Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.7.6 - Arsenał

39 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,485 posts
3,091 battles

Kapitanowie,

Podyskutujmy o Arsenale!

Arsenał

Skończyły się sygnały, których bardzo potrzebujesz? A może chcesz nowe kamuflaże dla swoich okrętów? Cóż, witamy w Arsenale!

450b1006-68bf-11e8-ba6e-ac162d8bc1e4_120

W Arsenale możecie wymieniać węgiel i stal na flagi sygnałowe, kamuflaże, kontenery, specjalne ulepszenia, a nawet okręty! Zdobywanie tych surowców na serwerze testu publicznego to żaden wyczyn. W zamian za uczestnictwo w bitwach otrzymasz specjalne kontenery, zawierające wystarczającą ilość zasobów do pozyskania większości towarów z Arsenały. Można też użyć kuponów, żeby skorzystać ze specjalnych zniżek na dostępne w nim przedmioty.

451ae8c8-68bf-11e8-816d-ac162d8bc1e4_120

W trakcie testu publicznego sekcja „Okręty” będzie zawierać wszystkie okręty X poziomu. Stocz kilka bitew dowolnego typu, by zdobyć wymaganą liczbę zasobów i wymienić je na ten okręt najwyższego poziomu, który lubisz najbardziej!

Pamiętaj jednak, ze wszystkie X poziomy dostępne będą w Arsenale tylko w trakcie testu publicznego! Na zwykłym serwerze wybór okrętów będzie inny.

Kiedy aktualizacja trafi na zwykłe serwery, zasoby będą rozdawane w zamian za sukcesy w bitwach rankingowych I klanowych, a także za wypełnianie rozmaitych misji bojowych. Nie będzie to łatwe! Tuż po premierze gracze dostaną jednak milutką premię za niektóre ze swych dotychczasowych osiągnięć.

[A-Z]
Players
170 posts

Czy ropa też będzie służyła jako waluta czy te 12000 jednostek jakie dostajemy po bitwie to tylko... ozdoba?

WG Staff
1,485 posts
3,091 battles
2 hours ago, Amaha said:

Czy ropa też będzie służyła jako waluta czy te 12000 jednostek jakie dostajemy po bitwie to tylko... ozdoba?

Ropa będzie potrzebna przy rozbudowanej wersji Bazy :)

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,819 battles

Pomyśl bardzo ciekawy, mam tylko jedna uwagę, czy można by ilość posiadanego węgla i stali wyświetlać w lewym górnym rogu, obok dublonów i kredytów? Jest to poniekąd kolejny rodzaj waluty w grze i dobrze by było, aby znajdowały się w jednym rejonie. Miejsca jest chyba wystarczająco, ewentualnie zmniejszyć czcionkę i podać te informacje w dwóch rzędach. Myślę ze nie jest do duża zmiana, ale ułatwiła by kontrole posiadanych zasobów.

• Cool 5

Players
651 posts
7,461 battles
20 hours ago, Issithin said:

Pomyśl bardzo ciekawy, mam tylko jedna uwagę, czy można by ilość posiadanego węgla i stali wyświetlać w lewym górnym rogu, obok dublonów i kredytów? Jest to poniekąd kolejny rodzaj waluty w grze i dobrze by było, aby znajdowały się w jednym rejonie. Miejsca jest chyba wystarczająco, ewentualnie zmniejszyć czcionkę i podać te informacje w dwóch rzędach. Myślę ze nie jest do duża zmiana, ale ułatwiła by kontrole posiadanych zasobów.

Popieram.

Do samego Arsenału nie dane było mi się dostać. Po kliknięciu na pasek Arsenału pojawiała się "ikona przetwarzania" i tak przetwarzała, przetwarzała... aż odpuściłem po kilku minutach czekania.

