Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
KrzysiekEg

Co z kamuflażem "Gratulacyjne"?

26 comments in this topic

Recommended Posts

Players
223 posts
17,680 battles

Witam.

Może ktoś mi wyjaśni politykę wg. Trzymałem na 8 tierze Orleansa dla tego kamuflażu i dla radaru. Z nowymi zmianami, NO poszedł tier niżej, kamuflaż został razem z nim, ale za to stracił radar. Tym samym okręt jak dla mnie stracił rację bytu. Z drugiej strony wstawiono Baltimore na 8, ma radar, ale nie ma mojego kamuflażu. To coś chyba jest nie tak z tą zamianą? Jak dla mnie NO na 7 jest zbyteczne bez radaru, więc do sprzedania a kamuflaż bezużyteczny, nawet go sprzedać nie można, a okręt, który go zastąpił, nie ma fajnego kamuflażu, i tym samym też jest niepełnowartościowy w porównaniu do NO, którego posiadałem na 8 tierze. 

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,705 battles

A ile to zapłaciłeś za ten kamo? 

Jak bardzo chciałeś mieć kamuflaż na VIII trza było kupić na Clevlanda. Zresztą jest lub będzie misja na taki kamuflaż.

Players
223 posts
17,680 battles
12 minutes ago, Ter_ion said:

A ile to zapłaciłeś za ten kamo? 

Jak bardzo chciałeś mieć kamuflaż na VIII trza było kupić na Clevlanda. Zresztą jest lub będzie misja na taki kamuflaż.

Ale czego nie zrozumiałeś?

Miałem coś, nie ważne czy za darmo czy za pieniądze. Było moje, a teraz tego nie mam, więc to chyba jest coś nie tak? Teraz zabierają kamuflaż, a jutro Belfasta, bo go też dostałem za darmo. Tak ma być? Tylko nie pisz, że mam szansę znowu go wylosować z kontenera.

[A-Z]
Players
222 posts

1. Kamuflaż Gratulacyjny był dla NO i na nim został.

2. NO straciło radar po spadku z VIII na VII, bo stara Pensa nie miała go na tym poziomie (chyba nic nie ma radaru na VII, ale tu mogę się mylić), a to właśnie nią zastąpił NO.

3. Baltimore nie ma kamuflażu NO, bo... patrz punkt 1.

4. Nie dostałeś kamuflażu na Baltimore, bo nie zapłaciłeś za kamuflaż na starym NO.

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,705 battles

Masz nadal na VII tierze. Czego nie rozumiesz? Dostaniesz możliwość zdobyć camo na VIII, masz na VII - jak dla mnie masz (będziesz miał) 1 więcej, a nadal płaczesz. Może w ramach zmiany w linii darmowe camo dla wszystkich okrętó w porcie?

Players
223 posts
17,680 battles
35 minutes ago, Amaha said:

1. Kamuflaż Gratulacyjny był dla NO i na nim został.

2. NO straciło radar po spadku z VIII na VII, bo stara Pensa nie miała go na tym poziomie (chyba nic nie ma radaru na VII, ale tu mogę się mylić), a to właśnie nią zastąpił NO.

3. Baltimore nie ma kamuflażu NO, bo... patrz punkt 1.

4. Nie dostałeś kamuflażu na Baltimore, bo nie zapłaciłeś za kamuflaż na starym NO.

Mogę się z Tobą zgodzić, tylko jest jedno małe, ale. Robiłem misję z kamuflażem na okręt 8 tieru z radarem. Więc miałem i radar i kamuflaż. Tak zaopatrzony okręt stał w porcie. Teraz nie mam równoważnika, więc ta zamiana jest dla mnie ze stratą.

Patrząc na punkt 4, skoro nie zapłaciłem za niego to mi go zabrali. Tym samym patrz to co napisałem na temat Belfasta.

34 minutes ago, Ter_ion said:

Masz nadal na VII tierze. Czego nie rozumiesz? Dostaniesz możliwość zdobyć camo na VIII, masz na VII - jak dla mnie masz (będziesz miał) 1 więcej, a nadal płaczesz. Może w ramach zmiany w linii darmowe camo dla wszystkich okrętó w porcie?

