Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
KIRIAK

Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

87 comments in this topic

Recommended Posts

[PRP]
Players
49 posts
16,639 battles

Mam nadzieję  że następne rankedy będą  bez gwiazdki dla pajaca który (będzie 1-wszy) w przegranej drużynie

ZERO GWIAZDEK DLA  PORAŻEK

• Funny 1

[HOB]
Moderator
1,838 posts
7,830 battles

Dystrybucja gwiazdek pozostawia wiele do życzenia, ale ma ona niski priorytet wśród zadań WG. Prędzej odwiedzisz okulistę na NFZ niż doczekasz się pozytywnych zmian tutaj.

Oczywiście odebranie gwiazdki z top1 przegranych to dobry pomysł, a taką można przekazać dla najlepszego zwycięzcy (gwiazdka podwójna). Z miejsc 6-7 wygranych także można wynieść na miejsca 2-3.

• Cool 1

[PRP]
Players
49 posts
16,639 battles

Jestem za tym  wszystko albo nic bo jakiś

CC uczy grac jak jest do dupy to gramy na utrzymanie gwiazdki  .

zero gwiazdek dla przegranego może  wtedy zaczną grać  w teame

• Cool 1

Players
1,333 posts

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że bez tej gwiazdki nie szedłbyś w górę, bo masz 46% winratio?

6 minutes ago, KIRIAK said:

CC uczy grac jak jest do dupy to gramy na utrzymanie gwiazdki  .

Który CC? Bo chyba się domyślam :Smile_trollface:

A na serio:

Tu system wymaga kompletnej zmiany zasad zdobywania kolejnych rang na system ELO podobny jak na klanówkach, ale z uwzględnieniem expa zdobytego przez poszczególnych graczy.
Ot system wymyślony na szybko, ale podejrzewam, że działał by znacznie lepiej niż to, co jest teraz:
Wygrana drużyna dostaje dajmy na to 200 punktów do rozdania i aby zyskać punkty trzeba mieć powyżej 500xp bazowego, więc tabelka przedstawia się tak:
2000xp - 500 = 1500
1700xp - 500 = 1200
1500xp - 500 = 1000
1250xp - 500 = 750
1000xp - 500 = 500
800xp -500 = 300
250xp -500 = -250
Co łącznie daje 5000, więc jeden punkt elo jest warty 25xp. Więc liczymy uzyskane punkty ELO:
1500 / 25 = +60 ELO
1200 / 25 = +48 ELO
1000 / 25 = +40 ELO

750 / 25 = +30 ELO
500 / 25 = +20 ELO

300 / 25 = +12 ELO

-250 / 25 = -10 ELO (tak, osoba, która wybitnie nie przyczynia się do zwycięstwa traci punkty)
W przegranej drużynie działamy podobnie, do utraty jest powiedzmy 150 ELO (żeby bitwa generowała pozytywne punkty), ale osoby mające powyżej 1000xp na przegranej zyskują punkty.
I kolejne rangi zdobywa się po uzbieraniu X punktów. Wszystkie wartości oczywiście do ustalenia na podstawie danych statystycznych.
Rozwiązanie to premiuje wygrane oraz dobrą grę przy przegranej, ale też kompletne pomidory będą miały utrudnione wspinanie się wyżej.

• Cool 16

[PRP]
Players
49 posts
16,639 battles
5 minutes ago, Little_Rowboat said:

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że bez tej gwiazdki nie szedłbyś w górę, bo masz 46% winratio?

A na serio:

Tu system wymaga kompletnej zmiany zasad zdobywania kolejnych rang na system ELO podobny jak na klanówkach, ale z uwzględnieniem expa zdobytego przez poszczególnych graczy.
Ot system wymyślony na szybko, ale podejrzewam, że działał by znacznie lepiej niż to, co jest teraz:
Wygrana drużyna dostaje dajmy na to 200 punktów do rozdania i aby zyskać punkty trzeba mieć powyżej 500xp bazowego, więc tabelka przedstawia się tak:
2000xp - 500 = 1500
1700xp - 500 = 1200
1500xp - 500 = 1000
1250xp - 500 = 750
1000xp - 500 = 500
800xp -500 = 300
250xp -500 = -250
Co łącznie daje 5000, więc jeden punkt elo jest warty 25xp. Więc liczymy uzyskane punkty ELO:
1500 / 25 = +60 ELO
1200 / 25 = +48 ELO
1000 / 25 = +40 ELO