[WEED_]
Players
38 posts
9,455 battles

W przypadku ponownego zakupu już posiadanego okrętu jest on automatycznie zamieniany na równowartość w kredytach. Nie mam nic przeciwko temu, jednak warto by w Arsenale dodać ostrzeżenie w stylu " Chcesz kupić okręt, który już posiadasz. W przypadku potwierdzenia zakupu otrzymasz jego równowartość w kredytach."

[HOB]
Players
1,166 posts
5,381 battles
3 minutes ago, Puttonick said:

W przypadku ponownego zakupu już posiadanego okrętu jest on automatycznie zamieniany na równowartość w kredytach. Nie mam nic przeciwko temu, jednak warto by w Arsenale dodać ostrzeżenie w stylu " Chcesz kupić okręt, który już posiadasz. W przypadku potwierdzenia zakupu otrzymasz jego równowartość w kredytach."

Raczej dodadzą to w oficjalnych patchnotach, podobnie jak opisy przy specjalnych kontenerach.

Ale nie zdziwię się jak zdecydują się nie informować o tym w kliencie i naciąć na to nieoczytanych graczy. Oczywiście mogą też zrezygnować z zamieszczenia dopisku na stronie.

Players
3 posts
5,344 battles

Arsenał - podstawowe pytanie w jakim celu będzie służył? Flagi, kamuflaże, wyposażenie, kontenery można już nabywać w grze, po co więc dublować / zmieniać dotychczasowy model ich nabywania.   

No i podstawowe pytanie - w jaki sposób zostanie rozwiązany model zakupu / dostępności okrętów X tieru.

Obecny model zakładał, że gracz musi trochę pograć by móc nabyć X tier. A i tak pływa wielu graczy którzy raczej nie powinni na tym poziomie grać. 

Teraz mowa jest również o jakimś progu doświadczenia, w końcu w jakiś sposób trzeba będzie uzbierać tą stal i węgiel. Problemem jest tylko ich dostępność.  Jeżeli próg będzie niski, to bitewne wody zaleje jeszcze większa fala graczy niepotrafiących nimi grać! I zamiast miłej rozrywki będzie Mariańskie Strzelanie do Kaczek i frustracja całej rzeszy "starych" graczy. A w konsekwencji ich odpływ od gry. 

Daleko mi do miana dobrego gracza lecz nawet mnie wręcz razi obecnie widok w wielu bitwach graczy na okrętach Premium którzy nie bardzo wiedzą po co są w grze. 

Generalnie temat Arsenał  jest raczej kiepski.

[HOB]
Players
1,166 posts
5,381 battles
17 hours ago, Krzychu_Mlody said:

Arsenał - podstawowe pytanie w jakim celu będzie służył? Flagi, kamuflaże, wyposażenie, kontenery można już nabywać w grze, po co więc dublować / zmieniać ..]

Generalnie temat Arsenał  jest raczej kiepski.

Nabywanie flag i kamuflaży w grze jest możliwe na wiele sposobów, ale prędzej czy później może pojawić się problem, że brakuje np. flagi określonego typu. A to oznacza spowolnienie/wstrzymanie rozwoju, grę osłabionym okrętem (np. krążek bez flag na podpalanie), zejście na niższe tiery w celu farmienia podpalaczy, w ostateczności sklep premium (choć oferty z flagami przeważnie nakazują kupić wszelkie, nawet zbędne typy, dopiero niedawno zdarzył się wyjątek)

Arsenał pozwala właśnie na uzupełnienie konkretnego, w pełni wybranego przez gracza typu. I co najlepsze - bez konieczności wygłupów i tracenia PLN/€/db.

Pewnie w ramach wyrównania dadzą biedniejsze misje w przyszłości lub ponownie znerfią kontenery.

X tiery z tego co wiem mają pozostać tak samo dostępne jak były. Na teście roboczo dali dychy do arsenału, choć docelowo powinny być tam okręty premium i specjalne. Powody?

-Na testach niechętnie wypożyczają okręty premium

-Zaporowe koszty w XP obligują gracza do użycia arsenału w celu gry na X (funkcjonalność jest testowana)

Jedyne co ułatwi w zdobywaniu i utrzymaniu X to flagi, kamuflaże i np. kontenery.