Po pierwsze nie płaczę, popatrz lepiej na temat, który ci zamknęli, tam byłeś mistrzem płaczu. Po drugie, miałem kamuflaż na 8 więc nie widzę powodu dla którego mam marnować czas jeszcze raz by go zdobyć. Po trzecie, w du..pie mam kamuflaż na 7, na okręcie który już sprzedałem, bo jest jak dla mnie bezużyteczny. Po trzecie powtórzę jeszcze raz, bo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Wczoraj miałem na 8 okręt z radarem i kamuflaż do niego, a dziś nie mam. Zauważyłeś różnicę?

[ISEN]
Moderator
4,457 posts
11,551 battles
9 minutes ago, KrzysiekEg said:

Mogę się z Tobą zgodzić, tylko jest jedno małe, ale. Robiłem misję z kamuflażem na okręt 8 tieru z radarem. Więc miałem i radar i kamuflaż. Tak zaopatrzony okręt stał w porcie. Teraz nie mam równoważnika, więc ta zamiana jest dla mnie ze stratą.

Patrząc na punkt 4, skoro nie zapłaciłem za niego to mi go zabrali. Tym samym patrz to co napisałem na temat Belfasta.

Po pierwsze nie płaczę, popatrz lepiej na temat, który ci zamknęli, tam byłeś mistrzem płaczu. Po drugie, miałem kamuflaż na 8 więc nie widzę powodu dla którego mam marnować czas jeszcze raz by go zdobyć. Po trzecie, w du..pie mam kamuflaż na 7, na okręcie który już sprzedałem, bo jest jak dla mnie bezużyteczny. Po trzecie powtórzę jeszcze raz, bo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Wczoraj miałem na 8 okręt z radarem i kamuflaż do niego, a dziś nie mam. Zauważyłeś różnicę?

Nie wiem czy czytałeś swoją umowę z WG na temat tej gry. Przeczytaj. Tam na przykład jest, że nie ma problemu w tym by Ci zabrali tego Belfasta. Mogą Ci zabrać dowolny okręt, bo nie jesteś jego właścicielem. WG Ci go wypożycza. WG w EULA wyraźnie zaznacza, że nie gwarantuje, że przedmioty, które kupujesz pozostaną niezmienione. Zatem wszystko WG może zmienić.

Aby było śmieszniej podobnie jest na przykład ze Steam. Tam też nie jesteś właścicielem gier, a tylko są one bezterminowo przypisane do konta i Steam może Cię ich pozbawić.

• Cool 1

Players
223 posts
17,680 battles

Dark wiem o tym doskonale. Ta gra jest jak woda w kiblu, jest póki wg jej nie spuści. Dlatego też nie mam zamiaru płacić za coś co nie jest moją własnością.  Chodzi mi o to, że WG coś wspominało, że nikt nie straci na tym podziale, a nawet zyska.

I chyba nie jestem sam, któremu to się nie podoba. https://forum.worldofwarships.eu/topic/101055-us-cruiser-changes-how-will-you-be-affected/

[ISEN]
Moderator
4,457 posts
11,551 battles
2 minutes ago, KrzysiekEg said:

Dark wiem o tym doskonale. Ta gra jest jak woda w kiblu, jest póki wg jej nie spuści. Dlatego też nie mam zamiaru płacić za coś co nie jest moją własnością.  Chodzi mi o to, że WG coś wspominało, że nikt nie straci na tym podziale, a nawet zyska.

I chyba nie jestem sam, któremu to się nie podoba. https://forum.worldofwarships.eu/topic/101055-us-cruiser-changes-how-will-you-be-affected/

Ja na ten przykład zyskałem 22mln kredytów, 3 kapitanów oraz miejsca w porcie. Kamuflaż był mało przydatny - daje małe bonusy do szkolenia kapitana i do wolnego doświadczenia.

• Cool 1

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,893 posts

Jednemu zabrali Seagala, drugiemu krążownik przenieśli poziom niżej... czy WG się zastanowiło kiedyś, ile swoimi nieprzemyślanymi decyzjami dramatów ludzkich spowodowało? Ile żyć graczy zniszczyło??

• Cool 1
  • Funny 7
  • Boring 2

Players
223 posts
17,680 battles
10 minutes ago, Greyshark said:

Jednemu zabrali Seagala, drugiemu krążownik przenieśli poziom niżej... czy WG się zastanowiło kiedyś, ile swoimi nieprzemyślanymi decyzjami dramatów ludzkich spowodowało? Ile żyć graczy zniszczyło??

A coś na temat, czy zawsze będziesz się wcinał jak waciak w d..? Po co wtrącasz się do każdego tematu? Nudny już jesteś.

