZO-]
Players
446 posts
9,416 battles
3 godziny temu, Sadzior napisał:

Mialy byc ulepszenia.

Sa w wiekszosci wypadköw co najwyzej alternatywne konfiguracje.

Ale to nie miały być "ulepszenia ulepszeń", tylko ulepszenia okrętów i takie faktycznie są. Dla mnie większość wprawdzie nie jest ciekawa, ale cieszy to, że zwiększy się personalizacja okręcików i powstaną zmiany, które mogą zaskoczyć. Po prostu będzie ciekawiej.

[DK-PL]
Players
1,902 posts
22,919 battles
9 hours ago, batonik26 said:

Ale to nie miały być "ulepszenia ulepszeń", tylko ulepszenia okrętów i takie faktycznie są. Dla mnie większość wprawdzie nie jest ciekawa, ale cieszy to, że zwiększy się personalizacja okręcików i powstaną zmiany, które mogą zaskoczyć. Po prostu będzie ciekawiej.

A mi to wygląda na takie doszlifowywanie balansu X-tek. Lepsze/bardziej przydatne, legendarne moduły dla tych słabszych okrętów, gorsze/mniej przydatne dla tych które w tabelkach WG radzą sobie lepiej (dlatego właśnie Hindenowi dostał się crap :Smile-_tongue:).

• Cool 1

Players
651 posts
7,461 battles

Sądzę, że bez względu na to, czy WG przyświecał cel zróżnicowania buildów lub też lepszego zbalansowania okrętów, to ten cel został osiągnięty częściowo. Niektóre moduły zostały ocenione przez graczy jako "wartościowe", a inne z góry zostały odrzucone przez większość. Ponadto, wyjątkowo długa droga do nich również nie sprzyja ich powszechności.
Ale może tak ma wyglądać WoWsowa rzeczywistość, w zgodzie z przykazaniami "Kościoła Wiecznego Grindu": "węgiel i stal na okręty zbierajcie miesiącami (a może i latami), unikalne moduły również badajcie miesiącami"... a i  tak nie ma się pewności, czy "nagroda" nie zostanie znerfiona/zmieniona.:Smile-_tongue:
Ciekawe czy to okaże się skutecznym rozwiązaniem, skoro WG głównie celuje w klientów nastawionych na "tu i teraz", a nie takich, którzy uparcie osiągają cele przez ileś miesięcy?

• Cool 1

[PLO]
[PLO]
Players
249 posts
4,822 battles

Z drugiej strony medalu są też gracze, którzy już "przeszli grę". 

Dziesiątki stoją. Na CW mają wywalone, na rankingówki podobnie. Coś ich musi zatrzymać przy grze.

Według mnie chodziło o zróżnicowanie gameplayu względem poszczególnych okrętów tej samej klasy. 

Shima z racji –80% to torpedo tube traverse speed jeszcze bardziej została ukierunkowana na walkę z BBkami.

Zao ma robić to co 95% populacji robi czyli snajpa i kręcenie rufą. Ulepszyli celność, skrócili czas przestawienia steru. 

Chaba - to samo, wszystko pod DPM i zasięg.

YY - minus 10% do reloadu dział i torped kosztem dymku - kosiarz DDków i DMG dealer na BBkach. 

Grozovoi - kolejne 6% do reloadu względem ulepszenia za 3mln.

Niestety mam wrażenie, że nie na wszystkie okręty starczyło im wyobraźni.

O ile wyżej wymienione raczej będą z gatunku must have, to niestety wiele jest takich, których zasadność użycia jest co najmniej wątpliwa, np. Gearing,  Z-52.

Są też takie, które pewnie w ogóle będą używane przez garstkę graczy, np. Conqueror czy DM. // nie mam tych okrętów, ale nie zrezygnowałbym z kamo na CQ i DPM na DM.

[-FZO-]
Players
4,361 posts
10,468 battles
26 minut temu, Porezowy napisał:

zasadność użycia jest co najmniej wątpliwa, np. Gearing,  Z-52.

Akurat Gearing zyskuje kilkaset metrów mniejszy spot więc nie przekreślałbym tego modułu.

Players
1,387 posts
12,883 battles
6.07.2018 o 09:49, demencjusz napisał:

Niektóre moduły zostały ocenione przez graczy jako "wartościowe", a inne z góry zostały odrzucone przez większość. Ponadto, wyjątkowo długa droga do nich również nie sprzyja ich powszechności.

Aby nie oceniać okrętów i ich modułów tylko pod względem teoretycznym, zaryzykowałem  i wyruszyłem na jeden klanowy bój Heńkiem IV - z kapitanem przed resetem perków i jeszcze bez full camo - chcąc sprawdzić jak sprawowałby się okręt pod kątem ewentualnego założenia tego super upgrade'u. Wrażenia?

