Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Kmicik

Okręty za free expa...

74 comments in this topic

Recommended Posts

Players
27 posts
3,006 battles

Czy okręty które można zdobyć tylko za free expa to okręty premium? I jakie są Wasze najbardziej opłacalne do zakupu....

[HOB]
Players
1,167 posts
5,390 battles

Są premium - szkolą kapitana danej nacji bez żadnych ograniczeń i mają mnożniki do zarobku (9 jeszcze korzystniejsze niż 8)

Obecnie są 3:

Nelson, jeśli nie zależy a zarobku w kredytach

Musashi/Kronsztad - tu zależy czy bardziej wolisz pancerniki czy krążki.

Mogą dojść także nowe 9tki, a obecne być wycofane ze sprzedaży.

[TF16]
Players
258 posts
12,199 battles
16 hours ago, Oderisson said:

Shinano jako premium tier 9 cv byloby fajne...

Taaaaa,

zwłaszcza w obecnie konfiguracji lotniskowców i diametralnie różnym wpływie CV na bitwie w zależności od operatora :fish_viking:.

A teraz pomyśl sobie, że trafiasz do bitwy, gdzie z drugiej strony masz na takiej CV "koksa" w osobie Maciejo Vietnam, Scarry'ego czy Azella, a z drugiej takiego pomidora jak np. ja (tak przyznaję - nie umiem grać lotniami).

A na bank pojawienie się oferty CV za free exp przyciągnie jeszcze więcej różnej maści graczy (czyt. w tym tych, którzy zupełnie nie umieją) chcących grać na CV - i to zapewne więcej niż takich, którzy poświęcą realną kasę, żeby kupić premium CV....

PS. A na poważnie - fakt, byłaby to ciekawa opcja, nawet z punktu widzenia kolekcjonerskiego :) 

Players
2,099 posts
5,078 battles

Czy czasem gdzieś nie było informacji, że do zakończenia reworku CV nie mamy co się spodziewać jakichkolwiek nowości w tym temacie?

Beta Tester
660 posts
10,504 battles
10 minut temu, henryk5pio napisał:

Czy czasem gdzieś nie było informacji, że do zakończenia reworku CV nie mamy co się spodziewać jakichkolwiek nowości w tym temacie?

Podejrzewam, że nie chcą "inwestować" w "starą technologię".

[2137]
Weekend Tester
290 posts
5,214 battles
2 hours ago, henryk5pio said:

Chyba suboctavian tak pisał, jednak nie jest to oficjalne stanowisko WG.

On 10.06.2018 at 4:51 PM, Silentraz said:

Mogą dojść także nowe 9tki, a obecne być wycofane ze sprzedaży.

A to nie było przypadkiem tak, że wywalili Missouri bo za dużo zarabiał?

[LOBUZ]
Players
380 posts
7,814 battles
3 minutes ago, MK1D said:

A to nie było przypadkiem tak, że wywalili Missouri bo za dużo zarabiał?

To pewnie też, ale kojarzę skądś info (filmik? Q&A? nie pamiętam) gdzie wspominali o możliwej cyklicznej rotacji okrętów za free xp. Oczywiście pomijając Mizerke bo też wspominali, że nie wróci Ona do "sprzedaży" - a na pewno nie w tej samej formie.

Players
2,099 posts
5,078 battles
41 minutes ago, qaramell said:

To pewnie też, ale kojarzę skądś info (filmik? Q&A? nie pamiętam) gdzie wspominali o możliwej cyklicznej rotacji okrętów za free xp. Oczywiście pomijając Mizerke bo też wspominali, że nie wróci Ona do "sprzedaży" - a na pewno nie w tej samej formie.

Czyli pewnie kiedyś pojawi się za węgiel lub stal ;)

[HEROZ]
Players
627 posts
6,210 battles
48 minutes ago, henryk5pio said:

Czyli pewnie kiedyś pojawi się za węgiel lub stal ;)

Nie wroci. Mam misouri. Bez flag ekonomicznych na przegranej bitwie bez premium zrobilem 8k dmg. Zyskalem 20k kredytow. Tier 5 by osiagnal strate. Noe wroci bo jej ekonomia niszczy gre.

