Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_MageT_

[VII] Z-39

55 comments in this topic

Recommended Posts

[QTAZ]
Players
1,260 posts
16,832 battles

Spoiler

wows2.thumb.jpg.761166295fe75fe0b4e4f9ea078f3689.jpg

Dane techniczne:

Spoiler

Punkty wytrzymałości – 19600.

Główna bateria – 2х1 and 1х2 150 mm. Zasięg ognia – 11.84km. Uszkodzenia HE – 2200, AP – 3700. Przeładowanie 7,5 s., czas obrotu o 180 – 22,5 s., maksymalny rozrzut – 103 m. Prędkość wylotowa HE  – 835 m/s. AP – 835 m/s.

Wyrzutnie torpedowe – 2х4 533 mm, zasięg torped – 8.5 km, prędkość torped – 65kt, przeładowanie wyrzutni 90 s., maksymalne obrażenia – 14400.

Prędkość maksymalna – 36 kt. Promień zawracania – 670 m., czas przestawienia steru – 4.5 s. Wykrywalność z powierzchni – 7.74 km, z powietrza – 4,38 km.

Bez modułów i kapitana

Ma dostęp do piątego slota ulepszeń - między innymi do Modyfikacja 1 systemu kamuflażu - jako jedyny niszczyciel na T VII

[O-R-P]
Players
2,607 posts
28,520 battles
52 minutes ago, krzysiek_1990 said:

nie warto, maass lepszy i przede wszystkim darmowy, jedyny jego plus to slot na camo

Lepszy spot, dobre AA ( którego i tak nie będzie po pierwszym pierdnięciu jakiegokolwiek przeciwnika z mapy obok, przepraszam z mapy 100km obok ), to jest DE DD premium. Ma fajny sonar, ale za to nie ma rozbicia, które przy jego AA było by ciekawym rozwiązaniem.  RoF gorszy od Błyskawicy, AA nie ma rozbicia jak Sims czy Mahan pomimo sensownych wartości. Ma on COŚ ciekawego poza tym, że go Dragon w 1/350 zrobił ( mam ci go jak i Z-26 ), mógłby być także w drzewku USN DD i ma Belfastowy moduł na camo na VII?

[E--C]
Players
786 posts
8,759 battles
9 minut temu, _Agenor_ napisał:

Można go kupić???

Pewnie będzie można od piątku 18-stego(o ile skończył fazę WiP i jest w wersji finalnej) bo wtedy kończą się obecne promocje i wchodzi maraton na niemieckiego kapitana.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

• Cool 1

Players
290 posts
15,339 battles

Z-39 od 18.05.2018 w premium shop po 92 PLN za wersje standardową, oraz dwie droższe wersje w cenach 119 oraz 154 PLN

[ASOS]
Players
435 posts

Ja w końcu nie wiem, na którym jest tierze:)

Bo niby jest na VII..., ale w opisie na (tej samej!!) stronie WOWS jest na VIII:)

Jeśli jest na VIII.., to na papierze mój stary Z-23 jest lepszy (choc to to samo w zasadzie) bo ma torpedy 9,5km, a Z-39 ma 8,5.

Ale jeśli Z-39 jest na VII..., to jest killer:)

Players
651 posts
7,461 battles
2 hours ago, Korsarz_87 said:

Poda ktoś jeden rozsądny argument przemawiający za nim?

1. Ma moduł na kamuflaż, który zwykle pojawia się od VIII tieru.

2. Będąc na VII tierze, ma korzystniejsze losowania (rzadszy uptier), niż w sytuacji, gdyby był tier wyżej.

Pozostaje kwestią indywidualną dla kogo takie argumenty są wystarczająco rozsądne, by rozważać zakup.:Smile_smile:

1 hour ago, Porchack said:

a w końcu nie wiem, na którym jest tierze:)

Bo niby jest na VII..., ale w opisie na (tej samej!!) stronie WOWS jest na VIII:)

Na pewno jest na VII tierze. Opis na stronie WoWs być może nie został uaktualniony po obniżeniu tieru w czasie testów.

