Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Greyshark

Oficjalny koniec BB/BC

632 comments in this topic

Recommended Posts

[BFS]
Beta Tester
992 posts
11,898 battles
34 minutes ago, Zlociutk1 said:

Pograj sobie na 10 zobaczysz jak sie swietnie gra, pod focusem 2 krazkow szybciutko hp wyparowuje no i te cudowne pozary

W czyli 2 okręty nie robia nic innego tylko walą do Ciebie, spełniasz swoją funkcję przecież. Od tego są BBeki. Masz tankować DMG, robisz to alles fine :) 

• Funny 1

[MS-B]
Players
166 posts
15,002 battles
45 minutes ago, demencjusz said:

Ten screen z wczoraj wpisuje się w tezę z tematu.:cap_cool:

shot-18_05.09_23_44.49-0574.thumb.jpg.9b87677cefaab44d4a594d0c4e71a120.jpg

Takie losowania są raczej wyjątkiem, ale bitwy, w których trafia się maksymalnie po 2-3 pancerniki na stronę, są wyraźnie częstszym widokiem, niż jeszcze niedawne z 5 BB na stronę.

ale tu jest proste wytłumaczenie :) jest zadanie na rosyjskiego dowódcę i ludzie powyciągali(odkupili) rosyjskie okręty i jadą z koksem.Nigdy (oprócz czasów wprowadzenia rosyjskiej linii krążowników) nie było ich tyle w grze a temat zniknie 14.05 .

• Cool 2

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,530 posts
8,270 battles
2 hours ago, Davao said:

stryk, grasz nie od dziś, wiec na pewno spotkałeś się z sytuacją, że krążownik spokojnie tłukł pancernik i nawet jak ten ostatni wygrywał, to był solidnie obity i to tylko przez jeden krążek.

spotkalem sie tez z sytuacja ze pancernik pierdnal z polowy swojej artylerii i caly krazownik znikal

• Cool 1

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,973 posts
1 hour ago, PolskaKielbasa said:

Straszne! Niedopuszczalne! Biednym BBczkom dzieje się krzywda, a Wargaming nic nie robi! Aż chce mi się zacytować pewną znaną osobistość w społeczności WOWS: "mimimimimi" :)

Ale już na poważnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja gram wyłącznie Desem na rankedach i jak widzę te cyty wpadające w skątowany, albo wręcz ustawiony dziobem mój okręt  to nijak nie mogę przyznać Wam racji. To nie pancki są słabe, tylko Hindi jest strasznie mocny w tym sezonie.

A jak mam po kilka tysięcy bitw na każdej klasie, to jaki jest mój punkt siedzenia? Zamiast grać wyłącznie Desem pograj trochę pancernikiem, i pochwal się wtedy, w ilu bitwach i w ile krążowników ustawionych dziobem wbijasz te cytadele.

1 hour ago, blacman_pl said:

To co właściwie chciałeś osiągnąć? przywrócić blask BB-kom czy mieć ich więcej w bitwach aby je topić Asashio...? 

Jedno wynika z drugiego. Jak się przywróci ich blask, to będzie ich więcej w bitwach, i Asashio będzie miał co robić. W chodzi głównie o to, że skoro widać ich mniej, to coś się zaczyna dziać, być może WG trochę przesadziło z uprzykrzaniem im życia. Pamiętamy co się stało, jak przez moment praktycznie wyginęły lotniskowce - jakiekolwiek zaburzenia w występowaniu całej klasy odbijają się bardzo niekorzystnie na jakości rozgrywki.

1 hour ago, PanNickt said:

*edited*

A fakt jest faktem - też zaobserwowałem, że np. na T9 zdecydowanie lepiej gra mi się krążownikami niż pancernikiem (mam tylko jeden :) ) czy niszczycielami. Mniejszy wpływ RNG (niż w przypadku pancernika) oraz mniejsze ryzyko szybkiego zejścia po skoncentrowanym ostrzale na capie (niż w przypadku niszczyciela).

*edited*

Ten post był edytowany z powodu: naruszenie 4 punktu regulaminu (Nie spamuj).

