Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Garetus__

Same radary

262 comments in this topic

Recommended Posts

[DMK]
Players
2 posts
13,567 battles

Jeżeli macie zamiar dalej wymyślać okręty z radarem to proponuje usunąć zasłonę dymną i klasę niszczycieli całkowicie z gry.

Czy nie da się ograniczyć liczby okrętów w bitwach z radarem do trzech lub dwóch w bitwie?

Obecnie gra niszczycielem na t-VIII ... t-X jest niemożliwa. Zasłona dymna jest bezużyteczna bo trzy okręty z radarem w jednym teamie na środku mapy wykrywają wszystkie niszczyciele, jeżeli już w ogóle jakieś są w bitwie. Czy wy próbowaliście wogóle gry niszczycielem teraz - bo nie wydaje mi się.

• Cool 5
  • Angry 1

[DONS]
[DONS]
Players
188 posts
11,974 battles
12 hours ago, Garetus__ said:

Czy wy próbowaliście wogóle gry niszczycielem teraz - bo nie wydaje mi się.

Dobrze powiedziane "teraz". Niedługo wszystko wróci do normy.

• Cool 3

[TF16]
Players
978 posts
15,779 battles
12 godziny temu, Garetus__ napisał:

Jeżeli macie zamiar dalej wymyślać okręty z radarem to proponuje usunąć zasłonę dymną i klasę niszczycieli całkowicie z gry.

Czy nie da się ograniczyć liczby okrętów w bitwach z radarem do trzech lub dwóch w bitwie?

Obecnie gra niszczycielem na t-VIII ... t-X jest niemożliwa. Zasłona dymna jest bezużyteczna bo trzy okręty z radarem w jednym teamie na środku mapy wykrywają wszystkie niszczyciele, jeżeli już w ogóle jakieś są w bitwie. Czy wy próbowaliście wogóle gry niszczycielem teraz - bo nie wydaje mi się.

Zauważyłeś co przyszło w aktualizacji czwartkowej?

[MIRKO]
Players
384 posts
3,823 battles

Hehe, czułem, że niebawem taki temat wypłynie. Dużo ostatnio tych radarów, ja akurat grinduje na Chung Mu i Yugumo i idzie zauważyć w MM wszechobecne Clevelandy, Kronsztady i Buffalo. Zjawisko przejściowe.

Also Clevelandy dość dobrze padają pod focusem. Wiem, że to randomy, ale naprawdę czasami wystarczy na czacie przypomnieć, żeby w pierwszej kolejności likwidować radary. Czasami ludzie słuchają i pomagają.

• Cool 2

Players
111 posts
4,727 battles

Wczoraj miałem w przeciwnej drużynie 3X Cleveleand i 2X Baltimore w przeciwnej drużynie, na dodatek mapa "Sąsiedzi". Jeśli się gra rozważnie da się wpłynąć na capa i nie wyparować pod focusem. Ale jeśli się jest graczem co widzi krążek z radarem na ~10 km, puszcza dymek w ten sposób że drużyna traci spota na ten krążek i na dodatek stojąc w nim cały czas, to nie ma co się dziwić że jest ciężko ;) Wystarczy trzymać się na tych 9 km i w razie czego zwiększać dystans od radaru. Żeby zejść po jednym spotnięciu deską to też trzeba się postarać (nie licząc detonacji ofc.). Już nie wspominając o tych agentach co płyną sami w kierunku gdzie nie mają wsparcia. 

[DK-PL]
Players
1,681 posts
20,574 battles

A obczajaliście najnowsze "specjalne" modyfikacje jakie mają się pojawić dla okrętów 10-tego tieru ? Flamu omawia je u siebie na yt. Takim Łusterem da się z tym drugim specjalnym modem na radar (co wypada z sk) podciągnąć czas trwania radaru do 61,6 sekund !!! :Smile_teethhappy: Oczekuję więc teraz darmowego resetu perków dla wszystkich kapitanów DD, gdyż obowiązkowo dla wszystkich nacji jedyna sensowna opcja to AFT i powrót do palenia BaBeczek z 15km :Smile_teethhappy:

