Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Zmiany w krązownikach US - RUNDA 2

23 comments in this topic

Recommended Posts

[ZGZ]
Players
4,246 posts
9,793 battles

Jesteśmy za(chwyceni) i z niecierpliwością czekamy na darmowe okręty premium wyskakujące z US-kontenerów. :)

• Cool 1

Beta Tester
353 posts
11,410 battles

Oświećcie mnie co mamy testować skoro w US CA jest bez zmian (dodania członu STARY przy nazwie pozwolicie, że nie liczę)? 

[ZGZ]
Players
4,246 posts
9,793 battles
47 minut temu, Capricorn_Two napisał:

Oświećcie mnie co mamy testować skoro w US CA jest bez zmian (dodania członu STARY przy nazwie pozwolicie, że nie liczę)? 

W temacie napisali RUNDA 2 (zresztą w informacji na www też) - w rundzie 1 nie ma nowych CA, będą za tydzień w rundzie 2.

Beta Tester
353 posts
11,410 battles

OK, czyli bodajże najważniejsza część patcha nie jest testowana od początku. Jeśli w czasie testów w części drugiej wyjdzie coś nie tak z nimi  będą zmiany na szybko i jest szansa na crap lub OP ... Chociaż może zbyt idealistycznie założyłem, że testy służą testowaniu :Smile_glasses:

[MAX]
Moderator
1,693 posts
7,993 battles

Już oficjalnie co jak będą kompensować po podziale.

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

Takie może głupie pytanie...co w kwestii Indianapolis ? nadal na VII tierze? razem ze swoim następcą (Nowy Orlean)?

[AIM]
Alpha Tester
54 posts
9,443 battles

2 część testu już się rozpoczęła

Players
651 posts
7,461 battles

Gdybym miał podsumować całą ideę rozdzielenia krążków US w jednym zdaniu, to brzmiałoby ono tak: "po to, by zrobić miejsce dla lekkich, osłabiono ciężkie krążowniki" lub bardziej filozoficznie - "by stworzyć jedno, popsuto drugie".:Smile_sceptic:
Przez "osłabienie ciężkich krążowników" rozumiem tutaj pogorszenie parametrów "nowych" krążków względem "starych" odpowiedników z tego samego tieru. (Nie w każdym takim porównaniu tier do tieru następuje "pogorszenie", jednak częściej, niż poprawa.) Najwyraźniej widać to w przypadku porównania "starego" Nowego Orleana do "nowego" Baltimora. "Stary" NO miał świetne, kompaktowe rozmiary, znakomitą wartość kamuflażu, która tylko nieznacznie przewyższała zasięg radaru. W zamian otrzymamy "nowego" Baltimora, który każdy z w/w parametrów ma gorszy. Owszem, w tę "niszę" (świetna wartość kamuflażu + radar o zbliżonym zasięgu) ma się wpasować nowy Cleveland... tylko, że będąc lekkim krążownikiem ma zasadniczą wadę - kaliber dział (w zamian za szybkostrzelność), a co za tym idzie, mniejszą penetrację pocisków AP. Tak, jak "starym" NO można było z zaskoczenia zadawać potężne obrażenia z cytadel, tak "nowemu" Clevelandowi (mimo znakomitej wartości kamuflażu) będzie się to udawało znaaaaaacznie rzadziej, bo penetracja APków 152 mm często będzie się okazywała niewystarczająca. Z tego też powodu (słabości w penetracji dział ok. 6 cali) nie jestem miłośnikiem lekkich krążowników na wysokich tierach, a przez to rozdzielenie linii, osłabiono moje ulubione ciężkie krążowniki.:Smile_sceptic:

I ta koncepcja towarzysząca temu rozdzieleniu (pogorszenia krążowników ciężkich, by "uatrakcyjnić" krążowniki lekkie) mi się nie podoba. Przez to ten patch będzie miał "słodko-gorzki smak".

Players
24 posts
2,369 battles

Powiedzmy że pytanie jest zbieżne z tematem. Wie ktoś dlaczego Hamerykanie zrezygnowali z torped na krążkach? Gdzieś o tym czytałem, ale głowa już nie ta... :cap_book:

[TF16]
[TF16]
Players
1,344 posts
16,306 battles
13 hours ago, PoPoLuPo76 said:

. Wie ktoś dlaczego Hamerykanie zrezygnowali z torped na krążkach?