• Cool 1

[HEROZ]
Players
627 posts
6,210 battles
7 hours ago, piterski74 said:

PS. A na poważnie - fakt, byłaby to ciekawa opcja, nawet z punktu widzenia kolekcjonerskiego :) 

No nie? I nawet niespecjalnie op. Teoretycznie miała mieć 120 samolotów, ale naraz operować około 40-50. Taiho ma 83 rezerwy i naraz do 28 w powietrzu (każdy lata z buildem +1 do myśliwców i nurkujących. Możemy to uznać za standard na tym etapie.). Procentowo nawet ok. Zróbmy Kage tier 9 w takim razie. Samoloty tier 8, może nawet takie 7,5, ale szwadrony 8 myśliwców, 7 torpedowców, 8 nurkujących (build +1). To daje 8x2+7x2+8x2=46. No i gitara.

Acha a jakby ktoś miał wątpliwości czy WG jest w stanieto zrobić to tu takie screeny z wczesnej bety:

https://imgur.com/gallery/v6NGf

Shinano był już w grze. Ktoś może nie być świadom więc delikatnie przypominam. Model jest, projekt jest, paskudny jak nieszczęście, ale nic czego dobry grafik nie poprawi. Tak że kochane WG, łopata w dłoń i kopiemy w archiwum

• Cool 1

[MS--B]
Alpha Tester
913 posts
16,231 battles
3 hours ago, Oderisson said:

Nie wroci. Mam misouri. Bez flag ekonomicznych na przegranej bitwie bez premium zrobilem 8k dmg. Zyskalem 20k kredytow. Tier 5 by osiagnal strate. Noe wroci bo jej ekonomia niszczy gre.

Ona nie niszczy ekonomii gry, ona ją masakruje, screen w załączeniu, niby słaba bitwa,  tylko nieco pond 400K kredek, tyle tylko że to co-op :cap_haloween: Z flagą Zulu i premką było ponad 300K na plusie

shot-18.06.08_18.25.05-0232.jpg

[TF16]
Players
258 posts
12,199 battles
9 hours ago, Oderisson said:

No nie? I nawet niespecjalnie op. Teoretycznie miała mieć 120 samolotów, ale naraz operować około 40-50. Taiho ma 83 rezerwy i naraz do 28 w powietrzu (każdy lata z buildem +1 do myśliwców i nurkujących. Możemy to uznać za standard na tym etapie.). Procentowo nawet ok. Zróbmy Kage tier 9 w takim razie. Samoloty tier 8, może nawet takie 7,5, ale szwadrony 8 myśliwców, 7 torpedowców, 8 nurkujących (build +1). To daje 8x2+7x2+8x2=46. No i gitara.

Acha a jakby ktoś miał wątpliwości czy WG jest w stanieto zrobić to tu takie screeny z wczesnej bety:

https://imgur.com/gallery/v6NGf

Shinano był już w grze. Ktoś może nie być świadom więc delikatnie przypominam. Model jest, projekt jest, paskudny jak nieszczęście, ale nic czego dobry grafik nie poprawi. Tak że kochane WG, łopata w dłoń i kopiemy w archiwum

Chyba jednak nie zrozumiałeś o co mi chodziło....

Co do samej opcji wprowadzenia np. CV za free exp - nie mam nic przeciwko, pewnie sam bym się na niego skusił (pod warunkiem, że byłby to historyczny okręt, a nie "historyczny by WG" -m czyt. Kronsztadt).

Bardziej chodziło mi o to, że jeszcze bardziej uwidoczniłoby obecną nierównowagę w operatorach CV-ek w bitwach, choćby właśnie z tego powodu:

16 hours ago, piterski74 said:

A na bank pojawienie się oferty CV za free exp przyciągnie jeszcze więcej różnej maści graczy (czyt. w tym tych, którzy zupełnie nie umieją) chcących grać na CV - i to zapewne więcej niż takich, którzy poświęcą realną kasę, żeby kupić premium CV....

