Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
MageT91

Worcester

81 comments in this topic

Recommended Posts

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,354 battles

Pozwolę sobie rozpocząć dyskusję. Nowa X w grze. Amerykański lekki krążownik Worcester.

Statystyki [WiP*]:

Punkty wytrzymałości: 45400

Głowna artyleria – 6×2 152mm. Zasięg ognia – 14.7km. Maksymalnie obrażenia pociskami OB – 2200. Szansa na podpalenie – 12%. Max DMG pociskami PP – 3200. Przeładowanie – 4,6s. Prędkość wylotowa pocisków OB – 812m/s, PP – 762m/s. Sigma – 2.0 Maksymalny rozrzut – 134m

Prędkość maksymalna – 33kts. Promień skrętu – 740m. Czas przestawiania steru – 10,7s. Wykrywalność z powierzchni – 12,4km, z powietrza – 9,1km, po wystrzale z dymu – 6km.

Materiały eksploatacyjne:

Grupa naprawcza – slot 1

Sonda hydroakustyczna/radar dozorowania – slot 2

Defensywny ogień przeciwlotniczy – 3 slot

Grupa naprawcza II – slot 4

28828758_2040793692913634_7054565300840706863_o.jpg

Worcester: 
W jednym zdaniu można go określić jako mix Des Moines'a z Minotaurem. 

Plusy:
Potężną obrona plot
ROF
Doskonały okręt do dywizjonów
Kamuflaż 9.5km (wymaksowany)

Radar 9.9km
Duży bazowy zasięg 16.7km
12% szansy na pożar

Minusy:
Wysoka parabola utrudnia strzelanie w odległe cele ale pociski nabierają długo wysokości co utrudnia z kolei strzelanie zza niektórych wysepek
OB bez IFHE robią mały dmg
Długi czas przestawiania steru
Wolno się rozpędza
Pancerz pomiędzy Desem a Mino ze wskazaniem na tego drugiego. 

Podsumowując doskonały funship do ostrożnej gry za zasłoną terenową lub w okolicach maksymalnego zasiegu w połączeniu z manewrami. Można grać jak Zao lub jak Atlantą. Wymagający ale niezwykle satysfakcjonujący.
8/10

*Nadal w wersji testowej. Parametry i gameplay może ulec zmianom.

Players
651 posts
7,461 battles

Niepokoi mnie duża sytuacyjność Worcestera. Bez osłony wysp i/lub dymków sojuszników okręt traci sporo na efektywności. Podobnie jest sytuacyjny względem innych klas - zmieli niszczyciele, lotniskowce i ich samoloty, ale w bezpośrednim starciu z pancernikami i ciężkimi krążkami może mieć znaczne problemy. Z jednej strony to dobrze, że ma takie parametry, bo wręcz "wymusza" współpracę z innymi okrętami, a z drugiej strony... wiadomo jak z tą współpracą w bitwach bywa.
Tak, jak wyżej napisane: doskonały do gry w dywizjonach, ale do gry w pojedynkę może być bardzo kłopotliwy (co nie musi wykluczać czerpania frajdy z rozgrywki).

[BSW-F]
Players
1,039 posts
11,862 battles

Czy Mi się wydaje czy ten okręt będzie wzmocnioną wersją Atlanty na dychach?

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
323 posts
5,807 battles
1 hour ago, Davao said:

Czy Mi się wydaje czy ten okręt będzie wzmocnioną wersją Atlanty na dychach?

Można tak powiedzieć, z tym że bez torped i ogólnie na dychach prowadzenie takiego gameplayu będzie jeszcze trudniejsze niż na siódemkach. 

W randomach jakoś się odnajdzie zwłaszcza w dywizjonach, ale czy widzicie dla niego miejsce i zastosowanie w klanówkach?? Bo ja nie bardzo... .

[HEROZ]
Players
723 posts
6,389 battles
15 hours ago, Don_Drapek said:

Można tak powiedzieć, z tym że bez torped i ogólnie na dychach prowadzenie takiego gameplayu będzie jeszcze trudniejsze niż na siódemkach. 

