Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
SonnyPsycho

USS Monaghan

18 comments in this topic

Recommended Posts

[MS-B]
[MS-B]
Players
641 posts
8,305 battles

Witojcie,

Jako, że nie ma jeszcze tematu o tym niszczycielu to go założę. Przypominam, że na tę chwilę okręt ten można zdobyć tylko z "amerykańskich skrzynek" w postaci misji.

Porównując ten okręt z Farragutem(Monaghan na pierwszym kadłubie):

-mniej dział(o jedno)

-panic button lub TRB w osobnym slocie,

-gorsza manewrowość,

-więcej HP,

-lepsze camo(100 m buforu torpedowania z niewidki),

-chyba gorszy dym.

Na drugim kadłubie ma dwa działa mniej ale ma możliwość założenia torped z Bensona. Dodatkowo OPL jest lepsza. Co wy sądzicie o tym okręcie?

• Cool 1

[BSW-F]
Players
1,012 posts
11,297 battles
9 godzin temu, SonnyPsycho napisał:

Na drugim kadłubie ma dwa działa mniej ale ma możliwość założenia torped z Bensona

To ile będzie miał wtedy dział?

[BSW-W]
Players
919 posts
5,752 battles
9 godzin temu, SonnyPsycho napisał:

Witojcie,

Jako, że nie ma jeszcze tematu o tym niszczycielu to go założę. Przypominam, że na tę chwilę okręt ten można zdobyć tylko z "amerykańskich skrzynek" w postaci misji.

Porównując ten okręt z Farragutem(Monaghan na pierwszym kadłubie):

-mniej dział(o jedno)

-panic button lub TRB w osobnym slocie,

-gorsza manewrowość,

-więcej HP,

-lepsze camo(100 m buforu torpedowania z niewidki),

-chyba gorszy dym.

Na drugim kadłubie ma dwa działa mniej ale ma możliwość założenia torped z Bensona. Dodatkowo OPL jest lepsza. Co wy sądzicie o tym okręcie?

a tier to ciężko podać???

• Bad 1

[-DRG-]
Players
11 posts
4,896 battles

tier VI

Kadłub (B) -2 wieże czyli zostaje 2x127 ( w mojej opini to strzelać sie z kimś to jak strzelać się kierując Mutsuki [nie brać tego dosłownie]... ale kto pływał ten wie jak to jest) - ostateczna ostateczność.

Benka torpedy ale 2x4 (benek ma 2x5).

Nie jestem miłośnikiem tejże prędkości torped i ta krypa to raczej nie będzie mój target.

ps. polecam modyfikacje pokazującą niedostepne/ukryte jeszcze okręty w drzewku badań tam mozna sobie przejżeć dokładne na tą chwilę parametry każdego okrętu:  link

• Cool 1

[MS-B]
[MS-B]
Players
641 posts
8,305 battles
godzinę temu, _Agenor_ napisał:

a tier to ciężko podać???

Wydawało mi się, że porównując ten okrę z Farragutem można było się domyślić, że chodzi o podobny poziom. Ale skoro wolisz wyłącznie krytykować( w sposób agresywny), zamiast poprowadzić konstruktywną dyskusję to cóż...

Według mnie drugi kadłub miałby większy sens, jakby można by było na nim zamontować działa z Benka lub Fletchera. Wtedy byłoby to znośne ulepszenie. Przyspieszacza torped bym osobiście nie brał, za duży odstęp między kolejnymi salwami torped, skrócenie ich do może 15-20 sekund byłoby opłacalne. 

Na tą chwilę to taki trochę lepszy Farragut, a szkoda bo liczyłem na coś odmiennego jak przykładowo Sims przy Mahanie.

[-DRG-]
Players
11 posts
4,896 battles
7 hours ago, SirensRevolution said:

Na kadłubie B Monaghan również ma 2x5. :)

Tak, kliknąłem mu na torpedy w drzewku i są 2x5... mea culpa :)

Także ważniejsze parametry wyglądają tak (opcja kadłub B i torpedy benka):

shot-18_06.03_08_56.30-0801.thumb.jpg.0a92e58105f95934d62ee284f50876c4.jpg

[CSMW]
Beta Tester
1,405 posts
10,326 battles

I co zrobić z tym cudakiem? zostać przy typowym USN strzelaczu, czy bawić sie w torpedowiec, choć mam szit-no-name? Drugie torpedy ładują sie okropnie długo, nie nadąże za dynamiczną akcją na VI i trace działa...