• Cool 3

Players
12 posts
5,807 battles

Granie takim Akizuki jest bezcelowe. W bitwach, w których radar posiada prawie połowa okrętów nic nie można zrobić. Gając jako DD-hunter łapało się wrogiego niszczyciela, zabijało się go i chowało w dymie, a teraz? Nie da się wpłynąć na capa bo jak dostaniesz spota jesteś martwy nawet jak schowasz się w dymie, bo 4 lub 5 okrętów ma radar. Stado Amerykańskich krążków z Missouri na czele wspierane przez Rosjan i Anglików. Dostajesz spota i leci w Ciebie kilkadziesiąt pocisków z krążków, pancerniki również wolą strzelać w DD niż CA i BB, także szansa na przeżycie jest krytycznie niska. A pamiętam czasy, w których radar był czymś wyjątkowym/unikalnym. Może to tylko przejściowe, bo zmieniono linię amerykańskich krążków, ale jak pojawi się 9 i 10 to sytuacja raczej się tylko pogorszy.

Weekend Tester
528 posts

Zniknęły CV, znikną DD.

Sam będąc wielbicielem tych ostatnich nie gram nimi od czwartku praktycznie wcale.

Wziąłem Udałoja i pyk pyk pyk... ciągle -żółte kółeczko. Asashio, jeszcze ujdzie, bo z torpedami 20km można spokojnie atakować z dystansu. Jednak akcje z opływaniem wroga i atakami z 7-8km na dzień dzisiejszy odeszły bezpowrotnie...

Players
1,560 posts
13,676 battles

Oj, już ludzie rozdzierają szaty jakby wszystko już było stracone a gra miała upaść. Spokojnie, hype train wykolei się za jakiś czas. ZAWSZE nowa linia generuje wypaczenie MM, które po kilku najwyżej kilku tygodniach powróci do normy.

• Cool 2

Players
3,137 posts
10,652 battles

Nie będzie lepiej. Teraz wysypało US krążki, doszedł Kronsztad. Niedługo dojdzie nowa linia US CL wszystkie z radarami. 

DD nie znikną całkiem. Zmaleje ich liczba, a większość tych co zostanie będzie spakowała rybkami na 12 km wzwyż, o spocie będzie można zapomnieć.

Miałem dziś 2 cudowne gry.

Z52 u przeciwnika 5 radarów, 2x Z52 i CV. 17 k i na dno. Rewelacja, żaden z DD nie zrobił nic sensownego.

Kolejna fascynującą gra, to 4 radary i CV na Siemce. Nie dało się podejść poniżej 10 km, do tego trafiliśmy na totalne warzywo na CV w własnym teamie. Z 75 wystrzelonych rybek trafiła 1. 

Gra DD zaczyna przypominać masochizm. 

Des, Buffalo, Balti, Clev, Moskwa, Kronsztad, Donskoj, Czapa, Missouri, Black + potencjalnie Mini, Neptun, Edyna. Do tego niemieckie hydro włączając BB. Wszystko to z dodatkiem CV (każda bitwa na DD z CV). O niższych tierach nie mówię bo tam radary są krótsze i na mniejszej ilości okrętów.

Widać trza się przerzucić na Chabę i Hiuyanga

• Cool 2

[B-EYE]
Beta Tester
598 posts
7,687 battles
4 hours ago, Ter_ion said:

Widać trza się przerzucić na Chabę i Hiuyanga

E tam, na pancerniczki - niszczycieli nie ma, lotniskowców nie ma, a krążowniki to cele wymarzone . Tylko spalić mogą w trymiga :Smile_ohmy:

Odnoszę wrażenie, że WG nie umie (lub nie chce) zbalansować klas okrętów, jeśli chodzi o ich ilość i możliwości wobec innych klas - idą w totalne skrajności,  i zmiany o 180 stopni. Teraz metą są krążki no i radar po kilka sztuk w drużynie. Jeszcze niedawno meta to 5 BB, 5 DD i 2 krążki. W czwartek i piątek kończyłem Fletchera, mało kiedy było więcej niż 2 DD w drużynach, nawet pancerników jakby mniej (pewnie efekt skali, bo krążków w kolejce multum). Lotniskowców w kolejce zero. Może takie zmiany mety mają powodować "odświeżenie" gry, żeby się nie nudziła? Gorzej, że zniechęci ludzi, którzy grają tą klasą, która aktualnie bierze po dupie i w nią sporo zainwestowali grindu - jak widać po CV - kach, które są w zaniku w sumie od dawna.