Players
1,471 posts
9,937 battles

Ale numer odwaliłem:cap_haloween:grałem nim bez zamontowanych modułów:cap_book:ciekawe czy ktos tez taki genilany był jak ja:Smile_teethhappy:no losuje mnie max na 9 tier  dobrze że nie na 10:Smile_child:

Alpha Tester
950 posts
17,987 battles

Po trzech bitwach trudno o w miarę obiektywną opinię ale wydaje się zbalansowany. Nie jest OP ale przez dobre kamo 6,1km nie jest też słaby. Torpedy z Massa, działa z 8 tieru o dobrym zasięgu ale nie podpala rewelacyjnie (czasem AP wydajniejsze). Losuje różnie ale również z krążkami 8-9 tieru z radarami i wtedy jest groźnie przez dość krótkie torpedy, bo trzeba podchodzić blisko z dużym ryzykiem.

• Cool 2

[DOREE]
Beta Tester
1,819 posts
13,605 battles
11 hours ago, demencjusz said:

1. Ma moduł na kamuflaż, który zwykle pojawia się od VIII tieru.

2. Będąc na VII tierze, ma korzystniejsze losowania (rzadszy uptier), niż w sytuacji, gdyby był tier wyżej.

Pozostaje kwestią indywidualną dla kogo takie argumenty są wystarczająco rozsądne, by rozważać zakup.:Smile_smile:

Na pewno jest na VII tierze. Opis na stronie WoWs być może nie został uaktualniony po obniżeniu tieru w czasie testów.

Nie no, jak jst na VII to wydaje sie bardzo spoko, myślałem, że na 8, wtedy by był skreślony.

Players
916 posts
10,895 battles

Kolejna premium zabawka. Kaliber dział i przeładowanie sprawi że będzie skuteczniejszy przeciwko krążkom niż deskom. Według mnie niszczyciel artyleryjski powinien szybciej strzelać bo jednak małe zwrotne jednostki mogą łatwiej unikać pocisków. Wtedy reload ma ogromne znaczenie. 

Beta Tester
1,167 posts
10,428 battles

siadłem do statystyk, wynik: opis z gatunku TL,DR;

Okręt dla tych, którym pasuje "Gaede" / Z-23 na w konfiguracji z działami 150mm.

Tylko:

z zauważalnie lepszym kamo niż drzewkowy Maass, (możliwość zbicia wykrywalności do 6.1km),

z torpedami o zasięgu 8,5km i prędkości 65 węzłów (jak drugie na Maass i pierwsze na Z-23),

z pulą HP porównywalną do Z-23.

Prędkość minimalnie niższa (36 węzłów) niż Maass / Z-23 (37 węzłów),

Promień skrętu pomijalnie różniący się (30m na korzyść Z-39 w stosunku do Z-23 i 30m w plecy w stosunku do Maass),

przestawienie steru dużo lepsze na Z-39 (4,5s... i 5,8 dla Maass oraz 6,3s dla Z-23).

Tak wiec jak komuś odpowiada "Gad" / Z-23 na 150mm, to z Z-39 powinien móc się zaprzyjaźnić.  Ale jeśli komuś działa 150mm nie pasowały, to powinien się mocno zastanowić czy ta premka będzie dla niego...

• Cool 2

[O-R-P]
Players
2,607 posts
28,520 battles
2 hours ago, AbrahaM_fighter said:

siadłem do statystyk, wynik: opis z gatunku TL,DR;

Okręt dla tych, którym pasuje "Gaede" / Z-23 na w konfiguracji z działami 150mm.

Tylko:

z zauważalnie lepszym kamo niż drzewkowy Maas, (możliwość zbicia wykrywalności do 6.1km),

z torpedami 8,5km (jak drugie na Mass i pierwsze na Z-23),

z pulą HP porównywalną do Z-23.

Prędkość minimalnie niższa (36 węzłów) niż Mass / Z-23 (37 węzłów),

Promień skrętu pomijalnie różniący się (30m na korzyść Z-39 w stosunku do Z-23),

przestawienie steru dużo lepsze na Z-39 (4,5s... i 5,8 dla Maas oraz 6,3s dla Z-23).

