Jump to content
You need to play a total of 10 battles to post in this section.
YabbaCoe

Mateřská školka by IDDQD + CC a hosté

24 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,781 posts
3,353 battles

Kapitáni!

S radostí představujeme projekt klanu IDDQD ve spolupráci s komunitními kontributory Vojcek1986 a Bl4ck_SK a pod záštitou komunitního manažera WoWs pro Česko a Slovensko YabbaCoe.

Chtěli byste se zlepšit a sledovat, jak se vaše statistiky zlepšují? Navíc u toho poznat nové lidi a ještě se pobavit? Pak tento projekt je přesně pro vás. 

Naše řady mentorů jsou připraveni si vás vzít pod křídla a po dobu jednoho měsíce se vám věnovat a naučit vás vše potřebné pro to, aby jste se stali dobrými hráči. A ještě za to něco dostanete. No není to skvělé?

Kritéria pro kadety

Maximum 1500 odehraných bitev (jsou přípustné výjimky)

PR okolo 900 a méně (opět jsou přípustné výjimky)

Věk 15+

Ochota se zlepšovat

Aktivní komunikace na TS a Discordu

Znalost základů - nejlépe si přečít základní mechaniky na WoWs Wikipedii či na částečně přeložené české verzi 

Odkryté statistiky

Co bude zadání pro mentory?

V průběhu 30 dní dosáhnout co nejlepšího zlepšení svého kadeta

Učit kadeta komplexně, především křižníky a bitevní lodě. 

Motivační odměny

Samozřejmě nikdo nepříjde zkrátka

Mezi kadety bude rozděleno 10 000 dublonů (poděkování patří Stratosovi), tudíž každý z kadetů si přijde na 2000 dublonů! + set kamufláží Z5 do školy

Mentoři: Set signálů podle vlastního výběru

Do tohoto vlákna můžete zasílat své přihlášky. Vaše příspěvky v tomto vlákně nepůjdou veřejně vidět, tudíž zájemci nemusíte mít strach. 

Do přihlášek prosím vypisujte:

-přezdívku

-věk

-Časovou dostupnost a pravděpodobnou aktivitu (například počet bitev týdně, obvyklý čas, kdy hrajete apod.)

-PR podle https://wows-numbers.com/

Pokud netušíte, co je to PR a kde ho na stránce najít:

Spojler

numbers1.jpg

numbers2.jpg

• Cool 17

[FO3]
Players
38 posts
5,031 battles

Neznám příčiny vzniku tohoto projektu, možná, že někdo z klanu IDDQD po prohrané bitvě a po vyčerpání reportů na hráče z vlastního týmu (ne, Oscara výjimečně nemám na mysli :D ), si zkrátka řekl "dost, takhle to dál nejde" a hodil do pléna návrh zkusit vybrat pár slabších hráčů, ujmout se jich, zjistit, proč jsou tak slabí a zkusit jim za 30 kalendářních dní natlouct do hlavy alespoň nějaké základní věci, a koneckonců, trochu jim zvednout sebevědomí a v poslední řadě tak zvednout i celkovou úroveň hry jako takové, protože ono je sice fajn, když narážíte ve hře na velmi slabé hráče, na kterých si děláte statistiky, ale po čase to prostě přestane bavit a hra tím trpí.

Školka zahrnuje teorii i praxi, obojího je dost vždy podle toho, jak který kadet potřebuje (během hraní se dá probrat ledacos, od skillů na kapitány až po výběr lodí). Celou školku jsem absolvoval pouze s křižníky, protože se mi s nimi hraje nejlépe, ale typ lodí je na každém, lektoři mají všechno a přizpůsobí se vám. 

Případným zájemcům o další pokračování MŠ bych poradil, aby do projektu školy už vstupovali se základními znalostmi hry WOWS, ušetří to dost času Vám i lektorům a zbude ho tak více na samotné hraní, o což jde především.

