Jump to content
Customer Support Maintenance Read more... ×
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Greyshark

Oficjalny koniec BB/BC

632 comments in this topic

Recommended Posts

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,918 posts

Jakiś czas temu na forum został ogłoszony oficjalny koniec CA, niszczyciele już wyginęły wraz z wprowadzeniem perka RL, a teraz wygląda, że kolejna klasa jest na wymarciu. Od pewnego czasu, a konkretniej od momentu zakupu Asashio obserwuję coraz mniejszą liczbę pancerników w bitwach. Jak się trafi pięć to jest święto, najczęściej są cztery, trzy, czasem dwa a bywa i jeden. Dzisiaj rozegrałem sobie dwie bitwy, w obu po trzy pancerniki na stronę, kolejka wygląda tak:

Spoiler

jjXsMSs.jpg

Krążowników jest prawdziwy wysyp, więc chyba ich oficjalny koniec został odwołany. Niszczycieli zawsze po cztery - pięć na stronę, lotniskowce często się trafiają, a pancerników coraz mniej. Zastanawia mnie, co jest tego przyczyną? Albo - co graczy pancerników najbardziej zniechęca do gry tą klasą? Z mojego punktu widzenia, gdy sam gram pancernikami, wygląda to tak:

- coś o czym wczoraj pisał @Zlociutk1, czyli zbyt duży wpływ RNG; niby wiadomo, że najlepiej strzelać w cele wystawione burtami, więc takie sobie wybieram lub też czekam z wystrzałem aż cel się odkręci, a tu salwa wchodzi za 1000 - 2000. Wczoraj grałem Alabamą, na 17 trafień miałem zadane 17.000 uszkodzeń. Owszem, czasami zdarzają się cytadele za 20.000 w oddalony od 20 km krążownik, ale są to sytuacje bardzo rzadkie. Z drugiej strony, dużo krążowników co kilka - kilkanaście sekund wali z PP zadając nam po 5.000 - 6.000, a gdy widzimy, że nasze salwy nie robią na nich wrażenia, to raczej zachęca do przesiadki na krążownik.

- spam pocisków OB i torped. Pociski OB są zbyt skuteczne, praktycznie co salwa to pożar. Wysyp niszczycieli sprawia, że całą uwagę zamiast na celach trzeba skupiać na wymijaniu torped - tych, które da się wyminąć. Takich z azjatyckich niszczycieli i Asashio to rzadko kiedy się da.

Co mogłoby zrobić WG, aby przywrócić pancernikom ich dawny blask? Nie mówię, że znowu ma ich być najwięcej, ale jakiś balans powinien być zachowany, bo wygląda na to, że uprzykrzanie im życia poszło zbyt mocno w drugą stronę.

• Cool 5
  • Funny 4
  • Bad 1

Players
1,380 posts

Po części to wina rankedów chociaż i tam częściej spotyka się CA po 3-4 niż 3-4 BB. Może taka zmiana to i lepiej - boty odpadną zostaną prosy i nieświadomi i nikt nie będzie już graczom BB opinii psuł:cap_haloween:

Players
395 posts
10,673 battles

BB nie ma, bo wszystkie grają na rankingach:) A tak poważnie, to zgadzam się z tym wpisem. 

A co można zrobić? Moim zdaniem, o czym nieraz pisałem, jest jedno proste rozwiązanie. 

Spadek celności i skuteczności wszystkich rodzajów pocisków wraz ze wzrostem odległości od celu. Im dalej od celu - tym mniejsze szanse na celny i skuteczny ostrzał, obrażenia, penetrację i szansę podpaleń. Chcesz zadawać maksymalne obrażenia? Zgoda, ale tylko do dystansu (przykładowo) 2/3 maksymalnego zasięgu. Z każdym kolejnym kilometrem wszystkie parametry powinny spadać. I wtedy skończą się cytadele i podpalenia z 20 km i więcej. 

[FF-PL]
Players
1,188 posts
14,487 battles

SzaryRekinku, masz rację, ale spoko, jak wejdą Włoskie pancerniki, to się sytuacja odwróci a potem unormuje.