OK, zasięg 19 km i mocne działa (nawet udało mi się podpalić i dobić wrogie Zao w krótkiej strzelance na 15 km). Z drugiej jednak strony - wielki krążownik ze spotem większym niż pancernik (vide Iowa, czy Conqueror) stał się głównym celem wrogiej Montany. Jasne, manewrowałem, strzelałem, kryłem się za wyspą, kombinowałem jak koń pod górkę. I cieszyłem się, że u rywali jest tylko jeden pancernik, bo gdyby tak trzy albo pięć... marny byłby mój los, i okrętu też :-(.  Po bitwie stwierdziłem, że ten "super-moduł" to rzecz zdecydowanie nie dla mnie. Rozumiem niskiego spota u niszczycieli, ale jeśli miałby mnie zaskoczyć pancernik zrobiony pod full camo... Dziękuję, nie skorzystam. Moskwa ma przynajmniej radar i mocny pancerz, a cóż zrobi Heniek swoją prędkością, gdy wszyscy pochowani za wyspami?

Rozumiem, że dla niektórych graczy upgrade dla Heńka może być interesujące, tak samo jak w moim odczuciu super moduły dla Zao czy Hindka stanowią bardzo ciekawą alternatywę. Dziwi mnie jeszcze jedno: dlaczego niektóre okręty mają wspomniane "udoskonalenie" na V slocie, a inne na VI? Czy nie bardziej uczciwe byłoby zainstalowanie modułów dla wszystkich okrętów na tym samym slocie? Dużo pytań, a w końcu i tak każdy zagra, jak mu najbardziej będzie to pasować.

[O-R-P]
[O-R-P]
Players
435 posts
25,754 battles

Z tego co widze to wiekszosc tych ulepszen zacheca lub ulatwia gre na dystans.

Czyli olanie capow i pykanie z konca mapy.

Frajerzy ktorzy chca zajmowac capy czy wspolpracowac z innymi okretami to ginacy gatunek....

Obowiazujaca taktyka:

Cyka blyats all J 10 load HE....

Players
651 posts
7,461 battles
2 hours ago, umbra_arboris said:

Aby nie oceniać okrętów i ich modułów tylko pod względem teoretycznym, zaryzykowałem  i wyruszyłem na jeden klanowy bój Heńkiem IV - z kapitanem przed resetem perków i jeszcze bez full camo - chcąc sprawdzić jak sprawowałby się okręt pod kątem ewentualnego założenia tego super upgrade'u. Wrażenia?

Te wrażenia z klanówek, jakkolwiek prawdziwe, nie do końca przystają do realiów losówek. W obu tych trybach gra się jednak "trochę" inaczej. Na klanówkach bardzo ważny jest zasięg wykrycia, na losówkach już niekoniecznie. Heniek IV z perkiem CE i tym unikalnym modułem ma "astronomiczną" wartość wykrycia, bodajże 15,5 km.
Tak więc, wg mnie Twoje wnioski są prawdziwe wobec bitew klanowych (i zapewne też rankingowych). Natomiast w bitwach losowych jest inaczej - tam ten unikalny moduł ma szanse się sprawdzić.

• Cool 1

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

W przypadku modułu na henka o przydatność akurat bym się nie bał, bo tu sprawa jest banalnie prosta. Masz cały czas strzelać. To po co ci kamo? I tak będziesz cały czas widoczny. A jak BBrajanek skarci cię z 20km to nie "BBrajankowi polosowało" tylko kierowca krążka dupa wołowa że dał się trafić przy takim czasie dolotu.

Co innego niezrozumiałe dla mnie zachwyty nad modułem na gearinga. Na cholerę ci te paręset metrów kamo skoro z tak znerfionym dpm możesz robić najwyżej za alternatywę dla szimakaze z torpami fleczeru.

Zdecydowanie najlepsze są moduły na Zao, Jamę, Republikę, Hinda, Gruźlika i radarowego juju, bo to są wyraźne buffy. Dodałbym do tego jeszcze właśnie Henri i Kurwursta. Tutaj są też wyraźne buffy ale przynajmniej za jakąś cenę.

• Cool 1

Beta Tester
3,384 posts
10,869 battles
58 minutes ago, 44smok said:

Co innego niezrozumiałe dla mnie zachwyty nad modułem na gearinga. Na cholerę ci te paręset metrów kamo skoro z tak znerfionym dpm możesz robić najwyżej za alternatywę dla szimakaze z torpami fleczeru.

na który to slot idzie w gearningu

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.