Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Greyshark

Oficjalny koniec BB/BC

632 comments in this topic

Recommended Posts

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,979 posts
1 hour ago, Viandinea said:

@CollMoney tutaj raczej wychodzi nieznajomość mechaniki gry i stąd to zaskoczenie siebie, a nie przeciwnika :Smile-_tongue: 

Tutaj raczej wychodzi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. My znamy tę mechanikę, tylko chcemy jej zmiany, co wielokrotnie było powtarzane w postach.

[FF-PL]
Players
1,196 posts
14,696 battles
37 minut temu, Greyshark napisał:

Tutaj raczej wychodzi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. My znamy tę mechanikę, tylko chcemy jej zmiany, co wielokrotnie było powtarzane w postach.

Czyli zmiany przesławnego RNG?

Players
1,495 posts
14,215 battles

Obawiam się, że RNG to kolejny - obok MM - czynnik rozchwiany do granic możliwości. Tyle, że MM przynajmniej próbują poprawić, ustabilizować... OK. Co natomiast mamy w przypadku RNG? Sytuacje, gdy od gracza zależy bardzo mało, albo jeszcze mniej. Co ma powiedzieć kierowca pancernika, który z 6 km strzela i strzela w paradujący krążek i... nic. I paranoja na odwrót: krążownik który pilnuje granicy spota, trzyma się w pobliżu wyspy, uważnie strzela i manewruje - ma znacznie większą szansę zostać zniszczony strzałem na pałę z 19 km od jakiegoś Helmucika (który bez błogosławieństwa RNG do końca świata by w nic nie trafił, bo nie wie, że okręty można "zaznaczać" do strzału). Mój Martel na rankedach nieraz tak oberwał, i nawet nie wiedziałem od kogo - lucky shot i tyle. Nauczyłem się pilnować minimapy, nie narażać na otwartych wodach, krążyć przy wyspie i przeganiać torpedami nieproszonych gości. Niestety, na strzały nie wiadomo skąd (ile Richelieu ma zasięgu ze wszystkimi modyfikacjami, wzmocnionymi RNG?)  nie umiem znaleźć antidotum :-((

Players
1,660 posts
8,842 battles

@Greyshark Na dystansie 6 km trafić 1 pociskiem z 9 to nawet przy najgorszym RNG nie da się tego zrobić. Czy rezultat po trafieniu 5-7 pociskami by się zmienił? Na 90% nie. Ten biedny krążek ma tylko 16 mm pancerza i przy ustawieniu burtą ma gwarantowane overpeny, ba nawet trafienie w cytadelę może nic nie dać, bo przy ~800 m/s pocisk przelatuje 26,4 m zanim zdetonuje po uzbrojeniu. W takim przypadku trafienie w cytadelę też będzie skutkować overpeną. Tylko strzał w wodę tuż przed okrętem może dać trafienie w cytadelę.

6,979 posts
3 minutes ago, Viandinea said:

@Greyshark Na dystansie 6 km trafić 1 pociskiem z 9 to nawet przy najgorszym RNG nie da się tego zrobić. Czy rezultat po trafieniu 5-7 pociskami by się zmienił? Na 90% nie. Ten biedny krążek ma tylko 16 mm pancerza i przy ustawieniu burtą ma gwarantowane overpeny, ba nawet trafienie w cytadelę może nic nie dać, bo przy ~800 m/s pocisk przelatuje 26,4 m zanim zdetonuje po uzbrojeniu. W takim przypadku trafienie w cytadelę też będzie skutkować overpeną. Tylko strzał w wodę tuż przed okrętem może dać trafienie w cytadelę.

Potwórzę:

2 hours ago, Greyshark said:

My znamy tę mechanikę, tylko chcemy jej zmiany, co wielokrotnie było powtarzane w postach.

Players
1,853 posts
11,806 battles

6 minutes ago, Greyshark said:

Potwórzę:My znamy tę mechanikę, tylko chcemy jej zmiany, co wielokrotnie było powtarzane w postach.

Oszalałeś? 3 lata w to grasz i po 3 latach chcesz przemodelowania całego systemu gry?. Wywrócić wszystko do góry nogami?

To ja wnioskuje żebyśmy wows-a przerobili na karciankę. Sens, logika i prawdopodobność tej prośby jest identyczna. 

• Cool 1

[-FZO-]
Players
4,667 posts
12,020 battles
Przed chwilą, SzakalDarkstar napisał:

To ja wnioskuje żebyśmy wows-a przerobili na karciankę. Sens, logika i prawdopodobność tej prośby jest identyczna. 

