Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.

12 comments in this topic

Recommended Posts

[SLOTH]
Players
87 posts
11,481 battles

Teraz coś z zupełnie innej beczki.  Zauważyłem ze , jeżeli celuje w jakiś okręt płynący równolegle do innego ''wrogiego'' okrętu - to bez względu na to do którego z nich celuje ( bliższego czy dalszego) pociski zawsze spadną pomiędzy nimi. Czyli jeżeli płyną dwa okręty równolegle do siebie w odległości powiedzmy - długości okrętu- to salwa spanie pomiędzy nimi niezależnie  w który się celuje. Ja takze zaczolem  stosować ta taktykę   w druga stronę i jeżeli płynę w grupie i zostajemy wykryci to płynąc równolegle można uniknąć trafienia. Ktos ma podobne doświadczenia ? 

Edit--- nie mam i nigdy nie miałem jakichkolwiek modyfikacji wgranych do gry 

• Funny 1

[DONS]
[DONS]
Players
186 posts
11,949 battles

Niestety ale to co opisujesz nie istnieje. Jeśli nie trafiasz to twoja wina albo rng robi ci psikusa. Ewentualnie gdy płyną dwa okręty i np masz zaznaczonego X na pierwszym a będziesz chciał strzelić w tego drugiego to możesz nie trafić bo system będzie myślał że walisz do pierwszego. Występuje gdy okręty są daleko od ciebie.

[SLOTH]
Players
87 posts
11,481 battles

Gdyby nie istniało to bym o tym nie pisał? Nie zaznaczam okrętów. Ja wiem ze TY WIESZ i tak musi być.

• Funny 1

Beta Tester
3,098 posts
9,895 battles
8 hours ago, HMS_USS said:

Ja takze zaczolem  stosować ta taktykę   w druga stronę i jeżeli płynę w grupie i zostajemy wykryci to płynąc równolegle można uniknąć trafienia. Ktos ma podobne doświadczenia ?

Stosuj stosuj, tylko niepłacz jak ci ktoś wypłaci za 50k bo ma czity( bo  ja tak nie mogę)

Człowieku, masz prawie 10k walk, a ty podstawowych spraw związanych z mechaniką gry nie znasz. Wejdź sobie na boty i zobacz jak salwa leci, i pada obojętnie skupiona czy nie na dystansach 15km+. Ogarnij po prostu to że tak samo jak ja należysz do graczy słabszych, i nie leć ze wszystkimi pierdołami na forum bo nudny już jesteś.

• Cool 3

[TF16]
[TF16]
Players
2,329 posts
19,962 battles
3 hours ago, HMS_USS said:

Gdyby nie istniało to bym o tym nie pisał? Nie zaznaczam okrętów. Ja wiem ze TY WIESZ i tak musi być.

I masz odpowiedź, zaznaczaj X'em będziesz trafiać.

• Cool 1
  • Funny 2

[B-EYE]
Players
343 posts
5,546 battles
4 godziny temu, HMS_USS napisał:

Nie zaznaczam okrętów. 

1. Jeśli nie zaznaczasz okrętów X, salwa ma dużo większy rozrzut. Więc trzeba zaznaczać, bo marnujesz potencjał salwy
  2. Co więcej - jeśli nie masz nic wybranego, gra sama Ci zaznaczy okręt, ten który jest najbliżej Twojego celownika. A jeśli płyną dwa równolegle, gra zaznaczyła Ci np. ten po lewej, a Ty będziesz celował w ten po prawej, to salwa pójdzie właśnie w środek. Wynika to z mechaniki celowania - salwa będzie celowana względem zaznaczonego okrętu, a nie tego w który Ty chcesz strzelić

Wnioski są dwa:

1. Zaznaczaj okręty w które chcesz strzelać, to nie będziesz miał pustych strzałów - dużo mniejszy rozrzut
  2. Tak jak zasugerował Ci @dzobo30 - poczytaj/pooglądaj filmy o mechanice gry 10k bitew zobowiązuje. Myślę że dowiesz się paru ciekawostek i zdecydowanie poprawisz skilla
  • Cool 1