Ale ponieważ zarobki w doświadczeniu i kredytach zależą od umiejętności gracza, to nawet na dodatkowych wspomagaczach słaby gracz niewiele skorzysta.

A należy jeszcze pamiętać o drogach zdobywania - wstępnie będą za klanówki i rankingówki, ale prawdopodobnie również za medale, a jak pójdą w ślady WOTa to również za grę na wysokich tierach i grę w dywizjonie. Podobnie jak WOTowskie obligacje - nic nie zapowiada, żeby węgiel i stal dało się kupić.

Czy arsenał jest kiepski? Ciężko się zgodzić z tym twierdzeniem. Oczywiście WG straci lekko na rezygnacji z zakupów w sklepie premium, ale zyski mogą przerosnąć straty:

-Dodatkowa motywacja do gry - jak gracz więcej gra, to bardziej opłaci mu się konto premium

-Sugestia, aby gracz grał na wyższych tierach (łatwiej stracić kredyty, trzeba je zdobyć na niższych tierach lub kupić czas premium, a może nawet jaką zarabiaczkę)

-Jeśli pojawią się konkretne nagrody za rankedy lub klanówki, gdzie nie każdy okręt się sprawdza tak dobrze jak na randomie, gracz zechce zbadać jakiś słuszny okręt i przyspieszyć swoje postępy w jedynym słusznym miejscu

-Gracze poczują się lepiej traktowani - w lepszym nastroju chętniej coś kupią.

Ponadto nie wiem czy dobrze zrozumiałem zapowiedzi sprzed ok. miesiąca - może port będzie rozbudowywany (również za węgiel i stal), a to może dać sporo pasywnych bonusów (np. dodatkowy dzienny kontener)

@WG_Lumberjack, coś wiadomo o rozbudowywanym porcie? Czy spodziewać się wydłużenia listy pozycji możliwych do kupienia za węgiel i stal?

• Cool 1

Players
1,245 posts
10,775 battles

Na angielskiej wersji pogawędek o Arsenale znalazłem takie ciekawe zdanie:

Cytat

You get 1 tier 10 ship, the second one would need quite a bit of farming so choose wisely.

I teraz zastanawiam się, o co tu chodzi? Czy to znaczy, że w Arsenale będzie można zdobyć /nabyć tylko jeden okręt T10? A co ze zgromadzoną dotychczas "nadmiarową" ropą? Zostanie przekonwertowana na węgiel /stal, użyta do dalszej rozbudowy portu, czy co?

I jeszcze jedna rzecz - widziałem na filmikach wprowadzających, że np. jeden okręt T10 "kosztował" 10 tys. jednostek węgla, podczas gdy "specjalna" modyfikacja, która czasami wypadała z kontenera - aż 35 tys. jednostek. Jedna modyfikacja, np. na samolocik zwiadowczy czy też trochę dłuższe działania grupy naprawczej - ma być 3,5 raza droższa niż okręt T10?? Jednocześnie paczka flag (20 szt.) to 3,5 tys. jednostek. Czyli 3 paczki flag to cena okrętu [SHOCK very much]. Baaardzo to wszystko dziwne, nie uważacie?

Link, do YT jak by się kto pytał (od 7:30)  https://www.youtube.com/watch?v=8Vg-Cp50nSc

[HOB]
Players
1,166 posts
5,381 battles
4 hours ago, umbra_arboris said:

Na angielskiej wersji pogawędek o Arsenale znalazłem takie ciekawe zdanie:

[...]

Link, do YT jak by się kto pytał (od 7:30)  https://www.youtube.com/watch?v=8Vg-Cp50nSc

Nie tyle można wybrać jeden okręt, co cena drugiego jest dość wysoka. Dla przykładu: coś kosztuje 10k, dostajesz 9k za nic i 500 za każdą bitwę. Tak więc pierwszy wlezie bez problemu, ale drugi to już trochę grindowania.

