Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Mik1984

Tymczasowe rozwiązanie kwestii CV

41 comments in this topic

Recommended Posts

[PMW]
[PMW]
Players
317 posts
15,315 battles

Słyszałem ostatnio wiele głosów klnących na rolę CV w grze, szczególnie w bitwach rankingowych, jak to CV mieszają wszystkim i jak to są one OP jako klasa.

CV nie są OP, one są po prostu tak rzadko używane, że gracze teraz często nie buffują swojego AA ani nie uzbrajają AA consumable. Przez co jak raz na ruski rok się pojawią to mają tendencję do dominowania gry, gdzie w szczególności bitwa rankingowa zamienia się w pojedynek lotniskowców.

Rozwiązaniem tymczasowym jest zaprogramowanie warunkowego uzbrajania AA consumable. Po wybraniu takiej opcji consumable w odpowiednim slocie będzie zamieniany na AA consumable za każdym razem jak przytrafi się taka okazja, że w grze uczestniczy CV, natomiast w 90% pozostałych bitew, gdzie nie ma CV, AA consumable nie będzie uzbrajany.

• Funny 2
  • Boring 1

Players
1,976 posts
14,279 battles
10 minutes ago, Mik1984 said:

Słyszałem ostatnio wiele głosów klnących na rolę CV w grze, szczególnie w bitwach rankingowych, jak to CV mieszają wszystkim i jak to są one OP jako klasa.

CV nie są OP, one są po prostu tak rzadko używane, że gracze teraz często nie buffują swojego AA ani nie uzbrajają AA consumable. Przez co jak raz na ruski rok się pojawią to mają tendencję do dominowania gry, gdzie w szczególności bitwa rankingowa zamienia się w pojedynek lotniskowców.

Rozwiązaniem tymczasowym jest zaprogramowanie warunkowego uzbrajania AA consumable. Po wybraniu takiej opcji consumable w odpowiednim slocie będzie zamieniany na AA consumable za każdym razem jak przytrafi się taka okazja, że w grze uczestniczy CV, natomiast w 90% pozostałych bitew, gdzie nie ma CV, AA consumable nie będzie uzbrajany.

Z choinki się urwałeś czy forum nie czytasz?

Temat CV i op czy nie op trwa od 2 lat i nawet doprowadził kilka klanów do rozpadu. A połowa forumowiczów miała kiedyś bana za bronienie jednej albo drugiej strony barykady. Lepiej zakończmy temat zanim zacznie się na dobre. 

• Cool 2

[TF16]
[TF16]
Players
1,600 posts
22,009 battles
14 minutes ago, Mik1984 said:

ale Ty tak serio....?

• Cool 1

[PMW]
[PMW]
Players
317 posts
15,315 battles

Nie wiem, nie siedzę dużo na forum.

Obiły się tylko o mnie lamenty o to, że CV są OP, przede wszystkim w czacie z gry na rankingówkach ludzie płaczą jak CV dominuje całą rozgrywkę.

W związku z tym chciałem tylko dodać wrzutkę, że nie CV nie są OP, tylko po prostu już nikt włącznie ze mną korzysta z buffów i consumables antysamolotowych, bo 90% gier i tak nie ma CV i po prostu buffowanie AA się nie opłaca, jeśli odbywa się to kosztem zbuffowania czegoś innego, co może być bardziej przydatne.

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
25 minutes ago, Mik1984 said:

Nie wiem, nie siedzę dużo na forum.

Obiły się tylko o mnie lamenty o to, że CV są OP, przede wszystkim w czacie z gry na rankingówkach ludzie płaczą jak CV dominuje całą rozgrywkę.

W związku z tym chciałem tylko dodać wrzutkę, że nie CV nie są OP, tylko po prostu już nikt włącznie ze mną korzysta z buffów i consumables antysamolotowych, bo 90% gier i tak nie ma CV i po prostu buffowanie AA się nie opłaca, jeśli odbywa się to kosztem zbuffowania czegoś innego, co może być bardziej przydatne.

Czyli twierdzisz, że lotniskowce nie są OP, i w związku z tym proponujesz je znerfić? 

Propronuję jednak znaleźć sobie bardziej wiarygodne źródło informacji niż płacze na czacie.

[PMW]
[PMW]
Players
317 posts
15,315 battles

Niekoniecznie, raczej to że buffowanie AA jest lipa, z racji na to, że za rzadko walczy się z CV i dlatego ten aspekt gry kuleje i przydałoby się go przystosować do rzeczywistości takiej że CV to jest wyjątkowa sytuacja.

Buffy AA nie mogą być tak potężne żeby nadrabiały wszystko w tych kilku grach na krzyż gdzie CV się znajdzie, tylko muszą być bardziej przystosowane do tego że są rzadko przydatne. Chociażby również zastanawia mnie powiązanie ulepszeń dział drugorzędnych i dział AA w jedno ulepszenie. W ten sposób dałoby to graczom możliwość buffowania AA a jednocześnie uzyskiwania czegoś przydatnego w 90% bitew.