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,291 battles

Ja bym zdecydowanie brał Monaghan A. Ma 2,4 K więcej HP niż Fara B/C, lepsze maskowanie o 300m z CE (6,3 vs 6,6), co ułatwi puszczanie tych 6,4 km torped na zbliżające się cele i jeżeli zainwestujesz w ręczne AA, to będzie miał o 20% je silniejsze niż taki sam build na Farragucie C i ostatnim zmartwieniem będzie wrogie lotnictwo. Niby Fara B jest lepsza o te jedno działo od C, ale ile to razy wrogi CV po prostu powiesił mi samolocik nad głowa i całkowicie wyeliminował z gry, albo po prostu zrobił dobrego cross dropa. Fara B ma o 25% większy DPM, ale Monaghan ma o prawie 21% HP więcej !

http://shipcomrade.com/captcalc/1000000000000011010000010000010119

i mamy przypakowany, uniwersalny okręcik z 15600 HP.

Ten kadłub A jest po prostu lepsza Farą niż B, czy C. I to ma być balans ? http://proships.ru/stat/ships/216,1117/ Bo niby podstawowe AA ma gorsze ... tylko, ze jak damy ręczną to już zdecydowanie lepsze. Xaxa - zaśmiał się Wania.

Ps. A zapomniałem, ma on znerfione dymy, co w pewien sposób zmusza do innej gry i skoro nie będziemy tyle stojakować w dymie, to może lepiej brać BFT do podbicia dział zamiast VIG.

• Cool 1

Players
351 posts
21,356 battles

Jeżeli ktoś chce kupić USN DD to polecam Monaghana a nie Sims. Sims ma gorsze torpedy dalekiego zasięgu i mało grywalne bliskiego (5.5 km a spot ma 6.6 km) Monaghan ma na kadłubie A okienko 0.1 km ale to zawsze coś zwłaszcza jak pancernik nas goni. Na kadłubie B mamy 10 torped 9.2 km 55 węzłów i 16 k DMG zadające (Sims ma też 9.2 km ale 49 węzłów i zadają 8.5 k) Sims jak go rzuci na T9 to tymi torpedami może co najwyżej uszczypnąć BB. 3 torpedy trafione 16 k dmg śmiech na sali . A to jeżeli trafisz bo takie wolne... To dobre na torpedowanie mało ogarniętych na T5-6 a nie T8-9 :fish_palm:

Players
351 posts
21,356 battles
22 minutes ago, Korsarz_87 said:

CO?

Jak pancernik się do nas zbliża/ skraca dystans . Mając 6.4 km torpedy to nawet z 7-7.5 km można torpedować. 

[-DWS-]
Beta Tester
4,475 posts
12,081 battles
On 22.08.2018 at 6:08 PM, MacArthur92 said:

Jak pancernik się do nas zbliża

To trzeba baaaardzo uważać, żeby się przypadkiem nie wyświecić, bo jak nas zobaczy, to zawróci.

Players
351 posts
21,356 battles
23 hours ago, rtfm_pl said:

To trzeba baaaardzo uważać, żeby się przypadkiem nie wyświecić, bo jak nas zobaczy, to zawróci.

Tak ale można nawet z 7 km torpedować więc bo jest luka. Dajesz boosta potem (nie dym bo wiadomo że się skapnie co się święci i odkręci ) 

[BASIC]
Players
50 posts

Ej, wypadło mi to cudo z prezentu, jak kupiłem 5 mega prezentów mikołaja.

2x5 torped to sporo, mam na razie te wolniejsze, płyną długo i czasami trafiają w inny okręt, niż chcemy :)

Później idziemy zrobić kawę i znów wypuszczamy rybki, po czym idziemy pod prysznic i znow torpedy...

[CSMW]
Beta Tester
1,405 posts
10,326 battles
On 1/15/2019 at 9:04 PM, eutanatos said:

Później idziemy zrobić kawę i znów wypuszczamy rybki, po czym idziemy pod prysznic i znow torpedy...

Dla tego trzymam go w postaci artyleryjskiej, choć trzeba przyznać, że wersja torpedowa to dość duża ciekawostka w swojej klasie

[S-J-W]
Players
59 posts
4,586 battles

Kilka gier w postaci torpedowca wydaje się wskazywać na pewien potencjał, zwłaszcza że kapitan z Gearinga na nim pływa.

RudyKotDino

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.