Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.7.6 - Błędy

47 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles

Kapitanowie,

Ponieważ sposób zgłaszania błędów był trochę chaotyczny to trochę to ujednolicimy. 
Oto wzór, którego fajnie by było się trzymać zgłaszając błędy:

1. Opis problemu ze wszystkimi możliwymi szczegółami.
2. Sekwencja ruchów, które doprowadziły do tego błędu.
Przykład: 1. Wybrałem taki okręt. 2. Wszedłem do bitwy 3. Kliknąłem na coś 4. Komputer zaczął tańczyć salsę.
3. Rezultat - co w efekcie sie stało.
4. Spodziewany rezultat - czyli co normalnie powinno się stać.
5. Szczegóły techniczne - Błąd wystąpił o tej i o tej godzinie. Link do powtórki lub filmiku z wyróżnioną minutą tego co się stało. Python.log i raport DxDiag.

Jeśli napotkałeś taki błąd jak ten poniżej:
565152Sanstitre.png
Udaj się do tego tematu:

Sailing Hamster
67 posts
10,515 battles

nowa operacja - zaliczone 5 gwiazdek,. po bitwie 0 kasy, 0 expa, 0 free expa.

500 tysiecy expa na zbadanie X tieru? lekka przesada

• Cool 1

[ISEN]
Moderator
4,462 posts
11,566 battles
Just now, Lelumpolelum73 said:

Chodzi o to, że grając zwykłe bitwy dostajesz stal i węgiel - a za nie masz kupić sobie X tier.

[HOB]
Moderator
1,565 posts
6,565 battles
1 minute ago, Lelumpolelum73 said:

Niektóre testy mają zaporowe ceny dla niektórych okrętów wyższych tierów - po to by wymusić grę na niższych. Tu z kolei trzeba kupować w arsenale

Podtrzymany błąd ze zbyt wysokimi opisami materiałów - trudniej się dokopać do 3. premium, a 4ty niedostępny bez obracania ekranu (kursor nadal ma pozycję i wyświetlanie w różnych miejscach)

[ISEN]
Moderator
4,462 posts
11,566 battles
16 minutes ago, 666_PolskiHunter_666 said:

Nie mogę się zalogować choć login i hasło podaje dobrze.

Musisz stworzyć nowe konto według instrukcji podanych na stronie PT. Pamiętaj: nowe konto do PT musi mieć taki sam mail jak Twoje normalne konto. Może mieć inny nick i hasło, ale maila muszą mieć takiego samego.

[A-Z]
Players
222 posts

1. Brak opcji wyłączenia/ wyciszenia dźwięku dzwonka odtwarzanego po zakończeniu ładowania dział pancernika.
2. W języku polskim nie ma słowa: "przeciwlotniczynm".

1. Lack off option to turn off / mute the bell sound played after finishing reloading battleship main guns.

2. There is no word: "przeciwlotniczynm" in Polish dictionary.

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,917 posts
14 hours ago, Dark_Havoc said:

Musisz stworzyć nowe konto według instrukcji podanych na stronie PT. Pamiętaj: nowe konto do PT musi mieć taki sam mail jak Twoje normalne konto. Może mieć inny nick i hasło, ale maila muszą mieć takiego samego.

Znaczy nie do końca. Konto na PT powinno mieć tego samego maila, gdyż wtedy otrzymujemy nagrody za udział w teście. Natomiast nie jest tak, że musi to być ten sam mail - ja mam założone na innym.

Players
24 posts
2,459 battles
17 hours ago, Dark_Havoc said:

3 hours ago, Greyshark said:

Znaczy nie do końca. Konto na PT powinno mieć tego samego maila, gdyż wtedy otrzymujemy nagrody za udział w teście. Natomiast nie jest tak, że musi to być ten sam mail - ja mam założone na innym.

To w końcu jak to jest z mailem? Mam od dawna założone konto na PT. Ten sam mail co na zwykłym serwerze, ale inna nazwa gracza. Poprzednio /0.7.5/ normalnie się rejestrowałem i grałem, ale teraz WGC cały czas ma problem z pobraniem danych do 0.7.6. OCK?

[ISEN]
Moderator
4,462 posts
11,566 battles

Kolejny błąd: w przypadku rankingówek jeśli przełączy się karty (np zminimalizuje WoWsa włączając przeglądarkę w tle) to po powrocie ma się na stałe włączony tryb kursora (ten który ma się normalnie trzymając ctrl). Pomaga tylko naciśnięcie CTRL i wychodzi sam z trybu kursora.