Za sebe můžu říct, že jsem moc rád, že jsem byl jedním z vybraných kadetů, dalo mi to hodně, a vždycky budu tvrdit, že to mělo (pro mě určitě) smysl. To, jak s tím, co jsem se naučil, naložím, je už jen na mě. Uvidíme. Jen je mi líto, že to už skončilo (manželce to líto rozhodně není). Takže díky všem, kteří se na projektu MŠ jakkoliv podíleli. Speciální dík oběma mým lektorům.

Do příští školky bych, co se týče lektorů, navrhoval to, aby si třeba na poslední týden, prostřídali kadety, je to dobré pro obě strany - kadeti získají další herní poznatky a lektoři další zpětnou vazbu. Tohle do určité míry fungovalo už teď, ale bylo to spíše z náhodných než plánovaných důvodů a myslím, že se to osvědčilo.

P.S. Na závěr jen taková poznámka: To, že na vás lektor někdy zařve, znamená, že to s vámi myslí dobře. Když na něho zařvete vy, neznamená, že jste vystoupili z jeho stínu:-).  

EDIT: jo a ještě jedna věc.......fakt během hry sledovat tu mapu. Ostrovy jsou agresivní a rostou jak houby po dešti.

• Cool 8

[IDDQD]
Beta Tester
2,822 posts
4,729 battles
19 minutes ago, Sboot_cz said:

Neznám příčiny vzniku tohoto projektu,

Příčina je jednoduchá - asi dvojka pod kůží  a celkem brutálně projetá bitva ( slovní průběh by se nedal publikovat ani po 22 hodině ) . Lucy o tom ví víc , mě už se to vypařilo z hlavy :Smile_hiding::Smile_teethhappy:

Až mi žabák pošle finální výsledky , srovnám svoji část 

Děkuji za účast a snad , určitě , to pro někoho mělo smysl :Smile_honoring:

• Cool 3

[FO3]
Players
38 posts
5,031 battles
Před 58 minutami Stratos_HF řekl/a:

Příčina je jednoduchá - asi dvojka pod kůží  a celkem brutálně projetá bitva ( slovní průběh by se nedal publikovat ani po 22 hodině ) . Lucy o tom ví víc , mě už se to vypařilo z hlavy :Smile_hiding::Smile_teethhappy:

Až mi žabák pošle finální výsledky , srovnám svoji část 

Děkuji za účast a snad , určitě , to pro někoho mělo smysl :Smile_honoring:

No takže jsem to trefil :cap_rambo::Smile_teethhappy:

[IDDQD]
WoWs Wiki Team
1,508 posts
10,979 battles
Před 3 hodinami Sboot_cz řekl/a:

No takže jsem to trefil :cap_rambo::Smile_teethhappy:

Na TS se živě diskutovalo o podivných hráčích na randomu. Byl u toho Stratos a jen tak plácl do větru, že dokud je někdo nenaučí hrát, tak to bude furt dokola. No a já už tak nějak rozvedla a s klukama jsme to dotáhli až do finálního projektu.
Díky @YabbaCoe za podporu tohohle nápadu a CC za šíření na streamech. 
Myslím, že první díl se vydařil. :Smile_medal:

• Cool 1

[CRYO]
Players
10 posts
3,800 battles

Zdravím mám na vás dotaz na skúsenejších hráčov nenašiel by sa jeden alebo dvaja skuenejší hráči čo by ma trochu naučili lepšie hrať ? 

• Cool 3

Alpha Tester
2,876 posts
17,723 battles

Ahoy.
Školka skončila, začali prázdniny, ale... co zajít na IDDQD soutěžní discord a tam možná časem najít někho, kdo bude ochoten doučit? Za sebe říkám, že teď si fakt dávám oraz :Smile_glasses:
Ale je fajn, že někdo má stále zájem. Zkus ten discord případně se ti samozřejmě může někdo ozvat tady.

