Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Dark_Crus4der

Dziękuję wszystkim - gra odinstalowana

31 comments in this topic

Recommended Posts

Players
93 posts
14,970 battles

Wszystkim, których spotkałem na forum lub na polu bitwy - dziękuję szczerze za ostatni rok zabawy. Przed chwilą odinstalowałem WoWs.

Gdy przyjemność (a takim czymś ma być przecież każda gra) zaczyna złościć, to czas się z nią pożegnać. Tak jak napisałem kilka dni temu w wątku nt. rankingówek - losowania zaczynają być przegięte. Osobiście (to nie oskarżenie tylko prywatna opinia) nie chce mi się wierzyć w całkowitą losowość logarytmu MM, RNG czy innych "literek". Jak wytłumaczyć krakeny na przeciętnych okrętach po 2-tygodniowych przerwach w grze (miałem trzy takie przypadki - na DD azjatyckich 5 i 7 tieru oraz na Udałoju), jak wyjaśnić serie porażek na rankedach (np. 8 z rzędu), gdy każdy przerywnik w postaci randomów przynosi wyniki zrównoważone - z przewagą wygranych?

Jednym słowem: DOŚĆ.

Może kiedyś wrócę, ale na razie, jak to mawiała moja babcia, "ulało mi się".

Wszystkim życzę szerokich wód, celnych salw i dobrych teamów. GL.

• Funny 1

[MCNC]
Players
301 posts
25,532 battles

Bo szkoda , kolega  się poddaje  .... wódki nie stawia , 

Jak nie wrócisz  to nie będziemy płakać ,  To nie  wracaj

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.

• Bad 6

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
14,686 battles

Niepoważne zachowanie. Napisz do gazety i zrób manifestację z transparentami - wszyscy się dowiedzą. Zamiast wyjść i zgasić światło jak mężczyzna, to wylewa się żale - wstyd.

• Cool 1

Players
2,633 posts
6,118 battles
11 minutes ago, batonik26 said:

Niepoważne zachowanie. Napisz do gazety i zrób manifestację z transparentami - wszyscy się dowiedzą. Zamiast wyjść i zgasić światło jak mężczyzna, to wylewa się żale - wstyd.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale na tym forum żale wylewają sami mężczyźni. Ja czasami również. Miejmy nadzieję, że @NoSkill666 jeszcze do nas wróci.

[MCNC]
Players
301 posts
25,532 battles

Fajne  spojrzenie :) .  No baaaaa nie jest czasem łatwo .

[FATUM]
Players
148 posts
12,032 battles

W tej grze najgorsze jest, ze o wygranej czy przegranej w 80% decyduje kto dostanie wiecej slabych graczy w niszczycielach do druzyny. Jestem coraz bardziej przekonany zeby wywalic ta gre, jedyne co mnie  tu jeszcze trzyma to moi znajomi, ktorzy w to graja. Dodam jeszcze, ze przez 3 dni nie da sie w to grac(piatek, sobota, niedziela). Bitwy to jedna wielka porazka, czy wygrana czy przegrana. W weekend powinien byc jakis cap skilla, na poziom statku, ktorym mozes grac. 

[WOB]
Players
4,804 posts
16,414 battles
37 minut temu, Misiuz napisał:

W tej grze najgorsze jest, ze o wygranej czy przegranej w 80% decyduje kto dostanie wiecej slabych graczy (...)

Tyle wystarczy. 

Zbierane przeze mnie dane stabilnie pokazują, że w ponad 70% przypadków wygrywa zespół, który ma wyższe avr xp (według MM monitora) (próbka na tę chwilę to ok. 300 obserwacji).

• Cool 6

Players
1,660 posts
8,928 battles
On 27.05.2018 at 9:16 AM, PanNickt said:

Tyle wystarczy. 

Zbierane przeze mnie dane stabilnie pokazują, że w ponad 70% przypadków wygrywa zespół, który ma wyższe avr xp (według MM monitora) (próbka na tę chwilę to ok. 300 obserwacji).

Tylko, że tam się liczy bonus od konta premium... Ja nie mam premki mam niski średni exp i mam 65% WR - coś nie bangla.