EDIT: pisanie kilka razy na chacie w grze daje identyczny efekt: pokazuje się kursor i nic nie można z tym zrobić do czasu naciśnięcia CTRL.

[BUSHI]
Players
3,688 posts
19,133 battles

Te same problemy z dźwiękiem co zawsze. Co patch jakieś nowe kwiatki.

Od ustawień głośności są opcje ? To czemu część dźwięków np. informacja o osiągnięciu nowego poziomu przy zalogowaniu do gry rozrywa uszy patch za patchem (przynajmniej na testowym, bo na normalnym końcie nie mam jak sprawdzić) ? Wcześniej pisałem o takim samym problemie, jak wybuchał nasz okręt. Był taki bum, że myślałem, że ogłuchnę.

Też nie mam jak sprawdzić, bo okręty na testowym są od VIII poziomu, ale w 0.7.5.0 to samo jest z dźwiękiem dział Shiratsuyu.

• Cool 1

Players
37 posts

W trakcie operacji, w połowie bitwy, gdy pojawiają się wrogie samoloty, występują lagi i tracę sterowanie działami i torpedami, mogę tylko płynąć. Pomaga jedynie restart gry. Podobna sytuacja powtórzyła się w kilku bitwach.

Players
37 posts

Utrata sterowania działami i torpedami, występuje zawsze, gdy tylko napiszę coś na czacie. Sprawdzone w kilku bitwach, gdy nic nie piszę, nie ma problemu z grą i strzelaniem.

[ISEN]
Moderator
4,462 posts
11,566 battles
11 minutes ago, kulawy19 said:

Utrata sterowania działami i torpedami, występuje zawsze, gdy tylko napiszę coś na czacie. Sprawdzone w kilku bitwach, gdy nic nie piszę, nie ma problemu z grą i strzelaniem.

Gra wchodzi w tryb kursora. Naciśnij CTRL i wszystko wróci do normy.

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
On 6/8/2018 at 11:37 AM, Amaha said:

1. Lack off option to turn off / mute the bell sound played after finishing reloading battleship main guns.

2. There is no word: "przeciwlotniczynm" in Polish dictionary.

Dostałem informację, że zostanie to poprawione w 0.7.6 :)

[A-Z]
Players
222 posts
On 12.06.2018 at 10:18 AM, WG_Lumberjack said:

Dostałem informację, że zostanie to poprawione w 0.7.6 :)

Na serwerze testowym nadal są oba (2. etap testu), więc dla pewności zapytam...

Pierwsze? Drugie? Oba?

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
godzinę temu, Amaha napisał:

Na serwerze testowym nadal są oba (2. etap testu), więc dla pewności zapytam...

Pierwsze? Drugie? Oba?

Drugie.

Pierwsze przekazałem wyżej.

Players
1,474 posts
14,193 battles

Może to zabrzmi zabawnie, @WG_Lumberjack  ale chciałbym zapytać, czy w trybie gry z botami - wliczając scenariusze - pancernik Alabama nie został nafaszerowany warpackami? Bo mam co do tego poważne wątpliwości. Rozumiem że droga premka musi się sprzedać, OK, ale bez przesady... Zanim mnie wyśmieją mądrzejsi forumowicze, że gra z botami jest tylko dla słabeuszy, kilka kwestii:

- poruszałem już kiedyś sprawę Final Frontier, gdzie pojawiająca się Alabama strzelała z celnością do ułamka milimetra (nawet do niewidocznych i osłoniętych okrętów). A tymczasem - rzekomo ma słabą celność. Na wiki wows jest taki opis "Dispersion can be unfriendly at times". Jaaasne. Na ang. forum jest cały wątek, opisujący szczegółowo niezgodności zachowania botów w trybie FF z ogólnie przyjętą mechaniką gry. Nie dziwne to?