17 minutes ago, Dark_Havoc said:

Kamuflaż był mało przydatny - daje małe bonusy do szkolenia kapitana i do wolnego doświadczenia.

Tu się nie zgodzę, był lepszy od stałego. Stały dawje tylko +50% punktów. A tamte +50% dla kapitana i wolnego expa.

• Cool 2

Players
1,693 posts
7,993 battles
2 hours ago, KrzysiekEg said:

Witam.

Może ktoś mi wyjaśni politykę wg. Trzymałem na 8 tierze Orleansa dla tego kamuflażu i dla radaru. Z nowymi zmianami, NO poszedł tier niżej, kamuflaż został razem z nim, ale za to stracił radar. Tym samym okręt jak dla mnie stracił rację bytu. Z drugiej strony wstawiono Baltimore na 8, ma radar, ale nie ma mojego kamuflażu. To coś chyba jest nie tak z tą zamianą? Jak dla mnie NO na 7 jest zbyteczne bez radaru, więc do sprzedania a kamuflaż bezużyteczny, nawet go sprzedać nie można, a okręt, który go zastąpił, nie ma fajnego kamuflażu, i tym samym też jest niepełnowartościowy w porównaniu do NO, którego posiadałem na 8 tierze. 

1. Polityka WG nie opiera się na tym co ma dla ciebie rację bytu.

2. To go sprzedaj, a zarobione srebro zużyj na Czapę, tam ciągle jest darmowy kamuflaż.

2 hours ago, KrzysiekEg said:

Miałem coś, nie ważne czy za darmo czy za pieniądze. Było moje, a teraz tego nie mam, więc to chyba jest coś nie tak? Teraz zabierają kamuflaż, a jutro Belfasta, bo go też dostałem za darmo. Tak ma być? Tylko nie pisz, że mam szansę znowu go wylosować z kontenera.

Tylko, ze nikt ci go nie zabrał. Skórka do NO jest dalej na NO.

1 hour ago, KrzysiekEg said:

Mogę się z Tobą zgodzić, tylko jest jedno małe, ale. Robiłem misję z kamuflażem na okręt 8 tieru z radarem.

Robiłeś misję dla kamo na NO.

Wczoraj miałem na 8 okręt z radarem i kamuflaż do niego, a dziś nie mam. Zauważyłeś różnicę?

Nie. Wczoraj miałeś kamo na NO, dzisiaj masz kamo na NO.

Wczoraj miałeś kamuflaż wart 0 zł. Dzisiaj masz kamuflaż wart 0 zł. 0 minus zero, przenoszę zero, 0 w pamięci... Według moich obliczeń straciłeś dokładnie 0. Napisz do supportu, to ci oddadzą.

39 minutes ago, KrzysiekEg said:

Tu się nie zgodzę, był lepszy od stałego. Stały dawje tylko +50% punktów. A tamte +50% dla kapitana i wolnego expa.

Co na jedno wychodzi.

Z drugiej strony wstawiono Baltimore na 8, ma radar, ale nie ma mojego kamuflażu.

Trzeba było kupić kamo na Cleva jak były po 500, miałbyś teraz na krażowniku 8 tieru z radarem!

• Funny 2

[DK-PL]
Players
2,282 posts
25,071 battles

Trzeba spojrzeć na te zmiany również od drugiej, jaśniejszej strony. Nowy Orlean spadł z tieru VIII na VII dzięki czemu będzie miał teraz o wiele lepsze losowania. 8-ki zazwyczaj lądują na dole MM i męczą się z 10-tkami, zaś 7-ki najczęściej grają na topce i łoją 5-tki. Tiery VII zaraz po IV (nie licząc X) są najbardziej komfortowe do grania :Smile_Default:

A tak poza tym nie od dziś wiadomo że, WG daje, WG zabiera, no i nie ma na świecie sprawiedliwości, są biedni i bogaci, jest głód na świecie choć jest jednocześnie nadprodukcja żywności... 

