Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
popylacz1991

Trwałe kamuflaże

10 comments in this topic

Recommended Posts

Players
115 posts
14,848 battles

Napisałem 'ticket' w tej sprawie, ale zostałem poproszony, żeby napisać o trwałych kamuflażach tutaj.

Rzecz jest w tym - posiadam kilka trwałych kamuflaży na okrętach X tieru. Te kamuflaże dają dobre bonusy z jednym wyjątkiem, 100% PD za bitwę. I zwracam tu uwagę tylko na kamuflaże na okrętach X tieru. 

Po co 100% PD za bitwę na X tierze, skoro nie ma w drzewku nic więcej. 

Czy nie lepiej by było, gdyby te 100% PD za bitwę zastapić np.: 10% do elitarnych punktów dowódcy ? Lub cokolwiek innego, bardziej przydatnego. 

• Bad 1

[ZGZ2]
Players
2,060 posts
10,188 battles
23 minuty temu, popylacz1991 napisał:

Napisałem 'ticket' w tej sprawie, ale zostałem poproszony, żeby napisać o trwałych kamuflażach tutaj.

Rzecz jest w tym - posiadam kilka trwałych kamuflaży na okrętach X tieru. Te kamuflaże dają dobre bonusy z jednym wyjątkiem, 100% PD za bitwę. I zwracam tu uwagę tylko na kamuflaże na okrętach X tieru. 

Czy nie lepiej by było, gdyby te 100% PD za bitwę zastapić np.: 10% do elitarnych punktów dowódcy ? Lub cokolwiek innego, bardziej przydatnego. 

Dla WG pewnie nie lepiej, bo exp, który zbierzesz na X tierze możesz kiedyś tam przetopić za dublony na free exp. :cap_haloween:

Players
115 posts
14,848 battles
4 minutes ago, adamL555 said:

Dla WG pewnie nie lepiej, bo exp, który zbierzesz na X tierze możesz kiedyś tam przetopić za dublony na free exp. :cap_haloween:

Kurczę, nie wpadłem na to :cap_wander::cap_wander::cap_wander: 

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,819 battles

Jest jeszcze jeden plus z tego, często są zadania typu zdobądź ileś tam PD wraz z modyfikatorami, takim okrętem robi się to troszkę łatwiej. Ale to pewnie tylko niezamierzony efekt uboczny :cap_hmm:.

• Cool 1

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,340 posts
18,708 battles
1 hour ago, popylacz1991 said:

Ale zdajesz sobie sprawę że te 100% ekspa wpływa na wszystko. I dostajesz 100% więcej elitarnego ekspa dowódcy również? 

Gdzie tutaj logika żeby to zamieniać na marne 10% do elit ekspa? Zostawmy tak jak jest, bo te kama fajnie farmią wszystkie rodzaje ekspa. Plus zarabiają i tną koszta. 

• Cool 2

[ZGZ]
Players
4,104 posts
8,991 battles

24 minuty temu, UrukSzymon napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę że te 100% ekspa wpływa na wszystko. I dostajesz 100% więcej elitarnego ekspa dowódcy również? 

Dostajesz elitxp, ale tylko jeśli masz kapitana 19-punktowego. 

[TF16]
Community Contributor
4,078 posts
9,650 battles

Także podbija to bonus do wolnego doświadczenia. Z takim kamuflażem na X tierze i flagami do wolnego doświadczenia można robić po kilka tysięcy wolnego doświadczenia na bitwę.

• Cool 1

[LOBUZ]
Alpha Tester
2,130 posts
10,248 battles

Dokładnie perm camo na 10, niewiele ustępuje okretowi Premium. Planuje kupić na Montane

[HOB]
Players
1,152 posts
5,338 battles

Głównym celem kamuflażu jest przerobienie okrętu na pół-premkę  -tak więc okrętem można grać bez konieczności schodzenia na niższe tiery. Jest to możliwe właśnie dzięki zniżce na utrzymanie (90k) i premii do zarobku (20%).

Ale wtedy kamuflaż by kosztował 2-3 tys. dublonów. Więc dali premię 100% do doświadczenia i cenę ustalili na 5k.

Sama premia expa nie jest do niczego, a jedna z jego składowych - bo daje to kilka premii równocześnie

1. Exp na okręcie - praktycznie bezużyteczny, jeśli nie ma modułów do badania (np. Shima)

2. Exp dowódcy - blisko dwa razy więcej niż przy jego braku

3. Wolny exp - Co najmniej kilkadziesiąt punktów premii za każdą bitwę. Do tego dodatkowa premia za flagę "Papa Papa", którą można zakładać bez obawy o marnowanie potencjału.

4. Postęp przy misjach i kontenerach

Osobiście zakładam kamuflaż 100% na Moskwę, Shimę i planuję również na drzewkowe zabawki niższych tierów - właśnie przez premie nr 2, 3  i 4. Co prawda jednorazówki (których mam kilkaset), ale sens ten sam.

Exp bezużyteczny (walający się na dychach, premkach i zabawkach w setkach tysięcy) i praktyczny brak szans na praktyczne zastosowanie to osobny temat.

I przede wszystkim - nim coś kupiłeś, to mogłeś zapoznać się z właściwościami. Mechanika przyznawania expa i pochodnych jest ogólnodostępna i łatwa do wyznaczenia/potwierdzenia empirycznie.

[MAX]
Players
1,262 posts
7,046 battles
6 minutes ago, Silentraz said:

1. Exp na okręcie - praktycznie bezużyteczny, jeśli nie ma modułów do badania (np. Shima)

:fish_palm:

r8oXOzq.png

• Funny 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.