- zagrałem dla zabawy bitwę na co-opach. Stanąłem krążownikiem bardzo blisko wysokiej wyspy. I teraz kwiatek: wrogi Cleveland mimo niezłej pozycji nie był w stanie poważnie uszkodzić mojego okrętu (dostałem za 2 k, i to wszystko). Wiem, jak "lobuje" ten okręt, bo sam posiadam Clevelanda. Natomiast Alabama (właściwie były nawet dwie) będąca w znacznie gorszej pozycji, jedną salwą PRZEZ wyspę (nie ponad, mój okręt stał tuż przy) załatwiła mi krążownik z 15-16 km. Rozumiem duży kaliber pocisków, rozumiem wyspotowanie okrętu, strzelanie za górkę przy użyciu samolociku, nie rozumiem natomiast celności połączonej z dyspersją rzędu ułamków milimetra ani też strzelania PRZEZ obiekty. Wyspa się nie poruszała, mój okręt też nie, zatem o żadnym przesunięciu nie może być mowy.

Ktoś patrząc na screeny powie, że wyciągam kolejny płacz-temat. Nie to jest moim zamiarem. Uważam jednak, że mechanika gry powinna obowiązywać nie tylko ludzi, ale też AI boty. Ja machnę ręką, zagram kolejny raz. Wielu jednak początkujących graczy może się zrazić, że producenci gry oszukują, wprowadzając do gry boty AI grające wbrew mechanice. Alabama JEST takim oszukanym okrętem, przynajmniej gdy jest sterowana przez bota. Czy można to poprawić? Albo niech wszyscy - włącznie z ludźmi - mogą strzelać PRZEZ wyspy, albo nie róbmy sobie kpin. Żeby było jasne: ja się przystosuję, że boty są na 100 % oszukane we wszystkich trybach, jednak dla wielu początkujących graczy może to być wyjątkowo niemiła niespodzianka, zachęcająca ich do porzucenia gry.

5b296041dc315_GodlikeAlabama01.thumb.jpg.d948cb3a0bc173d4d831b015d5378663.jpg5b29604488c4f_GodlikeAlabama02.thumb.jpg.7bff717f445ee386e626d839dc83369a.jpg5b296046e29a6_GodlikeAlabama03.thumb.jpg.352fd71dc2c57063eb9f73d9a4672811.jpg5b296049541ec_GodlikeAlabama04.thumb.jpg.4314025c305e0225261fd752ddce3a78.jpg

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,917 posts
3 minutes ago, umbra_arboris said:

A tymczasem - rzekomo ma słabą celność.

Naprawdę? Nie zauważyłem. Mam na niej 31%, tyle samo co np. na Missouri czy Richelieu oraz wielu innych. Jak dla mnie celność ma dobrą.

Players
1,474 posts
14,193 battles

@Greyshark - grając ostatnie rankedy krążownikiem, najbardziej musiałem uważać na Richelieu. I nie były to jakieś odczucia w stylu "wydaje mi się". Wspomniany Richelieu raz i drugi skasował mi prawie pełen okręt z dużej odległości, i nie było to wcale podczas "paradowania burtą". Po prostu dostawałem bułę przez pokład, i okręt szedł na dno. Nie zauważyłem tak wysokiej celności u Alabamy (sterowanej przez graczy) czy choćby Tirpitza. W tym ostatnim przypadku jakoś udawało mi się wywinąć, najwyżej trochę poobijany. Może dlatego, że pepance Ryśka są o ponad 100 m/sek szybsze od Alabamy?

EDIT: Rozumiem, @WG_Lumberjack  przyjęte do wiadomości. Trzeba się uczyć dalej :-) Zwłaszcza że prędkość pocisków AP u poszczególnych pancerników może się sporo różnić, i trajektoria lotu też może być trochę inna :-)

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
10 godzin temu, umbra_arboris napisał:

Może to zabrzmi zabawnie, @WG_Lumberjack  ale chciałbym zapytać, czy w trybie gry z botami - wliczając scenariusze - pancernik Alabama nie został nafaszerowany warpackami? Bo mam co do tego poważne wątpliwości. Rozumiem że droga premka musi się sprzedać, OK, ale bez przesady... Zanim mnie wyśmieją mądrzejsi forumowicze, że gra z botami jest tylko dla słabeuszy, kilka kwestii:

- poruszałem już kiedyś sprawę Final Frontier, gdzie pojawiająca się Alabama strzelała z celnością do ułamka milimetra (nawet do niewidocznych i osłoniętych okrętów). A tymczasem - rzekomo ma słabą celność. Na wiki wows jest taki opis "Dispersion can be unfriendly at times". Jaaasne. Na ang. forum jest cały wątek, opisujący szczegółowo niezgodności zachowania botów w trybie FF z ogólnie przyjętą mechaniką gry. Nie dziwne to?

