Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
FeelTheseTorps

Teamwork OP, czyli najważniejszy aspekt w grze

5 comments in this topic

Recommended Posts

[PNAVY]
Players
81 posts
8,635 battles

1. Wstęp

Witajcie, zacznijmy w ogóle od tego co to jest teamwork?

- Teamwork to współpraca graczy z różnych klanów w obrębie jednego zespołu

Ten poradnik jest bazowany na moim długoletnim doświadczeniu w grach online, gdzie gramy w zespołach (czy to 5 vs 5, czy 7 vs 7 czy 12 vs 12)

2. Jak bardzo jest mi potrzebne zgranie z moją drużyną w "World of Warships"?

Otóż ten istotny faktor jest wręcz niezbędny do tego, aby odnosić więcej sukcesów i zwycięstw, niż frustracji i porażek.

Bardzo duże grono osób narzeka na: "Straszny matchmaking", "Nieuczciwe dobieranie w przeciwnej drużynie kilku fioletów", "Bo ja byłem niesamowity, a mój team dał się zabić"

Takie komentarze w "World of Warships" to codzienność, jest ich więcej lub mniej... wszystko jedno, każda jedna taka skarga niesie ze sobą 1 wniosek: Wroga drużyna współpracowała ze sobą lepiej, dlatego wygrali.

Szatan, ale co Ty mówisz? Ja miałem przewagę 500 expa nad drugim!

- W porządku, zrobiłeś kawał dobrej roboty, nie twierdzę, że nie. Czy to, że gracz drugi w tabeli był o tyle niżej jest TYLKO I WYŁĄCZNIE jego winą? Nie! Bo zespół składa się z minimum 7 a maksimum 12 graczy i owszem mogą być dywizjony, które zwiększą potencjalną szansę wygranej, pytanie tylko dlaczego dywizjony zwiększają szansę wygranej?

Nie dlatego, że mam ze sobą 2 zaufanych ludzi a reszta to pomidory albo ziemniaki, nic z tych rzeczy. Zespół, w którym 3 osoby współpracują ZAWSZE będzie lepszy, niż zespół w którym nikt ze sobą nie współpracuje i każdy gra "pod siebie"

A teraz, kiedy to czytasz, zastanów się... w ilu grach ktokolwiek na chacie poprosił Cię o pomoc?

W ilu grach sam z siebie dałeś wsparcie zespołowi celem wygranej?

Odpowiem Ci na te pytania: Jest ich niewiele i stanowią mały procent Twoich wygranych/ przegranych meczów.

Owszem zdarzy się sytuacja, że mimo współpracy ze sobą przegraliście, ta metoda nie jest idealna i nie da Ci 100% Win ratio.

A teraz zastanów się nad samym początkiem meczu:

Mamy 2 zespoły po 12 osób: 1 zespół jest zrelaksowany, piszą ze sobą na chacie, ludzie z RPF pingują lokalizację najbliższego okrętu, na samym początku zespół ma plan na to jak rozegrać bitwę i się tego planu trzymają wspierając się nawzajem. Drugi zespół to ludzie, którzy nic nie pingują, płyną sami dla siebie, ich niszczyciel ginie w pierwszych momentach bitwy, wszyscy są zestresowani, a chat służy jako narzędzie wyładowania własnej frustracji.

Jak myślisz? Który zespół wygra?

Oczywiste, że zespół numer 1

Ludzie współpracujący ze sobą w grach zespołowych osiągają znacznie więcej sukcesów i są mniej zestresowani, a koniec końców gra jest dla nich tym, czym właśnie ta gra powinna być: Przyjemnością.

3. Wszystko to fajnie, ładnie pięknie Szatan, niestety to tylko sucha teoria i nijak ma się do praktyki... :(

Ile razy ktoś odmówił Ci pomocy, jeśli o nią poprosiłeś? 

Ile razy napisałeś cokolwiek na chacie w normalnym języku a nie języku nienawiści?

Ile razy dałeś wskazówki zespołowi gdzie powinniście się udać, aby osiągnąć sukces w przejęciu capa minimalizując straty?

Odpowiedź jest taka sama... niewiele.

A co by się stało jakby liczba tych gier drastycznie wzrosła? Miałbys o wiele lepszy humor i o wiele lepsze statystyki

Ale co jest tego przyczyną? To, że przeciwnik ma fiolety w teamie, a Ty nie?

Gracz z fioletowymi statystykami różni się od pomidorka z czerwonymi statami tylko 2 cechami:

- Fiolet współpracuje z zespołem, brąz nie i gra dla siebie

- Fiolet wie gdzie się ustawić na mapie, aby wykorzystać potencjał okrętu, brąz leci na YOLO lub też ucieka na rogi mapy/ wystawia pełną burtę do przeciwnika

4. RAGE, TILT, FURIA, WYZWISKA

Wszystkie wymienione wyżej opisy zachowań graczy prowadzą tylko i wyłącznie do jednego: PORAŻKI

Dlaczego? Jeżeli Twój team przegrywa nawet nieznacznie, a Ty zginąłeś i musisz jakoś odreagować to, że wróg Cię zatopił (Tak, okręty w World of Warships można zatopić i się je zatapia) zaczynasz pisać, że znowu masz taki a taki team.