[HEROZ]
Players
627 posts
6,210 battles
14 minutes ago, piterski74 said:

Chyba jednak nie zrozumiałeś o co mi chodziło....

Co do samej opcji wprowadzenia np. CV za free exp - nie mam nic przeciwko, pewnie sam bym się na niego skusił (pod warunkiem, że byłby to historyczny okręt, a nie "historyczny by WG" -m czyt. Kronsztadt).

Bardziej chodziło mi o to, że jeszcze bardziej uwidoczniłoby obecną nierównowagę w operatorach CV-ek w bitwach, choćby właśnie z tego powodu:

Uwierz mi zrozumialem. Rework cv nadchodzi jestem tego swiadom, podobnie jak przepasci. Sam doszedlem do tier 8 i stwierdzilem ze nie mam skilla.

Co nie znaczy ze cv zostana calkiem wycofane. Co mi szkodzi planowac na przyszlosc? Rework nadchodzi w nastepnym paczu z tego co wiem. Premka cv tier 9 predzej czy pozniej tez.

• Funny 1

[TF16]
Players
258 posts
12,199 battles
Just now, Oderisson said:

Sam doszedlem do tier 8 i stwierdzilem ze nie mam skilla.

To i tak jesteś lepszy niż ja :) utknąłem na Hiryu :cap_haloween:

1 minute ago, Oderisson said:

o mi szkodzi planowac na przyszlosc? Rework nadchodzi w nastepnym paczu z tego co wiem. Premka cv tier 9 predzej czy pozniej tez.

Co do tego reworku - jakoś nie wierzę w jego powodzenie, skro ma być już tak szybko, oby nie spierd..... balansu zupełnie (jak niestety im to coraz częściej ostatnimi wychodzi).

Ale do co do podejścia przyszłościowego - też jestem za, żeby się pojawiały za FreeXP okręty inne niż dotychczasowe BBki (w sumie Kronsztadt to taka trochę "ukryta opcja BB")

[ZGZ]
Players
4,113 posts
9,018 battles
7 minut temu, Oderisson napisał:

Rework nadchodzi w nastepnym paczu z tego co wiem. Premka cv tier 9 predzej czy pozniej tez.

Rework CV w następnym patchu???

Mistrzu, a skąd to wiesz? 

A może znasz jakieś szczegóły tej najtajniejszej z tajnych operacji WG?

• Cool 1

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,423 posts
1 hour ago, Oderisson said:

Rework cv nadchodzi w nastepnym paczu z tego co wiem. Premka cv tier 9 predzej czy pozniej tez.

Ooo, a można poprosić o źródło tej rewelacyjnej wiadomości!?

Players
3,137 posts
10,646 battles
13 hours ago, Oderisson said:

lol faktycznie 20k to mega zarobek. Już prawie starczy na grind nowej linii i zakup wszystkich modułów na kolejne okręty ... Mizeria jakby została wykastrowana z zarobków. Flagi ekonomiczne, 100-150 k dmg, 1-3 fragów i 300-550 k,  od tego odjąć koszt z wprowadzenie okrętu do bitwy, consumable i zostaje marne 200-300k. Przy słabszej bitwie netto zostaje +/- 100k. Czyli zakup kolejnego okrętu premium to 100-300 bitew. Faktycznie 12-30 dni gry, jednym okrętem  żeby kupić jedną X, no niesamowicie zniszczona ekonomia. 

Kiedyś mizerią na czysto robiło się bez wielkiego wysiłku 500-1000k. 

• Cool 1

[HEROZ]
Players
627 posts
6,210 battles
1 hour ago, Greyshark said:

Ooo, a można poprosić o źródło tej rewelacyjnej wiadomości!?

Zrodla sa dwa. Mighty jingles testowal nowe cv. Na razie nic nie moze powiedziec ale video zamiescil ze model juz jest. Jak pokazuja to conntributorom to kwestia jest zaawansowana.

Poza tym byl wyciek, nie wiadomo czy pewny, odnosnie przyszlych paczy i rework jest zasugerowany dla 7.7.