Ropa - są pogłoski o nowych lub wielopoziomowych budynkach klanowych, nawet w ramach przygotowań dali po 12k na testowym.

Co do cen - X tiery można uznać za przecenione na potrzeby testu. Bo jakby dali normalne wymagania to mało kto by do tej dychy dotarł.

Players
3,137 posts
10,628 battles

Pytanie miał ktoś z Was problem z otwarciem arsenału? U mnie był blackscreen i kręcące się kółko. Po 3 próbie odpuściłem.

[HOB]
Players
1,166 posts
5,381 battles
3 hours ago, Ter_ion said:

Pytanie miał ktoś z Was problem z otwarciem arsenału? U mnie był blackscreen i kręcące się kółko. Po 3 próbie odpuściłem.

Ten sam typ interfejsu co przy inwentarzu, wyjątkowo kiepsko zoptymalizowany. Czasem zaskoczy po paru sekundach, czasem kilka minut nie da rady. Kiedyś nawet support zaspamiłem (o dziwo z sukcesem), by mi pozwolili kupić okręt po obniżonej cenie, bo zasoby mam, ale w postaci wyposażenia którego nie mogę sprzedać.

@WG_Lumberjack, zapytaj się speców, czy nie dałoby się niektórych elementów portu przenieść do przeglądarki i czy poprawiłoby to sprawność.

Alpha Tester
259 posts
3,936 battles
7 hours ago, Ter_ion said:

U mnie to samo :/. Już w pierwszej fazie testu arsenał nie odpalał w ogóle. Sprawdzałem spójność plików, nawet wywaliłem co poniektóre, żeby dociągło jeszcze raz, ale nic z tego....nie działa :/

[BSW-W]
Players
918 posts
5,741 battles

Zróbcie opcje kupowania sygnałów za kredyty w grze bo nie ma co z tymi kredytami robić ;-)

Players
3,137 posts
10,628 battles

shot-18_06.14_22_10.14-0204.thumb.jpg.46ac41cf026d2b3c9a14fdc1d9ceab9e.jpg

Fajny ten arsenał, zakładka "klany" wygląda identycznie.

===================================================

EDIT

Pogrzebałem i okazało się, że miałem clienta tetsowego ustawionego na uruchamianie w trybie zgodności z Win XP. Zmieniłem na WIn 7 i po ponownym uruchomieniu klienta testowego klany i arsenał zaczęły działać. Nie wiem na ile to rozwiązanie problemu, a na ile przypadek. Wcześniejsze reinstalki i relogi nic nie zmieniały.

[HOB]
Players
390 posts
11,526 battles

Dla mnie Arsenał to bardzo dobry pomysł. Jak dobry zależy od tego jakie oferty i w jakich cenach będą dostępne. Najbardziej chciał bym, by mechanizm zdobywania węgla i stali był wyrażnie oznaczony i komunikowany w grze, nie tak jak w przypadku XP, co było zresztą wielokrotnie już omawiane na forum.

Pomysł z falgami i modyfikacjami jest super, daje większe możliwości.

Pomysł z zakupem T10 przez arsenałj est trochę dyskusyjny, ale wszytko zalęzy od ceny .... tzn. ile musisz grać by dostać 10 za węgiel.

Jednym słowem więcej plusów niż minusów, ale dokładna "opinia/ocena", będzie możliwa dopiero po ustaleniu oferty końcowej.

Players
1,245 posts
10,775 battles
13.06.2018 o 18:45, Silentraz napisał:

Co do cen - X tiery można uznać za przecenione na potrzeby testu. Bo jakby dali normalne wymagania to mało kto by do tej dychy dotarł.