• Cool 1

Players
651 posts
7,461 battles
28 minutes ago, vKELOv said:

ale tu jest proste wytłumaczenie :) jest zadanie na rosyjskiego dowódcę i ludzie powyciągali(odkupili) rosyjskie okręty i jadą z koksem.Nigdy (oprócz czasów wprowadzenia rosyjskiej linii krążowników) nie było ich tyle w grze a temat zniknie 14.05 .

Niewykluczone, że to jest przyczyną.:Smile_Default: Przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

[QTANG]
[QTANG]
Players
3,367 posts
22,081 battles

Na rankedach na t10 są skoki wystepowania BB. Od 4 na stronę do 0. Serio miałem kilka bitew na Hendryku bez BB. 

W sumie to teraz, właśnie wygląda to normalnie. I tak powinno być. Ale przypuszczam że łapie o co chodzi @Greyshark Bo niestety WG ma tendęcje do przesadzania i skakania z skrajności w skrajność. Jakby tak zostało jak jest teraz, tzn urozmaicona ilość BB w bitwie. A nie zawsze 5BB, czy w drugą stronę, nie zawsze 5DD. To ja tak chce. Ale jak BB miałoby zabraknąć to już mi się nie podoba.

Raczej nie sądzę żeby BB wymarły. To jest zbyt popularna klasa. Ale też zauważcie że starzy gracze BB, też zaczynają więcej grać innymi klasami.

PS. Jestem za poprawieniem rng. Jest to bardzo frustrujący element gry BB. Właściwie najbardziej wkurzające jest właśnie rng na BB. No może jeszcze interfejs na CV. :D

• Cool 3

[-FZO-]
Players
4,664 posts
12,017 battles

*edited*

A krążownikami i tak gra mi się lepiej niż BBkami, więc nie dziwię się depopulacji pancerników na rzecz krążowników. Przynajmniej nie czuję się jak odmieniec. :)

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 3 punktu regulaminu, nie zniżaj się do ataków osobistych, obelg i nagabywania.

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,973 posts
1 minute ago, UrukSzymon said:

Na rankedach na t10 są skoki wystepowania BB. Od 4 na stronę do 0. Serio miałem kilka bitew na Hendryku bez BB. 

W sumie to teraz, właśnie wygląda to normalnie. I tak powinno być. Ale przypuszczam że łapie o co chodzi @Greyshark Bo niestety WG ma tendęcje do przesadzania i skakania w skrajności w skrajność. Jakby tak zostało jak jest teraz, tzn urozmaicona ilość BB w bitwie. A nie zawsze 5BB, czy w drugą stronę, zawsze 5DD. To ja tak chce. Ale jak BB miałoby zabraknąć to już mi się nie podoba.

Raczej nie sądzę żeby BB wymarły. To jest zbyt popularna klasa. Ale też zauważcie że starzy gracze BB, też zaczynają więcej grać innymi klasami.

PS. Jestem za poprawieniem rng. Jest to bardzo frustrujący element gry BB. Właściwie najbardziej wkurzające jest właśnie rng na BB.

No dobrze rozumiesz, właśnie o to mi chodzi, żeby znowu nie poszło to w skrajność. Ja tam nie muszę grać Asashio, mam jeszcze ponad 100 innych okrętów w porcie, jak mi się będzie źle grało pancernikami to sobie pogram inną klasą, niech sobie będzie raz 5 pancerników a raz 2, ale nie chciałbym, żeby ich nerfienie osiągnęło taki stan jak z lotniskowcami.

Pancerniki są od tego, aby wbijać cytadele krążownikom i innym pancernikom, i niech to robią. Ale niech o tym wbijaniu w większym stopniu decydują umiejętności gracza, a nie "bo akurat tak się klikło". Wtedy (gdy gra będzie premiowała umiejętności) można liczyć na to, że więcej ogarniętych graczy będzie nimi grało, więc i bardziej będą przydatne, a nie tylko służyły jako worek hp kampiący na ostatniej linii.