[HEROZ]
Players
627 posts
6,210 battles
1 hour ago, Ter_ion said:

lol faktycznie 20k to mega zarobek. Już prawie starczy na grind nowej linii i zakup wszystkich modułów na kolejne okręty ... Mizeria jakby została wykastrowana z zarobków. Flagi ekonomiczne, 100-150 k dmg, 1-3 fragów i 300-550 k,  od tego odjąć koszt z wprowadzenie okrętu do bitwy, consumable i zostaje marne 200-300k. Przy słabszej bitwie netto zostaje +/- 100k. Czyli zakup kolejnego okrętu premium to 100-300 bitew. Faktycznie 12-30 dni gry, jednym okrętem  żeby kupić jedną X, no niesamowicie zniszczona ekonomia. 

Kiedyś mizerią na czysto robiło się bez wielkiego wysiłku 500-1000k. 

Tieron...

Tu nie o to chodzi...

Schrzanilem gre poziomem 9. Totalnie. Oddalem jedna salwe w bismarcka i zezarlem burte od asashio.

Powinienem miec strate. Niewazne ze okret premium. Schrzanilem.

Ale tym okretem nie jestes w stanie zaliczyc straty chyba ze zrobisz 0 dmg. To jest zle. Zarobki za srednia bitwe z missiouri bez full zarobek builda (wszystko oprocz flagi +50%) to dla mnie 500-600k. Moj najlepszy wynik to bylo ponad 1kk.. Tak nie moze byc. Okretu nie mozna zabrac ale zakaz sprzedazy byl konieczny.

Players
3,137 posts
10,646 battles

@Oderisson

Pierwsze i najważniejsze z premką czy bez?

MIssouri nie jest w stanie zaburzyć balansu, bo bez premki przy przyzwoitych wynikach (jak na średnią serwera) bez konta premium zarabia bardzo średnio, jeżeli mamy w perspektywie rozbudowę portu o nowe okręty. Przy przeciętnej grze 1 gra na Mizerii pozwoli na jedną grę na X. 

Ostatnio gram praktycznie tylko VIII w górę, pomimo flag ekonomicznych, średnich wyników PR i blisko 75% WR praktycznie każdy dzień to strata 500k wzwyż (wystarczy jedna gra ma X, która nie wyjdzie i jest 250k na minusie). W planach mam zakup Yueyanga (który od 2 miesięcy czeka na dostępne kredyty) niedługo Wursta i St Louisa (później HIV). Grind RN BB utknął na zakupie Monarcha. Jak mam ciułać po 100-200k na MIzerii po prostu mi się odechciewa. Stąd stwierdzenie, że ona rozwala balans ekonomiczny mnie po prostu śmieszy.

Słowo klucz to konto premium, ja gram bez. Natomiast jak ktoś gra z premką to wtedy nie ma problemu. Stąd już prędzej można stwierdzić, że to konto premium zaburza ekonomię, tylko właśnie po to zostało ono wprowadzone. 

Bez gry na premce to gra tym okrętem po prostu nie spowoduje bankructwa gracza średniego, natomiast cudownych zarobków on na nim nie uświadczy.

Od jakiegoś czasu zniknęły codzienne misje + tygodniowe na których bez problemu stukało się kasę. Znikają okręty pozwalające łatwiej zarabiać, WG coraz natarczywiej wyciąga łapska  do portfeli graczy.

• Cool 2

Players
1,250 posts
10,790 battles
24 minuty temu, Ter_ion napisał:

Jak mam ciułać po 100-200k na MIzerii po prostu mi się odechciewa. Stąd stwierdzenie, że ona rozwala balans ekonomiczny mnie po prostu śmieszy.

Słowo klucz to konto premium, ja gram bez. Natomiast jak ktoś gra z premką to wtedy nie ma problemu. Stąd już prędzej można stwierdzić, że to konto premium zaburza ekonomię, tylko właśnie po to zostało ono wprowadzone. 

Bez gry na premce to gra tym okrętem po prostu nie spowoduje bankructwa gracza średniego, natomiast cudownych zarobków on na nim nie uświadczy.