W randomach jakoś się odnajdzie zwłaszcza w dywizjonach, ale czy widzicie dla niego miejsce i zastosowanie w klanówkach?? Bo ja nie bardzo... .

Jeden błąd i port. Jak minotaur bez pierdów lub atlanta. Jest psioczenie na jego AA, ale o ile wykrywalność z powietrza nie jest mniejsza od bąbla AA nie ma problemu. Fajna odmiana. Lubie atlante i gra nią sprawia mi przyjemność. Nigdy nie przeszkadzał mi oneshot od pancka bo taki balans okrętu.

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,354 battles

Aż tak mocno nie chapie jak się nie pływa prostopadle do salwy. Wystarczy pomyśleć i będzie fajna zabawka :) Można dać moduł na zasięg, dostawić drugi monitor żeby zmieścić się z wyprzedzeniem i plumkać z 18km bezstresowo. Tylko ten skręt ma trochę długi.

[KURLA]
Players
821 posts
10,761 battles

I pamiętajcie dzieci, toto czyta się prawidłowo jako łuste, nie łorkester czy łorsester. Oczywiście formy spamster, HEster, łutlanta i inne które się pojawią w społeczności WoWs są jak najbardziej poprawne :cap_old:

• Cool 2
  • Funny 2

Players
562 posts
4,989 battles
On 1.05.2018 at 9:10 AM, MageT91 said:

Aż tak mocno nie chapie jak się nie pływa prostopadle do salwy. Wystarczy pomyśleć i będzie fajna zabawka :) Można dać moduł na zasięg, dostawić drugi monitor żeby zmieścić się z wyprzedzeniem i plumkać z 18km bezstresowo. Tylko ten skręt ma trochę długi.

Chyba sam nie wierzysz w to co mówisz. moduł na zasięg[z 16,7 jakieś 19,4] fakt, że prędkość pocisku OB została zwiększona od tego co pokazali nam na początku bo była ta sama wartość co PP, ale strzelanie do czegokolwiek na 19km  z taką parabolą lotu i prędkościami pocisków? Wątpię by dawało jakiś dobry efekt ewentualnie jeśli celem będzie stojący w miejscu BB. Ogólnie w miarę fajnie ale mogli by mu dać większe prędkości pocisków.

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,354 battles

Odrobina sarkazmu się wkradła, spokojnie:)

• Cool 2

[TF16]
Players
978 posts
16,331 battles
5.05.2018 o 00:04, MageT91 napisał:

Odrobina sarkazmu się wkradła, spokojnie:)

No tak. Bez sarkazmu, to na 19km drugi monitor to za mało :Smile_teethhappy:. Chyba, że dwa takie :cap_money::

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,354 battles

Kapitan z Atlanty będzie idealnie pasował. Można jedynie perka na zasieg dzial kal<139mm usunąć. Ale jeśli ma skakać USA CL a Atlanta to musi zostać

[CSMW]
Beta Tester
1,490 posts
10,708 battles

Warto to robić posiadając minotrał? I troche offtop- warto robić poprzednika? Mam cleva i nie wiem, czy wydac wolny exp na IX z zamiarem zrobienia X

[TF16]
[TF16]
Players
1,319 posts
16,105 battles
43 minutes ago, Korsarz_87 said:

Warto to robić posiadając minotrał? I troche offtop- warto robić poprzednika? Mam cleva i nie wiem, czy wydac wolny exp na IX z zamiarem zrobienia X

warto. Duet mino i łuskacz to będzie pogrom na capach. Radar dym, dwa sonary, rozbicie. Pogrom absolutny 1/4 mapy. 

[CSMW]
Beta Tester
1,490 posts
10,708 battles
49 minutes ago, blacman_pl said:

warto. Duet mino i łuskacz to będzie pogrom na capach. Radar dym, dwa sonary, rozbicie. Pogrom absolutny 1/4 mapy. 

A jak grywam solo? i mam do wyboru- pobujać sie mino albo łyskiem?

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,354 battles

Worek ma wyższą parabolę więc prościej strzelać zza wysepek. HE możesz palić dziobujące okręty. Solo jest trudniej ale w dywizjonie to potwór.