[PMW]
[PMW]
Players
317 posts
15,315 battles

Widzę, ale to można wyrównać tweakami. Za to aspekt ulepszania okrętów pod OPL zostałby ponownie włączony do gry.

[-SBF-]
8,315 posts
1 minute ago, Mik1984 said:

Widzę, ale to można wyrównać tweakami. Za to aspekt ulepszania okrętów pod OPL zostałby ponownie włączony do gry.

A jakie tweaki proponujesz, aby zrekompensować lotniskowcom to, że w każdej bitwie wszyscy będą mieli wzmocnioną OPL?

[PMW]
[PMW]
Players
317 posts
15,315 battles

Trochę zmniejszyć skuteczność rozbitki, trochę więcej PW dla samolotów. Proste jak przyprawianie zupy.

[LUZ]
Players
2,753 posts
5,610 battles

Pomysł rewelacyjny, ale ja mam jeszcze lepszy. Perk "expert broadside", idealny zwłaszcza na ciężkie krążowniki o długim czasie przeładowania. Jak będzie działać? Bardzo prosto. Za każdym razem, kiedy wrogi okręt(poza niszczycielem rzecz jasna, perk rozróżnia klasy okrętów wroga), w odległości do 15 km, zaczyna się ustawiać burtą, następuje automatyczne przeładowania na pociski przeciwpancerne. O 70% szybsze, niż zwykłe przeładowanie.

Mam też pomysł na perk "DD hunter", będzie idealny na pancerniki, po zmniejszeniu obrażeń z pocisków przeciwpancernych w niszczyciele. Jak działa? Ale to dziecinnie proste, po wyspotowaniu wrogiego niszczyciela w odległości poniżej 10 km, następuje automatyczne przeładowanie na pociski odłamkowo-burzące. Oczywiście o 70% szybsze, niż normalnie.

Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły, co gra powinna robić za gracza?

podobno istnieje, tajny, rewelacyjny sposób na CV, zwłaszcza skuteczny na rankingówkach, nie podam jaki, ale zawiera słowa "kolejka" i "wychodzić"

[PMW]
[PMW]
Players
317 posts
15,315 battles

Heh... widząc post wyżej zaczynam rozumieć istniejącą awersję to poruszania tematu. :fish_book:

[-SBF-]
8,315 posts
12 minutes ago, Mik1984 said:

Trochę zmniejszyć skuteczność rozbitki, trochę więcej PW dla samolotów. Proste jak przyprawianie zupy.

Zmniejszenie skuteczności rozbicia - jestem za.

Więcej PW dla samolotów - popieram.

Jak jeszcze wywalimy ten durny pomysł z zamianą konsumabli, to będzie to miało ręce i nogi.

Players
1,333 posts

Dobra, poczytalim, pośmieszkowalim, ale jak się zastanowić, to propozycja kolegi na bank by rozwiązała problem z CV:
Jak na razie grę ustawia ilość no-fly zone w każdym z teamów,  po wprowadzeniu rozwiązania kolegi wszystko by było no-fly zone i nie byłoby problemu z CV, bo nikt rozsądny by tym nie grał.
Problem solved lvl Stalin; Są CV - jest problem, nie ma CV - nie ma problemu :Smile_trollface:

• Cool 3
  • Funny 4

[LUZ]
Players
2,753 posts
5,610 battles
53 minutes ago, Mik1984 said:

Heh... widząc post wyżej zaczynam rozumieć istniejącą awersję to poruszania tematu. :fish_book:

Po prostu, Twoja propozycja ma umiarkowany sens. Na rankedach kto chce, ten CV unika. Na randomach, to by popsuło grę kapitanom CV, a przede wszystkim, popsułoby grę niszczycielom. Bo w grach bez CV(czyli na T8+ 90%), wszystkie krążki miałyby hydro.

[QTAZ]
Alpha Tester
2,277 posts
14,046 battles
1 hour ago, Manco_ said:

...

podobno istnieje, tajny, rewelacyjny sposób na CV, zwłaszcza skuteczny na rankingówkach, nie podam jaki, ale zawiera słowa "kolejka" i "wychodzić"

Ej to było super tajne. Nie zdradzaj. A te inne pomysły to jestem za :cap_like:

[O-R-P]
Players
2,189 posts
20,432 battles
1 hour ago, Manco_ said:

Pomysł rewelacyjny, ale ja mam jeszcze lepszy. Perk "expert broadside", idealny zwłaszcza na ciężkie krążowniki o długim czasie przeładowania. Jak będzie działać? Bardzo prosto. Za każdym razem, kiedy wrogi okręt(poza niszczycielem rzecz jasna, perk rozróżnia klasy okrętów wroga), w odległości do 15 km, zaczyna się ustawiać burtą, następuje automatyczne przeładowania na pociski przeciwpancerne. O 70% szybsze, niż zwykłe przeładowanie.