Tak wiec jak komuś odpowiada "Gad" / Z-23 na 150mm, to z Z-39 powinien móc się zaprzyjaźnić.  Ale jeśli komuś działa 150mm nie pasowały, to powinien się mocno zastanowić czy ta premka będzie dla niego...

Bardzo fajne podsumowanie. Zastanawiałem się nad tym okrętem. Raz to DE DD i można przeszkalać na nim kapitanów ( elitexpa mam na inne cele jak dokańczanie 18-punktowców ), a na Tirpitzu czy Grafie Spee ludzie mogą dziwnie reagować gdy ma się perk na hp :Smile_trollface: Gaede na 150mm to chyba jeden z najmilej wspominanych przeze mnie DD ( napewno jest zaraz po Fujinie, Błyskawicy i Okhotniku no i Anshanie a to jak dla mnie wyraz największej sympatii ) Jedyne co mnie martwi to prędkość obrotu dział: 22,5s/190* to trochę dużo, często brakowało mi ich obrotu, a przez działa 150mm nie zbijemy tego za mocno przy kapitanie EM bo dojdziemy do 20,7s/180* a moduł na obrót nerfi marny RoF. 

Players
280 posts
15,730 battles

Jestem zdania, że od kapitanów jest elitarny, a od kasy Miś. Obecnie premki mają być for fun. A tu jakoś nie widzę gdzie ma być fun. Dedek jak dedek. Tyle, że niemiecki

Players
346 posts
5,880 battles

Jego największym atutem jest duża liczba HP i wykrywalność, [która wynika z tego że] ma dostęp do modułów z TVIII, więc nieco lepsze będą niż te z VII. Jednocześnie taki układ powoduje, ze mocno cierpi kiedy jest low tierem - wszyscy mają wtedy wspomniane moduły, a i HP jest generalnie większy - czyli traci swoje podstawowe atuty. In general - mocna bestie jeśli top tier, raczej słaby jeśli low tier

Kto nie czytał jeszcze recenzji Małej Białej Myszki - lektura obowiązkowa przed zakupem (podobnie jak przy każdym okręcie premium)

TLDR:

Spoiler
Quick Summary:  An under-armed tier VIII destroyer crammed in at tier VII but it kept it's tier VIII bonuses.

PROS
  • Massive hit point pool of 19,600hp.
  • Large caliber HE shell with excellent fire chance per hit and good penetration potential.
  • Good AP shell penetration for a destroyer.
  • Decent personal AA defense.
  • Access to Hydoracoustic Search like all German Destroyers.
  • With upgrades, she's one of the stealthiest destroyers at tier VII.
  • Has several tier VIII destroyer bonuses, including:
    • 5th upgrade slot.
    • Improved fire resistance coefficient.
    • Longer range and duration time of her Hydroacoustic Search
    • Longer smoke duration for her Smoke Generator
CONS
  • Horrible DPM output, especially with HE shells against destroyers.
  • Her torpedoes don't hit very hard.
  • AA DPS is short ranged and restricted to fragile small & medium caliber AA guns.
  • Feels very clumsy with a large turning circle and modest top speed.
  • Enormous aerial detection range of over 4km.
  • Stuck with a German Smoke Generator with their reduced smoke duration times.
Overview
Skill Floor: 
Simple / Casual / Challenging / Difficult
Skill Ceiling: Low / Moderate / High / Extreme

Z-39 is a German destroyer with training wheels. She has excellent concealment and an enormous hit point pool -- two traits that will make her much more forgiving in the hands of inexperienced commanders. The only hiccough here is her clumsy handling, but her Hydroacoustic Search should ease dealing with any manoeuvrability issues in regards to torpedoes.

For experts, Z-39 is a German destroyer but with surprisingly good (!) concealment for her tier. This opens up all sorts of game play opportunities not normally available to German DDs which she can use and abuse to great effect.

