Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Dallas

5 comments in this topic

Recommended Posts

[FF-CZ]
Players
106 posts
8,319 battles

V čem je lepší než Pensacola? plusy mínusy styl hraní výcvik kapitána atd.. poradíte jak na ni? je to zajímavý křižník jaká v je v topu?  Chtěl bych Helenu tak jestli nebudu mít trnitou  cestu....

[T-N-T]
Players
7 posts
2,979 battles

Zdarec, jelikož tu chybí nějaký minimálně stručný popis a návod, dovolím si něco vlastního sesmolit.

Křižník následuje za Omahou, která je myslím velmi slušně hratelná a hraní se jí trošku podobá. Pensacola na kterou je možno také z Omahy jít je dost jiná, prostě to je již regulérní těžký křižník.

Takže k Dallasu

Děla a výzbroj:

Má 10 děl ve 4 věžích, stejně rozmístěných jako Pensa, jen ráže 152mm. Celkem svižně střílí, paradoxně ale pomaleji než Omaha, takže v počtu střel za minutu jsou s Omahou s trupem B téměř nastejno. Děla se rychle otáčí (na rozdíl od Pensy) a mají dobré úhly. Dobře zapalují. Střely létají dost obloukem, co je špatné je dostřel, jen 14,3km.

Loď má slušné AA, navíc opepřené defensive AA boostem, takže se dokáže slušně bránit. Dále má stíhače a sonar. Tuto konfiguraci má vždycky a nelze ji měnit.

Pancíř:

Křižníček má skromných 28,3k HP, pancíř citadely 89mm a část citadely hezky nad vodou. V boji proti jiným lehkým křižníkům se dá trošku úhlovat, salva z bitevní lodi bolí a citadelu dostanete z jakéhokoli směru. Je třeba počítat s tím že toho moc nevydrží.

Jak to jezdí:

Tak normálně, řekl bych že to je průměrný křižník. Trošku bych ocenil rychlejší kormidlo, dalo se řešit doplňkem.

Jezdí se ala Cleveland. Ideální je využít celkem slušného makování a zaujmout pozici za ostrovem a střílet přes něj, střela létají dost obloukem a je třeba toho využívat. Díky dobrému AA může takhle zachytávat první letky letadel. Je třeba ale hlídal okolí a pokud je to nutné, začít zdrhat včas. Loď nemá torpéda a na blízko fakt není. Na otevřeném moři dokáže hezky prudit na maximální dostřel s tím, že musíte manévrovat.

Za kapitánovy skilly: Priority Target, Demolition Expert a Inertia Fuse. Hraji ho s maskováním, někdy je třeba přestat střílet a zmizet :)

Co mě trošku mrzí je, že mi přijde Omaha lepší než Dallas. Tím nechci tvrdit že je Dallas špatný, spíš Omaha je skvělá. Omaha měla výhodu většího dostřelu, dále, že se dala otočit čumákem k nepříteli a zastavit, tím se zebe udělala celkem malý cíl a stále mohla střílet svižně s předních 6ti děl, to Dallas moc neumí a má-li pořádně střílet, musí trošku boku ukázat. Dále nemá torpéda, zatímco Omaha se mohla chlubit 6-12 rourami, takže si nikdo nedovolil jet nablízko. Dále je Dallas o tier výše. Jediná výhoda Dallasu je to AA, nevýhody jsem již popsal. Omahu si v garáži nechávám, Dallas půjde.

• Cool 2

[T-N-T]
Players
3,128 posts
13,811 battles

Sakra já se do týhle malý mršky zamiloval. Na americkou kocábku dobře vypadá a navíc je to monstrum. Z 11 bitev jsem jich v Ranked Sprint 10 vyhrál, a to po sérii 19 bitev, co jsem strávil plácáním se na Ranku 8-7.

Skoro mne to až láká pustit se do lajny amerických CL, skoro*.

Každopádně je u Dallasu fajn, že máte neustále po ruce hydro i Defensive Fire s letadýlkem. Na T6 letadlovku to stačí díky menšímu množství letadel (a často špatnému zahrání). Zároveň je Dallas mrštná loď na poskakování kolem ostrovů, což si můžete dovolit i díky krásně obloučkovitým dělům (dostřel je tak akorát, aby se i s těmi obloučky dalo pořád trefovat).

Jediná zřejmá nevýhoda je absence torpéd, no ale děla s IFHE nadělají paseky docela dost (a n bízko je i AP překvapivě dobré).

Jo a co se kapitána týká, tak díky schovávání se za ostrovy ani tak zvlášť nepotřebuje Concealment expert, čili deset bodů k IFHE postačí na slušné zahrání. Prostě paráda.

* Ono od T7 bych potkával T8 letadlovky a ty už mají moc letadel na to, abych mohl jen tak stát za ostrovy. Čili všechna ta radost by byla rázem tatam v ohlušujícím rachotu padajícíh AP i HE bomb a torpéd. Navíc už asi jenom Seattle vypadá z US CL k světu...

Players
333 posts
4,580 battles

Nemám už z principu rád hru za ostrovama a sprchování kolemjdoucích obloučkama, proto i Dallase hraju aktivně v neustálém pohybu, stejně jako ostatní křižníky a DD-čka. Je mrštný, takže se dá uhýbat salvám z BB i torpédům a 10 rychlopalných děl je dostatečných na drzá DD, což je (alespoň pro mě) ta největší zábava s Dallasem - likvidace protivníkových torpédoborců. Původně jsem ho bral jako nutné zlo na cestě k Heleně, teď si hru s ním v náhodných bitvách užívám a možná mi v přístavu zůstane ...

Kolega nade mnou si ho pochvaluje v hodnocených, já bych tam s ním nevlezl - právě z té předpokládané povinnosti zapalovat bitevky, což nejde jinak než za ostrovy. Přímou konfrontaci Dallas nepřežije, na to je moc velký papír.

Čili se dá hrát různými styly, záleží jen na kapitánovi :cap_hmm:

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.