A słowo stało się ciałem i zamieszkało na tym forum:

• Cool 1
  • Funny 1

Players
1,853 posts
11,806 battles
Just now, PanNickt said:

A słowo stało się ciałem i zamieszkało na tym forum:

Ale nie stworzyć, przeróbmy to co jest na karciankę. Żeby już wowsa nie było tylko karcianka.

6,979 posts
2 minutes ago, SzakalDarkstar said:

Oszalałeś? 3 lata w to grasz i po 3 latach chcesz przemodelowania całego systemu gry?. Wywrócić wszystko do góry nogami?

Akurat jeżeli chodzi o logikę, to jesteś jedną z niewielu osób na forum, które powinny sobie odpuścić wypowiadanie się na jej temat.

Skoro po trzech latach WG zabrało się za przemodelowanie całego systemu gry lotniskowcami, to i z penetracją pocisków wielkokalibrowych daliby radę.

• Cool 1

Players
1,853 posts
11,806 battles
22 hours ago, Greyshark said:

Akurat jeżeli chodzi o logikę, to jesteś jedną z niewielu osób na forum, które powinny sobie odpuścić wypowiadanie się na jej temat.

*edited*

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: obraźliwe treści.

[-FZO-]
Players
4,667 posts
12,020 battles
2 minuty temu, Greyshark napisał:

Skoro po trzech latach WG zabrało się za przemodelowanie całego systemu gry lotniskowcami, to i z penetracją pocisków wielkokalibrowych daliby radę.

Od zabrało się do daliby radę  jest bardzo daleka droga. Zwłaszcza w przypadku WG.

[TF16]
[TF16]
Players
1,489 posts
18,862 battles
24 minutes ago, Viandinea said:

Wczoraj miałem 3 salwy z Republiki w Hindenburga stojącego bezczelnie na 7km burtą - kąt ok 75 stopni (rozumiem mechanikę - żeby było jasne). Z 24 wystrzelonych pocisków (celowałem na wysokości komina w linię wody) trafia chyba 8  (łącznie z trzech salw) i... 4 overpeny - to nawet rozumiem, jakieś śmieszne DMG z 2 za 4tys i 2 pociski skruszone (!!!!)

gość mi ładuje w tym czasie prawie 20k z burzaków w dziób

chwilę wcześniej z dziobowej baterii na dystansie 15km z 4 pocisków trafiam 4-ma odchodzącego Minotaura z dwiema cytami.

tu nie chodzi o to aby zdjąć krążek z 17-24 jakąś przypadkową serią cytadel - bo na takim dystansie parametry rozrzutu pionowego i poziomego mają działać. Ale na 7km z 24 pocisków MUSI trafić co najmniej 18. 

• Cool 2

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
15 minutes ago, SzakalDarkstar said:

Mówisz że nie ma większych debili ode mnie? Miło jak zawsze się zrobiło :)

Szkoda że to Ciebie całe forum za takiego uważa. 

Ja tam nie uważam ani Greysharka ani Ciebie za debila. Obydwaj jesteście też porównywalnie złośliwi i wkurzający. Co śmieszne obydwu Was lubie poczytać. Więc łaskawie nie odpisuj w imieniu "całego forum".

...aczkolwiek w temacie wątku masz 100% racji, to co pisze Greyshark nie stanie się się na pewno. W grze jest za dużo słabych graczy na krążownikach, których taka zmiana mechaniki spusciłaby na WR 20-30. Po prostu.

• Cool 3

Players
1,853 posts
11,806 battles
19 minutes ago, Scarrry said:

Ja tam nie uważam ani Greysharka ani Ciebie za debila. Obydwaj jesteście też porównywalnie złośliwi i wkurzający. Co śmieszne obydwu Was lubie poczytać. Więc łaskawie nie odpisuj w imieniu "całego forum".

...aczkolwiek w temacie wątku masz 100% racji, to co pisze Greyshark nie stanie się się na pewno. W grze jest za dużo słabych graczy na krążownikach, których taka zmiana mechaniki spusciłaby na WR 20-30. Po prostu.

Też Cię nie lubię ale tak jak chałwy, jeść nie jem bo odruch wymiotny, ale niech tam sobie leży na półce, nie przeszkadza mi. 