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,562 posts
19,688 battles
6 minut temu, Viandinea napisał:

Tylko, że tam się liczy bonus od konta premium... Ja nie mam premki mam niski średni exp i mam 65% WR - coś nie bangla.

No właśnie ciekawe czemu? Mieszkasz w Niemczech, liżesz WG dupę, czy dużo hajsu wpłaciłeś? Bo nikt nie uwierzy, że to Ty wygrywasz te bitwy.

(oczywiście bez złośliwości)

• Cool 1
  • Funny 1

Players
1,660 posts
8,928 battles
1 minute ago, Davao said:

No właśnie ciekawe czemu? Mieszkasz w Niemczech, liżesz WG dupę, czy dużo hajsu wpłaciłeś? Bo nikt nie uwierzy, że to Ty wygrywasz te bitwy.

(oczywiście bez złośliwości)

Wydało się :Smile_trollface:

Players
1,655 posts
9,562 battles
3 minutes ago, Viandinea said:

Wydało się :Smile_trollface:

Zwłaszcza to lizanie :D

Monitor jest kulawy do tego celu moim zdaniem. Trzeba by było wziąć pod uwagę sumaryczny WR członków drużyn, nie WR na danym okręcie. EXP - nic nie mówi tak naprawdę. Kierownik BB na ten przykład może kampić i strzelać z 20km, trzepiąc demycz a co za tym idzie expa, a WR na poziomie stronko 45% (noob team przegrywa mu bitwy przecież). Gracz cisnący za to może mieć niski exp, ale wysoki WR ponieważ przyczynia się do wygranej w przeciwieństwie do kolegi z pierwszego przykładu. Jeszcze jeśli nie na premki to w ogóle różnica się pogłębia. Także moim zdaniem tylko WR i to całe - nie na jednym okręcie. Najlepiej by było liczyć tylko solo, a nie plutony. To już w ogóle ideał.

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,562 posts
19,688 battles

Ale nie można się dziwić koledze. Jak gra wkurza i/lub nudzi, to ludzie odchodzą.

A w WOWS jak jest?

Klaunówki to kłótnie,

Rankingówki to wyścig szczurów,

Randomówki to nieuczciwy MM,

Kooperki może i czasem relaksują, ale są przewidywalne do bólu i nie nagradzane odpowiednio PD i kasą,

Scenariusze jakoś trzymają poziom w przeciwieństwie do graczy, ale największy błąd WG to ich ograniczenie do jednej operacji tygodnia bez możliwości wyboru scenariusza wraz z losowaniem graczy. Jedynie inny scenariusz można zrobić wraz z kolegami, ale najczęściej nikogo nie znajdziesz, bo ludzie nie traktują tego trybu poważnie.

[WOB]
Players
4,804 posts
16,414 battles
41 minut temu, RapujaceFistaszki napisał:

Monitor jest kulawy do tego celu moim zdaniem. Trzeba by było wziąć pod uwagę sumaryczny WR członków drużyn, nie WR na danym okręcie

Moim zdaniem też.

Skoro masz lepszy pomysł, to zapewne zechcesz go zrealizować i podzielisz się z nami otrzymanymi wynikami?

• Boring 2

Players
1,655 posts
9,562 battles

@PanNickt

Ależ to nie była wycieczka personalna ani przytyk. Po prostu wyraziłem swoje zdanie. Uważam, że aby rzetelnie ocenić sposób działania MM trzeba by przeprowadzić analizę na podstawie losowań graczy z różnych "półek" skilla w oparciu o uśredniony WR pozostałych 23 osób dolosowywanych a także ich rozkład na poszczególne teamy. Odo dawał link do API łorgejmingowego, więc narzędzie jest teoretycznie. Nie wiem, nie sprawdzałem. Jeszcze 10 lat temu bym się za to zabrał, obecnie czas wolny wolę spędzać z rodziną czy znajomymi, zamiast próbować udowodnić oczywiste manipulacje wg odnośnie składania drużyn. Czemu i bez analizy uważam, że to jeden wielki wałek?