750 / 25 = +30 ELO
500 / 25 = +20 ELO

300 / 25 = +12 ELO

-250 / 25 = -10 ELO (tak, osoba, która wybitnie nie przyczynia się do zwycięstwa traci punkty)
W przegranej drużynie działamy podobnie, do utraty jest powiedzmy 150 ELO (żeby bitwa generowała pozytywne punkty), ale osoby mające powyżej 1000xp na przegranej zyskują punkty.
I kolejne rangi zdobywa się po uzbieraniu X punktów. Wszystkie wartości oczywiście do ustalenia na podstawie danych statystycznych.
Rozwiązanie to premiuje wygrane oraz dobrą grę przy przegranej, ale też kompletne pomidory będą miały utrudnione wspinanie się wyżej.

Co ty z matematyką wyskakujesz   tylko wygrany team zdobywa gwiazdkę i już

• Funny 1
  • Bad 4

Players
2,633 posts
6,118 battles
8 minutes ago, Little_Rowboat said:

A na serio:

2000xp - 500 = 1500
1700xp - 500 = 1200
1500xp - 500 = 1000
1250xp - 500 = 750
1000xp - 500 = 500
800xp -500 = 300
250xp -500 = -250
1500 / 25 = +60 ELO
1200 / 25 = +48 ELO
1000 / 25 = +40 ELO

750 / 25 = +30 ELO
500 / 25 = +20 ELO

300 / 25 = +12 ELO

Sorry, to jest zbyt przekombinowane.

[PRP]
Players
49 posts
16,639 battles
13 hours ago, KIRIAK said:

wiesz spadłem  z 6 BO TAKI JAK TY siedział  i czekał  jak  ja wyświece  cel

najlepszy system Przegrany  = 0 GWIAZDEK

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.

• Cool 2
  • Funny 5
  • Boring 2

Players
2,633 posts
6,118 battles
1 minute ago, KIRIAK said:

najlepszy system Przegrany  = 0 GWIAZDEK

Generalnie się zgadzam, ale mam obawy, że wtedy ten tryb straciłby na popularności. Ewentualnie byłoby dużo wyjść z bitwy w jej trakcie, w momencie gdy jest już wiadomo, że się przegrało...

Players
1,333 posts
7 minutes ago, KIRIAK said:

Co ty z matematyką wyskakujesz   tylko wygrany team zdobywa gwiazdkę i już

Przepraszam, że śmiałem zaproponować rozwiązanie problemu, ale dzięki Tobie już dostrzegłem pierwszy zgrzyt w tym pomyśle: 'ludzie' nie będą rozumieli czemu idą w górę lub w dół :Smile_trollface:

2 minutes ago, KIRIAK said:

tenoor.gif.70bddbb50a175c92c7ff92a14ac0bdcf.gif

5 minutes ago, henryk5pio said:

Sorry, to jest zbyt przekombinowane.

System prosty jak konstrukcja cepa, jedynie pokazałem obliczenia, co by ludzie zrozumieli - ale jak zwykle się przeliczyłem :cap_book:

• Cool 10

Players
2,633 posts
6,118 battles
Just now, Little_Rowboat said:

System prosty jak konstrukcja cepa, jedynie pokazałem obliczenia, co by ludzie zrozumieli - ale jak zwykle się przeliczyłem :cap_book:

Ale to nie zmieni najgorszej rzeczy, gry pod ratowanie gwiazdki, a nie pod wygraną. Chyba niestety tego nie da się naprawić / zoptymalizować i tyle.

[PRP]
Players
49 posts
16,639 battles
13 hours ago, Little_Rowboat said:

Przepraszam, że śmiałem zaproponować rozwiązanie problemu, ale dzięki Tobie już dostrzegłem pierwszy zgrzyt w tym pomyśle: 'ludzie' nie będą rozumieli czemu idą w górę lub w dół :Smile_trollface:

Ludzie  będą wiedzieć jak przegrali to idą w dół  a nie w górę

13 hours ago, henryk5pio said:

Ale to nie zmieni najgorszej rzeczy, gry pod ratowanie gwiazdki, a nie pod wygraną. Chyba niestety tego nie da się naprawić / zoptymalizować i tyle.

Zero ratowania gwiazdek przegrałeś nie na zachowania gwiazdki

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.