• Cool 3

[2137]
[2137]
Weekend Tester
318 posts
6,508 battles

ReGdNQT.jpg

Players
2,304 posts
5,451 battles

W mojej opinii powinno być max 4bb na stronę, 5-6 krążowników i 3 niszczyciele. Nawet gra niszczarką 4 na 4 jest niekomfortowa, bo płynięcie gdzieś solo dla spotu znacznie zwiększa ryzyko nadziania się na dwa współpracujące DD + ich ewentualna obstawa. Im więcej krążków tym lepiej dla kierowców bombowców, bo mają więcej fajnych celów do szybkiego zbalansowania. Uważam, że przy takim rozłożeniu okrętów możliwe, iż dane klasy zaczęłyby robić to co im pisano na samym początku czyli BB kontrą na CA i inne BB, CA na inne CA i DD, DD na wszystko, bo wszystkiemu można wsadzić z niewidki torpedy, a CV to CV :) Natomiast końca BB nie będzie, jakiś czas temu wyszły Francuskie pancerniki, wiemy, że wejdą do gry jeszcze pewnie Włoskie i Radzieckie. Po prostu fakt, że na rankedach nie ma limitu czasowego w danych dniach do grania jak na klanówkach, powoduje, że populacja BB się rozwodniła na dwa tryby gry + możliwe, że część ludzi testuje różne okręty na rankedach nie traktując ich zbyt poważnie, bo zakładają, iż do 1 i tak nie dojdą.

• Cool 2

[QTANG]
[QTANG]
Players
3,367 posts
22,081 battles
8 minutes ago, henryk5pio said:

W mojej opinii powinno być max 4bb na stronę, 5-6 krążowników i 3 niszczyciele. Nawet gra niszczarką 4 na 4 jest niekomfortowa, bo płynięcie gdzieś solo dla spotu znacznie zwiększa ryzyko nadziania się na dwa współpracujące DD + ich ewentualna obstawa. Im więcej krążków tym lepiej dla kierowców bombowców, bo mają więcej fajnych celów do szybkiego zbalansowania. Uważa, że przy takim rozłożeniu okrętów możliwe, iż dane klasy zaczęłyby robić to co im pisano na samym początku czyli BB kontrą na CA i inne BB, CA na inne CA i DD, DD na wszystko, bo wszystkiemu można wsadzić z niewidki torpedy, a CV to CV :) Natomiast końca BB nie będzie, jakiś czas temu wyszły Francuskie pancerniki, wiemy, że wejdą do gry jeszcze pewnie Włoskie i Radzieckie. Po prostu fakt, że na rankedach nie ma limitu czasowego w danych dniach do grania jak na klanówkach, powoduje, że populacja BB się rozwodniła na dwa tryby gry + część ludzi możliwe, że testuje różne okręty na rankedach nie traktując ich zbyt poważnie, bo i tak do 1 nie dojdą.

Masz rację co do niszczarek. Im więcej ich w bitwie tym gorzej dla nich samych. Natomiast odnosnie pancerników już nie. BB najlepiej sprawdzają się w walce właśnie z innymi BB. Myślisz że łatwo jest trafić manewrującego krążka powyżej 15km. Ofc jeszcze jest czynnik skilla, przez co nawet najgłupszy BB zacznie strzelać w idącego prościutko CA. Jednak najwięcej BB obrywają od innych BB z AP. Pamiątam było to wyciagane jako kontra dla śmierci BB z pożarów, czy torped. Nie, pancerniki najwięcej obrażeń otrzymują od innych pancerników.

Players
2,304 posts
5,451 battles
2 minutes ago, UrukSzymon said:

Masz rację co do niszczarek. Im więcej ich w bitwie tym gorzej dla nich samych. Natomiast odnosnie pancerników już nie. BB najlepiej sprawdzają się w walce właśnie z innymi BB. Myślisz że łatwo jest trafić manewrującego krążka powyżej 15km. Ofc jeszcze jest czynnik skilla, przez co nawet najgłupszy BB zacznie strzelać w idącego prościutko CA. Jednak najwięcej BB obrywają od innych BB z AP. Pamiątam było to wyciagane jako kontra dla śmierci BB z pożarów, czy torped. Nie, pancerniki najwięcej obrażej otrzymują od innych pancerników.