• Bad 3

[HEROZ]
Players
764 posts
6,779 battles
4 minutes ago, Scarrry said:

Nie ma czegos takiego jak wr 20 ani nawet 30. Czystym prawdopodobienstwem bedzie wiecej. Nie wiem jakiego pecha trzebaby miec na wr 20.

Jak dla mnie mechanika na krazki jest ok. Wyjasnienie co sie dzieje z pociskiem 800m/s jak najbardzej. Jak komus to przeszkadza to sorry ale bez eksplozji w okrecie cytki nie bedzie.

6,979 posts
15 minutes ago, SzakalDarkstar said:

Mówisz że nie ma większych debili ode mnie? Miło jak zawsze się zrobiło :)

Szkoda że to Ciebie całe forum za takiego uważa. 

Więc po co dyskutujesz z debilem? Prosta logika nakazywałaby tego nie robić, a jednak działasz wbrew logice.

On 17.11.2017 at 4:11 PM, SzakalDarkstar said:

Phi, greyshark. Wolał bym z baxem pod namiot jechać niż czytać jego wypowiedzi :)

To po co czytasz, cytujesz i próbujesz nawiązać konwersację? Skoro publicznie chwalisz się, że mnie ignorujesz, to logika nakazywałaby ignorować, a nie jedno mówię a drugie robię.

6 minutes ago, blacman_pl said:

Wczoraj miałem 3 salwy z Republiki w Hindenburga stojącego bezczelnie na 7km burtą - kąt ok 75 stopni (rozumiem mechanikę - żeby było jasne). Z 24 wystrzelonych pocisków (celowałem na wysokości komina w linię wody) trafia chyba 8  (łącznie z trzech salw) i... 4 overpeny - to nawet rozumiem, jakieś śmieszne DMG z 2 za 4tys i 2 pociski skruszone (!!!!)

gość mi ładuje w tym czasie prawie 20k z burzaków w dziób

chwilę wcześniej z dziobowej baterii na dystansie 15km z 4 pocisków trafiam 4-ma odchodzącego Minotaura z dwiema cytami.

tu nie chodzi o to aby zdjąć krążek z 17-24 jakąś przypadkową serią cytadel - bo na takim dystansie parametry rozrzutu pionowego i poziomego mają działać. Ale na 7km z 24 pocisków MUSI trafić co najmniej 18. 

Dokładnie o to chodzi.

Just now, Scarrry said:

...aczkolwiek w temacie wątku masz 100% racji, to co pisze Greyshark nie stanie się. W grze jest za dużo słabych graczy na krążownikach, których taka zmiana mechaniki spusciłaby na WR 20-30. Po prostu.

Co nie szkodzi o tym pisać. Od tego jest forum, aby pisać co nam się podoba a co nie, czego byśmy chcieli a czego nie.

Gdyby zwiększyć obrażenia zadawane z bliskiej odległości a zmniejszyć te z dalszej, to gracze nauczyliby się, że bezpieczniej jest trzymać się dalej od pancerników. W tej chwili krążownik może podejść i salwą torped wysłać pancernik do portu, a ten nie bardzo ma możliwość się mu odgryźć. Przypomnę, że to pancerniki są kontrą na krążowniki, nie odwrotnie.

• Cool 1

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
2 minutes ago, Oderisson said:

Nie ma czegos takiego jak wr 20 ani nawet 30. Czystym prawdopodobienstwem bedzie wiecej. Nie wiem jakiego pecha trzebaby miec na wr 20.

Jak dla mnie mechanika na krazki jest ok. Wyjasnienie co sie dzieje z pociskiem 800m/s jak najbardzej. Jak komus to przeszkadza to sorry ale bez eksplozji w okrecie cytki nie bedzie.

oczywiście że jest, mówię o WR na konkretnym okręcie, lub konkretnej klasie okrętów. Nie globalnym gracza.

Takie zmiany jak chciałby Greyshark sprowadziłyby słabych graczy do poziomu mięsa armatniego za jakie robią noobki w CV dla doświadczonych graczy. I mnóstwo ludzi ma tam WR 20-30.

[QTANG]
Alpha Tester
2,277 posts
12,142 battles

Możemy rozmawiać bez wycieczek osobistych? To co piszemy tutaj jest odnośnie trafienia w okret ktory stoi burta na dystansie -12km. Nie może być tak że na takim dystansie trafia się 2-3pociskami z 12 A znowu na 16-20 nagle wchodzą srogie buły za 3/4 cale HP. Przecież rozrzut się zwiększa z odlegloscia A nie na odwrót. 