Dzięki za wyjaśnienia. Wczoraj znowu na ang. forum znalazłem informację, że okręty T10 zostały dodane tylko do testowego, a w kliencie dla graczy tego nie będzie. Pożyjemy, zobaczymy. Osobiście przydałby mi się jeden okręt T10 do gry z innymi klanowiczami, przystosowany, z pełnym camo (na razie dopełzłem do T9). Obecnie, ze względu na bardzo różnorodne udoskonalenia specjalne dla poszczególnych "dziesiątek", wypożyczanie zaczyna mijać sie z celem (można zbankrutować poprzez bardzo wysokie koszty poszczególnych modułów). Natomiast sam Arsenał może być ciekawym uzupełnieniem zasobów użytkownika. Ja np. ze względu na częstą grę na scenariuszach zużyłem niemal wszystkie flagi sygnałowe i chętnie zaopatrzyłbym się w konkretny zestaw uzupełniający (a nie np. flagi na taranowanie z kontenera codziennego :-))))

@WG_Lumberjack  - mam takie pytanie, jeśli zechcesz udzielić wyjaśnień. Czy planowane są kolejne comsumable zwykłe i ulepszenia specjalne (wzorem dłuższego sonaru, AA czy radaru)? Na razie tylko trąbią na reddicie, że wydłużenie radaru o 40 % to za dużo, i że ulepszenie ma być znerfione do 20 %. OK, a czy będzie cos nowego? Nie pytam jakie, bo to pewnie tajemnica, ale czy będą? W czerwcowym Developers Q&A poruszono kilka takich kwestii (consumables like AOE heal, gdzieś też spotkałem plotkę o ewentualnych "zagłuszaczach" dla radarów). Mógłbyś coś więcej o tym powiedzieć? W końcu nie pracujesz w Secret Service... :-))) thx

WG Staff
1,485 posts
3,091 battles
14 minuty temu, umbra_arboris napisał:

@WG_Lumberjack  - mam takie pytanie, jeśli zechcesz udzielić wyjaśnień. Czy planowane są kolejne comsumable zwykłe i ulepszenia specjalne (wzorem dłuższego sonaru, AA czy radaru)? Na razie tylko trąbią na reddicie, że wydłużenie radaru o 40 % to za dużo, i że ulepszenie ma być znerfione do 20 %. OK, a czy będzie cos nowego? Nie pytam jakie, bo to pewnie tajemnica, ale czy będą? W czerwcowym Developers Q&A poruszono kilka takich kwestii (consumables like AOE heal, gdzieś też spotkałem plotkę o ewentualnych "zagłuszaczach" dla radarów). Mógłbyś coś więcej o tym powiedzieć? W końcu nie pracujesz w Secret Service... :-))) thx

Jeśli się sprawdzą to nie wykluczamy następnych. :)

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
283 posts
10,730 battles
On 18.06.2018 at 10:50 AM, WG_Lumberjack said:

że wydłużenie radaru o 40 % to za dużo, i że ulepszenie ma być znerfione do 20 %

No wreszcie czekam z utęsknieniem! Może da rade grac dd na T8-10 zamiast permanentnego uciekania przed radarem.

[ZGZ]
Players
4,108 posts
9,018 battles

Jesli kupie w Arsenale modul na radar, a WG go znerfi o polowe, to odda tez polowe wegla, ktory wydam na zakup?

[-DWS-]
Beta Tester
4,474 posts
12,081 battles
On 19.06.2018 at 11:17 AM, Barwena said:

No wreszcie czekam z utęsknieniem! Może da rade grac dd na T8-10 zamiast permanentnego uciekania przed radarem.

Ewentualnie można zróżnicować, np. zostawić te 40% dla niszczycieli, bo nie dość, że bazowo mają ten radar króciutki, to jeszcze radar jest zamiast dymy, czyli bardzo "kosztowna" zamiana. Jeśli moduł będzie dawał tylko 20%, to Yueyang z radarem straci sens.