[IDDQD]
Beta Tester
2,822 posts
4,729 battles
12 minutes ago, TheComedian1983 said:

Ahoy.
Školka skončila, začali prázdniny, ale... co zajít na IDDQD soutěžní discord a tam možná časem najít někho, kdo bude ochoten doučit? Za sebe říkám, že teď si fakt dávám oraz :Smile_glasses:
Ale je fajn, že někdo má stále zájem. Zkus ten discord případně se ti samozřejmě může někdo ozvat tady.

tvl , práskne mi už konečně někdo jména lidí kteří se účastnili ? Pořád se mi pro ně tady válí to zlato . Co tak matně vím , jsou tři . Ale kdo ?

• Cool 1

[IDDQD]
Beta Tester
2,822 posts
4,729 battles

Takže už to mám .

Děkuji za účast , doufám že Vám to něco dalo . A i když ne , tak snad byla aspoň sranda :Smile_honoring:

I9Lha3L.jpg

ot1cz99.jpg

oKR4mIu.jpg

• Cool 8

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,781 posts
3,353 battles

Stratos ze best!!!

Já začnu s kreditací brzy, tak zúčastnění, očekávejte odměny během dneška či zítřka. Díky

• Cool 1

[CSP]
Players
175 posts
5,432 battles

Velký dík za ten nápad se školkou a všem lektorům za jejich čas a trpělivost. Obzvláště @Wolffnstein musel se mnou trpět jako zvíře, protože učit starého psa novým kouskům bylo výživné :Smile_ohmy:. Rozhodně mi to dalo mnohá ponaučení a zjištění, že býti průkopníkem slepých uliček se nevyplácí je také k nezaplacení :Smile_hiding:.
@Stratos_HF děkuji převelice za vzácný dar.

• Cool 4

[FO3]
Players
38 posts
5,031 battles
Před 17 hodinami Stratos_HF řekl/a:

Takže už to mám .

Děkuji za účast , doufám že Vám to něco dalo . A i když ne , tak snad byla aspoň sranda :Smile_honoring:

I9Lha3L.jpg

ot1cz99.jpg

oKR4mIu.jpg

Děkoval jsem už včera formou zprávy, poděkuji i tady.

• Cool 1

[CSP]
Players
8 posts
4,280 battles

Školka skončila, co říct na závěr? Předně velký dík školitelce i školiteli z velení klanu IDDQD, jakož i jeho dalším členům, kteří se mě příležitostně ujali. Na začátku jsem opravdu nečekal tak důkladný a obětavý přístup, jehož vyústěním byl měsíční maraton prakticky každodenního několikahodinového hraní proloženého teoretickými výklady o principech hry. Ve společných bitvách v divizi kladli školitelé největší důraz na sledování bitvy na minimapě, předvídání dalšího vývoje a vhodné reagovaní na aktuální situaci (což je zřejmě alfa a omega úspěšného hraní WoWS). Dále akcentovali volbu vhodné taktiky pro zvolenou loď s jejími silnými a slabými stránkami. No a v neposlední řadě kladli důraz na účinnou dělostřelbu (volba druhu munice, míření na správnou část nepřátelské lodě, správné předsazování). V teoretických výkladech jsme probrali jednotlivé vývojové větve lodí všech národů, skilly kapitánů, doplňky a vylepšení, signály, nastavení herního rozhraní včetně módů a řadu dalších nuancí.

Musím říct, že teprve po absolvování školky jsem si uvědomil, jak je WoWS komplexní hra a co všechno je nutno obsáhnout pro její trochu slušnější hraní. Každopádně jsem si ze školky odnesl pocit lepší orientace ve hře jako celku i v každé jednotlivé bitvě. Teď už zbývá jen nabité znalosti a dovednosti "dostat do krve“ a snažit se stále zdokonalovat.

Lektorce i lektorovi ještě jednou a mnohokrát děkuji za nasazení a trpělivost s jakou se mi věnovali a přeji jim mnoho energie na případné další kolo školky. Každému mírně pokročilému hráči s touhou se zlepšit mohu účast v tomto projektu jen doporučit.