- zagrałem dla zabawy bitwę na co-opach. Stanąłem krążownikiem bardzo blisko wysokiej wyspy. I teraz kwiatek: wrogi Cleveland mimo niezłej pozycji nie był w stanie poważnie uszkodzić mojego okrętu (dostałem za 2 k, i to wszystko). Wiem, jak "lobuje" ten okręt, bo sam posiadam Clevelanda. Natomiast Alabama (właściwie były nawet dwie) będąca w znacznie gorszej pozycji, jedną salwą PRZEZ wyspę (nie ponad, mój okręt stał tuż przy) załatwiła mi krążownik z 15-16 km. Rozumiem duży kaliber pocisków, rozumiem wyspotowanie okrętu, strzelanie za górkę przy użyciu samolociku, nie rozumiem natomiast celności połączonej z dyspersją rzędu ułamków milimetra ani też strzelania PRZEZ obiekty. Wyspa się nie poruszała, mój okręt też nie, zatem o żadnym przesunięciu nie może być mowy.

Ktoś patrząc na screeny powie, że wyciągam kolejny płacz-temat. Nie to jest moim zamiarem. Uważam jednak, że mechanika gry powinna obowiązywać nie tylko ludzi, ale też AI boty. Ja machnę ręką, zagram kolejny raz. Wielu jednak początkujących graczy może się zrazić, że producenci gry oszukują, wprowadzając do gry boty AI grające wbrew mechanice. Alabama JEST takim oszukanym okrętem, przynajmniej gdy jest sterowana przez bota. Czy można to poprawić? Albo niech wszyscy - włącznie z ludźmi - mogą strzelać PRZEZ wyspy, albo nie róbmy sobie kpin. Żeby było jasne: ja się przystosuję, że boty są na 100 % oszukane we wszystkich trybach, jednak dla wielu początkujących graczy może to być wyjątkowo niemiła niespodzianka, zachęcająca ich do porzucenia gry.

5b296041dc315_GodlikeAlabama01.thumb.jpg.d948cb3a0bc173d4d831b015d5378663.jpg5b29604488c4f_GodlikeAlabama02.thumb.jpg.7bff717f445ee386e626d839dc83369a.jpg5b296046e29a6_GodlikeAlabama03.thumb.jpg.352fd71dc2c57063eb9f73d9a4672811.jpg5b296049541ec_GodlikeAlabama04.thumb.jpg.4314025c305e0225261fd752ddce3a78.jpg

Bot jak każdy gracz będzie szukał optymalnego ustawienia. 
Poza tym na początku byłeś ustawiony do niego burtą, miał sporo czasu by wycelować.
Boty często oddają strzały nawet jak mają trafić w wyspę.
Zresztą ja też ;-).

Jeśli boty byłyby łatwiejsze to skończyłoby się jak w czołgowym produkcie pewnej konkurencji WG. 

• Cool 2

[P_M_W]
Players
1,292 posts
7,893 battles

Aktualizacje powinny byc dostępne w nocy a nie z rana gdzie każdy chce pograć przed 2 zmianą....

[MS-B]
[MS-B]
Players
715 posts
9,822 battles

Błąd w opisie niszczyciela Aigle w Arsenale. Screen w załączniku.

shot-18_06.28_11_39.23-0375.thumb.jpg.44e13bcbbc8d02139a2af5733abfebbd.jpg

I kolejny kwiatek w Arsenale. Kamuflaż Campbeltown daje +50% do PD a nie 100%, jak jest w opisie.

shot-18_06.28_11_44.28-0917.thumb.jpg.1181bb68649088a531cab5b0295cb2d3.jpg

Ponadto błędy w opisie flag w Arsenale. Chodzi o flagi India Delta, Juliet Charlie, Victor Lima i India X-ray podczas podglądu. Tym razem bez screenów, ale z opisem.

India Delta dale +20% do PW odzyskiwanych przez grupę naprawczą a nie +20% PW w ogóle.

Juliet Charlie całkowicie eliminuje ryzyko detonacji. W podglądzie jest napisane -100%.

Victor Lima i India X-Ray. Zła gramatyka odnośnie bomb. Powinno być bomby lotnicze, a jest napisane bomby powietrzne.

@WG_Lumberjack, liczę na zanotowanie i postanowienie poprawy :Smile_honoring:.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.