• Cool 2

Players
1,474 posts
14,184 battles

Wprawdzie narzekam na niektóre elementy gry (RNG, wipe-outy), ale jeśli chodzi o kamuflaże gratulacyjne - jestem z nich bardzo zadowolony. Udało mi się powolutku zrobić misje na nie, i teraz, w miarę przybywania okrętów w porcie, mogę co niektóre obdarować tym specjalnym kamuflażem. Okręty dzięki temu stają się bardziej ekonomiczne w eksploatacji (- 10 % do kosztów po każdej bitwie + brak konieczności zakupu nowego camo po każdej bitwie). Dodatkowo szybciej szkoli się kapitan i zarabia więcej free XP. Czego chcieć więcej? Zapracowany na rankedach Charles Martel zarobił mi sporo srebra i FXP   :-OK

Czy okręt bez radaru nie ma racji bytu (Orleans "zjeżdżający z T8 na T7)? Hmm, jeśli tak patrzeć, to cała linia francuska czy też niemiecka zostaje mocno w tyle... Zresztą, na T7 tylko nieliczne okręty mają radar (Atlanta, Belfast, Indianapolis). Wspomniany zaś Orleans nie jest wcale takim złym okrętem. Dobra zwrotność, dobre camo, szybki obrót dział (w przeciwieństwie do Pepsicoli). Ma też znacznie szybsze pociski niż lekkie kruzy USA. Może dlatego, mimo 13-sek reloadu, tak dobrze polowało mi się nim na deski podczas wczorajszego scenariusza. A radar? Cóż, Orleans stracił, Cleveland zyskał - summa summarum wychodzimy na zero. Jeśli czegoś mi brakuje przy okazji Congratulatory camouflage - to brak oddzielnych slotów na sonar i AA dla ciężkich krążowników USA (to, co mają lekkie). Ale to już "nieco" inna historia.  :cap_book:

Players
506 posts
29,296 battles

Nie bendem puakau po tym cammo bo wszyscy mogli go dostac na inne okrety osmego tieru, na przyklad z23.

Wicek polegal na +50 do wolnego xp a akurat NO milo sie tego wolnego xp grindowalo.

Ale coz. Nic pan nie zrobisz. Nie mozna w koncu od ruskich wymagac jakiejs etyki handlowej.

Generalnie t cala ta hucpa z nowym drzewkiem polegala na dodaniu buffalo ktory tak naprawde nie jest niczym specjalnym

Pozostale poprzenoszone okrety raczej stracily niz zyskaly

Bo tak

Pensa byla kupa na 7 tierze i pasowala raczej na szosty.

Dali ja na szosty ale znerfili wiec traz jest jeszcze wieksza kupa.

Grac sie da ale porownajcie toto z np duca albo nawet molotov....

Cleve na osemce to 2 salwy pancka i do garage.

Znerfiony new orleans bez radaru na 7?

Meh.

Znerfiony mulowaty baltimore bez naprawki na 8 bleh.

Buffalo na 9 ?

Blah.

Jesli dawniej mielismy w tej linii przynajmniej 2 dobrze zbalansowane okrety jak cleve i NO bo pensa byla kupa a balti to byl kloc- to co dostalismy w zamian?

Dobrze cociaz ze desa zostawili w spokoju....

Players
1,693 posts
7,993 battles
12 minutes ago, Sadzior said:

Wicek polegal na +50 do wolnego xp a akurat NO milo sie tego wolnego xp grindowalo.

FFS!

Dostajesz 1000 expa. +50% do XP daje ci 1500 XP. 5% z tego to 75 freexpa.

Dostajesz 1000 expa. 5% z tego to 50 freexpa. +50% do free xpa daje 75 freexpa.

• Cool 1

[ISEN]
Players
173 posts
8,945 battles

Bo liczyć to trza umić... Poza tym rozwala mnie takie bóldupienie, o co w zasadzie? Chyba o to, że ktoś dostał dodatkowe okręty. Tak, czy siak- nie rozumiem.

6,893 posts
6 minutes ago, Goomich said:

FFS!

Przypominam, że to forum gry o statkach a nie matematyczne, więc nietaktem jest wymaganie od graczy posiadania umiejętności wykonywania tak zaawansowanych obliczeń.

• Funny 1

[BASIC]
Beta Tester
232 posts
8,162 battles

A z pozytywnych wiadomości. Wystartował maraton na Indianapolis, gdzie ZA DARMO możesz mieć:

1. Krążownik

2. Stały kamuflaż

3. Radar

Voila!!!!

Players
506 posts
29,296 battles
On 2018-06-01 at 4:51 PM, Goomich said:

FFS!