Spoko, rozumiem, ale w takim razie jak będzie mniej BB, to w związku z tym wszystkie statystycznie dłużej pożyją. A nie ma okrętu, który dałby radę całą bitwę nikomu nie wystawić burty na potencjalny strzał, więc krążki albo padałyby szybko od pocisków z innych krążowników, albo w końcu zostawały ubite przez cierpliwe pancerniki. Poza tym mam nadzieję, że ustawienie 0/1-4-5/6-3 zachęciłoby ludzi do pushowania e nie, to akurat naiwne jest :D

[TF16]
[TF16]
Players
1,489 posts
18,856 battles
26 minutes ago, Greyshark said:

....właśnie o to mi chodzi, żeby znowu nie poszło to w skrajność. Ja tam nie muszę grać Asashio, mam jeszcze ponad 100 innych okrętów w porcie, jak mi się będzie źle grało pancernikami to sobie pogram inną klasą, niech sobie będzie raz 5 pancerników a raz 2, ale nie chciałbym, żeby ich nerfienie osiągnęło taki stan jak z lotniskowcami.....

Tak się chyba nie stanie - skrajności nie będzie. Tu pewnikiem zadziała mechanizm sprzężenia zwrotnego: jak z powodu Asashio zmniejszy się  populacja BB to Asashio stanie się bezużyteczne i gracze przestaną wyciągać go z portu - co kolei przywróci populacje BB... i tak w kółko.

Całkiem fajny pomysł, ze pojawił się papier na kamienne BeBeki, który zasadniczo działa tylko na nie - a sam jest wrażliwy na działanie krążownikowych nożyc....

Players
1,693 posts
7,993 battles

Tylko, że kilka razy już Hsienjangi i Asashia torpedowały mojego Bensona...

• Funny 1

Players
67 posts
2,844 battles
2 godziny temu, Tanaka_15 napisał:

Zupełnie jakby pożary stanowiły zagrożenie dla BBeków. Normalnie zaraz ktoś mi powie ze istnieje opcja spalenia na smierć montany z perkami i flagą w czasie 20 minutowego meczu przez Zao czy innego Hindena.. 

Bo kiedyś było tak, że jak BBek strzelił w burtę czegokolwiek innego niż deska, to były 2-3 cyty i w 90% przypadków dewastujące, oczywistą oczywistością jest, że było to przegięte, bo co prawda gra burtą do BBka powinna zaboleć, ale nie wykluczać od razu z gry. W tej chwili widzę że poszli ze skrajności w skrajność. Krążki pływają burtami i o ile nie jest jedna z ciąglę obecnych pływających cytadel, to ty marnujesz na niego pare minut, a on Ci się śmieje w twarz i spokojnie Cię pali.

Moja montana, jak widzi Zao czy Hinderburga, to sama się podpala i gubi połowe HP, po co mają się męczyć?

Rka mówisz? flagi? to i tak jest ponad 30s pożaru, czyli 2 pełne (lub prawie) pożary na Rkę, pomnóż x3, czy też bez perka x4 i mamy martwego BBka. Zresztą już gdzieś o tym wspominałem, jak mi La Grissioner czy jak on się tam zwie, pływał na 12km burtą i tak paradując przeżył 4-5 moich salw burtowych tracąc przy tym MOŻE 1/2 HP. 

Nie ma kompletnie balansu pomiędzy klasami i raczej się go nie doczekamy, w końcu po co komu balans, lepiej wypuścić coś w wersji OP a potem nerfić, oficjalnie lub po cichu ^^

[SIYAN]
Players
1,387 posts
29 minutes ago, UrukSzymon said:

Jednak najwięcej BB obrywają od innych BB z AP. Pamiątam było to wyciagane jako kontra dla śmierci BB z pożarów, czy torped.