• Cool 1

Players
1,333 posts

Spróbuję ostatni raz:
Czy zadaliście sobie tyle trudu, żeby przeczytać oraz zrozumieć moją propozycję i zdaliście sobie sprawę z tego, że w zaproponowanym przeze mnie systemie nie ma gwiazdek?

• Cool 11
  • Funny 1

[PRP]
Players
49 posts
16,639 battles

Ale i tak u Ciebie drużyna przegrana  i tak dostaje gwiazdkę

30 minutes ago, henryk5pio said:

Właśnie o to mi chodzi zero gwiazdek dla dobrze grających w przegranej drużynie.

Przegrałeś tracisz wszystko

[G3NTZ]
Players
1,240 posts
19,560 battles
14 minutes ago, Little_Rowboat said:

Spróbuję ostatni raz:
Czy zadaliście sobie tyle trudu, żeby przeczytać oraz zrozumieć moją propozycję i zdaliście sobie sprawę z tego, że w zaproponowanym przeze mnie systemie nie ma gwiazdek?

3 minutes ago, KIRIAK said:

Ale i tak u Ciebie drużyna przegrana  i tak dostaje gwiazdkę

Co ja pacze?

• Cool 1

Players
396 posts
11,046 battles

@Little_Rowboat - ten pomysł bardzo mi się podoba i o ile rozumiem by zdobyć pierwszą rangę, w czasie sezonu należy zgromadzić odpowiednio dużą liczbę punktów? 

Wtedy "wyciągnie" słabych graczy przez resztę drużyny nie miałoby miejsca, bo w tym systemie każdy pracuje tylko i wyłącznie na siebie i swój wynik. 

• Cool 1

[P-W-C]
Players
184 posts
16,329 battles

@Little_Rowboat system ELO się nie sparwdzi bo za dużo osób nie ogarnie :) I tak mają problemy z ogarnięciem niektórych podataw gry :Smile_amazed: Co do zachowania gwiazdki z jednej strony jest to trochę dyskusyjne przez ludzi co grają tylko pod to jak już widzą,że gra idzie w złą stronę i nie starają się wygrać tylko zachować gwiazdkę. Z drugiej stronystrony - prawie ci się udało wyciągnąć bitwę ale twoja drużyna zrobila szarżę i popadali jeden po drugim ,wynik ? Przegrana ale jesteś 1 w tabeli i Masz wiecej ekspa od 4 graczy w drużynie przeciwnej . I co takie cos nie zasługuje na zachowania gwiazdki ?

• Cool 1

Players
1,333 posts
15 minutes ago, FerdekKiepski said:

@Little_Rowboat - ten pomysł bardzo mi się podoba i o ile rozumiem by zdobyć pierwszą rangę, w czasie sezonu należy zgromadzić odpowiednio dużą liczbę punktów? 

Wtedy "wyciągnie" słabych graczy przez resztę drużyny nie miałoby miejsca, bo w tym systemie każdy pracuje tylko i wyłącznie na siebie i swój wynik. 

Można wprowadzić system jak na klanówkach, że rangi zdobywa się co 100 punktów, możliwości jest dużo.
Właśnie to było głównym celem, żeby wygrana była najważniejsza, ale Ci, którzy się do niej najbardziej przyczyniają szli do góry szybciej. Natomiast gracze for fun musieli by się czymś wykazać.

18 minutes ago, dragonfly33 said:

@Little_Rowboat system ELO się nie sparwdzi bo za dużo osób nie ogarnie :) I tak mają problemy z ogarnięciem niektórych podataw gry :Smile_amazed:

Na CW jakoś ogarnęli, więc może i tu dadzą radę.

Generalnie ten pomysł był rzucony na szybko i wymaga usprawnienia przez kogoś znającego się na statystyce (i tak jestem zdziwiony, że nie popełniłem większych błędów), jest dużo opcji do rozważenia:
- Nie ustalać stałych granic xp do zdobycia, tylko na podstawie średniej (może geometrycznej?) xp drużyny.
- Nie ustalać stałej ilości punktów ELO do zdobycia, tylko oprzeć je na xp - ale tu jest pułapka, bo bitwa mogłaby sumarycznie generować ujemne punkty.
- Sama metoda przyznawania punktów mogła by być oparta na podstawie odchylenia standardowego.
Tego jest od cholery, ale jak pisałem, szczegółami musiałoby się zająć WG, bo mają dostęp do gigantycznej ilości danych statystycznych, przez co mogą znaleźć najlepsze (pod względem zysków :Smile_trollface:) rozwiązanie.