Ehrm

Bez cammo

Dostajesz 1000 xp z tego 5% to free xp

Czyli 50 free xp

Masz magiczne cammo:

Dodatkowo 50%free xp z bonusu cammo

Czyli 50 freexp +25 freexp =75 free xp

On 2018-06-01 at 4:57 PM, ob1wan said:

Bo liczyć to trza umić... Poza tym rozwala mnie takie bóldupienie, o co w zasadzie? Chyba o to, że ktoś dostał dodatkowe okręty. Tak, czy siak- nie rozumiem.

Zabrali 2 bardzo dobre okrety

Dali za to cujoze i jeden dodatkowy tyz crap

Zamienil stryjek siekierke na kijek

Jakosik ludziska nie mozecie zrozumiec ze

1 pensa t byl crap na swiom tierze i po opuszczeniu go tier nizej mogli jej spokojnie nie nerfic

Bo to dalej crap ino ze wiekszy

2 cleveland byl dobry bo byl na t6

Na t8 ze swoim zasiegiem nawet po dodaniu radaru to free frag dla bb t9-10

3 NO byl dobry bo mial radar i magiczne cammo na t8

Bez radaru i po nerfie i bez cammo to ...hmmm...nic specjalnego

Porownajcie go do belfasta na t7....

4. Balti to byl kloc ale wyrabial na t9 bo mial naprawke

Teraz na t 8 po lekkim nerfie bez naprawki to tylko kloc

5. Buffalo... w obecnej wersji free frag dla bb

Nie ma nic co by go wyroznialo sposrod innych krazkow t9 na korzysc

Players
1,693 posts
7,993 battles
13 hours ago, Sadzior said:

Ehrm

Bez cammo

Czyli 50 free xp

Masz magiczne cammo:

Dodatkowo 50%free xp z bonusu cammo

Czyli 50 freexp +25 freexp =75 free xp

Brah, porównywałem do innego pernamentnego camo, jako to za 500, które daje +50% do xp. Oczywistą oczywistością jest, że jakiekolwiek camo jest lepsze od braku camo.

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,705 battles
15 hours ago, Sadzior said:

Jakosik ludziska nie mozecie zrozumiec ze

1 pensa t byl crap na swiom tierze i po opuszczeniu go tier nizej mogli jej spokojnie nie nerfic

Bo to dalej crap ino ze wiekszy

2 cleveland byl dobry bo byl na t6

Na t8 ze swoim zasiegiem nawet po dodaniu radaru to free frag dla bb t9-10

3 NO byl dobry bo mial radar i magiczne cammo na t8

Bez radaru i po nerfie i bez cammo to ...hmmm...nic specjalnego

Porownajcie go do belfasta na t7....

4. Balti to byl kloc ale wyrabial na t9 bo mial naprawke

Teraz na t 8 po lekkim nerfie bez naprawki to tylko kloc

5. Buffalo... w obecnej wersji free frag dla bb

Nie ma nic co by go wyroznialo sposrod innych krazkow t9 na korzysc

1. Pensa to bardzo dobry okręt z magicznymi AP. Jednak jak ktoś pływał jak milord to padał jak mucha. To był typowy glass cannon.

2. Clevland był bardzo mocny na VI. 8 jest najtrudniejszym tierem, brak naprawki i większość walk z X. Jednak wydaje mi się, że będzie bardziej użyteczny niż Czapka. Dobre camo, radar, rozbicie i sonar mogą robić robotę. To, że odparowuje na dobrą salwę BB - a który krążek na tym tierze ma inaczej?

3. Spadł na VII więc stracił radar i skóra na camo. Nic dziwnego, lepsza wersja Pensy. Belfast najbardziej uniwersalny krążek na tym tierze, ciężko go porównać do innych.

4. Typowy US CA. Jakbyś nie zauważył na tym tierze poza Atago/Takao i PE krążki nie mają naprawili, więc nie rozumiem płaczu.

5. Nie bawiłem się, ale słyszałem same pozytywne opinie.

[FWK]
Players
656 posts
9,936 battles
On 31.05.2018 at 2:00 PM, KrzysiekEg said:

Ale czego nie zrozumiałeś?

Zapoznaj się z regulaminem gry :D

Z tego co pamiętam to nie jest twoje tylko należące do WG, a ty z tego odpłatnie korzystasz :D

Jeśli się mylę to niech ktoś mi wskaże konkretny paragraf w regulaminie gry - może wtedy zacznę jakieś premki kupować.

6,893 posts
4 minutes ago, Ter_ion said:

2. Clevland był bardzo mocny na VI. 8 jest najtrudniejszym torrent, brak naprawili i większość walk z X.

Interesujące.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.