Ale masz rację z tym strzelaniem to jest jakiś absurd, żeby po strzale z 406-tek wchodził jeden-dwa pociski za 1000-3000 podczas gdy w czasie przeładowania krążek swoimi pykawkami robi 3 razy większe obrażenia nam również poprzez pożary. Krążowniki nie mają większego pancerza niż pancernik a ich pociski praktycznie masakrują nas, więc taki pocisk z pancernika powinien robić na pokładzie krążownika prawdziwy rozpiepsz.

Tyle, że krążowniki wystarczy, że się nakierują na nas przodem i są niemal nie do ruszenia. W końcu dochodzi do sytuacji, że pancernika już niemal nikt się nie boi o ile to nie jest Yamato a pancernik musi uciekać niemal przed wszystkim, bo niszczyciel torpeduje z niewidki/dymu, krążek pali i leci z torpedami, wrogi pancernik oczywiście jest poziomu +2 więc i działa i pancerz większy, no i lotniskowce z bombowcami i torpedowcami.

Więc nie dziwota, że ludzie wola kampić, lecieć z leming trainem albo zwyczajnie nie chcą grać pancernikami i przesiadają się na inne klasy, bo pancernik ma co raz mniejszy wpływ na bitwę.

Każdy okręt powinien mieć swojego nemesis, którego się obawia.

Niszczyciele powinny się bać niszczycieli i krążowników.

Krążowniki - pancerników i krążowników.

Pancerniki - niszczycieli i pancerników (i ewentualnie lotniskowców).

A nie ta patologia, że to krążowniki muszą spotować, ale przed dymem to spierdzielają byle szybciej. Pancerniki muszą same walczyć przeciw niszczycielom, a te ostatnie nie dostają wsparcia krążowników lub wolą się bawić w pierdołowate polowania zamiast capować.

35 minut temu, FerdekKiepski napisał:

BB nie ma, bo wszystkie grają na rankingach:)

Zapewne, to też jest powodem.

• Cool 1
  • Funny 1

6,918 posts

Czy ja wiem czy to wina rankingówek? Nie ma tam takiego wysypu pancerników, przynajmniej nie w moich bitwach. Poza tym powinno nastąpić proporcjonalne zmniejszenie wszystkich klas na losowych, bo przecież nie jest tak, że na rankingówki to poszli tylko gracze pancerników.

Ja bym zmniejszył wpływ RNG - salwa w burtę ma boleć, ma zadać bardzo dużo obrażeń, ale pod warunkiem, że jest dobrze wycelowana. Źle celujesz - nie zadajesz uszkodzeń. 

Players
1,693 posts
7,993 battles

Z mojego punktu widzenia: za dużo torped, a zielone ddki są zbyt nubowskie. Więc zamiast grać BBkiem, wolę wsiąść w DDka, w tym wypadku mam przynajmniej 50% szans na dobrą grę.

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,530 posts
8,270 battles
59 minutes ago, Davao said:

Ale masz rację z tym strzelaniem to jest jakiś absurd, żeby po strzale z 406-tek wchodził jeden-dwa pociski za 1000-3000 podczas gdy w czasie przeładowania krążek swoimi pykawkami robi 3 razy większe obrażenia nam również poprzez pożary. Krążowniki nie mają większego pancerza niż pancernik a ich pociski praktycznie masakrują nas, więc taki pocisk z pancernika powinien robić na pokładzie krążownika prawdziwy rozpiepsz.

oczywiscie, bo 4 salwy z zao w yamato na 14km i 41 z 45 trafionych pociskow to "skruszone" pestki(HE, nie AP) to rzeczywiscie masakrowanie

btw, chcialbym zobaczyc jak jakikolwiek krazownik w trzech salwach robi pancernikowi 60k+ dmg skoro krazowniki potrafia zrobic 3x wiecej

• Cool 2

[FF-PL]
Players
1,188 posts
14,487 battles

stryk, grasz nie od dziś, wiec na pewno spotkałeś się z sytuacją, że krążownik spokojnie tłukł pancernik i nawet jak ten ostatni wygrywał, to był solidnie obity i to tylko przez jeden krążek.