Players
916 posts
10,895 battles
48 minut temu, dannywu napisał:

Jego największym atutem jest duża liczba HP i wykrywalność, [która wynika z tego że] ma dostęp do modułów z TVIII, więc nieco lepsze będą niż te z VII. Jednocześnie taki układ powoduje, ze mocno cierpi kiedy jest low tierem - wszyscy mają wtedy wspomniane moduły, a i HP jest generalnie większy - czyli traci swoje podstawowe atuty. In general - mocna bestie jeśli top tier, raczej słaby jeśli low tier

Kto nie czytał jeszcze recenzji Małej Białej Myszki - lektura obowiązkowa przed zakupem (podobnie jak przy każdym okręcie premium)

TLDR:

Pokaż ukryte treści
Quick Summary:  An under-armed tier VIII destroyer crammed in at tier VII but it kept it's tier VIII bonuses.

PROS
  • Massive hit point pool of 19,600hp.
  • Large caliber HE shell with excellent fire chance per hit and good penetration potential.
  • Good AP shell penetration for a destroyer.
  • Decent personal AA defense.
  • Access to Hydoracoustic Search like all German Destroyers.
  • With upgrades, she's one of the stealthiest destroyers at tier VII.
  • Has several tier VIII destroyer bonuses, including:
    • 5th upgrade slot.
    • Improved fire resistance coefficient.
    • Longer range and duration time of her Hydroacoustic Search
    • Longer smoke duration for her Smoke Generator
CONS
  • Horrible DPM output, especially with HE shells against destroyers.
  • Her torpedoes don't hit very hard.
  • AA DPS is short ranged and restricted to fragile small & medium caliber AA guns.
  • Feels very clumsy with a large turning circle and modest top speed.
  • Enormous aerial detection range of over 4km.
  • Stuck with a German Smoke Generator with their reduced smoke duration times.
Overview
Skill Floor: 
Simple / Casual / Challenging / Difficult
Skill Ceiling: Low / Moderate / High / Extreme

Z-39 is a German destroyer with training wheels. She has excellent concealment and an enormous hit point pool -- two traits that will make her much more forgiving in the hands of inexperienced commanders. The only hiccough here is her clumsy handling, but her Hydroacoustic Search should ease dealing with any manoeuvrability issues in regards to torpedoes.

For experts, Z-39 is a German destroyer but with surprisingly good (!) concealment for her tier. This opens up all sorts of game play opportunities not normally available to German DDs which she can use and abuse to great effect.

Gaede ma przeładowanie 7,5 sekund czyli tyle samo co Z-39. Może warto byłoby mu skrócić do 7?

[FWK]
Players
656 posts
9,998 battles
On 18.05.2018 at 10:55 PM, Korsarz_87 said:

Poda ktoś jeden rozsądny argument przemawiający za nim?

Nawet kilka

1 - Masz z miejsca wyższy tier i nie musisz grindować

2 - Stworzyło go WG

3 - Zapłaciłeś za niego pieniążkami, które sporo ludzi w ząbkach zapłaciło

4 - I najwazniejszy - możesz poszpanować przed innymi, że masz "kolejną premkę"

Players
346 posts
5,880 battles
1 godzinę temu, ORP_San_Escobar napisał:

Gaede ma przeładowanie 7,5 sekund czyli tyle samo co Z-39. Może warto byłoby mu skrócić do 7?

No jakiś buff by się przydał, np. ten ROF, albo jakiś inny, dający mu cokolwiek na tierach VIII+. Ewentualnie jakiś bonus do MM, żeby go częściej jako top rzucało.

Miałem chrapkę ten okręt, ale patrząc na efekt finalny - nie będę pakował hajsu w łajbę, która prawdopodobnie w 40% gier będzie na dole drabinki i ciężko będzie nią coś podziałać. Poczekam na T61 i wtedy po porównaniu obydwu może któryś kupię

No chyba że ulegnę chwilowej emocji... W końcu to GER DD premka  ze 150mm i świetnym camo, która na swoim tierze powinna nieźle uprzykrzać życie czerwonym :cap_rambo:

Players
916 posts
10,895 battles
godzinę temu, dannywu napisał:

No jakiś buff by się przydał, np. ten ROF, albo jakiś inny, dający mu cokolwiek na tierach VIII+. Ewentualnie jakiś bonus do MM, żeby go częściej jako top rzucało.