Akurat tu nie do końca prawda - o ile dobrze pamiętam to była tabelka pokazująca jaki rodzaj dmg otrzymuje BB, a nie  źródło dmg. I tak BB najwięcej zbierał z AP ale wcale nie jest powiedziane, ze te AP były tylko z BB. Druga strona medalu - nie wszystkie HE były z CA/DD, BBki też waliły(nawet przed erą RN BB), walą i walić będą z HE. To samo tyczy CA/DD - jeśli posiada 2 rodzaje pocisków to z obu ładują w BB.

[PATO]
Players
111 posts
9,350 battles

Grając ibuki taki izumo czy fdg nie  stanowi zbyt dużego problemu ważne by miało się co palić i taki kapitan BB nie zatonął za szybko.Jak losowanie nie dopisze i wylosuje ci 2x shimekaze i 2x yogumo i do tego takie krążki jak hindenburg czy zao to z bliska przesrane bo dywany torped a znad horyzontu spam z he, więc o ile na niższych tierach pancerniki miały dużo do powiedzenia odnośnie wygranej bo mogły rozdawać dewastujące krążkom które pokazywały burtę to tak na 10 mamy hinenburga które pochłonie nasze pociski i rng pokaże środkowy palec bo same nad penetracje nam polosuje.

Ale żeby zaraz dużo teraz jest ta misja na kapitana dużo radzieckiego sprzętu też pływa ostatnio a i może jakaś chwilowa moda ludzie nagrali sie też pewnie francuskimi bb i chcą czymś lżejszym popływać :)    

2 godziny temu, Greyshark napisał:

Dzisiaj zagrałem pięć bitew, ilość pancerników: 3,3,5,4,5.

Czyli kupileś asashio i ci BB nie losuje nie ma na kim dmg robić bitwy się nie układają trochę boli dupa, smuteczek ;)

Alpha Tester
1,341 posts
9,384 battles

Nie wierzę w to co czytam. Proszę, powiedzcie, że to jakiś troll temat, a wy się tylko nabijacie. Osoby, które jeszcze tydzień temu wyśmiewały mnie na forum za bronienie pancerników, same teraz piszą teraz eseje w ich obronie. Normalnie świat się wali...

Spoiler

1337620977_by_Miloszko_600.jpg

• Cool 4

[LUZ]
Players
2,593 posts
4,365 battles

To trochę jest troll temat, a trochę nie jest. Ja dziś zagrałem kilka randomów, max 3 BB na stronę i gra się fatalnie. Totalny chaos, ludzie płyną do przodu zupełnie bez pomyślunku i po 5 minutach nie ma połowy jednego z teamów. Ale to pewnie kwestia misji i tego, że typowi gracze BB przesiedli się na krążki i jest problem.

[QTANG]
[QTANG]
Players
3,367 posts
22,081 battles
44 minutes ago, Shiryaku said:

Akurat tu nie do końca prawda - o ile dobrze pamiętam to była tabelka pokazująca jaki rodzaj dmg otrzymuje BB, a nie  źródło dmg. I tak BB najwięcej zbierał z AP ale wcale nie jest powiedziane, ze te AP były tylko z BB. Druga strona medalu - nie wszystkie HE były z CA/DD, BBki też waliły(nawet przed erą RN BB), walą i walić będą z HE. To samo tyczy CA/DD - jeśli posiada 2 rodzaje pocisków to z obu ładują w BB.

Masz rację. Ale można założyć że najwięcej z tych AP walą jednak BB. Raz że to jest ich główne źródło dmg, dwa przez ostatnie lata były najpopularniejsze. Nie sądzę żeby np RNCL miały chociaż 10% udziału. Właściwie to RNBB mają pewnie tak sam wpływ na dmg z he i pożarów co ich krążki na ilość dmg zadanego z AP.

[SIYAN]
Players
1,387 posts
7 minutes ago, UrukSzymon said:

Masz rację. Ale można założyć że najwięcej z tych AP walą jednak BB. Raz że to jest ich główne źródło dmg, dwa przez ostatnie lata były najpopularniejsze. Nie sądzę żeby np RNCL miały chociaż 10% udziału. Właściwie to RNBB mają pewnie tak sam wpływ na dmg z he i pożarów co ich krążki na ilość dmg zadanego z AP.

