Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Helena

3 comments in this topic

Recommended Posts

[FF-CZ]
Players
103 posts
9,491 battles

Tuhle loď jsem nějak nepochopil. Když si vezmu parník Racek z Mácháče, tak vydržím déle.

Má někdo podobný problém? (Asi ano, protože jsem jí ani jednou nepotkal)

Naštěstí byla do hry přidána dost pozdě, takže pá pá s Clevelandem, nebo se Seattlem.

[T-N-T]
Players
7 posts
3,047 battles

Mám přesně opačnou zkušenost, tadle loď je vynikající. Oproti Dallasu je sice o level výše, ale zároveň je výrazně lepší a nemá jeho slabiny. Je škoda že ji většina hráčů mine, jelikož došlo během rozdělní US CA k přesunu Clevelanda až za Helenu jako T8 s radarem, spousta hráčů kteří měli vyjetého Clevloše jako T6 už neměla důvod Dallas a Helenu vyjíždět, proto se tak často nevidí.

Zaprvé, loď má stejná děla jako Dallas, jen jich je rovnou 15, takže salva už má grády. Je to hodně znát, z role takového přicvrndávače co byl Dallas je todle výrazně lepší a nikomu nedoporučuji setrvávat v palbě tohoto křižníku. AP samozřejmě jen když někdo nabídne bok, ale HE zapalují (12%) jak divé. Má trošku vyšší dostřel, ale stále slabých 14,6km, což jejímu stylu hraní nevadí. Jinak platí to samé, rychle střílí a otáčí věže, má dobré úhly výstřelu a střely letí hodně obloukem.

Věc druhá, loď má výrazně lepší odolnost. Jednak HP vzrostlo na 33300HP, jednak má 5" pancíř a citadelu nízko nad vodoryskou jen mezi komíny. Samozřejmě citadelu od BB občas dostane, ale třeba v boji s křižníky je ten pancíř dle mého hodně znát.

Pohyblivost standartní, doporučuji doplněk na rychlejší rozjezd, vzhledem ke stylu hraní - nutnosti často vyjíždět a zajíždět za ostrov.

Standartní doplňky jako Dallas bez možnosti je měnit, sono, navýšení protiletadlové palby a stíhače, vždy v této konfiguraci.

Je vidět na 11,9km, což je dobré, doporučuji to skillem na kapitánovi snížit ještě o 10%.

Hraje se úplně stejně jako Dallas. Hned na začátku doporučuji pelášit za ostrov někde blíže středu mapy a tam vyčkávat v palebné pozici, ideálně pokud 4km před vámi jede váš spotující DD. Jakmile objeví nepřátelský DD, je čas ukázat co dělá těch 15 laufů. Pak střílet obloukem přes ostrov po všem co je v dosahu, díky oblouku přestřelí většinu ostrovů, pokud teda nestojíte těsně u nich. AA dobře zachytává letadla.

Za mě zatím jedna z nejlepších lodí, v tuto chvíli mám průměrnou DMG přes 90000. Chluby chlub.

• Cool 4

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.