Miałem chrapkę ten okręt, ale patrząc na efekt finalny - nie będę pakował hajsu w łajbę, która prawdopodobnie w 40% gier będzie na dole drabinki i ciężko będzie nią coś podziałać. Poczekam na T61 i wtedy po porównaniu obydwu może któryś kupię

No chyba że ulegnę chwilowej emocji... W końcu to GER DD premka  ze 150mm i świetnym camo, która na swoim tierze powinna nieźle uprzykrzać życie czerwonym :cap_rambo:

Bo wiesz to są te lepsze 150mm nie te co na krążkach i na dodatkowej u pancerników. Do obrażeń nie można się przyczepić bo jest konkret. Zanim go zatłukłem raz mi walnął za 7 tysięcy chyba z 3 pocisków w lekko skątowanego Clevelanda. Chodzi właśnie o to że Aigle może go przygnieść samym przeładowaniem. Noi wiesz więcej luf to większa szansa na trafienie, zawsze więcej pocisków i trudniej to wyminąć. Z39 wystrzeli raz a jego każdy przeciwnik 2 razy.

[O-R-P]
Players
2,607 posts
28,520 battles
8 minutes ago, ORP_San_Escobar said:

Bo wiesz to są te lepsze 150mm nie te co na krążkach i na dodatkowej u pancerników. Do obrażeń nie można się przyczepić bo jest konkret. Chodzi właśnie o to że Aigle może go przygnieść samym przeładowaniem. Noi wiesz więcej luf to większa szansa na trafienie, zawsze więcej pocisków i trudniej to wyminąć. Z39 wystrzeli raz a jego każdy przeciwnik 2 razy.

A zadam takie pytanie. Jak wielu graczy będzie się strzelało z Aiglem na bliskim dystansie jeżeli nie są do tego absolutnie zmuszeni? Owszem RoF i DpM Aigle ma wysokie ale trajektoria i prędkość obrotu dział skutecznie to w niektórych sytuacjach zniwelują. Aigle jest duży ma wysoką wykrywalność kiedy to Z-39 ma znacznie mniejszego spota i może próbować wybrać miejsce i dystans do walki. 

Players
346 posts
5,880 battles
33 minuty temu, ORP_San_Escobar napisał:

Bo wiesz to są te lepsze 150mm nie te co na krążkach i na dodatkowej u pancerników. Do obrażeń nie można się przyczepić bo jest konkret. Zanim go zatłukłem raz mi walnął za 7 tysięcy chyba z 3 pocisków w lekko skątowanego Clevelanda. Chodzi właśnie o to że Aigle może go przygnieść samym przeładowaniem. Noi wiesz więcej luf to większa szansa na trafienie, zawsze więcej pocisków i trudniej to wyminąć. Z39 wystrzeli raz a jego każdy przeciwnik 2 razy.

9 minut temu, Marblehead_1 napisał:

A zadam takie pytanie. Jak wielu graczy będzie się strzelało z Aiglem na bliskim dystansie jeżeli nie są do tego absolutnie zmuszeni? Owszem RoF i DpM Aigle ma wysokie ale trajektoria i prędkość obrotu dział skutecznie to w niektórych sytuacjach zniwelują. Aigle jest duży ma wysoką wykrywalność kiedy to Z-39 ma znacznie mniejszego spota i może próbować wybrać miejsce i dystans do walki. 

No właśnie - Aigle'a mogę omijać szerokim łukiem, albo naparzać z dystansu jeśli będzie potrzeba. A nawet jak coś to mam 2,5k ho więcej w odwodzie. 

Bardziej martwią mnie spotkania z Bensonem, Fletem i azjatyckimi odpowiednikami...