Players
575 posts
6,275 battles
6 hours ago, dannywu said:
  1. Jeśli nie zaznaczasz okrętów X, salwa ma dużo większy rozrzut. Więc trzeba zaznaczać, bo marnujesz potencjał salwy
  2. Co więcej - jeśli nie masz nic wybranego, gra sama Ci zaznaczy okręt, ten który jest najbliżej Twojego celownika. A jeśli płyną dwa równolegle, gra zaznaczyła Ci np. ten po lewej, a Ty będziesz celował w ten po prawej, to salwa pójdzie właśnie w środek. Wynika to z mechaniki celowania - salwa będzie celowana względem zaznaczonego okrętu, a nie tego w który Ty chcesz strzelić

Wnioski są dwa:

1. Zaznaczaj okręty w które chcesz strzelać, to nie będziesz miał pustych strzałów - dużo mniejszy rozrzut
  2. Tak jak zasugerował Ci @dzobo30 - poczytaj/pooglądaj filmy o mechanice gry 10k bitew zobowiązuje. Myślę że dowiesz się paru ciekawostek i zdecydowanie poprawisz skilla

Niewiedza kosztuje i jak kolega @HMS_USS napisał tez to mi się zdarza, ze salwa pada pomiędzy dwa okręty płynące rownolegle do siebie. Czas pouczyć się trochę więcej! 

• Cool 1

[SLOTH]
Players
87 posts
11,481 battles

Oczywiście liczenie na jakakolwiek normalna dyskusje z matołkami - nie ma sensu. MAM oczy i widzę jaka jest salwa i gdzie spada. Jak będzie mi sie chcialo powycinać kawali replayow to wstawie. Chociaz nie wiem czy jest sens bo IQ na tym forum jest na poziomie jednej cyfry.

Nie ma się co dziwić ze gra momentami wygląda jak stworzona przez niedorozwiniętego psychicznie jeżeli ma takich ''doradców''. 

Beta Tester
3,098 posts
9,895 battles

Tak wygląda prawidłowo oznaczony cel za pomocą guzika X.

image.thumb.png.ff3ffdf0a0451008bcd8b38fc28928b8.png

a ty masz przykład złego celowania

image.thumb.png.a10507151b18c504997e1fae71f5f9b7.png

klient ma namierzonego chestera a celownik na następnym za nim okrętem, takie ustawienie spowoduje że chór mu zrobisz

Oznaczenie jest automatyczne albo ręczne(X należy do ręcznych), zacznij w końcu z X korzystać to i śr. % trafień się zwiększy.

A matoła inteligentny inaczej kolego to sobie znajdź w rodzinie, prawda cie zabolała to weź ją na klatę, i przestań beczeć jak baba.

• Cool 5

[TF16]
[TF16]
Players
2,329 posts
19,962 battles
21 minutes ago, HMS_USS said:

Oczywiście liczenie na jakakolwiek normalna dyskusje z matołkami - nie ma sensu. MAM oczy i widzę jaka jest salwa i gdzie spada. Jak będzie mi sie chcialo powycinać kawali replayow to wstawie. Chociaz nie wiem czy jest sens bo IQ na tym forum jest na poziomie jednej cyfry.

Nie ma się co dziwić ze gra momentami wygląda jak stworzona przez niedorozwiniętego psychicznie jeżeli ma takich ''doradców''. 

Każdy Ci kulturalnie odpowiedział i zresztą prawidłowo, a Ty dostajesz piany. W sumie czego oczekiwać po gościu który po 10k bitew odkrywa klawisz X.

[-DRG-]
Players
11 posts
4,896 battles
31 minutes ago, HMS_USS said:

Jak będzie mi sie chcialo powycinać kawali replayow to wstawie...

Czekamy z niecierpliwością na to co nam zaprezentujesz.

[WHYME]
Players
265 posts
12,620 battles
20 minut temu, baxowaty napisał:

Każdy Ci kulturalnie odpowiedział i zresztą prawidłowo, a Ty dostajesz piany. W sumie czego oczekiwać po gościu który po 10k bitew odkrywa klawisz X.

To jest taki klawisz? I nie mozna zamiast tego uzywac Y ?

rozumiem.gif

• Funny 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.