Pamiętaj, że nie jesteś w tym zespole sam! Jak zaczniesz ludzi wyzywać zmniejszysz morale zespołu, który już jest w ciężkiej sytuacji, a Ty dolewasz jeszcze oliwy do ognia. Twój team zacznie Ci odpisywać i całe ich skupienie na grze przeniesie się na skupienie na chacie i odpowiadaniu Ci jaki to Ty słaby byłeś i żebyś się zamknął i tym podobne zwroty. Zespół traci koncentrację, a w efekcie przegrywa bitwę, dlaczego? Bo uległ Twojej prowokacji i nie skupił się na tym, co wygrywa zdecydowaną większość gier, czyli na współpracy.

Weźmy sobie teraz tą samą sytuację, giniesz i przeciwny team ma przewagę.

Piszesz do nich: Sorry Panowie, poległem, ale możemy to jeszcze wygrać! Jeśli Ty i Ty popłyniecie tu i zajmiecie dobre pozycje obronne, a Ty i Ty wypchniecie wroga z capa, jeden niech idzie na flankę... itp, itd.

Z pozytywnym i kreatywnym podejściem do sprawy Twój zespół w dużej mierze Cie posłucha i uzna to za świetny pomysł, a każdą, nawet najgorszą bitwę da się odwrócić na własną korzyść, trzeba tylko wymyśleć jak, a kluczem do sukcesu jest pozytywne nastawienie i współpraca, o której tak wiele dzisiaj piszę.

5. Ale ja tylko grinduję linię i nie potrzeba mi wygranych, aby zrobić ten czy ten okręt

Kolejne mylne pojęcie. Jak opisał to @lobuzjeden w swoim poradniku Unicum, tracisz tylko czas, bo wygrywając bitwę nie dostaniesz doświadczenia pomniejszonego o 50%.

6. Teamwork OP

Przyszedł moment na podsumowanie mojej dzisiejszej wypowiedzi :)

Grając w zespole nastawionym pozytywnie i używającym komunikatora w grze do komunikacji w pozytywnych i taktycznych aspektach gry, pochwały dla graczy przez zaznaczenie go i wciśnięcie F11 "Dobra robota dowódco!", osłanianie mniejszych jednostek przez większe, tworzenie przyjaznej atmosfery między sobą prowadzi, wierzcie lub nie.... do wygranej i satysfakcji ze stoczonej bitwy.

Grając nastawionym negatywnie i grając tylko pod siebie nie zważając na swój zespół i krytykując go za każdy nawet najmniejszy błąd, a po zatopieniu naszego okrętu wyzywanie i skupianie się na tym żeby wyładować frustrację, możemy liczyć tylko na jedno: Stopniowo powiększającą się frustrację i przegrane bitwy w coraz to większej ilości.

Dziękuję za uwagę

[A_P]szatan3434

5b1843f914294_APclanlogo.png.bbf041e4465f0d98e090cb444093aaa6.png

• Cool 2

[FWK]
Players
656 posts
9,577 battles

Ostatnio coraz częściej nasz team współpracuje. Wręcz doskonale współpracuje.

Znajduje się jeden dowódca, który wydaje rozkazy od pierwszej sekundy rozgrywki wskazując gdzie mają wszyscy płynąć. I reszta teamu jak stado baranów płynie na jednego capa, ponieważ jak to ostatnio nawet taki "Nelson" wytłumaczył "jak wszyscy wpłyniemy na jednego capa to zajmiemy go i wygramy".

Poprawka i edyt - jednak takiego nie było.

[MWCJ]
Players
468 posts
3,803 battles

Takie coś to powinno być do przeczytania na głos 3 razy i zaakceptowania po każdym  zalogowaniu zamiast regulaminu i EULA.

• Cool 1

[PNAVY]
Players
81 posts
8,635 battles

Chodzi o to, żeby również w miarę rozsądnie rozdzielić siły i pomyśleć jak stworzyć sobie ogień krzyżowy, okręt dostający salwę w burtę zgarnie o wiele więcej, niż ten pod kątem, a równy podział daje możliwość rozpoznania w terenie, jeśli wróg przeważa na 1 stronie, opóźniasz przejęcie capa, podczas, gdy druga część zespołu wypycha wroga z całej flanki niszcząc każdy okręt tam. Tu też jest ważna współpraca, bo niszczyciele mogą krążownikom osłaniać drogę ucieczki dymem, redukując możliwie jak najbardziej liczbę otrzymanych uszkodzeń.

[POMF]
Weekend Tester
2,269 posts
7,420 battles
38 minutes ago, szatan3434 said:

Ten poradnik jest bazowany na moim długoletnim doświadczeniu w grach online

Dobrze, widać to granie w gry na coś się jednak przydało w życiu.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.