• Cool 1

Players
564 posts
4,989 battles
8 hours ago, KIRIAK said:

Rozumiem, że mówiąc o świeceniu masz na myśli to że grasz DD a to jedno z najważniejszych zadań, spotowanie.

Szczerze wolałbym aby Rankedy miały z 3 ligi dobierane wg statystyk bo dlaczego ja mam grać z taką wybtiną jednostką?? Całe 40k na montanie i czymś tam jeszcze. Bo widzę, że masz tu duże problemy, niestety ten tryb to rak tej gry najgorsze jest to, że WG nie ma pomysłu na ten tryb.  @Little_Rowboat  opisał ci fajny system ale część nie jest nawet wstanie pojąć co tam jest napisane. :Smile-_tongue: 

EDIT:

Zawsze można byłoby ustalić minimalny średni wynik dla danej klasy od którego dopiero zacząłby naliczać nam plusowe pkt, pomysł jest bardzo fajny. Wyślij to do specjalistów od WG może coś z tym zrobią.

A także im ranga pnie się wyżej potrzeba będzie coraz więcej pkt.

Players
1,333 posts
8 minutes ago, Razjael said:

Zawsze można byłoby ustalić minimalny średni wynik dla danej klasy od którego dopiero zacząłby naliczać nam plusowe pkt, pomysł jest bardzo fajny. Wyślij to do specjalistów od WG może coś z tym zrobią.

Heh, to będzie wyglądało tak:
Senator_tweets_video_of_himself-371302ed

• Cool 1

Players
564 posts
4,989 battles
Just now, Little_Rowboat said:

Heh, to będzie wyglądało tak:
Senator_tweets_video_of_himself-371302ed

Najprawdopodobniej ale postaraj się przesłać pomysł do Drwala i reszty. A nóż coś przejdzie.

[FWK]
Players
656 posts
9,998 battles
9 hours ago, KIRIAK said:

Mam nadzieję  że następne rankedy będą  bez gwiazdki dla pajaca który (będzie 1-wszy) w przegranej drużynie

ZERO GWIAZDEK DLA  PORAŻEK

Rozumiem, że geniusz nigdy nie potrafił zrobić porządnej roboty na rankedzie i teraz zamiast płakać w pluszaczka to wylewa publicznie swoje żale.

[QTAZ]
Alpha Tester
2,282 posts
14,105 battles

to ciekawe co mowicie, bo duzo z nas w tym ja mialo dni ze mialem grubo ujemny wynik wr% czasami 30 czasami 40. Nie spadalem nizej tylko dlatego bo dawalem z siebie wszystko i na ogol bylem 1 z przewaga 300-500 pkt na drugim z wlasnej druzyny. Tez bylem przeciwnikiem zachowania gwiazdki ale zmienilem zdanie. Po tym cyrku co mi ranki zaserwowaly albo musi zostac jak jest albo zmienic na np pomysl littla ktory jest super. Czemu nie mozna by skopiowac systemu z CW, walka o utrzymanie elo i inne cuda. W CW sprawdzilo sie to dobrze czemu nie moze w rankedach?

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
12 minutes ago, Zlociutk1 said:

to ciekawe co mowicie, bo duzo z nas w tym ja mialo dni ze mialem grubo ujemny wynik wr% czasami 30 czasami 40. Nie spadalem nizej tylko dlatego bo dawalem z siebie wszystko i na ogol bylem 1 z przewaga 300-500 pkt na drugim z wlasnej druzyny. Tez bylem przeciwnikiem zachowania gwiazdki ale zmienilem zdanie. Po tym cyrku co mi ranki zaserwowaly albo musi zostac jak jest albo zmienic na np pomysl littla ktory jest super. Czemu nie mozna by skopiowac systemu z CW, walka o utrzymanie elo i inne cuda. W CW sprawdzilo sie to dobrze czemu nie moze w rankedach?

Może będzie? Najpierw test tego systemu na CW, okazał się dobry, więc może będzie implementacja tego w rankingówkach? Choć prawdą jest to, co ktoś wcześniej napisał - coś bardziej skomplikowanego niż system „jest gwiazdka - nie ma gwiazdki” byłoby dla wielu nie do ogarnięcia.

Sign in to follow this