• Cool 5

[IDDQD]
Beta Tester
2,822 posts
4,729 battles
58 minutes ago, Tom_Fic said:

A koukak jsi se do premiovýho obchodu ( položka Moje dárky ? ) nebo jak se to jmenuje ? Něco tam máš :Smile_honoring:

[IDDQD]
Beta Tester
2,822 posts
4,729 battles

A jen tak pro srandu králíkům . Co kdyby si účastníci MŠ dali spolu jeden večer divizi ? Komunikace přes TS ( např . kanál na ofiko WG TS by se určitě našel), anebo na jiném ? 

• Cool 1

[IDDQD]
WoWs Wiki Team
1,508 posts
10,979 battles
Před 3 hodinami Stratos_HF řekl/a:

A jen tak pro srandu králíkům . Co kdyby si účastníci MŠ dali spolu jeden večer divizi ? Komunikace přes TS ( např . kanál na ofiko WG TS by se určitě našel), anebo na jiném ? 

uz takhle byl problem se sladit na porady hele a pristup na nas discord, kam chodili mesic, maji vsichni :Smile-_tongue:

[CSP]
Players
8 posts
4,280 battles

To je celkem dobrý plán, já jsem pro. Co třeba pondělí večer? Za dublony ještě jednou velký dík Stratosi.

[IDDQD]
WoWs Wiki Team
1,508 posts
10,979 battles

To ví @YabbaCoe ale tuším kolem 10 - není to moc ale byla to první vlaštovka

...nevidím tě na discrodu HelpMe - ráda bych tě tam viděla

Players
1 post
197 battles

Ahoj je to ještě funkční?

Mám 38 bitev a moc hře nerozumím.

Maximum 1500 odehraných bitev (jsou přípustné výjimky)

Poprosím o vyjímku.  :-)

PR okolo 900 a méně (opět jsou přípustné výjimky)

Kdo jiný hraje tyhle hry než důchodce. :-D

Věk 15+

Ano, proto sem píši.

Ochota se zlepšovat

Zařídím TS znám, to druhé ne.

Aktivní komunikace na TS a Discordu

Přečtu.

Znalost základů - nejlépe si přečít základní mechaniky na WoWs Wikipedii či na částečně přeložené české verzi 

Odkryté statistiky

A ještě dodám že hraju okolo 19:00-22:00 o výkendu.

Děkuji za odpověd.

• Cool 1

[IDDQD]
WoWs Wiki Team
1,508 posts
10,979 battles
Před 7 hodinami SAMMY_THE_SQUIB řekl/a:

Ahoj je to ještě funkční?

Ahoj projekt funguje dále jako projekt Help Me - link je níže.
Kouknu na tebe, něco vymyslím a dát vědět. Připoj se prosím zatím na discord a měj stejný nick jako zde.

V 26. 11. 2018 v 21:07 LucyCZ řekl/a:

Chci vám představit projekt HelpMe.

Jedná se o discord skupinu, kde se nováčkům a každému kdo má zájem dostane účinné pomoci pokud má zájem pochopit mechaniku hry, nebo chce získat dodatečné info k něčemu, kde si není jist jak co funguje.
HM (HelpMe) je déle trvající projekt, který funguje v EN a GER lokalizaci a nově i v CZ sekci.
Najdete zde návody, linky a tipy. Vše je pokud možno snadno srovnané do jednotlivých sekcí + je zde topic "volná diskuze ci otazky" určený pro dotazy etc.
Nejedná se o přímý babysitting, ale spíše o rychlé navedení správným směrem, ale vše je o komunikaci a je možno požádat jednotlivé tutory/mentory o přímé rady. Zároveň zde můžete navázat kontakt na přítomné hráče a v divizích nabrané vědomosti využít. 

Zde je link na připojení a stačí jen klik na českou lokaci.

https://discord.gg/eAwtNqZ

• Cool 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.