Oglądałem sobie screeny z zarobkami Missouri, gdzie nawet przy porażce można było przekroczyć milion. Przykład:

https://frm-wows-eu.wgcdn.co/wows_forum_eu/monthly_2018_02/shot-18_02.05_22_25.05-0137.jpg.929cf42949316f41d7fd2dda2d186219.jpg

I nie dziwiłem się, że ten moneymaker z radarem tak przypadł graczom do gustu.

Jeśli chodzi o niższe tiery, zastanawiam się czy 375-free Nelson zarabia obecnie wystarczająco dużo, czy nie? Inna sprawa, na poziomie T7 wydatki są znacznie mniejsze, więc nawet przy porażce człowiek nie straci pół miliona "kosztów". Jeszcze bardziej ekonomiczny jest T6, gdzie na scenariuszach (przy założonych flagach i dniu premium) można wyciągnąć ponad 330 tys. srebra. Ale to tak na marginesie, bo chodzi o okręt premkę.

38 minut temu, Ter_ion napisał:

Od jakiegoś czasu zniknęły codzienne misje + tygodniowe na których bez problemu stukało się kasę. Znikają okręty pozwalające łatwiej zarabiać, WG coraz natarczywiej wyciąga łapska  do portfeli graczy.

Przykre i prawdziwe. Lubiłem takie misje, bo zawsze wpadło trochę grosza (srebra), plus nieco eXPa. A teraz nic, pusto na ekranach misji. Ponadto znikł Miś Yuri, wycofano Belfasta, Kutuzowa... dobrze by było, aby z taką chęcią wycofano Mutsu czy aSHITakę :-)))  Chyba trzeba zacząć powoli krytykować co niektóre bardziej wartościowe okręty, uwypuklać ich błędy... bo jak zaczniemy chwalić, to kolejne podzielą los Misia i znikną na dobre. W sumie to kompletnie nie rozumiem tak głupiej polityki: WG zamiast zarabiać na sprzedaży dobrych okrętów (nawet free EXP nie zrobi się sam :-))  - wycofuje je z gry, a w zamian wciska graczom jakiej stockowe Ashitaki i jej podobne, okręty których nikt raczej kupować nie zechce :-((  To jakie będzie teraz następne cudo? Może stockowa proto Furutaka, też za free EXPa, przetopionego przez niecierpliwych? No litości...

Dobra, zaczynamy krytykować Nelsona. Strasznie powolny, pelotka krótka / niewystarczająca... Może nie znerfią biedaka ... :-)))

Players
3,137 posts
10,646 battles

@umbra_arboris

Zagadka logiczna co różni wynik bitwy, który wkleiłeś od tego mizeria.thumb.jpg.c3ef56ba03a442e437cfe300ba16f74d.jpg

Co do legendarnych zarobków - wrzuciłem wynik 3 bitew jakie zagrałem pod rząd 

W podlinkowanym temacie moje 2 posty - masz screeny i zarobki. Wtedy miałem konto premium z CW czy tam kontenera, jednak na dokładnej rozpisce masz użyte flagi i wyniki z kontem premium i bez. Gdzie te mityczne zarobki po 1-2 mln?

[-FZO-]
Players
15 posts
6,444 battles

War Gaming to Fanatycy STAR WARS tyle ze trylogie piszo po swojemu ( RNG, zarobki MM team w randomku itp itd )

[MS-B]
Beta Tester
98 posts
5,975 battles
40 minutes ago, Ter_ion said:

@umbra_arboris

Zagadka logiczna co różni wynik bitwy, który wkleiłeś od tego mizeria.thumb.jpg.c3ef56ba03a442e437cfe300ba16f74d.jpg

Co do legendarnych zarobków - wrzuciłem wynik 3 bitew jakie zagrałem pod rząd 

W podlinkowanym temacie moje 2 posty - masz screeny i zarobki. Wtedy miałem konto premium z CW czy tam kontenera, jednak na dokładnej rozpisce masz użyte flagi i wyniki z kontem premium i bez. Gdzie te mityczne zarobki po 1-2 mln?

Na przykład tutaj :D

Tutaj akurat była premka, wszystkie flagi na zarobki + gamescom camo, które też daje +50% do zarobków 

received_1784912668221565.jpeg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.