[LUZ]
Players
2,580 posts
4,318 battles

Nie wiem, czy to kwestia tego, że nawet popsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje dobrą godzinę, czy też(oby) początek jakiejś zwyżki formy, ale to Ci się udało Grey.:Smile_teethhappy:

Alpha Tester
281 posts

Teraz jest ok, tzn coś idzie w dobrą stronę z mniejszą ilością pancerników w bitwach. Dlaczego nie wiem. Narazie jest sporo CA, bo BB jest mniej, ale widzę to tak. Co raz więcej CA poskutkuję zmniejszoną populacją DD, a to z czasem przyciągnie więcej BB.... I tak będzie po 3-4BB, 2-3 DD i reszta CA i będzie gitara.... przez jakiś czas. Ogólnie mi spam HE, AP z krążowników nie przeszkadza, większe wyzwanie jak się gra pancernikiem, ale pomysł z kopnięciem w d*** RNG mi się podoba.

I jeszcze słowo odnośnie spamowanie krążowników, dla mnie to działa tak, że jak płynę pancernikiem to chętniej lecę do przodu chcąć skrócić dystans do spamujących krążków by im szybciej cyte wsadzić by się odpie****. Więc kolejny plus, koniec BB na skrajnych liniach mapy ;)

Alpha Tester
2,275 posts
12,065 battles

Spoko jesli uwazacie ze pancernik z 12 dzialami 406 na dystansie -15km nie jest wstanie nic zrobic hindenburgowi, spoko jest ok. JEdyny okret ktory jak widze montana,to  uciekam, BB [edited], bo wiem ze nie dam mu rady bo nawet jak sie odsloni to mu zadam zalosne 8k. Ilosc pozarow i tego co sie dzieje na rankedach/randomach tez jest w porzadku? 95% krazkow leje bb z maks zasiegu palac je radosnie majac w dupie capy, czy wrogie deski. Grunt ze DMg sie zgadza. To co pisze @Greyshark skoro zlapales krazek bokiem to niech poniesie kare, a nie ja wsadzam wiecej z w moskwy i desy od dziobu niz w takiego hindena czy zao zlapanych bokiem.

• Cool 1

[BFS]
Beta Tester
987 posts
11,757 battles

Zupełnie jakby pożary stanowiły zagrożenie dla BBeków. Normalnie zaraz ktoś mi powie ze istnieje opcja spalenia na smierć montany z perkami i flagą w czasie 20 minutowego meczu przez Zao czy innego Hindena.. 

• Cool 1

Alpha Tester
2,275 posts
12,065 battles
3 minutes ago, Tanaka_15 said:

Zupełnie jakby pożary stanowiły zagrożenie dla BBeków. Normalnie zaraz ktoś mi powie ze istnieje opcja spalenia na smierć montany z perkami i flagą w czasie 20 minutowego meczu przez Zao czy innego Hindena.. 

Nie no spoko, bo przeciez na rankedach czy randomach tylko jedno zao czy hinden cIe bije i salwy z he po 10k plus pozary to mozna bardzo szybko wyleczyc. Patologia jest za lapiac krazek bokiem na -12km, nie masz pewnosci ze cos mu zrobisz, pisalem w innym watku kpina jest gdy ty zadajesz hindenowi z ap 8k on Ci w rewanzu 12k to jest pieprzona parodia, jesli nie widzicie w tym problemu spoko. 

• Cool 2

6,918 posts
Just now, Tanaka_15 said:

Istnieje, nawet robiłem kiedyś taki konkurs - spal w całości pancernik niszczycielem. I był zwycięzca, który w czasie krótszym niż 20 minut samodzielnie, bez torped, tylko z dział i pożarów Błyskawicą zatopił full hp pancernik.

• Cool 1
  • Funny 1

[BFS]
Beta Tester
987 posts
11,757 battles
6 minutes ago, Zlociutk1 said:

Nie no spoko, bo przeciez na rankedach czy randomach tylko jedno zao czy hinden cIe bije i salwy z he po 10k plus pozary to mozna bardzo szybko wyleczyc. Patologia jest za lapiac krazek bokiem na -12km, nie masz pewnosci ze cos mu zrobisz, pisalem w innym watku kpina jest gdy ty zadajesz hindenowi z ap 8k on Ci w rewanzu 12k to jest pieprzona parodia, jesli nie widzicie w tym problemu spoko. 