1. Ponieważ MOGĄ. A cel (jak największa baza graczy) uświęca środki.

2. Ponieważ zgłosili taki patent a przecież nie wymyślili tego i nie opatentowali po to, żeby nie wykorzystać.

Oczywiście uważam, że RNG jest podobnie "stałe i niezmienne" dla wszystkich graczy jak MM...

• Cool 1

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,562 posts
19,688 battles

Panowie, to nie ten temat. O MM jest temat założony zresztą przez PanaNickogo. Tutaj żegnamy kolegę NoSkilla.

• Cool 1

Players
30 posts
227 battles

Przenoszę do innego działu, gdzie swobodnie będziecie mogli sobie dyskutować o stosowaniu oralnej metody badania pośladków, poza tym, jak rozumiem kolega @NoSkill666 odchodzi od gry, więc niestosowne by było pozostawienie tego tematu w dziale rozgrywka.

• Cool 4

Players
2,691 posts
16,202 battles
On ‎2018‎-‎05‎-‎27 at 1:36 AM, NoSkill666 said:

Wszystkim, których spotkałem na forum lub na polu bitwy - dziękuję szczerze za ostatni rok zabawy. Przed chwilą odinstalowałem WoWs.

Gdy przyjemność (a takim czymś ma być przecież każda gra) zaczyna złościć, to czas się z nią pożegnać. Tak jak napisałem kilka dni temu w wątku nt. rankingówek - losowania zaczynają być przegięte. Osobiście (to nie oskarżenie tylko prywatna opinia) nie chce mi się wierzyć w całkowitą losowość logarytmu MM, RNG czy innych "literek". Jak wytłumaczyć krakeny na przeciętnych okrętach po 2-tygodniowych przerwach w grze (miałem trzy takie przypadki - na DD azjatyckich 5 i 7 tieru oraz na Udałoju), jak wyjaśnić serie porażek na rankedach (np. 8 z rzędu), gdy każdy przerywnik w postaci randomów przynosi wyniki zrównoważone - z przewagą wygranych?

Jednym słowem: DOŚĆ.

Może kiedyś wrócę, ale na razie, jak to mawiała moja babcia, "ulało mi się".

Wszystkim życzę szerokich wód, celnych salw i dobrych teamów. GL.

NIEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!      NIE ODCHODZ  TYLKO NIE TY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KAZDY INNY MOZE ODEJSC ALE NIEEEEE TY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE MI PRZYKRO

w ramach zaloby  będę mily dla ludzi  przez 3 dni

• Funny 4

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,562 posts
19,688 battles
17 minut temu, zdzislawdyrma napisał:

w ramach zaloby  będę mily dla ludzi  przez 3 dni

Nie wytrzymasz :Smile_teethhappy:

Players
2,691 posts
16,202 battles
10 minutes ago, Davao said:

Nie wytrzymasz :Smile_teethhappy:

to większe wyzwanie niż sos nr 7 w spoco loco

• Cool 1
  • Funny 2

[DOREE]
Beta Tester
1,749 posts
13,109 battles

Normalni ludzie (nie-gracze) pomyśleli by, że gra komputerowa to hobby jak hobby, ot, spędzanie wolnego czasu. A tu sie okazuje, że kliknąć "odinstaluj" to jak zerwanie strupa. 

• Cool 3

[O-R-P]
Players
2,294 posts
22,413 battles
16 minutes ago, Korsarz_87 said:

Normalni ludzie (nie-gracze) pomyśleli by, że gra komputerowa to hobby jak hobby, ot, spędzanie wolnego czasu. A tu sie okazuje, że kliknąć "odinstaluj" to jak zerwanie strupa. 

Chyba zerwanie paznokcia... przy pomocy młotka i dłuta.

• Cool 1

Players
3,296 posts
5,097 battles
On 27.05.2018 at 1:36 AM, LazyN00b said:

Przed chwilą odinstalowałem WoWs.

Pierwszy krok ku normalności zrobiony! ;)

[ISEN]
Moderator
4,857 posts
15 minutes ago, CasualSlav said:

Pierwszy krok ku normalności zrobiony! ;)

Wcale nie. Już wrócił. Wytrzymał trochę ponad miesiąc :P
Powrót do gry na początku lipca :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this