Pewnie tak. W sumie ostatnią taką tabelkę to widziałem krótki czas po wyjściu RN CA, gdy jeszcze RN BBków nie było, a nie chce mi się szukać teraz:)

Alpha Tester
1,341 posts
9,384 battles
3 minutes ago, UrukSzymon said:

Tak szczerze, to nie zgodzę się z Tobą. Owszem, krążowniki rzadko strzelają z AP, ale RNCL robią większy dmg niż to się wydaje na pierwszy rzut oka, nawet na pancernikach, za to pancerniki prawdopodobnie są odpowiedzialne za mniej więcej 40% całego dmg z HE i pożarów w grze-od wyjścia linii RNBB.

Co natomiast dalej mnie zadziwia, to fakt, że to, co jeszcze 2 tygodnie temu było dla części z was zupełnie naturalne, jak to opisywaliście w wątku o Yamato, czy Przeciekach, dziś zaczyna wam przeszkadzać. Ciekawe zjawisko. Nie żebym zaraz miał komuś zarzucać dwulicowość, czy coś, ale... no to jest dziwne. 

Spoiler

• Cool 1

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Gdyby ruskie pancki były w grze to byłoby po 200 w kolejce. Skończy się misja i wszystko wróci do normy. Wpływu Asashio czy Grafa bym nie przeceniał. Granie na pancku teraz na dwa miesiące temu naprawdę niewiele się różni.

[MS-B]
Players
166 posts
15,002 battles
29 minutes ago, Manco_ said:

To trochę jest troll temat, a trochę nie jest. Ja dziś zagrałem kilka randomów, max 3 BB na stronę i gra się fatalnie. Totalny chaos, ludzie płyną do przodu zupełnie bez pomyślunku i po 5 minutach nie ma połowy jednego z teamów. Ale to pewnie kwestia misji i tego, że typowi gracze BB przesiedli się na krążki i jest problem.

Bo tak się faktycznie dzieje :) gry gdzie jest nagle 1-2 BB a reszta to CA jakoś tak dziwnie od czasu wejścia tej misji na kapitana :) to parodia sama w sobie,czasami do 10 min nie ma żadnego spota i capa bo kierowcy tych okrętów nie wiedza co mają robić a jak ja pójdę do przodu to się okazuje że wszystke wrogie a także nasze okręciki zbite w jeden kłębek stoją i czekają.Nagminne lemming trainy :) ale ma to też fajne strony jak idą 2 Budynie i 2 Kirowy razem bokiem i chyba z 13 cytadel Mołotkiem sie udało wepchnąć.

Ogarnięci na BB-kach obecnie  mają raj bo zwierzyna sama się pcha pod lufy a 90% gra bez camo jak i na DD tak i na CA.

[QTANG]
Alpha Tester
2,277 posts
12,142 battles
26 minutes ago, 44smok said:

Gdyby ruskie pancki były w grze to byłoby po 200 w kolejce. Skończy się misja i wszystko wróci do normy. Wpływu Asashio czy Grafa bym nie przeceniał. Granie na pancku teraz na dwa miesiące temu naprawdę niewiele się różni.

Smoku bez wazeliny Ty poradzisz sobie BB który będzie miał tylko jedna krzywą lufę. Wielu z nas nie ma takich umiejętności. Ostatnio grając Montana czy republika na rankedach widząc po drugiej stronie 2xhindi +zao lub 3x hindi czuję się totalnie bezradny. Doszło do tego że zacząłem myśleć nad strzelaniem Montana z He do hindenburgow. A gdy widzę dziobem mokswe czy desa to cieszę się bo uda się wsadzić może i 15k od przodu.  Rankedy rządzą się innymi prawami. Ale to co rng czasami wyprawia to naprawdę się odechciewa. Zainstalowałem kompas, i inne żeby polepszyć grę i to nic nie daje bo salwy w bok krążków to ostatnio same overpeny 

• Funny 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.