Brawo...

• Cool 1

[GRAY]
Players
45 posts
7,197 battles

U mnie to samo. Akurat kończę linię azjatyckich desek i obecnie gra Chung mu to czysty masochizm. Wpływasz na capa i jeb radar z amerykańca, uciekasz z jego zasięgu i jeb radar z Kronsztada. A że nadal nic nie zmienili w kwestii penetracji AP z BB w DD to często po takiej akcji zostajesz na ogryzku lub idziesz do portu. Przypominam, że jest także misja w kampanii amerykańskiej, w której celem jest zabicie 2 desek w bitwie, co także nie ułatwia gry. I podobnie jak @Ter_ion nie uważam, by szybko się ta sytuacja miała zmienić. Dojdzie nowa X amerykańska i Stalingrad za bitwy klanowe. Przy takiej mecie kapitanom DD zostanie zejście na niższe tiery albo snajpienie z max zasięgu dział i torped i liczenie, że uda się coś trafić (Chaby nie liczę, bo to bardziej krążek niź DD).

[ISEN]
Players
154 posts
8,342 battles

WG może w prosty sposób załatwić sprawę radarów. Wystarczy, że fachowcy od radarów z wg przyznają w końcu, że nie działają one przez skały wyspy itp. rzeczy. Wtedy okręt spotujący radarem musiałby się też co nieco odsłonić. A teraz.... Jest jak jest.

• Cool 8

Beta Tester
3,098 posts
9,895 battles

Lekka przesada owszem jest dużo krążowników ale większość z nich stoi między wyspami, lub nawet nie wie co to radar.

Wystarczy mieć w drużynie( albo plutonie) odważniejszego bbka( lub Kronka) i zamiatasz te krążki pod dywan. Owszem jest to denerwujące bo świecisz się jak psu nabiał, ale idzie się przyzwyczaić. W dużej ilości walk które rozegrałem przez ostatnie dwa dni uwagę moja przykuło, to że zdecydowana większość nie potrafi amerykanami grać. Pływają pełna burtą do okrętów przeciwnika a potem płacz że schodzą na salwę, albo lecą chór wie po co na Yolo. Najzabawniejszy moment wczorajszych walk, to po jednej stronie ja na Kronku razem z kolesiem na Buffalo przeciw 3 cleve, 1 Buffalo i Kronsztad. Goście wypływali by oddawać salwę pełna burtą apekami w nas dziobujących w ich kierunku( btw mogli by troszkę poprawić parabole Kronsztada jest jak dla mnie trochę przy płaska).

Co do gry ddkami, chaby nie mam więc nie mam możliwości sprawdzić ale Azjatką gra się całkiem fajnie dalej, z tym że trzeba pamiętać o zasięgu radarów i patrzeć na mapę gdzie co jest.

[TF16]
Community Contributor
4,087 posts
9,711 battles

Ja się dobrze bawię pływając Chung Mu z radarem. Dymu nie ma sensu brać, bo i tak Cię wyradarują. Jeszcze mi się nie zdarzyło, bym został zatopiony przez 3-4 wrogie okręty w czasie działania radaru jednego z nich. Tracę 30-60% HP, ale płynę dalej. Ostatnio walczyłem tak na capie z dwoma Clevami i Bensonem - oba były tak pewne że zatonęły od torped, a Bensona pomogli mi wykończyć sojusznicy. Po prostu trzeba przyjąć do wiadomości, że bezkarne stanie w dymku lub torpedowanie z niewidki przestało być proste i trzeba jeszcze bardziej się namęczyć by coś zrobić w grze, choć z drugiej strony przeciwnicy z radarami są często tak pewni siebie, że przestają zmieniać kierunek ruchu i przytulają nawet 5 z 8 torped.