Mam też pomysł na perk "DD hunter", będzie idealny na pancerniki, po zmniejszeniu obrażeń z pocisków przeciwpancernych w niszczyciele. Jak działa? Ale to dziecinnie proste, po wyspotowaniu wrogiego niszczyciela w odległości poniżej 10 km, następuje automatyczne przeładowanie na pociski odłamkowo-burzące. Oczywiście o 70% szybsze, niż normalnie.

Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły, co gra powinna robić za gracza?

Podpięcie konta WG z kontem w banku i automatycznym kupowaniem premek w chwili wyjścia - oczywiście w najdroższych zestawach. 100% legit No scam.

Dodał bym do tego automatyczne celowanie i strzelanie. Automatyczną zmianę amunicji już wymieniłeś :Smile_sad:

• Cool 1
  • Funny 1

[PMW]
[PMW]
Players
317 posts
15,315 battles

Trudno powiedzieć, że świrowanie jażąbka z kolejką to legitna część gry...

CV nikt nie chce grać, ze względu na mało atrakcyjny gameplay, to zmienić mają wielkie zmiany zapowiedziane na ten rok.

Players
2,567 posts
6,011 battles
19 minutes ago, Manco_ said:

Po prostu, Twoja propozycja ma umiarkowany sens. Na rankedach kto chce, ten CV unika. Na randomach, to by popsuło grę kapitanom CV, a przede wszystkim, popsułoby grę niszczycielom. Bo w grach bez CV(czyli na T8+ 90%), wszystkie krążki miałby hydro.

A czy czasem nie jest tak, że jak krążek ma do wyboru hydro lub rozbicie to weźmie to pierwsze, bo przyda się na 100%, a CV spotykamy raz na X bitew? Po tym co czytam na forum doszedłem do wniosku, że problem z CV jest obustronny, bo:

1) Nikt nie bierze modułów, perków i consumabli na AA - trafiają na dwa lotniska, z czego jedno fioletowe, drugie zielone i jest pogrom.

2) W bitwie trafia się New Orlean, Minotaur, Des Moines, Neptun i Dońskoj rozrzuceni 3:2, część zrobiona pod AA (USN), część nie. Znowu mamy dwa CV, jedno zielone drugie fioletowe, ale ten drugi ma pod górkę, bo jest sporo no fly zone dla niego.

3) Dwa fioletowe CV, ale jeden ma czerwony team, który nic nie pomaga i głupio ginie - znów problem.

I tak dalej i tak dalej.

Niestety rozwiązania są trzy, jedno to to:

52 minutes ago, Little_Rowboat said:

Problem solved lvl Stalin; Są CV - jest problem, nie ma CV - nie ma problemu :Smile_trollface:

drugie to niestety takie ułatwienie gry, aby nawet niedzielni gracze chętnie siadali za ster lotniskowca, bo to dla nich powiew świeżości i dzieje się coś ciekawego, a trzecie rozwiązanie to żadnych zmian dogłębnych, tylko nerf obrażeń z torped i bomb powiązany z takim buffem przeżywalności samych samolotów, że de facto nie będzie się opłacało skupiać na eliminowaniu wrogiemu CV eskadr, bo za długo to potrwa, a i z headshota za mało na raz obrażeń wejdzie.

Beta Tester
1,165 posts
8,728 battles
1 hour ago, henryk5pio said:

Niestety rozwiązania są trzy, jedno to to:

drugie to niestety takie ułatwienie gry, aby nawet niedzielni gracze chętnie siadali za ster lotniskowca, bo to dla nich powiew świeżości i dzieje się coś ciekawego, a trzecie rozwiązanie to żadnych zmian dogłębnych, tylko nerf obrażeń z torped i bomb powiązany z takim buffem przeżywalności samych samolotów, że de facto nie będzie się opłacało skupiać na eliminowaniu wrogiemu CV eskadr, bo za długo to potrwa, a i z headshota za mało na raz obrażeń wejdzie.

Są cztery:

Czwarte rozwiązanie polega na wprowadzeniu wyłomu w regułach wargamingu, w postaci MM uwzględniającego skill graczy na CVkach. Podstawową jego zaletą jest brak konieczności tykania nawet jednym bitem balansu gry.

Players
881 posts
15,460 battles

Dobry pomysł czyli jak np grasz cv to CI losuje same des, moskwy i grozovoje z full AA i wtedy cv mozesz jedynie taranować :cap_haloween:A jak np grasz deska to tez ma Ci losować wszystko co ma radar dla balansu.

Sign in to follow this