• Cool 1

[LUZ]
[LUZ]
Players
64 posts
6,416 battles

Potwierdzam :), planowałem nie wydawać wolnego expa, zrobiłem nawet kadłub na seattle, ale po następnych kilku bitwach poprostu zużyłem wolny exp :) Nie rozumiem, jak mogli tak zepsuć statek T9 po bardzo fajnym clev na T8. Lobuz nie dodał jeszcze, że tragiczny obrót dział w porównaniu do clev :) kilka sekund, ale robi różnice, w szczególności jak Ci się pojawi niszczyciel z drugiego boku :D

A gra worcester przyjemniejsza i przypomina już grę clevem.

• Cool 1

[TF16]
Players
298 posts
11,035 battles

Pytanie do tych co już mają ten okręt. Co polecacie za 3kk? Zasięg czy przeładowanie?
Po pierwszej bitwie bez żadnego modułu na tym slocie ciężko mi się zdecydować.

[CSMW]
Beta Tester
1,490 posts
10,708 battles
4 minutes ago, cheziq said:

Pytanie do tych co już mają ten okręt. Co polecacie za 3kk? Zasięg czy przeładowanie?
Po pierwszej bitwie bez żadnego modułu na tym slocie ciężko mi się zdecydować.

No to tak: "Nie mam ale sie wypowiem" :)

Ale mam mino i to jest ten sam "problem" i widze to tak- z obu mało przydatnych ten na zasięg będzie "mniej nieprzydatny". Nie zawsze można podejść bliżej a zaparkowanych BB nie brakuje. Tylko żeby mnie ktoś źle nie zrozuniał- to nie jest jedyna słuszna taktyka, ale po prostu będzie więcej okazji do strzału.

• Cool 1

[CSMW]
Beta Tester
1,490 posts
10,708 battles
9 minutes ago, Viandinea said:

Jak 16,7km to za mało to nie rób tej linii, bo to okręt nie dla Ciebie.

yesssu. 

1 hour ago, Korsarz_87 said:

Tylko żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał- to nie jest jedyna słuszna taktyka, ale po prostu będzie więcej okazji do strzału.

[KURLA]
Players
1,659 posts
7,684 battles

Na 16,7 km pocisk leci prawie 14 sec, nie widzę sensu strzelania na jeszcze wiekszy dystan. Masz bardzo dobre camo i radar. Powinieneś polować na DD i CL/CA, a nie bić w BB z 19 km. Wiem, że to tylko Twoje zdanie, ale samo proponowanie tego jest pozbawione sensu. Masz dopaść deske i zjechać ją do zera jak najszybciej i zniknąć. DPM ponad wszystko.

[CSMW]
Beta Tester
1,490 posts
10,708 battles
3 minutes ago, Viandinea said:

DPM ponad wszystko.

OK, niech będzie, tylko jak dla mnie jest to nieodczuwalne, a to "walenie do bebeczków" to po prostu czasami z braku laku, jak nie ma nic innego do roboty. DD wybite albo daleko, a tam stoi sobie zdziobowany yamato, zanim sie ocknie to troche mu wpadnie. Ale jasne, ze okręty tego typu nie są do tego. Wybierałem tylko między modułem nieodczuwalnym, a okazjonalnym.

[KURLA]
Players
1,659 posts
7,684 battles
28 minutes ago, Korsarz_87 said:

OK, niech będzie, tylko jak dla mnie jest to nieodczuwalne, a to "walenie do bebeczków" to po prostu czasami z braku laku, jak nie ma nic innego do roboty. DD wybite albo daleko, a tam stoi sobie zdziobowany yamato, zanim sie ocknie to troche mu wpadnie. Ale jasne, ze okręty tego typu nie są do tego. Wybierałem tylko między modułem nieodczuwalnym, a okazjonalnym.

Ludzie źle interpretują to, że skraca im się reload tylko o 0,5 sec. Na każdym okręcie jest to tak samo odczuwalne, bo jest to 12%. Na Worcesterze i Minotaurze jest to po prostu mniej widoczne, bo tak czy inaczej spamujesz.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.