• Cool 2

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,343 posts
18,834 battles

2018-06-03.thumb.png.999308d373d0020ffb9dd68744c81f08.png

A ja uważam że, nie da sie grać pancernikami. Ten spam he jest okropny. Buff BB ASAP. :Smile_trollface:

• Funny 1

Beta Tester
3,098 posts
9,895 battles
24 minutes ago, UrukSzymon said:

2018-06-03.thumb.png.999308d373d0020ffb9dd68744c81f08.png

A ja uważam że, nie da sie grać pancernikami. Ten spam he jest okropny. Buff BB ASAP. :Smile_trollface:

skandal tylko 96k jak można

[PLO]
Players
99 posts
4,084 battles
1 godzinę temu, dzobo30 napisał:

Lekka przesada owszem jest dużo krążowników ale większość z nich stoi między wyspami, lub nawet nie wie co to radar.

Wystarczy mieć w drużynie( albo plutonie) odważniejszego bbka( lub Kronka) i zamiatasz te krążki pod dywan. Owszem jest to denerwujące bo świecisz się jak psu nabiał, ale idzie się przyzwyczaić. W dużej ilości walk które rozegrałem przez ostatnie dwa dni uwagę moja przykuło, to że zdecydowana większość nie potrafi amerykanami grać. Pływają pełna burtą do okrętów przeciwnika a potem płacz że schodzą na salwę, albo lecą chór wie po co na Yolo. Najzabawniejszy moment wczorajszych walk, to po jednej stronie ja na Kronku razem z kolesiem na Buffalo przeciw 3 cleve, 1 Buffalo i Kronsztad. Goście wypływali by oddawać salwę pełna burtą apekami w nas dziobujących w ich kierunku( btw mogli by troszkę poprawić parabole Kronsztada jest jak dla mnie trochę przy płaska).

Co do gry ddkami, chaby nie mam więc nie mam możliwości sprawdzić ale Azjatką gra się całkiem fajnie dalej, z tym że trzeba pamiętać o zasięgu radarów i patrzeć na mapę gdzie co jest.

Spora gupa graczy na clevelandach  nagle z t6 trafiła na t8,a wiadomo że ósemki trafiają dość często na dychy no i kończy się to "zamieceniem pod dywan" takich graczy. Obserwuję  bardzo często sytuację ,w której clevelandy giną w pierwszych minutach gry.Myslę,że aktualny "wysyp" tych krążków sam się zweryfikuje .

• Cool 1

Players
221 posts
14 hours ago, Ter_ion said:

Kolejna fascynującą gra, to 4 radary i CV na Siemce. Nie dało się podejść poniżej 10 km, do tego trafiliśmy na totalne warzywo na CV w własnym teamie. Z 75 wystrzelonych rybek trafiła 1. 

Gra DD zaczyna przypominać masochizm. 

O co ten płacz. Gra jak gra.

[FWK]
Players
656 posts
9,671 battles
3 hours ago, ob1wan said:

WG może w prosty sposób załatwić sprawę radarów. Wystarczy, że fachowcy od radarów z wg przyznają w końcu, że nie działają one przez skały wyspy itp. rzeczy. Wtedy okręt spotujący radarem musiałby się też co nieco odsłonić. A teraz.... Jest jak jest.

Toż to by się ziemia w posadach zatrzęsła, gdyby WG przyznało się, że na czymś się nie zna.

[ISEN]
Players
154 posts
8,342 battles

@Darlantan balans radarów nie jest trudny do wykonania, pod warunkiem nie wymyślania koła na nowo, lub szukania jego kwadratury. Tak samo motają się fachowcy od wota- jak zwiększyć rolę pancerza??? Zaiste, to takie trudne, *edited* goldammo i po kłopocie. Zmienić deko ekonomię, żeby im się ojro zgadzało i koniec. Nad czym tu myśleć?

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,343 posts
18,834 battles

Radary radarami, ale to działa w obie strony. Idzie całkiem dobrze granie niszczycielami. Faktycznie trzeba grać ostrożniej, ale jakoś kapy idzie zajmować. Dla mnie większym problemem są uciekajace w panice BBczki. I to mam na mysli zarówno w moim teamie, jak i u wroga. Próbowałem zrobić dzisiaj misje do kampani, 12 podpaleń/zalań grając Fleatcherem/Gearingiem.

Fletcher    Fletcher IX 4 75% 
Super Unicum
3 990 
Super Unicum
90 060 1.75 3

Gearing 8 bitew i 1950 PR

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.