Wynikało to z doktryny, jaką US Navy przyjęło przy opracowaniu strategii walki krążownikami. Bezpośrednie użycie uzbrojenia mogło mieć miejsce po zidentyfikowaniu przeciwnika. Zakładano kontakt obustronny - więc oceniając ryzyko eksplozji jakie niesie za sobą posiadanie torped skupiono się na efektywności ostrzału artyleryjskiego. Poza kilkoma wyjątkami (chociażby Atlanta - uważana za lidera niszczycieli) ta zasada obowiązywała przy budowie krążowników USN. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że amerykańskie torpedy - szczególnie z okresu międzywojennego, kiedy miał miejsce silny wyścig zbrojeń i budowa okrętów - prezentowały się po prostu  bardzo marnie w porównaniu z głównym potencjalnym rywalem - Japonią.  

• Cool 1

[FF-PL]
Players
1,049 posts
11,977 battles

Wynikało to z olania przez ich senat rozwoju torped. Ponoć MK14 i chyba 15 były kiepskie, a ich efektywność oceniono na 25%. Czyli eksplodowała co czwarta.

[LUZ]
[LUZ]
Players
94 posts
5,474 battles

Ja natomiast proszę o zwrot pieniedzy/ dublonów za Indianapolis.  To tier VII to juz bezczelność rozdawanie go w misjach. Ludzie zapłacili za niego nie małe pieniądze i w tym momencie WG na nich zwyczajnie pluje.  Chcecie rozdać super sprawa,ale rozdawajcie nowe premki które nie były w sprzedaży. A nie na odwrót. 

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles
9 minutes ago, Konziu87 said:

Ja natomiast proszę o zwrot pieniedzy/ dublonów za Indianapolis.  To tier VII to juz bezczelność rozdawanie go w misjach. Ludzie zapłacili za niego nie małe pieniądze i w tym momencie WG na nich zwyczajnie pluje.  Chcecie rozdać super sprawa,ale rozdawajcie nowe premki które nie były w sprzedaży. A nie na odwrót. 

Hmmm. wiele okrętów było rozdawanych. Ludzie mogą wydawać sobie pieniądze na co chcą i według EULA - wiedzą co robią i nie mogą żądać zwrotu po 14 dniach od zakupu.

Większość premek, które można zdobyć w misjach - są do kupienia w sklepie premium. np Duke of York czy Admiral Graf Spee.

Widzisz - polityka WG wydaje się być usprawiedliwiona: Ci co się niecierpliwi i mają pieniądze mogą się jako pierwsi cieszyć nowymi okrętami, a Ci co dużo grają, a nie mają za dużo pieniędzy - mogą je zdobywać w maratonach.

[LUZ]
[LUZ]
Players
94 posts
5,474 battles

Dzięki za odpowiedz. Polityka ta w takim razie nie zachęca do kupowania okrętów premium. Trzy osoby siedzące przy piwie po 5 min wymyśliły by lepsze rozwiązanie niż pracownicy WG. Chyba, że zrażanie do siebie własnych klientów jest celowe i zamierzone to zwracam honor, gdyż w 100% działa. 

[PLO]
[PLO]
Players
628 posts
4,312 battles

Gra niszczycielami nie ma teraz absolutnie żadnego sensu. Non stop po 4-8 radarów na przeciw. Szkoda, trzeba będzie przeczekać ten hajp :/

• Cool 1

[SLOTH]
Players
87 posts
11,589 battles

Mamy Clevelanda na 8 tierze , z szybkostrzelnością 6.5sek HE podpalajacym za kazdym razem - zwlaszcza niemieckie okrety. I NIE JEST TO OP> W porownaniu np do Neptuna ( IX)  czy Minotaura(X) które nie maja HP a schodzą po pierdnięciu lub podmuchu po nim. Mam wrażenie , ze ci w WG naprawdę pala dobry stuff. Tylko żeby chociaż go nie maczali w psychotropach.  

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.