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles
  • Jeden pierwszy stopień: 2500 jedn. stali.
  • Dwa pierwsze stopnie: 5000 jedn. stali.
  • Trzy pierwsze stopnie: na tym etapie gracze otrzymywali wcześniej okręt VII poziomu Flint, więc tym razem nie dostaną żadnej premii.
  • Cztery pierwsze stopnie: 5000 jedn. stali. Nie ma premii za poprzednie stopnie, ponieważ gracze otrzymali już za nie okręt Flint.
  • Pięć pierwszych stopni: na tym etapie gracze otrzymywali wcześniej okręt IX poziomu Black, więc tym razem nie dostaną żadnej premii.
  • Sześć pierwszych stopni: 2500 jedn. stali. Nie ma premii za poprzednie stopnie, ponieważ gracze otrzymali już za nie okręt Black.
  • Siedem pierwszych stopni: 5000 jedn. stali. Nie ma premii za stopnie 1-5, ponieważ gracze otrzymali już za nie okręty Black i Flint.
  • Osiem pierwszych stopni: 7500 jedn. stali. Nie ma premii za stopnie 1-5, ponieważ gracze otrzymali już za nie okręty Black i Flint."

Stal pozwoli zdobyć okręty Flint (11 600) i Black (14 000). Krążownik X poziomu Stalingrad dołączy do nich w aktualizacji 0.7.8 i kosztować będzie 28 000 jednostek stali.

Flint 11600 - 5000 = 6600 - tyle musi dostać osoba za kolejny sezon rankingówek, żeby kupić Flinta po 3 sezonach

Black 14000 - 5000 = 9000 - tyle musi dostać osoba za kolejny sezon rankingówek, żeby kupić Blacka po 5 sezonach

Moje pytanie brzmi: Ile będzie się dostawać stali za wygrany sezon rankingówek/bitew klanowych? @WG_Lumberjack

Za 3 krotne zrobienie misji na CW dostaniemy 22k stali. Stalingrad kosztuje 28k. Czemu nie dostanę po prostu 28k stali zamiast jakiegoś kuponu na zniżkę? Mnie Stalingrad średnio interesuje i wolałbym stal niż kupon - Flinta i Blacka już i tak mam.

[MS-B]
[MS-B]
Players
640 posts
8,303 battles
16.06.2018 o 17:00, Cristoffs napisał:

Pomysł z zakupem T10 przez arsenał jest trochę dyskusyjny, ale wszytko zalęzy od ceny .... tzn. ile musisz grać by dostać 10 za węgiel.

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że w Arsenale który wejdzie na serwerze nie będzie można kupić regularnych dyszek?

I jest to wyraźnie zaznaczone tutaj.

Cytat

W trakcie testu publicznego sekcja „Okręty” będzie zawierać wszystkie okręty X poziomu. Stocz kilka bitew dowolnego typu, by zdobyć wymaganą liczbę zasobów i wymienić je na ten okręt najwyższego poziomu, który lubisz najbardziej!

A w tym artykule jest wyraźnie napisane jakie okręty będą początkowo dostępne w Arsenale.

Nie żeby coś, ale czasami naprawdę powątpiewam w umiejętność czytania ze zrozumieniem :fish_palm:.

Wracając do samego zamysłu jest to naprawdę jedna z fajniejszych opcji żeby np. uzupełnić zapas flag czy uzbierać brakujące elementy kolekcji. 

Co zaś się tyczy dyskusji o okrętach to zobaczymy, czy WG wprowadzi węgiel lub stal za złotówki, oby nie. I poza tym co się zmieni w nagrodach za bitwy rankingowe i klanowe, skoro zarówno Flint jak i Black będą dostępne w Arsenale.

[FDZ3]
Players
19 posts
6,618 battles

Hmm ktos moze wie jak bedzie wygladac ta zamiana ropy na wegiel?

Chodzi dokladnie o to co bedzie brane pod uwage. Ropa na aktualnym klanie? Czy moze maja jakies dane ile udalo sie zebrac w poprzednim lub poprzednich klanach?

Jesli ktos ostatnio zmienil klan to nie bedzie jej mial zbyt wiele

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.