Nie wiem na rankedach do 10 ranki zawsze miałem 8 bbeków w meczu. ZAWSZE, jak nie widzisz w tym problemu to spoko :) 

6,918 posts
Just now, Tanaka_15 said:

Nie wiem na rankedach do 10 ranki zawsze miałem 8 bbeków w meczu. ZAWSZE, jak nie widzisz w tym problemu to spoko :) 

A później, po dziesiątej randze?

Alpha Tester
2,275 posts
12,065 battles

Pograj sobie na 10 zobaczysz jak sie swietnie gra, pod focusem 2 krazkow szybciutko hp wyparowuje no i te cudowne pozary

[TF16]
[TF16]
Players
1,475 posts
18,598 battles
3 hours ago, Greyshark said:

Co mogłoby zrobić WG, aby przywrócić pancernikom ich dawny blask? Nie mówię, że znowu ma ich być najwięcej, ale jakiś balans powinien być zachowany, 

Żartujesz prawda....?

• Cool 1

6,918 posts
6 minutes ago, blacman_pl said:

Żartujesz prawda....?

No właśnie nie. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, bo obojętne czym grałem, mogłem lać cokolwiek. Od czasu jak zacząłem grać Asashio to zwracam większą uwagę na to, jakie okręty są w bitwie. I po tym jak wczoraj koledzy na tsie powiedzieli mi, że mają dość moich płaczów o małą ilość pancerników i mam grać czymś innym, stwierdziłem, że coś jest na rzeczy, że jest ich mniej. Dzisiaj zagrałem pięć bitew, ilość pancerników: 3,3,5,4,5.

Players
61 posts
3,925 battles
5 minut temu, Greyshark napisał:

Dzisiaj zagrałem pięć bitew, ilość pancerników: 3,3,5,4,5.

Straszne! Niedopuszczalne! Biednym BBczkom dzieje się krzywda, a Wargaming nic nie robi! Aż chce mi się zacytować pewną znaną osobistość w społeczności WOWS: "mimimimimi" :)

Ale już na poważnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja gram wyłącznie Desem na rankedach i jak widzę te cyty wpadające w skątowany, albo wręcz ustawiony dziobem mój okręt  to nijak nie mogę przyznać Wam racji. To nie pancki są słabe, tylko Hindi jest strasznie mocny w tym sezonie.

• Cool 1

Players
651 posts
7,461 battles

Ten screen z wczoraj wpisuje się w tezę z tematu.:cap_cool:

shot-18_05.09_23_44.49-0574.thumb.jpg.9b87677cefaab44d4a594d0c4e71a120.jpg

Takie losowania są raczej wyjątkiem, ale bitwy, w których trafia się maksymalnie po 2-3 pancerniki na stronę, są wyraźnie częstszym widokiem, niż jeszcze niedawne z 5 BB na stronę.

• Funny 1

[TF16]
[TF16]
Players
1,475 posts
18,598 battles
10 minutes ago, Greyshark said:

No właśnie nie. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, bo obojętne czym grałem, mogłem lać cokolwiek. Od czasu jak zacząłem grać Asashio to zwracam większą uwagę na to, jakie okręty są w bitwie. I po tym jak wczoraj koledzy na tsie powiedzieli mi, że mają dość moich płaczów o małą ilość pancerników i mam grać czymś innym, stwierdziłem, że coś jest na rzeczy, że jest ich mniej. Dzisiaj zagrałem pięć bitew, ilość pancerników: 3,3,5,4,5.

To co właściwie chciałeś osiągnąć? przywrócić blask BB-kom czy mieć ich więcej w bitwach aby je topić Asashio...? 

• Cool 2
  • Funny 2

[-FZO-]
Players
4,661 posts
11,869 battles
2 hours ago, Greyshark said:

ilość pancerników: 3,3,5,4,5.

Nie jest tak źle, skoro te pancerniki są niepoliczalne.

*edited*

A fakt jest faktem - też zaobserwowałem, że np. na T9 zdecydowanie lepiej gra mi się krążownikami niż pancernikiem (mam tylko jeden :) ) czy niszczycielami. Mniejszy wpływ RNG (niż w przypadku pancernika) oraz mniejsze ryzyko szybkiego zejścia po skoncentrowanym ostrzale na capie (niż w przypadku niszczyciela).

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 3 punktu regulaminu, nie zniżaj się do ataków osobistych, obelg i nagabywania.

• Funny 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.