• Cool 5

6,979 posts
3 minutes ago, Scarrry said:

Takie zmiany jak chciałby Greyshark sprowadziłyby słabych graczy do poziomu mięsa armatniego za jakie robią noobki w CV dla doświadczonych graczy. I mnóstwo ludzi ma tam WR 20-30.

Niekoniecznie, gra lotniskowcem a krążownikiem to są zupełnie inne rzeczy. W tym przypadku gracz musiałby się nauczyć prostej relacji: blisko - niebezpiecznie, daleko - bezpiecznie. Jest to do ogarnięcia. 

[TF16]
[TF16]
Players
1,489 posts
18,862 battles
21 hours ago, SzakalDarkstar said:

Też Cię nie lubię ale tak jak chałwy, jeść nie jem bo odruch wymiotny, ale niech tam sobie leży na półce, nie przeszkadza mi. 

*edited*

O ile pierwsza część Twojego "mądrego" wywodu może być uznana za kiepski żart to w przypadku drugiej proponuję aby się dobrze zastanowił co piszesz....

deklarujesz wiarę pisząc otwarcie o swoich obyczajach religijnych i jednocześnie popełniasz grzech ciężki łamiąc fundamenty wiary, którą tu tak jawnie deklarujesz... Zastanów się chłopie dwa razy zanim coś tak równie głupiego napiszesz kolejnym razem.

• Cool 6

[-FZO-]
Players
4,667 posts
12,020 battles
2 minuty temu, Zlociutk1 napisał:

Możemy rozmawiać bez wycieczek osobistych? To co piszemy tutaj jest odnośnie trafienia w okret ktory stoi burta na dystansie -12km. Nie może być tak że na takim dystansie trafia się 2-3pociskami z 12 A znowu na 16-20 nagle wchodzą srogie buły za 3/4 cale HP. Przecież rozrzut się zwiększa z odlegloscia A nie na odwrót. 

Może i nie może, ale tak jest. Wystarczy popatrzeć jak czasem lecą pociski wystrzelone z jednego działa - np. 3 i każdy w inną stroną. Czasem są idealnie skupione, a czasem lądują po kilkadziesiąt metrów od siebie. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości (czy w praktyce pociski wystrzeliwane z tego samego działa - przy założeniu, że każda lufa nie jest ustawiana niezależnie - bo tak jest w WOWs - mogły mieć aż taki duży rozrzut), ale na pewno jest to irytujące (zwłaszcza przy BBkach, kiedy trzeba na kolejne losowanie czekać kilkadziesiąt sekund).

Players
1,853 posts
11,806 battles
3 minutes ago, blacman_pl said:

O ile pierwsza część Twojego "mądrego" wywodu może być uznana za kiepski żart to w przypadku drugiej proponuję aby się dobrze zastanowił co piszesz....

deklarujesz wiarę pisząc otwarcie o swoich obyczajach religijnych i jednocześnie popełniasz grzech ciężki łamiąc fundamenty wiary, którą tu tak jawnie deklarujesz... Zastanów się chłopie dwa razy zanim coś tak równie głupiego napiszesz kolejnym razem.

Akurat jestem nie wierzący. Dobra zakończy tą dyskusje.

[QTANG]
Alpha Tester
2,277 posts
12,142 battles

Post pod postem.Tak analizując to wszystko zaczęło się pieprxyc od niemieckich A potem angielskich bb. Obie linie, wspierają bezmyślne pływanie bokiem do wszystkich. Może taki kierowca wsiadł na krążownik, dalej paradowal burta.BB go karaly. To poszło ileś ticketow do suportu. Coś pogrzebali. Przykład czapajewa minotaura. Kiedyś czapka obrywala w banderę i szła do portu. Teraz już widziałem tankujące czapki na rankedach ogień z 4 okrętów, w tym od 2 bb. To samo mino i brytole. Nagle wszystko zaczęło dingac pociski z bb. Chore i patologiczne jest to ze granie BB to w tej chwili jeden pieprzony totolotek. Możesz czytać mini mapę. Mieć kapitana 19 komplet consumabli i sygnałów. Plus mody zwiększające efektywność, a i tak czasami czujesz się jak taki mały udający piesek który robi wiele hałasu A efektu nie ma żadnego.

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
1,489 posts
18,862 battles
1 minute ago, SzakalDarkstar said:

Akurat jestem nie wierzący. Dobra zakończy tą dyskusje.

Tym bardziej nie życz komuś czego byś nie chciał.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.